ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Mikele83
новак
*

Регистриран: 06.12.2011
Не искам в БГ защото тук нямам приятели
    #2862042 - 03.01.2012 18:08

Противно на всеобщото схващане, че българите емигрират само заради финансови причини, аз ще избягам поради лични причини. И това с парито го има, но не е само то, като при другите. Тук вече нямам приятели, всичките ми приятели са чужденци, хората тук се държат гадно с мен, а роднините ми също се готвят да заминават, за какво да оставам?

Единственото, което ми остана в БГ са хубавите спомени от отдавна отминали години, става въпрос за преди 8-9, демек почти 10 (!) години. Със спомените от миналото обаче не се живее, а и онези години няма да се върнат.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mimi 1

Регистриран: 02.01.2008
От: NYC
Re: Не искам в БГ защото тук нямам приятели
    #2862049 - 03.01.2012 19:33 [Re: Mikele83]

Човек не може да избяга от себе си.

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2862051 - 03.01.2012 19:43 [Re: Mikele83]

Не всички емигрират по финансови причини

Струва ми се, че твоите причини са повече от това, че нямаш приятели вече. И дано имаш и други причини, защото е по-лесно е да намериш нови приятели в БГ, отколкото да емигрираш заради това.

Mikele83
новак
*

Регистриран: 06.12.2011
    #2862054 - 03.01.2012 20:10 [Re: Mimski]

Точно затова, защото се нагледах на "приятели"-предатели в България. И след всеки нож в гърба се убеждавах, че си ни е в кръвта да предаваме приятелите си, да ги използваме докато имаме нужда от тях и после да ги предаваме. Вродено ни е, балканска черта, какво да го правиш.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2862073 - 03.01.2012 22:01 [Re: Mikele83]

Наистина имаш добра причина да емигрираш !
Бих разбрал ако отиваш там където са приятелите ти , защото в противен случай почти сигурно ще си още по-самотен.
Много хора с добри професии и прекрасно заплащане си остават самотни и така и не се вписват напълно , но всичко си е до човека.

Редактирано от canon (03.01.2012 22:03)

Невярващ
в късмета

Регистриран: 24.10.2011
От: грешната страна
    #2862076 - 03.01.2012 22:56 [Re: Mikele83]

Точно тук е момента да скочиш в дълбокото. Колкото по-малко неща те задържат толкова по-добре, и при един негативизъм от твоя страна към всичко случващо се по-лесно ще понесеш несгодите и разочарованията. По-дългото претегляне на плюсове и минуси може да те накара да размислиш, а ако не си пробвал няма как да знаеш.
Не ме слушай , разсъждения на болен мозък !

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #2862082 - 04.01.2012 00:21 [Re: Mikele83]

Не си падам много по обобщенията. Не всички българи забиват нож в гърба. Някой ден може и да се изненадаш като установиш, че това не е нашенска черта, а човешка и се среща навсякъде по света. По-скоро промени критериите, по които си избираш приятелите.

pechoto NJ
Leatherworker
**

Регистриран: 02.05.2005
От: няма значение вече
    #2862095 - 04.01.2012 03:57 [Re: Mikele83]

Самотен, но свободен.Нямам никой тука.Само с жена ми и детето...Но,неможеш да си предствиш колко ни е добре,без псевдоприятели,алчни и злобни роднини,вечно използващите те дребни душици....Телефона ми е на секретар.Ако искам отговарям.Мобилния го давам само на единици и то 99% ме търсят служебно.Никой няма да ми звънне на врата,щото няма къде и с кой да си допие.Никоя патка няма да се оплаква на жена ми от съпруга,любовника,...
Е,да...пия си бирата сам на балкончето,гледайки гъските,идийците и небето...Но намерих покоя,който ми липсваше.Щастлив съм...

PraefectumМодератор

Регистриран: 08.11.2004
От: 40.757608, -73.98578
    #2862097 - 04.01.2012 04:21 [Re: pechoto NJ]

Недей така, има много свестни нашенци по тия земи. Ако те потърсим, ще e за хубаво и ще видиш, че сам ще започнеш да ни се обаждаш.

--------------------
Интернет в най-голямото нещастие сполетявало човечеството ... засега!

ColdLove
студена
**

Регистриран: 06.08.2011
    #2862114 - 04.01.2012 10:29 [Re: Mikele83]

Ако нямаш нужда от приятели и роднини (изискват твърде много компромиси), а явно в твоя случай е така, то тогава емиграцията е за теб. Приятелите са хора, които те приемат такъв, какъвто си. Ако не си срещнал такива хора до момента, означава, че просто нямаш приятели. Причината може да е в теб (хората, с които човек се обгражда са огледало на самия него), но има и една малка вероятност просто в живота си да не си попаднал на хора, които може да наречеш приятели. И в двата случая мисля, че си просто перфектния емигрант. Без връзки, без ангажименти, можеш да живееш навсякъде по света. Ставаш дори и за наемен убиец (това в рамките на майтапа).

--------------------
По-лошо от това да не правиш нищо, е да правиш нещо лошо.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4843

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.