ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Гоблени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Lili11
Нерегистриран

Bezplatni shemi za gobleni
    #288229 - 30.04.2004 10:39

Ot kude v internet mogat da se nameriat?
Niakoi znae li takuv site?

Pozdravi i uspeh na vsichki!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Solaria
Нерегистриран

Re: Bezplatni shemi za gobleni
    #288916 - 30.04.2004 17:52 [Re: Lili11]

Известно количество безплатни схеми на гоблени може да се намерят в нашия сайт:

www.solaria-gallery.com

Безплатни модели могат да се намерят и в доста сайтове, участващи в тази класация:

http://www.topcrossstitchsites.com/

която е за сайтове за кръстат бод. Все пак да Ви предупредя, че моделите там не са точно на гоблени - поне не във вида, на който ние сме свикнали в България.

Приятни детски модели има на този сайт:

http://www.vsccs.com/

както и тук:

http://www.tiag.com/

Доста известни дизайнери и фирми предлагат малки безплатни модели като реклама на своята дейност и като поощрение за редовните си клиенти и посетителите на сайтовете си.

Успех!
Стоянка Иванова
--
Солария

MoNro
Нерегистриран

#313042 - 24.05.2004 12:59 [Re: Solaria]

http://www.hot.ee/bn/

ginokardia
Нерегистриран

#320590 - 02.06.2004 02:11 [Re: Lili11]

Цитат:

ginokardia
Нерегистриран

#320595 - 02.06.2004 02:23 [Re: Lili11]

Цитат:

W nashija site www.ginokardia.com ima bezplatna shema.Uspeh-Ginka Popova

Katia
Нерегистриран

#329208 - 09.06.2004 14:17 [Re: Lili11]

http://forum.nanya.ru/index.php?showtopic=4403

Katia
Нерегистриран

#329259 - 09.06.2004 15:08 [Re: Lili11]

http://www.alsenik.narod.ru

Liliii
Нерегистриран

#330298 - 10.06.2004 15:38 [Re: ginokardia]

vsichki vie, koito prodavate komplektovani gobleni za shiene, ste banalni s predlaganeto na FREE malki, prosti, obiknoveni goblencheta na vashite saitove. NO sum sigurna vse pak che ste bili polezni niakoj. Zatova blagodaria za informaciata.

Liliii
Нерегистриран

#330301 - 10.06.2004 15:40 [Re: Katia]

Vsichki ostanali predlojenia sa interesni i si zaslujavat vnimanieto.
Blagodaria.

Solaria
Нерегистриран

#330582 - 10.06.2004 20:49 [Re: Liliii]

Цитат:

vsichki vie, koito prodavate komplektovani gobleni za shiene, ste banalni s predlaganeto na FREE malki, prosti, obiknoveni goblencheta na vashite saitove. NO sum sigurna vse pak che ste bili polezni niakoj. Zatova blagodaria za informaciata.

Лили, благодаря за опита за разбиране :-) Не можем да си позволим да предлагаме безплатно големи и сложни модели, защото твърде голямо количество труд е вложен в тях. Вие ще работите ли безплатно за някого цял месец? А всеки месец в продължение на много години?

Идеята за безплатните модели не е измислена в България, естествено... Аз затова по-горе дадох линк към други сайтове на известни дизайнери, за да знаят хората какво се практикува по света. Малките безплатни модели се предлагат затова, за да се покаже качеството на работа на съответния дизайнер, а не за да осигурят безплатно схеми за бродиране за милиони хора по света за следващите години, а в това време дизайнерът да се чуди дали да се откаже от тази работа, понеже тя не му носи вече приходи...

Що се отнася до руските сайтове, това са сайтове, които показват различни модели в НАРУШЕНИЕ на авторските права на дизайнерите. Ако споменатите сайтове все още съществуват, това само показва, че някой от големите дизайнери все още не им се ядосал здраво и не се е заел да ги закрие...

Така стоят нещата... Нека гледаме реалистично... Нито DMC, нито Coats си раздават безплатно кутиите с конците по магазините. А някой да Ви е дал безплатно метри панама? А рамките на гоблените някой да Ви ги слага безплатно? Защо тогава сте недоволни от дизайнерите, че не си раздават безплатно големите модели? Да направиш един модел, е също така труд, както и да произведеш едно чиле, или един метър панама, или да сложиш една рамка...

Галя
Нерегистриран

#331018 - 11.06.2004 12:39 [Re: Solaria]

Напълно подкрепям становището на "Солария".
Всички все търсите безплатни схеми на гоблени! Да, наистина се намират такива в Интернет, но нима да си комплектова човек сам конците излиза по-евтино? Напротив! Друг е въпросът, че когато се купува комплектация от нелегален търговец, който също като вас сам ги комплектова, се разочароваме от крайния резултат.
Препоръчвам на всички да си купуват оригинални комплектовки на официалните производители (сега да не ги изреждам).
И на края все пак искам да отбележа, че в сайта на "Солария" има най-много безплатни схеми за бродиране. Друг е въпросът, дали се харесват на всеки.
Аз лично най-много харесвам серията "цветя" на "Ланарте" - Холандия . Особено някои от тях. За съжаление те са за кръстат бод, който сякаш, че не е много популярен в България. Може би някой български производител ще ги преработи за гобленов бод, но ... дали ще видя този момент?
Вече съм на 49 години ...

