ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Реклама, ПР, Маркетинг

Страници: 1
and
Нострадамус

Регистриран: 28.09.2003
От: Финикс, Аризона
Ефективност на рекламата?
    #375918 - 22.07.2004 02:44

Предполагам тук има доста специалисти от рекламния бизнес, които могат да се опитат да ми отговорят на въпроса:

"Каква е ефективността на рекламата в телевизията, радиото, пресата?"

Какзвам да се опитат, защото съм убеден , че такива изследвания не се правят сериозно в БГ - няма интерес от тях май.

--------------------
"Не е важно колко си продал, важно е колко си купил!"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Версинжеторикс
Страхотен
**

Регистриран: 20.03.2004
От: Demonium Fortress
Re: Ефективност на рекламата?
    #375994 - 22.07.2004 08:28 [Re: and]

Много е ефективна
Като рекламираха рекламата с "Кремвирша"(аз не го наричам така)Веднага си го купих

оня кренвирш..не се нуждая повече от теб..

--------------------
Ubique Satanam glorificate

малко мишленце
глезанка

Регистриран: 12.07.2004
От: София
    #376570 - 22.07.2004 15:24 [Re: and]

Аз няма да пиша като специалист по реклама
Мисля, че ефективността на тези медии е все по-малка. Но това си е световна тенденция, не е само у нас. Иначе за изследвания в БГ... има много, но повечето са абсолютни измишльотини и стъкмистики с цел съвсем сериозно да бъдат убедени големите рекламодатели в големи тиражи, невероятни рейтинг точки и прочие неща, които у нас е практика да се фалшифицират.

Son_of_Demons
Worrior
*

Регистриран: 02.04.2009
От: Павликиени, В.Търново София
    #2346866 - 07.04.2009 14:49 [Re: and]

Чесно казнао рекламите са ефективни всяка по свое му и мн зависи от това как се прави и по какъв начин тя достига до алудиторията към която е адресирана. Една реклама винаги е ефективна защото винаги е по-добре да покажет някакъв продукт от колкото той да си седи в склада ти, но въпроса до това колко тя е постигнала желания ефект е друг. Колкото до това дали изследванията са достоверни предполагам, че са въпреки скипцитизма ми към тях за това предпочитам да си ги провеждам сам когато са ми нъжни. ина4е както каза ха по-горе всичко си е малко "стакмистика" и е малко несигурно

--------------------
If I could fly
Like the king of the sky
Could not tumble nor fall
I would picture it all

namar
неориентиран

Регистриран: 24.02.2011
    #2814345 - 06.07.2011 16:01 [Re: and]

За ефективността на една реклама са важни 3 неща:

Начинът, по който е създадена,
Каналът за комуникация
Периодът за разпространение

Има реклами, които е подходящо да рекламираш медийно, има и такива, за които е абослютно противопоказно.

hidroresurs
неориентиран

Регистриран: 15.09.2011
    #2836581 - 15.09.2011 22:25 [Re: and]

За да може да се нарече една реклама добра трябва:
·Да осведомява. При потребност от информация за нови продукти или при новости свързани със съществуващ продукт.
·Да създава познание за параметрите на продукта. При необходимост целевата аудитория да знае не само марката, но и основните параметри на продукта.
·Да създава благоприятно отношение към продукта и марката.
·Да създава потребителски предпочитания. Потребителите трябва да отдават приоритет и предпочитания към рекламирания продукт.
·Да убеждава потребителите, че покупката на съответния продукт е най-правилният избор.
·Да продава.
Ако една реклама не постига поне една от посочените цели тя определено е лоша реклама.

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #2851045 - 14.11.2011 18:52 [Re: and]

Преди няколко години гледах телевизия, слязох до супера и като се прибрах се усетих че съм си купил продукти на които последно съм гледал рекламите . А наскоро пуснаха реклама на бонбоните:Тик-Так и пак си купих По това съдя че рекламите работят поне за Големи Балъци като мен.
Разумни и Здрави

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Blizzard_Storm
новак

Регистриран: 19.03.2011
    #2865258 - 14.01.2012 13:11 [Re: and]

Ефективността на рекламата в традиционните медии е голяма и вероятно още дълго ще се задържи висока. Но не си прав, че няма такива изследвания. На Запад се правят доста, а това, което е тенденция в развитите държави, се превръща в тенденция в развиващите се до 1, 2 или максимум 3 години (има и такива изследвания )

В началото на годината Стюарт Тил (изпълнителен директор на медиината компания Инвестор.БГ) даде интересни пояснения по темата. Той тъврди, че ръстът на интернет рекламата е за сметка на печатните медии, докато телевизиите остават стабилни. А в България се очаква интернет реклмата (която сега е 8% от общия микс) да нарастне с над 1% тази година и двойно в следващите 3 години. Така че се очаква сериозно отстъпление от рекламата в печатните медии. Основен проблем при тях е загубата на доверие. Днес хората се доверяват не на това, което прочетат или гледат, а на това, което има казват приятелите в социалните медии. Освен това постоянно правят справки в Интернет - в САЩ 60% от покупките започват с проверка в Google. Днес, ако видиш реклама на телевизор в Техномаркет примерно и решиш да си купуваш телевизор, то първо ще видиш какви телевизора има и в конкурентите - Технополис, Зора и т.н. А това неминуемо ще доведе и до това да видиш какви отзиви има за магазина сред клиентите и т.н. Така, че не е достатъчно просто да сложиш лъскава реклама във вестника - в 21 век само това е много малко вероятно да убеди някого да дойде да си купи това, което му показваш.

Има един журналист - Пол Гилин, той обръща голямо вниманите на такива изследвания. От него можеш да прочетеш доста интересни неща по темата, ако знаеш английски. Ето в тази статия: Пътят на информацията се цитира проучване на един престижен изследователски център, според което половината хора вече черпят информация от интернет, а не от традиционните медии. Просто отстпъването на традиционните медии пред интернет неминуемо води до намаляване на ефективността на рекламите им.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4249

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.052 seconds in which 0.039 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.