ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
Есен на Изворския манастир, Видинско.
    #2878721 - 22.02.2012 16:56 Прикрепен файл (69 тегления)

Изворски манастир - село Извор, Видинско. Едно страхотно местенце! Сградата вляво е бивша соц.постройка, която Отец Васил полека-лека превръща в хотелски стаи. Вдясно се вижда самият параклис - "Успение Богородично".

Отляво на входната врата, т.е. на лявата стена се вижда плоча, която говори нещо за строежа и църквата, но още не е разчетена.

Нещо като камбанария, но отделно от параклиса.

Д-р G, щом обичаш цветя, отиди по цветница... доооо късна есен. Ти направо ще се въргаляш от кеф там.

Местенцето е на 184 км от София (1 час 48 минути).
Това е изглед от лятната тераса. Вижда се предната фасада на битовата сграда, както и един огромен бор, който според мене е висок около 30 метра.

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Редактирано от Петьо Дилов (22.02.2012 17:23)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Петьо Дилов
рекордьор

Малко за местното чудо...
    #2878733 - 22.02.2012 17:25 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (76 тегления)

Сега. Който иска да вярва, кото не ще, да не вярва. Но за мене стана чудо. И то е свързано с тукашното аязмо (свещен извор). Към него се тръгва отзад на манастира, минава се по тази пътека и се върви не повече от 200 метра.

Аз имах много сериозен актигматизъм на лявото око. Даже листата на дърветата, над 30 метра от мене, ги виждах като една зелена маса. Незнаейки нищо още при пристигането си, пообиколих и намерих извора "случайно"...

... Видях иконата и нишата с извора и реших, че това е свещен извор. По навик си измих очите.
Веберта си ядохме и пихме с отчето и компания. Но не стана въпрос за аязмото. Като станах сутринта (хем леко махмурлия от вечерта) и излязох на терасата, с огромно учудване забелязах, че виждам ясно листата на дърветата на 300 метра... а и лястовиците нависоко... Казах си "съвпадение" - кръвно налягане, влажност, температура и прочие...
Но вечерта попитах Отец Василий каква е историята на аязмото и манастира. Той ми каза, че (не знам си кой век) едно момче, напълно сляпо, минало покрай извора, измило си очите и прогледнало на другия ден.

Не свършва до тук... Бахме тогава (20-24 септември) 3 дни. По него време се случиха ледните други неща: пуснаха колайдера и ставаше въпрос за светлинни частици, една от вечерите имаше ясно видим метеоритен дъжд, астигматизмът ми, историята на сляпото момче, хобито ми е свързано със светлина... Споделих това с Отеца и той ми каза така: "Хм, Той постоянно ни показва и разказва, стига да се научим да четем..."

Да ви кажа, аз преди бях непоправим атеист и неверник. Обаче Той ми натри носа. Освен това, достатъчно е малко човек да прогледне в популярната квантова физика и термодинамика и ще се увери, че не бива да сме безбожници, а напротив... ако можеше да се научим да четем... то всичко си пише...

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (22.02.2012 17:41)

Петьо Дилов
рекордьор

Сега да покажа малко хора и животни :)...
    #2878743 - 22.02.2012 17:45 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (66 тегления)

Ето го Отец Василий. За мене лично той беше нов етап от моя живот... Най-малкото е човек, с който може да се беседва по много въпроси.
Тука е в момент на литургия.

Берта е една, мисля че беше Московска порода някаква, много кротка кучка - нехарактерно за породата и. Ходи по цял ден в гората и из двора и дава на всички да я пипат.

Тука дреме нещо...

Това е котаракът, но му забравих сега името. Той също е много спокоен. И тежкарее, та дрънка...

Последния ден докопахме и един друг глисав космат тйин... ... и беше обстойно настискан от жените... придружено със стискане на зъбки, течене на лигички... и понукващи звуци от подрастващаата скелетна структура на нещастника ...

Опит за портрет на една позната от там.

Само че не зная кой портрет е по-сполучлив. Този втория е правен в типично за тази жена занимание...