Катя
Нерегистриран

#331053 - 11.06.2004 13:16 [Re: Галя]

Понякога излиза по изгодно да си комплектоваш гоблена сам отколкото да си купиш готов.Доста често ми се случва в готовият комплект конците да се късат при шиене. И не говоря за гоблени от "измислени" фирми а за такива от "реномирани".

burberryМодератор
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
    #331068 - 11.06.2004 13:45 [Re: Катя]

Катя, а по-конкретно можеш ли да споделиш - кои са тези "реномирани фирми" и кои конци се късат при бродиране с тях?

--------------------
Diablo III

Solaria
Нерегистриран

#331069 - 11.06.2004 13:46 [Re: Галя]

По въпроса за кръстатия бод... Вярно, че не е популярен в България, но резултатът изглежда много добре, особено ако се шие на подходяща панама (но не българската с квадратчета, понеже е много дребна). Ние имаме ушити по този начин доста наши модели - най-вече такива, които са 1:1 и сме изключително доволни... Използваме Аида 16 или Аида 18 (първата е малко по-едра от втората).

Liliii
Нерегистриран

#331132 - 11.06.2004 15:08 [Re: Solaria]

Izkazah mnenieto si, poneje vashite free shemi ot saitovete sa poznati na horata, koito se zanimavat s tova. Predlagat se predimno cvetia v A5 razmer. Az ne sum pravila vashi modeli (na Solaria), no gi haresvam i v naj-skoro vreme shte si vzema niakoi vash. No iavno ne sum se izrazila iasno. Zachitam truda na vsichki, a i az sum dizajner (no ne vuv vashata oblast), taka che mi e predelno iasna kartinkata. Ne sum iskala da obijdam nikoi. Uspeh na vsichki. No temata ne e tazi koiato komentirame v momenta. Tozi post e za bezplatni shemi ot internet (bez ogranichenie), a internet ne sa bulgarskite firmi, koito prodavat gobleni na nashia pazar i koito firmi naistina razpolagat s hubavi razrabotki. Kupuvam si, no lichno az predpochitam po-nestandartnata tematika, kato primerno modelite, koito predlagat Lanarte. A i s radost shte si komplektovam goblen po model, koito naistina mi haresva i koito e primerno riadko sreshtan.

Solaria
Нерегистриран

#331471 - 11.06.2004 21:13 [Re: Liliii]

Цитат:

lichno az predpochitam po-nestandartnata tematika, kato primerno modelite, koito predlagat Lanarte.

Единственото, с което мога да помогна, е да сложа тук линк към Ланарте, в случай че досега не сте посещавали сайта им:

http://www.lanarte.com/

Галя
Нерегистриран

#332707 - 13.06.2004 09:13 [Re: Solaria]

Виждам, че в темата участват специалисти в бранша.
Някой от Вас знае ли дали някъде в България се предлагат комплектовките на "Lanarte"?
Тези, които предлагат от "Коутс" на коя фирма са? И къде могат да се видят всичките им модели, освен предполагам в София? Аз съм от Пловдив.

Solaria
Нерегистриран

Re: Lanarte
    #332769 - 13.06.2004 11:11 [Re: Галя]

Погледнах в страницата "Dealers" на Ланарте. Там е даден следния дистрибутор за България:

Axioma Ltd.
Prof. Milko Bitchev Str., floor 2,
1504 SOFIA
+359 29461008/09
+359 29461009
axioma@primasoft.bg

Аз лично съм виждала оригинални техни комплектовки в София, по ул. "Граф Игнатиев", магазинът близо до пресечката с ул. "Патриарх Евтимий".

Освен това се навъдиха и други фирми, които предлагат ментета по моделите на Ланарте (най-често предлагат менте на "Арабско момиче"). Внимавайте да не ви продадат нещо такова...

Lili11
Нерегистриран

#333360 - 13.06.2004 22:10 [Re: Галя]

originalni modeli na Lanarte (magazinat na Aksioma) e na bul. Ianko Sakuzov 36, tel. 946 10 08.
a v Plovdiv ul. Stamat Matanov 4, tel. 032/62 93 16.
Tazi informaciq e ot broshurata im. Az lichno si kupuvam modelite ot mag. na bul. Sakuzov.

Lili11
Нерегистриран

#333362 - 13.06.2004 22:13 [Re: Solaria]

Blagodaria Solaria. Razglejdala sum veche saita. Kakvo e tvoeto mnenie?

Solaria
Нерегистриран

#333414 - 13.06.2004 23:37 [Re: Lili11]

Аз самата наистина харесвам моделите на Ланарте, особено тези от тазгодишната им пролетна колекция - стоят много елегантно, имат интересни хрумвания... Допада ми много и стила на художничката им Мария ван Шаренбург. Най-естественият начин да се шият техните "акварелно изглеждащи" модели е с кръстат бод върху бяла панама...

Галя
Нерегистриран

#333586 - 14.06.2004 09:33 [Re: Solaria]

Сърдечно благодаря на всички за изчерпателната информация относно моя въпрос. При първа възможност ще посетя магазина в Пловдив.

burberryМодератор
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
    #333648 - 14.06.2004 10:31 [Re: Галя]

Галя, гоблените, които предлага фирма Коутс са на много и различни доставчици. Най-популярният от тях несъмнено е Вилер. Другите са Уилям Брикс, Роял Париж, Семко, Мегас... Ние сме преди всичко производител и доставчик на конците Котва (Anchor), които се използват от редица български окомплектовачи на гоблени. Голямата част от Вилеровите гоблени са комплектовани именно с Котва.

