ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1
Fortunata
пушка
**

Регистриран: 14.07.2009
От: бързите
Време и пространство
    #2830282 - 22.08.2011 12:09

Huckleberry wrote:

Цитат:

Няма "Сега" има "Хоризонт на събитията" и той се придвижва със скоростта на светлината. Нашето сега,и тамошното сега се различават с толкова години,колкото са потребни на информацията да долети до осмислящият я. Ако няма осмислящ обаче,няма събитие.Освен "хоризонт на събитията" ,има и "хоризонт на осмислянето" има безумни за осмисляне мащаби и процеси за нашите мозъчета.Може ли ходещата по жп релса мравка,със силата на мисълта да отгатне замисъла на министъра на транспорта ? ,и да стигне изобщо до извода че има такъв министър

... мнението го взех по-долу от темата за свръхнова-та.

винаги ми е било интересно, защо са измислени времето и пространството? Знам че задават определени граници на нашата реалност, но... в по-голяма част от живота си ние не ги използваме, те не са ни полезни, а само ни служат като някаква представа или схема (скица), за да съществуваме.

Всъщност няма време,щом в една част на света може да един часът, а в друга друг... според кой час тече световното време? Винаги часът е шейсет минути, а минутата шейсет секунди, но защо шейсет часа са .... денонощие и малко- шейсет дена са два месеца, а шейсет години.... са средна величина за човешки живот?
Да, опитвам се да намеря връзка между величините, които измерват време, а всъщност измерват едно... нищо!
Ако обърнем внимание на пространството обаче, там нещата са по-интересни. Защото може да има паралелно пространство- но не и паралелно време.
Ако стигна или вляза в друг свят през паралелно пространство, времето няма да ми попречи. но ако се опитам чрез времето да премина разстояние физически - ще се озова просто на друго място в същото пространство, но това по никакъв начин няма да промени самото пространство.

Ако връзката с пространството е спрямо човешкото съзнание (душевност), а връзката с времето е с човешкото тяло, тогава ми се струва, че е възможно докато сме в човешко тяло да посещаваме други пространства

--------------------
Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
Re: Време и пространство
    #2831739 - 29.08.2011 15:32 [Re: Fortunata]

Цитат:

винаги ми е било интересно, защо са измислени времето и пространството?

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1535

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.