ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1
sirjuly
неориентиран

Регистриран: 07.06.2009
Вижда ли се светлината
    #2393324 - 07.06.2009 02:03

Един въпрос представете си движите се с кола със скороста на светлината и включвате фаровете, какво става виждали се светлината.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
Re: Вижда ли се светлината
    #2393960 - 08.06.2009 09:27 [Re: sirjuly]

Цитат:

Един въпрос представете си движите се с кола със скороста на светлината и включвате фаровете, какво става виждали се светлината.

Ама прашно ли е ? Тоест отпред друга кола вдигнала лий прах ? Щото фотона не ти ли влезне в окото,се едно че го няма

hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
    #2393964 - 08.06.2009 09:36 [Re: sirjuly]

Тяло с маса в покой на може да "вдигне" скоростта на светлината,...та се отказвам да си представя

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2434085 - 31.07.2009 08:58 [Re: hold on]

Цитат:

Тяло с маса в покой на може да "вдигне" скоростта на светлината,...та се отказвам да си представя

Замислям се за механизма на отражението,кое по дяволите кара тоя малък пакостлив фотон,по малък от електрон /апропо някой да каже размерите на фотона,щом има маса при движение/
та какво се случва точно на огледалната повърхност,от какво отскача фотона ? твърде е малък, при това мащабиране би следвало да му е все едно една повърхност дали е емайлирана,полирана и прочие,де факто той удря между два електрона да кажем.Говорим за един единствен фотон,и ся ше идете на вълновите свойства на светлината,знам ви аз И понеже въпросът ми е гениален
ше го пусна и при други физици,че ме зачесъха невроните.

Айде и един линк за Мета-материалите

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2436393 - 04.08.2009 01:29 [Re: Huckleberry]

Еми да - все едно е - светлината се отразява и от матови повърхности - не е задължително да е огледало... просто като е огледална повърхност се запазва посоката на вълната, а матовите разсейват... по принцип всяко тяло отразява известна част от светлината, известна част поглъща, а известна част пропуска, като отношението на тези части зависи от дължината на вълната, материала от който се състои тялото и как е обработена повърхността му... отражението, интерференцията, дифракцията и др. са вълнови явления... не се дължат на механично въздействие между частиците.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

DobrevGraphics
Червен

Регистриран: 17.08.2009
От: Варна, България
    #2450621 - 28.08.2009 10:57 [Re: Black Adder]

Охх... това съм го чел в интернет ама не помня к'во пишеше... ще си съчиня на бързо нещо подобно.

Ами... Първо искам да благодаря на Лорд Злостър (любимия ми сериал ) за "мозъко-облагородяващата" лека лекция.

И Второ- по темата... Включиш ли светлините пред колата няма да видиш нищо понеже тя ще стига само "до себе си"... нали все пак се движиш със скоростта на светлината... как очакваш тя да изпревари "свръх-светлинния" ти автомобил като се движите с една скорост???... Все пак и светлината изисква някаква квадрильонна частица от секундата за да реагира, за която автомобила ще измине достатъчно разстояние да се изравни със нея... и тя чисто и просто ще стигне само до източника си (диода на фара или както се водеше там)

Имам и една друга мисъл ама тя е малко нелогична... че ако колата се движи със скоростта на светлината, светлината трябва да се движи с 2 пъти скоростта на светлината... тва е доста нелогично... понеже... как може една светлина която си има скорост константа чак от Големия Взрив да си учеличи скоростта 2 пъти ... А пък от инерция само ми се струва лекинко "смешно".

dibidibi
неориентиран

Регистриран: 29.11.2009
От: София
    #2521098 - 29.11.2009 01:34 [Re: DobrevGraphics]

Цитат:

Охх... това съм го чел в интернет ама не помня к'во пишеше... ще си съчиня на бързо нещо подобно.

Ами... Първо искам да благодаря на Лорд Злостър (любимия ми сериал ) за "мозъко-облагородяващата" лека лекция.

И Второ- по темата... Включиш ли светлините пред колата няма да видиш нищо понеже тя ще стига само "до себе си"... нали все пак се движиш със скоростта на светлината... как очакваш тя да изпревари "свръх-светлинния" ти автомобил като се движите с една скорост???... Все пак и светлината изисква някаква квадрильонна частица от секундата за да реагира, за която автомобила ще измине достатъчно разстояние да се изравни със нея... и тя чисто и просто ще стигне само до източника си (диода на фара или както се водеше там)

Имам и една друга мисъл ама тя е малко нелогична... че ако колата се движи със скоростта на светлината, светлината трябва да се движи с 2 пъти скоростта на светлината... тва е доста нелогично... понеже... как може една светлина която си има скорост константа чак от Големия Взрив да си учеличи скоростта 2 пъти ... А пък от инерция само ми се струва лекинко "смешно".

То това е писано преди 4месеца, но не се здържах...
Това ако го чуе Алберт, незнам колко пъти ще се превърти..
Скороста на светлината не зависи от нейния източник, защо..не питай. Теорията на относителноста не чак толкова лека тема

vvva4
член

Регистриран: 31.08.2005
От: Варна
Не не се вижда
    #2544022 - 30.12.2009 21:34 [Re: sirjuly]

Няма защо да напъваш колата с тази скорост
И да е спряла пак няма да видиш светлината
защото, за да видиш светлината тя трябва да се движи към окото ти

krazy
веселяк

Регистриран: 27.09.2004
От: FBI
    #2800937 - 25.05.2011 20:58 [Re: sirjuly]

Цитат:

Бре няма ли бира за вас?!?!

--------------------
BULLSHIT: Ако смятате, че никотинът не влияе на гласните струни на жените, пробвайте да изтръскате пепелта от цигарата на килима.

Fortunata
пушка
**

Регистриран: 14.07.2009
От: бързите
Re: Не не се вижда
    #2830284 - 22.08.2011 12:16 [Re: vvva4]

Цитат:

Няма защо да напъваш колата с тази скорост
И да е спряла пак няма да видиш светлината
защото, за да видиш светлината тя трябва да се движи към окото ти

... скоростта на светлината ... сигурно я свързвате с (някаква) скорост на погледа ... защото аз не мога да си представя едновременно да се движа със скоростта на светлината и да успея да видя, това, в кето се движа дали светка и вижда ли се, че светка преминавайки със светлина скорост по... галактичеката магистрала

--------------------
Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 5008

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.013 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.