--------------------
Diablo III

Галя
Нерегистриран

#333869 - 14.06.2004 14:13 [Re: burberry]

Благодаря и на "Коутс" за отговора.
Когато Вилер преустановят дейността си, както се разбра напоследък, какво ще стане с тяхната дейност? Това означава ли, че няма да има вече вилерови комплектовки?
А другите фирми аз май не съм ги чувала. Те имат ли интернет сайтове?

Aniha
Нерегистриран

#334770 - 15.06.2004 09:38 [Re: Solaria]

Искам да се включа във форума и да кажа, че съм шила гоблени на Солария и съм страшно доволна !!!
За съжаление шиенето на голбени в наши дни е скъпо удоволствие !

Галя
Нерегистриран

#334809 - 15.06.2004 10:13 [Re: Aniha]

Наистина "Солария" имат много красиви гоблени. Не съм шила техни комплектовки, но много ми харесва "Иерусалимската света Богородица" и ще я ушия, но след като ушия "Свети Димитър". Не виждам "Солария" да го предлага, затова го търся от други производители.
За мен шиенето на гоблени е само удоволствие, начин да се разтоваря в края на деня и гордост от постигнатия резултат. Не мисля, че е "скъпо удоволствие". Скъпи са големите окомплектовки, но пък резултата.... Освен това, цената зависи и от конците, с които е окомплектовката. Всеки месец ако се заделят например по 3 лева - за 5 месеца ще има пари за не голям гоблен, който ще шием 5-6 месеца. Не мисля, че това е много.

Solaria
Нерегистриран

#335706 - 15.06.2004 21:24 [Re: Галя]

Благодаря на Галя и Aniha за добрите думи! Що се отнася до това дали гоблените са скъпо удоволствие... А помислете си колко по-скъп е вложеният от вас труд в ушиването на един гоблен...

Галя
Нерегистриран

#336666 - 16.06.2004 16:10 [Re: Solaria]

Да имаше кой и да го оцени... Освен в семейството..
Изпитвам удовлетворение, че ще остане нещо след мен, което ще напомня на децата ми... Предпочитам да закача на стената си не хартиено копие на някоя репродукция, а нещо истинско, нещо което съм направила сама!

Aniha
Нерегистриран

#348013 - 28.06.2004 09:09 [Re: Lili11]

Някой шил ли е гоблени на Гинокардия - Стара Загора ???
Комплектовките добри ли са ???

Галя
Нерегистриран

#349846 - 29.06.2004 16:12 [Re: Aniha]

Виж тук
Цитат:

ne copuvajte ot ginokardia ikonomisvat si konci i ne stigat,a sa i skapi.na zavod balgaria-kazanlak sa hubavi,no triabva da gi tarsite po magaziniteot solaria si gi kupuvam s pora4ka ot internet.Svetlana ot stara zagora

и тук
Цитат:

Radwam se , che imate zabelezhka ne ot kachestwoto na nashite gobleni , a ot kolichestvoto.To e s malyk ( 20 % ) rezerv,zashtoto tova prjako se otrazjawa na cenata.Pri proizvedenite ot nas desetki hiljadi gobleni za 15 godini e normalno da ima i edin nedovolen, makar che ako dojdete pri nas problema Vi shte se reshi.Ako predpochitate da shiete po - evtini gobleni s bulgarski konci na zavod " Bulgaria" , tova e vashe pravo i az go uvazhavam, no nashite awtorski razrabotki ne pozwoljavat da se raboti s bulgarsko muline i da se postigne syshtoto kachestvo.Wisoka cena za wseki e otnositelno ponjatie, zatowa posetete www.ginokardia.com
Ginka Popova

ROSSKA
Нерегистриран

Re: NJAKOJ....
    #350343 - 29.06.2004 23:18 [Re: Aniha]

Цитат:

Някой шил ли е гоблени на Гинокардия - Стара Загора ???
Комплектовките добри ли са ???

Az shija ot 10 godini komplektowki na GINOKARDIJA i sym mnogo dovolna.Zatowa s chisto syrce wi gi preporychwam.Na men lichno vinagi sa mi ostavali konci.

GINOKARDIA
Нерегистриран

#350351 - 29.06.2004 23:30 [Re: Галя]

Цитат:

Наистина "Солария" имат много красиви гоблени. Не съм шила техни комплектовки, но много ми харесва "Иерусалимската света Богородица" и ще я ушия, но след като ушия "Свети Димитър". Не виждам "Солария" да го предлага, затова го търся от други производители.
За мен шиенето на гоблени е само удоволствие, начин да се разтоваря в края на деня и гордост от постигнатия резултат. Не мисля, че е "скъпо удоволствие". Скъпи са големите окомплектовки, но пък резултата.... Освен това, цената зависи и от конците, с които е окомплектовката. Всеки месец ако се заделят например по 3 лева - за 5 месеца ще има пари за не голям гоблен, който ще шием 5-6 месеца. Не мисля, че това е много.

