ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
usa_dreamer
dreamer

Регистриран: 30.03.2008
От: някъде там..
H2B
    #2881554 - 02.03.2012 13:59

Има ли такива от вас, които сами са си търсили работодател за Н2В и ако има възможност да сподели кой е той?

--------------------
When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Siska_Y

Регистриран: 17.07.2011
От: The Sunshine State
Re: H2B
    #2883508 - 07.03.2012 06:29 [Re: usa_dreamer]

Аз, но беше отдавна, 2004г. - работа бол! Моя позната се опита да си намери сама оферта и навсякъде и отговаряха да провери догодина, за сега не набирали h2b-та.

usa_dreamer
dreamer

#2883564 - 07.03.2012 10:58 [Re: Siska_Y]

Трудно ми е да се съглася, че работата е бол , защото от една година опитвам да намеря агенция, предлагаща Н2В, но такива вече почти няма. Все пак намерих някаква инфо за работодатели в сайтовете на БГ агенции, които преди са работели с тях, писах мейли на някои американски работодатели, но не получих нито един отговор. Знам, че е било отдавна, но все пак би ли споделил/а как намери работодател, може и име на компанията на Лична. Просто търся всякакъв възможен вариант

--------------------
When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile!

Siska_Y

Регистриран: 17.07.2011
От: The Sunshine State
    #2883761 - 07.03.2012 20:17 [Re: usa_dreamer]

Цитат:

Трудно ми е да се съглася, че работата е бол

Аз говоря конкретно за 2004г. когато всеки можеше да си позволи да отхвърля оферти и да си избира къде и какво да прави. Ще се поровя назад в мейла ми и ще ти пратя на лични инфо с агенти и места където наемаха h2b-та.

usa_dreamer
dreamer

#2883771 - 07.03.2012 21:06 [Re: Siska_Y]

Не съм те разбрала А за другото ще ти бъда изключително благодарна

--------------------

alexsalll
член
**

Регистриран: 07.05.2011
    #2884528 - 10.03.2012 20:25 [Re: usa_dreamer]

ей тоз мерак за америка , явно ти се бяга там.
аз лично половин година писах в google H2B програми или H2B 2011/12 , и така каквото ми излизаше, ако имаше агенции , звънях питах дали имат оферти , какви , и така попаднах на една която не беше за спасители кандидаствах и късмет заминах, ама без късмет за готини работодатели.
пробвай и ти провери в гугъл , какво ще ти излезе. наскоро гледах на една фирма на ул. Леге се пада тя имаше оферта май за сервитьори и камериери ще те излъжа , мисля че за май месец ставаше дума а може да е било и за април офертата.
но малко американски фирми си наемат директно хора , без да използват агенция (поради купищата документи които трябва да се попълва, петициите пък и имат закон 1во да пуснат обява в тяхната страна и ако не намерят кандидати отговарящи на техните изисквания и го докажат тогава наемат от други страни) и поради всичко това предпочитат адвокати и агенции там да го правят. освен ако не познаваш някой работодател и той не е съгласен да ти даде оферта.

usa_dreamer
dreamer

#2884756 - 11.03.2012 20:54 [Re: alexsalll]

Мерака ми за Америка може да се мери с безкрайност )

Повярвай ми, alexsalll, преди да постна тук, в продължение на 4 години многократно опитвам да намеря агенция, която се занимава с Н2В, но такива в БГ почти не останаха. Намерих само 2, които все още предлагат, но поради това, че все още чакам отговор от едната дали ще ме пратят в САЩ или не, реших да опитам да намеря работодател сама. Тъй като и ти сама казваш, че е много трудно някой работодател да се навие да наеме човек без агенция, реших да пиша тук и се надявах някой просто да има човек, при който е ходил и да ми го препоръча, за да се свържа с него. Защото ми ясно, че случаен работодател едва ли ще търгне да се занимава сам с всичките документи за Н2В

--------------------

alexsalll
член
**

Регистриран: 07.05.2011
    #2885114 - 13.03.2012 00:12 [Re: usa_dreamer]

да определено 2006-2007 год. бяха по силни периоди за H2B-та за БГ. Сега най-често срещаните оферти са за спасители за по 4месеца , и до колкото съм чела по форума не толкова с добри условия и заплащания. Това ти казвам че наскоро мернах една оферта за хотелски персонал и съм ти подсказала с улицата къде га го търсиш ако си от София. Те и доста фирми в САЩ спряха толкова да предлагат тази програма и според мен е защото работодателя поема повечето разноски, а в БГ защото вече не могат да взимат ей така комисионни на хората и по колкото си искат. въпреки че виждам и чувам за фирми които си го позволяват.
Ами дано някоя от тези две фирми се свърже с теб въпреки че е вероятно в последния момент да ти кажат одобрена и всичко на тададък да правиш. Аз дори незнаех че вече имам самолетен билет за след 2дена , защото беше изпратен на другото момиче и на късмет тя ми звъна да ме уведоми. И накрая като отидох ме никой нямаше в курорта , студ и мраз на брега на атлантическия океан и 1месец няма кой да те нап....ва.и часове толкова не ни даваха , къща плащах ме и се чудех за къде толкова бързаха.
Щом си си харесала тази държава хубаво , на мен не ми е по сърце. Мисля че страни като Канада, Австралия, Нова зеландия и скандинавските страни много повече преобладават но всеки си има страна. Аз лично харесвам латинска америка и всичко свързано с латино населението по света, там живота определено кипи.:)))

usa_dreamer
dreamer

#2885157 - 13.03.2012 09:01 [Re: alexsalll]

Права си, че офертите за Н2В са най-вече за спасители, а такава оферта не е ОК за мен. Относно фирмата, за която ми говориш на ул. Леге - благодаря ти , знам я, писала съм им през февруари, но ми отговориха, че вече нямат свободни места. За агенцията, с която аз кандидатствах, все още се надявам да ми кажат, че са ме одобрили, но вече много ми омръзна от чакане; дори и да ме изненадат 2 дни преди да трябва да летя - пак по-добре, отколкото да ми кажат, че не съм одобрена, но самото чакане е ужасно.
Това, че агенциите не трябва да визмат комисионни и всичко трябва да се покрие от работодателя, го знам от форума, но въпреки всичко повечето фирми го правят. Намерих само една, която беше с безплатни оферти, но тя от миналата година няма оферти за H2B (не споменавам имената на агенциите, за да избегна реклама).

За емиграция в другите страни, Канада и Австралия, съм се замисляла, но пък за там се иска или образование или стаж по някоя професия, за да могат да се съберат необходимите точки за кандидатстване, а тези неща при мен липсват . Европа ми е твърде близо до БГ, а САЩ ми е мечта от малка, сега се превърна в цел, която искам да осъществя.

Alexsalll, отново ти благодаря за съдействието и споделената информация .

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2885256 - 13.03.2012 13:13 [Re: usa_dreamer]

И за тези четири години докато ровиш, не успя да завършиш нещо, курсове някакви да изкараш, занаят да научиш, език да усъвършенстваш, да натрупаш стаж? Не ми казвай, че меракът ти е голям, защото ако беше, да си направила наистина нещо в тази насока!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:   

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3063

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.