ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
rlk
Реалист

Регистриран: 26.09.2004
От: DMV
Да раздвижим форума ... Снимките ни. Как ги показвате, пазите, печат?
    #2834115 - 08.09.2011 05:53

Напоследък и не само, форума така е позаспал, че направо си е умрял да не кажа. Та да подискутираме ако искате.

Какво си правите снимките? Естествено най-тъпото нещо е да си стоят качени на компютъра. Как ги показвате и разбира се с кой от всичките възможни методи? Понеже аз напоследък съм се захванал здравата да си съживя принтерите и да започна съвсем съвестно да си печатам най-хубавите ни снимки от ваканции, специални поводи или просто чудесни спомени, реших да се допитам как масово народа се отнася със фото спомените си. Мен лично чак ме е яд как понякога се отнасяме небрежно към снимките си. Направо потъват в забвение некъде на хард дисковете. Всеки път когато съм си печатал някои снимки и после съм изпадал заедно с познати или приятели в състояние на WOW и после съм се заричал, че ще почна да го правя поне по-редовно, но така си и остава в последствие. А какво да кажа за много старите ни снимки (от онези черно белите) или дори такива, които не са видели бял свят и са по лентите все още...!?

Хайде кажете как е при вас ....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
Re: Да раздвижим форума ... Снимките ни. Как ги показвате, пазите, печат?
    #2834838 - 10.09.2011 13:37 [Re: rlk]

Така е, както се вижда, форумът Е мъръв...

Странно, а може би логично е, че колкото повече снимки правим, толкова по-малко реални снимки имаме.
Нямам нищо принтирано, освен онова, което съм пращала на други хора (техни портрети).
И никога не съм давала материал за печат в студио.
Така си стои всичко по външния хард и по дискове. И ужасяващото е, че някои стари дискове дори се случва да не се отворят.
Аз май нямам търпение и за сканиране на старите снимки. По някое време бях започнала, сканирах пет или шест и с това си останах.

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2834960 - 10.09.2011 21:31 [Re: nelka]

Аз поръчвам книжки.Но до сега имам поръчани едва 4 броя.Правя си ги като разкази в снимки и ги подарявам на хората,които са на снимките.Но мои лични снимки нямам изпринтирани.Имам няколко избродирани от една приятелка,която ги бродира като истински и гостите ,като влязат в къщи се радват на "снимките",докато им кажа,че са бродерии и зяпват.

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Abate
ЛЮБОПИТЕН

Регистриран: 15.03.2007
От: София
    #2835166 - 12.09.2011 01:40 [Re: Менада]

Хващам се за последния....
Снимки вадя на хартия обикновено за възрастни хора. Това са баби и дядовци, родители, близки и познати които не работят с компютър. Имам фото-принтер и единствен проблем е намирането на подходящата рамка.
Жал ми е за хилядите кадри разхвърляни по разни албуми и кутии - така и не намерих време да ги подредя.
Сегашните снимки (най-често от състезания по спортни танци) качвам във Фейса и в един сайт който направих преди време. Така тези които се интересуват могат да влязат и да си ги изтеглят.
За умрелия форум...
Няма умрял без причина! - любим лаф на едно приятелче.
Според мен нещата замирисаха още от времето на Бубу-то. Има хора които не могат да говорят нормално - нито могат да обяснят, нито приемат чуждо мнение. Това, меко казано, отврати голяма част от постващите тук. Форума не е за професионалисти, но точно те можеха да го направят интересен с хубави фотографии и подходящи обяснения към тях. Лаиците (към които спадам и аз) може да качват снимки и после заедно с по-напредналите да обсъждат плюсове и минуси. Но да обсъждат!!! Не нахвърляне, заяждане, обиждане , мерене на някои работи и т.н.
За да стане това място приятно и полезно са нужни усилията на всички - един модератор не стига.

--------------------
"Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е готино - това е чалга"

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2835223 - 12.09.2011 14:28 [Re: Abate]

Много рядко принтирам снимките си, освен тези, които са ми за портфолио и няколко, които все си мисля да сложа вкъщи, извадени с размер на картина и на плотер. Отчитам го като огромен минус, защото от време на време като ме хване ентусиазма да си подреждам компютъра, десетки папки просто изчезват. Понякога правя копия и на друг хард диск за нещата, които си струват.
И много обичам да разглеждам снимки на хартия, може би по-голямо удоволствие ми доставя дори от това да ги виждам в оригинален размер на компютъра.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2835304 - 12.09.2011 20:47 [Re: rlk]

на всеки няколко месеца си правя една подборка и си разпечатвам по 100-150 снимки
редят се в албумчета в хронологичен вид от местата, които сме посетили и така... вече са наредени няколко сериозни албумчета
нямам принтер - обикновено си ги поръчвам онлайн в някое фото, което предлага нормални цени

предпочитам да ги печатат на матова хартия /гланца малко ме дразни /, вероятно въпрос на вкус

след това, като посещавам родата, мога да показвам на баби и дядовци снимки - все още има хора, които са извън технологичната епоха на 21 век

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

12259

Регистриран: 17.07.2005
    #2836129 - 14.09.2011 22:40 [Re: Дон Кихот]

Оказва се, че по-голямата част от снимките и клипчетата си остават архивирани за някога си в бъдещето, когато ние -- снимкаджиите -- имаме време за тях (уфффф!). Междувременно сме нащракали други по-нови (уфффф -- ама два пъти по-силно от предното)...
И така... Хмм!
1.Аз свалям и архивирам снимките и клипчетата на лаптоп при първата възможност за това (той е в колата или в хотела). Там си стоят, докато случайно не бъдат нацелени с приятна изненада сред останалите десетки хиляди очакващи същото.
2.Записвам 10-20% от тях на CD.
3.По-ценните, за които ми е трябвало доста вървене за достигане на някакво място ги архивирам допълнително и на флаш памет. Слагам и в Интернет, ама там е чужда територия и няма гаранция...
4.Някои от най-скъпите ми като спомени ги разпечатвам и на хартия. Другаде не знам как е, но в САЩ на много места има машини, където всеки може да си редактира и разпечата самостоятелно снимки. Според мен дори принтера за разпечатване на снимки е излишен като се има впредвид честотата на използването му.

Редактирано от Shikagoto (14.09.2011 23:19)

Карл Юнг

Регистриран: 27.07.2011
    #2849705 - 07.11.2011 23:40 [Re: rlk]

Моите стоят на дискове и флашки.И компютъра ми е задръстен.

--------------------
"Убиеш ли болката, преди да си намерил отговор на болезнените въпроси, убиваш и себе си."
Карл Юнг

Карл Юнг

#2849706 - 07.11.2011 23:41 [Re: Менада]

Цитат:

Аз поръчвам книжки.Но до сега имам поръчани едва 4 броя.Правя си ги като разкази в снимки и ги подарявам на хората,които са на снимките.Но мои лични снимки нямам изпринтирани.Имам няколко избродирани от една приятелка,която ги бродира като истински и гостите ,като влязат в къщи се радват на "снимките",докато им кажа,че са бродерии и зяпват.

Страхотни идеи.

--------------------
"Убиеш ли болката, преди да си намерил отговор на болезнените въпроси, убиваш и себе си."
Карл Юнг

Карл Юнг

#2849707 - 07.11.2011 23:44 [Re: Дон Кихот]

Е,ти си много подреден.И аз правех така преди,но сега нямам време.

--------------------
Карл Юнг

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3436

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.165 seconds in which 0.148 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.