Nashata firma ima razrabotka na "Sweti Dimityr".Swyrvete se s nas chrez www.ginokardia.com,za da wi izpratim snimka na goblena.
S pozdraw: G. Popova

dodi
Нерегистриран

#351202 - 30.06.2004 19:54 [Re: ROSSKA]

ших гоблен на гинокардия - полегналата магдалена. конците са достатъчно, даже ми останаха. разработката е много добра. ушила съм и на солария - йерусалимската света богородица - много е сполучлив, конците също са достатъчни - уших го 1:1 и 1:4 с конци за комплектовка 1:4. в интернет намерих страхотна програма за правене на гоблени - безплатна и много точно.

Гинокардия
Нерегистриран

#368648 - 15.07.2004 20:02 [Re: dodi]

Благодаря на DODI и ROSSKA за изказаното мнение относно гоблените, които са изработили и са комплектовани от нас.Желая Ви здраве и успех,за да ушиете всичко, което сте си харесали!
Гинка Попова
www.ginokardia.com

они
Нерегистриран

#372464 - 19.07.2004 13:21 [Re: Aniha]

В момента шия "Христос чука на вратата" на фирма"Гинокардия"-много добро и сполучливо сьчетани цветове!Конците са напьлно достатьчно!

гинокардиа
Нерегистриран

#373185 - 19.07.2004 22:57 [Re: они]

ОНИ,добрите ви отзиви са вдъхновение за нас.Благодаря ! За информация в момента работим над гоблен с подобна тема , надяваме се да е готов до 1-2 месеца.
Гинка Попова
www.ginokardia.com

Они
Нерегистриран

#399471 - 11.08.2004 14:01 [Re: гинокардиа]

Ще проверя б магазина ви когато сте готови с разработката!

rabotna
новак

Регистриран: 10.08.2004
От: Бургас
    #399859 - 11.08.2004 18:37 [Re: Lili11]

Четеш ли Галерия Бродерия? Струва 2 лева и го има по реповете.Е там има интересни схеми. Аз лично отскоро си го купувам и вече си избродирах 2-3 по-малки нещица на кръстат бод.

ROSSKA
Нерегистриран

#400586 - 12.08.2004 13:33 [Re: rabotna]

Четеш ли Галерия Бродерия? Ami tam ima pomesten telefon za izkupuwane na gobleni i pak iskat "sertifikat za kachestwo" W spisanieto ot uwazhenie na 4itatelite si neka obiasniat za kakwo stawa duma....

rabotna
новак

Регистриран: 10.08.2004
От: Бургас
    #400655 - 12.08.2004 14:44 [Re: ROSSKA]

Rosska, вече се обадих в списанието. Отговориха ми, че не носят отговорност за съдържанието на обявите (както впрочем е навсякъде), но обещаха вече да проверяват подобни телефони предварително и ако са съмнителни да не ги пускат.

tatuna
Нерегистриран

#402644 - 14.08.2004 09:21 [Re: dodi]

Hei dodi kaji kade e tazi programa

profesorka
Нерегистриран

#402764 - 14.08.2004 11:34 [Re: Lili11]

Здравейте девойки! Рекох да се включа с мнение. Бродирам от 10 години и съм ушила доста гоблени. Обичам да бродирам и по моделите в списанията. Искам да попитам Солария защо въобше публикува схеми в списание ДОНА, като качеството им е отвратително и нищо не се вижда. Разбирам, че идеята е да си купим готова комплектовка, но тогава е по-добре да не се публикува схема въобще, а директно да се пише , че гоблена се продава на еди-каква си цена. Или пък да публикува в Галерия Бродерия - там приложенията им са перфектни.

работната
Нерегистриран

#402836 - 14.08.2004 12:24 [Re: burberry]

Werty,фирмата, от която си купих гоблен, на който се късат конците е "Солария".

Solaria
дизайнер
**

Регистриран: 13.08.2004
    #402861 - 14.08.2004 12:44 [Re: profesorka]

Цитат:

Искам да попитам Солария защо въобше публикува схеми в списание ДОНА, като качеството им е отвратително и нищо не се вижда.

И аз мисля, че схемите могат да се отпечатат по-едри и тогава ще се виждат по-добре. Ние ги даваме на списанието със същото качество, с което после ги продаваме. Но не можем да ги задължим на каква хартия да ги печатат и колко едри. Вашата обратна реакция обаче може да промени нещата.
Цитат:

Или пък да публикува в Галерия Бродерия - там приложенията им са перфектни.

Ха! Вие се шегувате! Солария в Галерия Бродерия - НИКОГА!!! Това може да стане, само ако "Милена стил" (която го издава) спре да продава "Йерусалимската Богородица", "Христос чука на вратата", "Мадоната с грозде", "Молещият се Христос" и ни се извини публично.

profesorka
Нерегистриран

#402903 - 14.08.2004 14:20 [Re: Solaria]

Момичета (ако има мъже да ме прощават), в тоя форум вместо да си говорим приятни и разтоварващи неща, Солария пак обърна темата за авторско право, собственост и прочие. Всички познаваме добрите и гоблени и уважаваме труда и. Необходимо ли е и тук (освен в сайта на Солария) да сме свидетели на лекция по авторско право и размахване на пръст. Човек ако прочете всичките и мнения остава с впечатлението, че Солария е най-великата фирма в тая държава и всеки е длъжен да се съобразява с нея. Лично на мен ми писна. Ако се поразровите из чуждите сайтове ще откриете много еднакви модели в различни фирми.И това не пречи на нито една от тях да продава успешно. Предлагам ви да си пуснем някоя приятна тема, да си разменим схеми и да не се натоварваме психически с проблемите на хората.Приятен бродиращ weekend!

