ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Бойни изкуства

Страници: 1

Нерегистриран

Ju Ji Cu/Kung fu
    #1866112 - 14.08.2007 22:49

iskam da popitam kakva e razlikata m/u kung fu i ju ji cu
skoro zapo4nah da treniram ju ji cu i ako moje nqkoi da mi obqsni kavi gore dolu sa tehnikite za da znam dali iskam da prodylja
blagodarq predvaritelno

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Prodromos
Севастократор

Регистриран: 17.06.2005
От: Bad Motha Trucka
Re: Ju Ji Cu/Kung fu
    #1866324 - 15.08.2007 04:51 [Re: Анонимен]

Добре дошъл/а!
Използвай моля те кирилица при бъдещите си постове. Това е едно от малкото правила във форума.

Що се отнася до въпроса ти:
Цитат:

ako moje nqkoi da mi obqsni kavi gore dolu sa tehnikite za da znam dali iskam da prodylja

Аз лично не съм напълно сигурен какво точно питаш, но бих те посъветвал да се обърнеш към инструктора си. Предполагам ще може да те насочи. Аз лично нямам опит с кунг фу и не мога да ти бъда от голяма полза, но предполагам някой скоро ще се намеси с компетентно мнение .

Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #1867947 - 16.08.2007 10:59 [Re: Анонимен]

Джу джуцу е японска система включваща удари, хвърляния, душене, кунг-фу е китайска система включваща същите неща.
Българското джу джуцу не ме впечатлява, защото така казват на полицейското обучение, а то е доста посредствено. Ударите са с дълбоки позиции, гардовете са много отворени. Полицейската работа е с празна ръка и с тонфа. Имат и спортен правилник, но поне хората, с които съм играл нямаха никаква свястна подготовка - много удари са им забранени, някои ключове и душенета също.
Кунг фу пък има толкова разновидности, че дори не мога да ги изброя, повечето развивани в България са със спортна насоченост - имат много форми със и без оръжия, разтягане, акробатични елементи. Доколко е приложно не се наемам да кажа.

--------------------
Боят изгражда.

bgbudo
член

Регистриран: 02.06.2007
    #1867994 - 16.08.2007 12:01 [Re: Анонимен]

Ей събуди се тоя форум от лятна дрямка, браво.
Значи, първо, пише се обикновено "ju jutsu", това само за протокола. Второ, дали искаш да продължиш защо да зависи от техниките само?
Иначе в общи линии Писанчо ти е дал отговор, това е.

Нерегистриран

Re: Ju Jitsu i karate
    #2721209 - 24.11.2010 08:23 [Re: Анонимен]

искам да попитам как да си намеря салон за да водя тренирофки по karate i ju jitsu.аз сам от един Плевенски клуб републиканска шампионка сам от 2000-2009 година вицешампионка на европа за 2009г по карате и вице балканска по ju jitsu 2008г

sszzs
член

Регистриран: 06.12.2011
Re: Ju Jitsu i karate
    #2856942 - 09.12.2011 10:36 [Re: Анонимен]

wow, браво, големи постижения. Там където тренирах аз джу джицу беше учител по физическо в училище и там се провеждаха тренировките. Имаже много хубав тепих. Много са скъпи хубавите тепихи.

Джу джицу е бойна система на японците. Създадена е като са комбинирани няколко бойни военни изкуства. Навремето (дори и сега) е имало много дребни японски войни, за които е било много трудно да размахват този тежък меч по време на война и е било много трудно да носят и бронята си и да се бият с по-жетки врагове от тях. За това е измислено това изкуство, за да може да се използва силата на противника срещу него. За мен лично това е най-доброто бойно изкуство на света. От него произхожда днешното Джудо, Айкидо, Карате.

кунг-фу то нямам много информация, но знам че е създадено в манастирите на Китай, където редовно хората от манастира били ограбвани за хранителни продукти и тъй като в манастира са забранени оръжията, те създали кунг-фу то за да може да се отбраняват от враговете. Сега шаолинците са най-здравите и издръжливи "войни" на земята. Няма военни, няма Американското НАВИ, няма френския легион. Много тренирана психика имат тези. И все пак, най-доброто изкуство за мен (като едно изкуство) си остава джу джицуто.

Брат ми е балкански по Джудо и многократен републикански. това също е много хубав спорт.

Тренирал съм също муаи тай, спорта включва удари с крака, ръце, колена и лакти. Но е много груб спорт. Джу джицуто е мек (джу) спорт, не че е безопасен, но може при рандори да те пазят, а и на улицата да те пръсне в земята или да ти счупи кост. Самоотбрана при нападения с нож, пистолет, тояга и тем подобри, като винаги се завършва с удар в джу джицуто.

Успех! Не се отказвай, това е много добър спорт и не е въпроса само да се научиш на него, а и да имаш добра дисциплина.

--------------------
Очаквай всичко от всички, и нищо от никой!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3374

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.