ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Яна_11години
неориентиран

Регистриран: 03.10.2011
Трябва ми куче!
    #2840453 - 03.10.2011 21:36

Казвам се Яна на 11 години сЪм и на 15-ти имам рожден ден и много искам куче. Моите родители са съгласни само аз трябва да намеря породата-куче за апартамент,малко, да не е някакво ловджийско, но да не е и много мързеливо!!!МНОГО ВИ МОЛЯ ПРЕДЛОЖЕТЕ НЯКОЕ ИНАЧЕ АКО НЕ НАМЕРЯ ДО УТРЕ МЕЧТАНИЯТ ПОДАРЪК ОТПАДА МНОГО ВИ МОЛЯ!!!;(

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
Re: Трябва ми куче!
    #2840487 - 03.10.2011 22:58 [Re: Яна_11години]

Кокер Само че и те са ловджийски
Имаш огромен избор малки кучета за апартамент: пинчер, мини шпиц, йоркширски териер, дакел, булонка, пудел. Не се сещам за нито едно от малките кучета, което да е мързеливо, повечето са като перпетуум мобиле

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2840644 - 04.10.2011 12:40 [Re: nousha]

Не, не, не, не кокер. Те са доминантни и неопитни стопани не могат да се справят с тях.
Моя съвет е да разгледате подаряващите се кучета без порода в интернет. Те са по-спокойни, има дребни сред тях, ще са без пари и кастрирани, ваксинирани и обезпаразитени.
Не си купувайте куче от зоомагазин или обява в интернет. Те са уж породни, но поради неправилно развъждане и ламтеж за пари често са неваксинирани, със здравни проблеми и неясен бъдещ характер.

Сайт за подаряване на кучета: www.bezdom.info

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #2840661 - 04.10.2011 13:58 [Re: Яна_11години]

Яна, знаеш ли колко малки душици чакат в приюта в Богров, за да намерят своите хора. Ако вашите имат желание, грабнете се дотам и разгледайте, има много кученца и ще ви дадат да си поиграете и да се опознаете с което си харесаш. Много хубави приятелства са започнали там.

http://arsofia.com/bg/

Яна_11години
неориентиран

#2840760 - 04.10.2011 17:59 [Re: nita]

А само да попитам какво да е? Мъжко или женско?

nita
тихичка

#2840761 - 04.10.2011 18:08 [Re: Яна_11години]

Хм, мисля си, че няма особено значение, важното е да се харесате. А няма значение, защото едно от условията, с които се дават животни оттам, е да бъдат кастрирани. Независимо мъжки или женски. И тогава едва ли полът би бил този, който да кара кучето да е по-палаво, да речем. Не съм специалист, просто си разсъждавам.

Може да ти се вижда неправилно, но повярвай, решението животното да бъде кастрирано е много разумно, по ред причини.

Ако поискаш предварително да те насочат към някое кученце, можеш да пишеш на този техен мейл
office@arsofia.com
смятам, че ще ти отговорят.

Яна_11години
неориентиран

#2840764 - 04.10.2011 18:17 [Re: nita]

Много благодаря )

nita
тихичка

#2840775 - 04.10.2011 19:01 [Re: Яна_11години]

И не забравяй да се похвалиш, ако има нещо.

nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #2840858 - 04.10.2011 20:59 [Re: Кокерката]

За кокера се пошегувах Предвид последните ми премеждия. (Но пък винаги има изключения, да знаеш какъв сладур имат съседите ми от първия етаж...)

Иначе, ако кучето е кастрирано, за мен няма никакво значение какъв пол е. Ако не е, аз лично предпочитам женски - не са толкова буйни и най-важното - няма я опасността да драсне през улицата и половината град по следата на разгонена женска.

Определено подкрепям да не се купуват кученца от магазини. А идеята да се отиде до приюта е добра.

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2841029 - 05.10.2011 13:47 [Re: nousha]

Ако трябва да съдя по мойта кокерка, то кокерите са много подходящи за домашни любимци. Брат ми й вика котка.
Обаче кокерите, с които съм контактувала, а те ен са хич малко, нямат нищо общо с мойта. Популацията на кокерите в България отдавна е изродена в нещо много по-различно от истинския кокер. Те са нерваци, доминантни, свръхенергични, с психологични отклонения. Виж, ако става дума за кокер от истински развъдник, какъвто обаче няма все още в България, тогава нещата са съвсем различни. Все едно това не са кучета от една и съща порода. Но са рядкост хората, които ще отделят една година и солидна сума пари за да се сдобият с истински кокер. И с каквато и да е друга порода, впрочем.
Затова осиновяването е най-правилното решение. Поне няма да се налеят пари в търгашеството и ще бъде спасен един живот.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4302

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.