работната
Нерегистриран

#402931 - 14.08.2004 15:10 [Re: profesorka]

Привет на "професорката"! Най-после нещо земно. Абсолютно съм съгласна с теб за "Солария". По повод на предложението ти за размяна на схеми: например имам схема - как да разбера колко метра конец ми е необходим и кой номер от каталога цвят да купя? Не е ли трудно да се комплектова и не се ли оскъпява? Знаеш ли къде може да се закупи конец на метър? Ти кои гоблени си ушила? Интересува ли те някой гоблен, защото ако имам схемата му мога да ти го изпратя.

profesorka
Нерегистриран

#402950 - 14.08.2004 15:48 [Re: работната]

Драго ще ми бъде да ти услужа "работна" ! Значи за около 500 бода 1 : 1 отива около 1 метър двунишков конец с резервите. Може и по-малко-зависи как шиеш, или повече - зависи колко е "напръскан" гоблена. В повечето магазини има каталози на конци - DMC, Anchor, Puppets. Отиваш с мостра и сверяваш. Ако вече работиш с дадена марка конци си правиш самостоятелен каталог с мостри.Друг вариант: за DMC отиваш на http://www.dmc.com/majic/pageServer/0o01010029/en/ct/os/prid/431/index.html и вдясно от картинките има едно шарено кръгче, до което пише Color Cards. Кликваш на него и можеш да разглеждаш каталога с мулинетата. Имай предвид, че цветовете са приблизителни в зависимост от монитора ти. За каталог на Anchor се обърни към werty.Тя вероятно може да ти прати нещо. Иначе имаше каталози на Anchor и в Галерия Бродерия, но пак има разминаване от печата. Гоблена не се оскъпява само ако имаш остатъци от стари гоблени. Ако купуваш на чилета отначало е по-скъпо. То зависи и на коя фирма купуваш. Конци на метър не знам. Ти откъде си - ако науча нещо , ще ти кажа. Ушила съм "Йерусалимската икона", "Коне в реката", "Диви коне", "Света Екатерина", "Мадона Тусет", "Благославяща дева", "Земен ангел", "Майчино щастие", "Момиче с ябълки" и разни пейзажи, ако те интересуват ще ги опиша подробно. Всички са на така коментираната тук Милена Стил и са много добри . Трябва ми "Забулването на булката" или още го наричат "Турска сватба". Една приятелка в Турция ме е замолила да го намеря и да и го ушия.

работната
Нерегистриран

#402975 - 14.08.2004 16:21 [Re: profesorka]

Страхотна си. Удоволствие е човек да си общува с теб. Сега съм в цайт нот, но искам да ти кажа, че се интересувам много от "Коне в реката", на коя фирма е и колко струват? Моделът е 1:1 или 1:4? В понеделник ще продължа. За съжаление този гоблен, от който ти се интересуваш го нямам. Ако разбера нещо, веднага ще ти пиша. От София съм. Приятен уикенд, до понеделник

profesorka
Нерегистриран

#402982 - 14.08.2004 16:31 [Re: работната]

Удоволствието е взимно "работна". Схемата е една за 1:1 и 1:4, различно е количеството конци. Имам и двете. В другата тема видях e-mailа ти. Ако искаш мога да ги пратя като JPEG файл.Разхода на конци ще ти напиша в табличка на Excel. Извинявай за неудобния въпрос, на колко години си, че ми е така приятно да си комуникираме ?
До понеделник!

profesorka
Нерегистриран

#403196 - 14.08.2004 20:34 [Re: работната]

За "работната" - по-горе съм допуснала грешка, за 500 бода отива един метър шестнишков конец, а не двунишков както съм писала.Sorry !

Били
Нерегистриран

#404342 - 16.08.2004 10:13 [Re: profesorka]

Около 45. От днес съм Били, за да не ни обърквате с "Работна". Много ти благодаря за "Конете". Обаче как ще разбера кой N: е необходим? Аз контактувах с Т.Тончев за тях, но неговите разработки не съм ги вижадала ушити. Неговият модел е 1:4. А е много важно как изглеждат вече готовите гоблени. Бях харесала "Букет жълти рози" на Гинокардия, но когато ги видях ушити, направо избягах. Много се разочаровах. Интересувам се повече от новите тендеции в гобленарството. Например, уших "Приказна къщичка". Там има няколко вида бод, работи се с различен брой нишки, има и контур. Нямаш представа колко хубаво стана. Гобленът изглежда триизмерен. А би ли ми писала с какви конци са Конете. Работя само с DMC или Anchor. Работна ми изпрати ценова листа на най-различни гоблени и в таблицата ги има и с Puppets. О, хайде стига, много съм делова. Пожелавам ти страхотен ден!!!

profesorka
Нерегистриран

#404739 - 16.08.2004 15:13 [Re: Били]

Били, ще ти пратя и легендичка. Конците са Anchor. За мен изглеждат добре. Може обаче да ги шиеш на 3 нишки да стане по-плътно.За съжаление са ми в рамка и не мога да ги сканирам, че ще блесне.Колко МВ ти е пощенската кутия, за да не я задръстя с голям файл?

