ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1
Петкoв
бай Петков

Регистриран: 21.11.2010
ЗА ЗВЕЗДНАТА АБЕРАЦИЯ
    #2840203 - 02.10.2011 19:51

Искам да предложа един мой опит със ветлина базиран на аберацията и ХСВ.

Нека разгледаме чертежът по долу който е направен за да обясни аберацията според СТО :

На чертежът е показано как фотоните се движат вертикално от звездата към наблюдателя намиращ се в момент на наблюдението точно по нормалата от звездата към линията на движение на наблюдателя относно траекторията на фотоните . Когато стигнат до центърът на обектива на телескопа те продължават своето движение по нормалата по която са се движили , но поради движението на телескопа странично спрямо нормалата на фотонният лъч то фотоните остават винаги във оста на телескопа и така до наблюдателя в другият край на телескопа при околяра.. Но в такъв случай за наблюдателя видимия образ на звездата ще бъде по оста на телескопа който е наклонен спрямо нормалата по която всъщност се движи фотонният лъч..

Аз мисля че ако има пълно увличане на светоносната среда от земята то светлинният лъч ще се движи именно по оста на телескопа .. Това е лесно проверимо ако непосредственно преди телескопа се постави полупрозрачно огледало перпендикулярно на оста на телескопът. При положение че светлинния лъч попада под ъгъл на полупрозрачното огледало(както е в по горното обяснение на СТО) то според законите на отражението трябва част от светлинният лъч да се отрази върху страничен екран(или наблюдател).. Ако ли пък ХСВ представите са верни то отразеният лъч ще съвпадне с пристигащия и върху никакъв страничен екран няма да се забележи отразена светлина ..т.е. звездата не би могла да се види от наблюдател който гледа през телескоп под ъгъл към полупрозрачното съкло.
Опитът е съвсем елементарен за изпълнение и може да се направи във всеки гараж.. Тези ентусиасти които направят такъв опит и установят че няма отразен лъч от полупрозрачното огледало встрани от нормалата спрямо полупрозрачното огледало ще направят опровержение на по горното обяснение на СТО на аберацията и ще потвърдят представите залегнали в ХСВ.. Дерзайте приятели.. това е вашият шанс!..

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Петкoв
бай Петков

Регистриран: 21.11.2010
Re: ЗА ЗВЕЗДНАТА АБЕРАЦИЯ
    #2840454 - 03.10.2011 21:37 [Re: Петкoв]

Ето какво писах на Десислава Петкова Маркова (дъщеря ми) във връзка с нейното одобрение на идеята ми за този опит :
'Деси , благодаря ти затова че харесваш идеята ми за опит със свелина който да разкрие истината за звездната аберация.Аз вярвам в това , че ще се намерят физици -изследователи които да приповдигнат завесата която скрива истинските причини за аберацията..Какво по-благодатно поле за опит от това което аз предлагам?.. Ако ли не се намерят ентусиасти то аз сам ще направя този опит и ще публикувам резултатите, въпреки че моята работа е да създавам новите представи а не да правя опити..'

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1251

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.