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (22.02.2012 18:07)

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
Re: Сега да покажа малко хора и животни :)...
    #2878841 - 22.02.2012 21:08 [Re: Петьо Дилов]

Много приятна разходка!

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: Есен на Изворския манастир, Видинско.
    #2878889 - 22.02.2012 22:06 [Re: Петьо Дилов]

Благодаря ти за идеята, Петьо! И без това съм си скитня, а това местенце не бях го виждала, ще се разходя!

А косматият тийн е наистина много много сладък! Само дето у дома е много тясно за такива животинки. Иначе бих го прибрала на минутата!

Редактирано от Dr.G (22.02.2012 22:10)

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
Re: Сега да покажа малко хора и животни :)...
    #2879020 - 23.02.2012 01:48 [Re: Петьо Дилов]

Петьо ,все по хубави места ходиш!

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Петьо Дилов
рекордьор

Re: Есен на Изворския манастир, Видинско.
    #2879102 - 23.02.2012 14:05 [Re: Dr.G] Прикрепен файл (62 тегления)

Всичко си има там - стаите са с по три легла. Само че няма гардероби и картинката, колкото и да обичаме реда, така стаята заприлича на ергенска квартира. В банята няма закачалка за кърпата. Общо-взето трябва да сте подготвени, че леко е спартанска обстановката. Долу, в нещо като една малка механа, където е дневната на Отеца, има маса за около 10-12 души. А в съседство има голяма механа с камина с водна риза - там могат да се съберат 20-30 човека. Готвим си сами... Но си струва лишенията (ако така ги възприема човек). Просто е друг свят. Щом по 3-4 дни като отида там и не се сещам за тъпата телевизия...

И тука вече... с Отче Васил сме на много сангрия (вино на сокче) и отчаяно се мятаме между темата за Божествената квантова частица на Хигс, Сътворението в лицето на Големия Взрив, и композицията на натюрморт ала "Домат с олио и сангрия върху горяща печка, мамо ле..."

Олд-кабинЕ...

Е така може да си пече човек на пещта в кухнята... холестеролни кебапчета, затова пък - вкусни и виноемки... (впрочем, това е момента от разпалването на дървените въглища)

Има съдини от по-миналия век. Това например е кана, с ръчна гравюра на корпуса и. Тука няма как да го предам, но наживо е просто вълшебно и затрогващо усещането. Седиш, гледаш творчеството на хора, живели преди повече от 120 години, наливаш се с винце, смееш се, ривеш...

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (23.02.2012 14:22)

Петьо Дилов
рекордьор

Сбор в Димово.
    #2879106 - 23.02.2012 14:28 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (68 тегления)

Единият от дните се празнуваше сбор в град Димово (някогашно Бързица).

... с характерните стрелбища...

... въртележки със синджири...

... циганенца с подрастващи ротвайлерчета...

И естествено, всеки панаир започва и завършва със софра в беседка

Понеже съм метнал него район, следва темичка за Рарини Видини Кули...

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (23.02.2012 16:21)

Петьо Дилов
рекордьор

Това беше...
    #2879109 - 23.02.2012 14:53 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (68 тегления)

Това е сегашния Изворски манастир.

Между другото, върви процедура по одобряване на европейска програма за пълно архитектурно преустройство на манастира. Аз видях проекта. Нещо колосално е!
Но ще се запази старото.

Ще стискаме палци...

И който има проблеми със зрението, нека отиде за два дни да преспи на него място и всяка сутрин и вечер да минава през аязмото и да приплаква очички. Ако не помогне, поне не вреди...

И понеже см в него край: Видинско, Белоградчик, Димово, ще продължа с една друга тема за Бабини Видини Кули...

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (23.02.2012 16:38)

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
Re: Това беше...
    #2879166 - 23.02.2012 17:43 [Re: Петьо Дилов]

Петьо, Петьо... с тия стрелбища и синджири знаеш ли къде ме върна бе, човек? Трети клас, голямото междучасие
Страхотен репортаж, както винаги!!!

--------------------
Ние сме ора естете.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5540

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.