Били
Нерегистриран

#404766 - 16.08.2004 15:32 [Re: profesorka]

Намаш представа колко съм ти благодарна. От няколко месеца си мечтая за тези коне. Кутията ми е 25 MB. Надявам се да е достатъчна, но ако не - ти ще измислиш нещо - ти си ми умничка.

Liliii11
Нерегистриран

#414190 - 22.08.2004 18:52 [Re: profesorka]

Присъединявам се към думите на profesorkata за Солария. Доста време ме нямаше във форума и сега виждам подобни на моето мнения.
Успех на всички!

Случайната
Нерегистриран

#422862 - 30.08.2004 04:29 [Re: Solaria]

Точно и аз за това съм привърженник на вас и Гинокардия.На тях даже логото им е:
" Достйно качество за вашия труд"-Колко очарователно!!!

dodi
Нерегистриран

#432048 - 06.09.2004 19:50 [Re: tatuna]

извинявай, че не съм ти отговорила до сега, едва днес прегледах форума. програмата се казва PM STITCH CREATOR 3.0 . ако искаш изтегли си я чрез гугъл. ако не можеш, пиши ми на адрес: DODI_01 @ ABV.BG . ШЕ ТИ Я ИЗПРАТЯ ПО ПОДХОДЯЩ НАЧИН.

ПОПОВА
Нерегистриран

#436078 - 09.09.2004 16:44 [Re: Они]

Цитат:

Ще проверя б магазина ви когато сте готови с разработката!

На вниманието на ОНИ-гоблена се казва "ВЪЗКРЕСЕНИЕ",вече може да го видите в сайта ни:
www.ginokardia.com

aniha
Нерегистриран

#448026 - 21.09.2004 08:08 [Re: Били]

Здравей Били, ако може да те попитам нещо - повече за този гоблен "Приказна къщичка" или други подобни. На мен също ми е много интересно нещо по-различно от класическите гоблени. От къде мога да ги намеря - ще ми препроръчаш ли някой сайт ??? Много обичам да експериментирам нови неща !!!

wave
Нерегистриран

Otnosno saita na Solaria
    #531204 - 26.11.2004 01:07 [Re: aniha]

1-vo:Modelite koito predlaga Solaria ne sa tehen dizain,te ne sa otkrili toplata voda!
2-ro:Kato im vleze chovek vuv saita ima chuvstvoto che ne izbira gobleni, a shte si poruchva prostitutki po internet.Ne sum vujdal po-kichozen dizain ot tehniq, neshto sredno mejdu publichen dom i pogrebalno bjuro.
Nishto lichno, prosto neznam zashto se pravqt na tolkova veliki!Chudq se ima li izobshto koi da si kupuva neshto ot tozi skapan sait?

Solaria
дизайнер
**

Регистриран: 13.08.2004
Re: Otnosno saita na Solaria
    #531509 - 26.11.2004 10:05 [Re: wave]

Хе-хе! Анонимка
Покажи ни твоя сайт да се научим как се правят модели и сайтове!

гобленарка
Нерегистриран

#531606 - 26.11.2004 11:22 [Re: wave]

И аз мисля, че е доста кичозен. Прекалили са с украсите, цветчетата и дантелките. Звучи ми доста ретро, като от ІХ-ти век.

София_
такъв

Регистриран: 05.11.2004
    #531649 - 26.11.2004 12:08 [Re: гобленарка]

Аз лично като клиент, съм единствено ДОВОЛНА от това, което предлагат "Солария", по ред причини...Те , "Вачеви" и "Гинокардия", за мен са трите фирми, които предлагат разнообразни и интересни модели. Освен това поддържат пряка връзка с клиента, правят какво ли не, за да ни угодят и все ще се намери някой, който да недоволства и критикува. След като не ви харесва нещо, кажете го деликатно, защо трябва да иззлобявате срещу труда на хората. Относно сайтовете - това е сравнително нова тенденция, има какво още да се желае, но сравнени с тия, които са в световната мрежа - не са никак лоши...
Моето пожелание е да поощряваме труда им, защото е и в наш интерес те да се чувстват удовлетворени от работата си. По мое мнение го заслужават.

wave
Нерегистриран

Otnosno saita na Solaria
    #531660 - 26.11.2004 12:16 [Re: Solaria]

To ne e nujno chovek da ima sait, za da moje da preceni koga neshto ne e napraveno s vkus!!!

wave
Нерегистриран

Otnosno saita na Solaria
    #531664 - 26.11.2004 12:19 [Re: София_]

Te modelite ne sa loshi,no vsichki znaem che tova ne sa modeli na Solaria.Tova sa izvestni modeli, koito gospojata (ili tozi koito se griji za saita i i pishe ot neino ime navsqkude) ne e izmislila,te prosto si sushtestvuvat, otkakto sushtestvuva i tova izkustvo. I kakuv Dizainer moje da bude tiq s gotovite kartinki i s kradeniq sait ne mi e qsno??

