ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1
minavasht
още рита

Регистриран: 10.08.2004
От: Орландо
Въпрос за сензори
    #2887073 - 19.03.2012 14:37

Не намерих по-подходящ форум, та се натрапвам тук.
Имам следния проблем - машина за автоматично леене на олово, лее разтопено олово във няколко форми, които се въртят в кръг. След като се напълни едната форма, тя се завърта и на нейно място идва следващата. Когато първата се охлади достатъчно, се отваря и тежестите падат, после се затваря и т.н.
Проблема е че понякога не падат, а остават във формата. Когато и дойде реда да се пълни, оловото няма къде да отиде и се излива надолу, където се втвърдява и става мазало.
Идеята ми е да се сложи някакъв сензор, който да проверява дали формата е празна и ако има някоя все още пълна, да спира машината.
Въпроса е какъв сензор може да познае че дупката е запълнена. Температурите също са високи, течно олово.
Мислех нещо от рода на електромагнит, който да е разположен така че да когато машина спира да пълни една форма, да избутва сонда в формата, която е вече празна. Ако не може (формата е все още пълна от залепнала тежест), изключва крана на ваната с течното олово. като идея звучи добре, като изпулнение ми е мътна.
Ако имате идеи или преложения къде да питам, давайте насам.

--------------------
Всяка молитва получава отговор.

Понякога отговорът е "Не!"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Треперски
член

Регистриран: 22.07.2012
Re: Въпрос за сензори
    #2931411 - 31.07.2012 16:41 [Re: minavasht]

Цитат:

Не намерих по-подходящ форум, та се натрапвам тук.
Имам следния проблем - машина за автоматично леене на олово, лее разтопено олово във няколко форми, които се въртят в кръг. След като се напълни едната форма, тя се завърта и на нейно място идва следващата. Когато първата се охлади достатъчно, се отваря и тежестите падат, после се затваря и т.н.
Проблема е че понякога не падат, а остават във формата. Когато и дойде реда да се пълни, оловото няма къде да отиде и се излива надолу, където се втвърдява и става мазало.
Идеята ми е да се сложи някакъв сензор, който да проверява дали формата е празна и ако има някоя все още пълна, да спира машината.
Въпроса е какъв сензор може да познае че дупката е запълнена. Температурите също са високи, течно олово.
Мислех нещо от рода на електромагнит, който да е разположен така че да когато машина спира да пълни една форма, да избутва сонда в формата, която е вече празна. Ако не може (формата е все още пълна от залепнала тежест), изключва крана на ваната с течното олово. като идея звучи добре, като изпулнение ми е мътна.
Ако имате идеи или преложения къде да питам, давайте насам.

Проблемът ти се решава лесно - дори и без сензор.
Достатъчно е да му осигуриш повърхност, на която да не залепва.
А това става, като се нанесе върху контактната част на матрицата тефлоново покритие.

STSElectronics
неориентиран

Регистриран: 13.07.2015
Re: Въпрос за сензори
    #3292816 - 13.07.2015 12:28 [Re: minavasht]

Здравейте, ние сме един от водещите български производители на сензори. Предлагаме пълната гама индуктивни, магнитни, оптични, ултразвукови и капацитивни датчици както и много разнообразна гама от електронни устройства.

Може да посетите нашият сайт ето тук: www.stselectronics.eu

Поздрави

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1791

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.