ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1
Jivku
неориентиран

Регистриран: 20.02.2012
Възможно ли е ядрените сили да са с електромагнитна природа?
    #2878244 - 20.02.2012 19:33

Възможно ли е ядрените сили да са с електромагнитна природа?

http://www.scirp.org/journal/PaperInformation.aspx?paperID=16587

Счита се, че силното взаимодействие няма електромагнитна.
При създадените досега десетки ядрени модели се приема, че кулоновото взаимодействие между нуклоните има твърде малък принос в енергията на връзката на ядрата. На разстояния по-малки от 10^-15 m или закона на Кулон не действа, или електроните и протоните не са точкови заряди.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kotaraka
ентусиаст

Регистриран: 14.07.2007
Re: Възможно ли е ядрените сили да са с електромагнитна природа?
    #3174905 - 09.06.2014 21:49 [Re: Jivku]

Възможно е да имат електромагнитен произход, но не от атомния електромагнетизъм с носител фотонът. Защото атомният електромагнетизъм е възникнал след формирането на атома при химичната еволюция на Вселената. Доказателство за това е съществуване на елементарни частици с електричен и магнитен заряд, при които липса атомния електромагнетизъм с носител фотона, но имат електричен и магнитен заряд. Откъде го имат, като те еволюционно са възникнали преди съществуването на атома и очертават пътя на физичната еволюция, който води до възникване на атома. Изводът е, че има електромагнетизъм с различна природа от атомния, който е първичен и който поражда останалите фундаментални сили в Природата. Той е първичен, защото електромагнетизма съществува като червена нишка през цялата материя, но само до някъде тази нишка е атомна, а нататък към сибмикросвета, тя има друга природна същност. Изглежда Монопола на Дирак е свързан със загадката на този първичен електромагнетизъм. Затова и той е толкова загадъчен и неоткриваем въпреки, стройната математична формулировка, защото е там при великото начало на материалната еволюция, от което сме все още далеч, но вървим към него. Поздрав!!!

krapetz
неориентиран

Регистриран: 04.11.2014
Re: Възможно ли е ядрените сили да са с електромагнитна природа?
    #3216982 - 04.11.2014 18:44 [Re: kotaraka]

Без да съм специалист, знам че електромагнитните и гравитационни сили, са далекодействащи, за разлика от ядрените. Възможно е първичното поле от което са произлезли всички останали, да е изключително близкодействащо. После след инфлацията на вселената, то да се е разпаднало на далекодействещи сили, електромагнитни, гравитационни,електрослаби. И само една част от него да се е запазила като близкодействаща сила. Тази сила е силата на нуклоните, ядрената сила.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1849

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.042 seconds in which 0.03 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.