София_
такъв

#531682 - 26.11.2004 12:33 [Re: wave]

Wave, направи си сайт, дай ми линка и ме покани да мятам отрова тогава по него. Не мисля, че ще ти отстъпя по нещо, но защо?

mylli
ориентирана:)))

Регистриран: 28.09.2004
    #531689 - 26.11.2004 12:38 [Re: wave]

Wave чета те ...............и не мога да те разбера, но определено споделям мнението на Sofia

--------------------
http://mylli.multiply.com/photos
http://snimka.bg/album.php?album_id=1025

Araxna
Влюбена

Регистриран: 10.11.2004
От: Варна
    #531727 - 26.11.2004 13:02 [Re: wave]

Wave, ще ме прощаваш, но моделите на Солария са всичко друго, освен крадени, защото аз не съм виждала други дизайнери да предлагат тези модели, а и стила на Солария е специфичен и когато ти седнеш на компютъра да правиш нов дизайн, тогава ще можеш да изказваш мнение.

--------------------
http://snimka.bg/album.php?album_id=2832
http://araxna1.multiply.com/photos

Nushka

Регистриран: 03.11.2003
От: Силистра
    #531911 - 26.11.2004 14:53 [Re: wave]

Здравейте!Включвам се за първи път в чудесния форум. Искам да изкажа своето мнение относно сайта на Солария и гоблените на фирмата. Възхитена съм от професионализма на дизайнерката!Шия гоблени от 20 години, специално от моделите на Солария съм ушила "Благославящият Христос".Очарована съм от резултата, въпреки,че този гоблен се оказва,че съм го закупила от друга фирма /схемата беше зле копирана и много ме затрудни/- преди 3 години все още не знаех за Солария и не бях разглеждала сайта им.Харесват ми и други модели - Златната Тихвинска
Св. Богородица,Дамата с воала и др.Желая приятен уикенд на всички!

zaeta
Нерегистриран

#532415 - 26.11.2004 19:35 [Re: wave]

Нищо лично,но мисля,че не си от хората,които се интересуват от бродерии.Ние сме работливи и търпеливи хора и сме научени да ценим чуждия труд.Това,което "Солария" прави ,за момента няма конкуренция на нашия пазар.

wave
Нерегистриран

#532441 - 26.11.2004 20:08 [Re: zaeta]

Izvinqvai, no ne mojesh da davsh ocenki koi se interesuva ot broderii i koi ne. Moga da ti kaja samo che osven ot broderii se interesuvam i ot drugi neshta kato dizain naprimer. Zatova tvurdq che saita na Solaria ne struva i 5 pari! Ne e zle malko da si razshirite mirogleda i da cenite ne samo izkustvoto, ot koeto se interesuvate. Ima i drugi vidove izkustva, ot koito gospoja Ivanova ne razbira.Az sum dizainer vuv HiComm i sum vidqla mnogo iz neta Takava shareniq nqma nikude!

друга_гобленарка
Нерегистриран

Re: dizainer vuv HiComm
    #532494 - 26.11.2004 21:30 [Re: wave]

Цитат:

Az sum dizainer vuv HiComm i sum vidqla mnogo iz neta

за списанието на фирма "Вирус ООД" ли става дума?
http://www.hicomm-bg.com/

"vidqLA"?

Цитат:

Ne sum vujdal po-kichozen dizain ot tehniq

"vujdaL"

wave, как да вземе човек на сериозно мнението ти, като даже полът ти е непостоянен?!

Цитат:

Tova sa izvestni modeli, koito gospojata ne e izmislila,te prosto si sushtestvuvat, otkakto sushtestvuva i tova izkustvo.

Да не говорим, че като дизайнер все трябва да си чуваЛ/А думата "картина" и да ползваш нея вместо думата "модел". А пък и разказът ти за "известните модели (разбирайте "картини"), които просто си съществуват, откакто си съществува това изкуство", показва потресаваща ерудиция в областта на историята на изкуството...

Гинокардиа
Нерегистриран

#532576 - 26.11.2004 22:22 [Re: wave]

"wave", а освен в публичен дом и в погребално бюро случайно да си ходил и на театър ? Ами сайта на "Solaria" създава точно такова усещане , че си в театър.Особено ако човек ,както пишеш ти, разбира и от други изкуства.
Бъди жив и здрав , за да ни покажеш постиженията си .
Гинка Попова

София_
такъв

#533111 - 27.11.2004 11:32 [Re: wave]

Wave, след като никой не те подкрепи в тоя форум не се ли замисляш, че твоя мироглед е кривнал в неподходяща посока? Предлагам мека кърпа за почистване на окуляра

mylli

#533168 - 27.11.2004 12:41 [Re: София_]

--------------------

wave
Нерегистриран

#533459 - 27.11.2004 16:30 [Re: София_]

Ami razgledai po-dobre foruma i shte vidish che ima i drug koito smqta che saita e kich!

zaeta
Нерегистриран

#533515 - 27.11.2004 17:32 [Re: wave]

Ти май не ме разбра.Аз не оспорвам правото ти на професионално мнение.Оспорвам начина по който го изразяващ.Става дума за коректност и толерантност,а ти определно не ги проявяваш.От "професионалното" ти мнение лъха злоба и очевидно си се съсредоточила върху други неща и си забравила човечността.Време за пости е....

RENA
Нерегистриран

#535649 - 29.11.2004 11:30 [Re: Катя]

Не съм съгласна, че е по евтино, но шия с Anchor и съм много доволна.

мирка
Нерегистриран

#574459 - 27.12.2004 11:25 [Re: Aniha]

да, добри са и като комплектоване и като модели.
аз имам ушит "Майчина ласка" и мисля че е страхотен, но повечето от гоблените ми са на "Солария"

Гинокардия
Нерегистриран

#576588 - 29.12.2004 02:14 [Re: мирка]

Настъпва Новата 2005 година !Приемете малък подарък от мен-още 3 безплатни модела .Но нали си знаете - само за собствено удоволствие.Успех!
Гинка Попова
http://www.szeda.bg/ginokardia/free.html

lizi
Нерегистриран

#577341 - 29.12.2004 15:44 [Re: Гинокардия]

Благодаря ,Гинокардия ,единият от тях тъкмо ще е подходящ за 8-ми март,с малко цветове и лесен и красив.След празника го започвам

mylli

#579593 - 30.12.2004 23:42 [Re: Гинокардия]

Гинокардия благодаря за прекрасния подарък!

--------------------

listo
новак
**

Регистриран: 13.12.2004
От: Sofia
    #583757 - 04.01.2005 13:34 [Re: lizi]

Можете ли да ми кажете какво означават последните 2 колонки в легендата към моделите на Гинокардия?

mylli

#583772 - 04.01.2005 13:41 [Re: listo]

това е колко конци са ти необходими за ушиване. Примерно 0 6/8 - ще са ти необходими 6м. 3 4/8 - три чилета и 4 метра. 4/8- така е защото чилето е от 8 метра. Надявам се да съм била полезна

--------------------

Гинокардия
Нерегистриран

#586343 - 05.01.2005 21:23 [Re: mylli]

Мyli ,благодаря за правилното разяснение на въпроса с количеството конци .Желая успех на всички,които са решили да ушият безплатните ни модели.
Гинка Попова
www.ginokardia.com

Астрелаан
Нерегистриран

#598436 - 13.01.2005 15:44 [Re: Lili11]

а защо не си направиш сама?Необходима е само програма за създаване на схеми.И не е трудно ,нито отнема месец ,както твърдят някои по съвсем оправдателни причини ,естествено:)

Реджи
старо куче

Регистриран: 08.12.2004
    #598662 - 13.01.2005 17:46 [Re: Астрелаан]

Причините им са съвсем оправдателни. Това го разбрах след като си поиграх с няколко такива програми и ентусиазма ми че ей-сега ще се зария със схеми се поизпари. Програмата не ти изплюва автоматично схема която става за шиене. Ама никак. Над нея се иска много допълнителен труд. И колкото е по-сложна картината, толкова повече време и усилия се изискват за да се превърне в *практически изпълним гоблен*. Аз не съм дизайнер но това ми стана ясно като бял ден. Иначе за какво съществуват дизайнери по света и хората масово купуват от тях ако можеха да си създават схемички със софтуера? Работата не е толкова проста колкото изглежда на пръв поглед.

mylli

#598776 - 13.01.2005 19:05 [Re: Реджи]

Определено не е лесно- аз поне не мога Та затова разчитам да дизайнерите

--------------------

Астрелаан
Нерегистриран

#599479 - 14.01.2005 11:17 [Re: Реджи]

а,но за да имаме нещо оригинално не е ли по-добре да се потрудим и ние за това.Примерно ,ако искаш да направиш гоблен от снимката на детето ти или на някой друг близък.Труда е не повече от 2-3 часа.И тъй като не си дизайнер целия този труд те плаши ,защото ти е непознат:)
И аз не съм.Но с помощта на Pattern Maker for cross stitch успях за половин час да си направя една схема и сега я бродирам:)Е,не е по снимка,но втория ми опит ще е .
И работата не е толкова сложна ,колкото изглежда на пръв поглед:)

Реджи
старо куче

Регистриран: 08.12.2004
    #599645 - 14.01.2005 12:36 [Re: Астрелаан]

Покажи да я видим като стане готова

mylli

#599887 - 14.01.2005 14:53 [Re: Астрелаан]

Поздравления, надявам се че ще видим резултата!

--------------------

onybo
неориентиран

Регистриран: 14.01.2005
От: Varna
    #602133 - 16.01.2005 14:05 [Re: Они]

Za6to mi polzvate imeto?Tova,koeto ste si pisali ne e izvestno obry6teni.Podobno plagiatstvo,kato 4ovek izmislil imeto,bi triabvalo da me radva,no ne bi!Ako vi lipsva fantazia ili kakvoto i da bilo-potyrsete pomo6t ot svedu6ti.

--------------------
onybo

mylli

#602148 - 16.01.2005 14:24 [Re: onybo]

Може ли да доуточчниш за какво става въпрос, че нещо не ми стана ясно!

--------------------

Astrelaan
любител

Регистриран: 22.02.2005
    #658022 - 22.02.2005 14:17 [Re: Реджи] Прикрепен файл (486 тегления)

нещо подобно е

nelka72
неориентиран

Регистриран: 30.03.2013
    #3031931 - 31.03.2013 10:24 [Re: Astrelaan]

moje li,nqkoi da mi dade shemata,,ISUS NA KRASTA,,

rif07
неориентиран

Регистриран: 07.03.2014
    #3142233 - 07.03.2014 12:34 [Re: nelka72]

Ето тук можеш да провериш [клъц]

Редактирано от burberry (08.03.2014 15:49)

доретка
неориентиран

Регистриран: 16.03.2014
    #3145539 - 16.03.2014 16:58 [Re: Гинокардия]

наистина е страхотен аз в момента го шия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 44784

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.34 seconds in which 0.302 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.