ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
Re: Моята България вече я няма
    #2924802 - 07.07.2012 22:11 [Re: canon]

Не знам.

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
lurker

Регистриран: 14.03.2009
    #2924812 - 07.07.2012 22:42 [Re: canon]

канончев, откак си турил тоя аватар, много се шашкам и постоянно ви бъркам с хаспа от къф зор и ти се правиш на сиганин? тури снимка на рон джереми

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2924813 - 07.07.2012 22:54 [Re: lurker]

Що циганин ... фона е тъмен , а и това ми е спомен за времената отпреди да откажа цигарите
Бих се оприличил по-скоро на някой от новата вълна като Сет Гембъл отколкото на Рон Джереми

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (07.07.2012 22:55)

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #2924820 - 07.07.2012 23:29 [Re: canon]

Процедира се така, като не могат да си съберат парите, болниците ги слагат в графата загуби/несъбираеми суми. Мисля, че им ги вадят от данъците по някакъв начин, но не съм запозната с този тип счетоводство, за кажа какво точно става с тези пари.
Иначе за Масачузец, дето се вика ние се водим социален щат. Нашето беше въведено още преди Обама да реши да направи каквото и да е. Демек той няма нищо общо Ама защо ме чакате мен, тоя интернет за нищо го нямате - http://en.wikipedia.org/wiki/Massachusetts_health_care_reform

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2924830 - 08.07.2012 00:39 [Re: canon]

Каноне,

Това с жьтвата звучи много грозно.... Правят "жьтва" на гьрба на болни и в безизходица хора...тьжно много тьжно и неморално.
Мисленето и логиката ти са погрешни. В Австралия е безплатно медицинското обслужване, не е нужно да плащаш допьлнително за да те прегледа или оперира светило,, рушвети и подкупи са непонятни понятия, ако имаш частна застраховка пьк ти дава още глезотии и удобства, това е.
Ето и Муха ти е обяснила, имаш ли си застраховка от там нататьк никой не го е еня какви доходи имаш.
За огромно сьжаление днес цял ден сьм се разправяла с бьрзи помощи и часна болница (тук в Бьлгария) която работи сьс здравна каса. Лашка ме линейката 1час за да ме заведе в болница която приема днес всички пациенти сьс сьрдечно сьдови заболявания. Подминахме 3 по близки болници, но кой го е еня за пациента, всичко опира до това болницата да вземе парите от здравната каса и се сьрдели ако се водят този тип пациенти само в една болница. Линейка без климатик и прозорец да се отваря при 38 градуса навьн. Некадьрни и намусени сестри и неприветливи лекари, които ни навикаха, че епикризата не е с нас, при положение че е сьбота и GPto не работи за да е вземем.
Толкова е тьжно, че направо не ми се говори. Нова болница (но без климатици и дори достатьчно топла вода да се изкьпят пациентите, никакви човешки отношения.
Не ми вьобще хвали или сравнявай бьлгарското здравно обслужване.
Машина за пари.... Аругантност ..Толкова е тьжно, че всьщност е добре , че си нямате напредстава.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (08.07.2012 00:58)

canon
На изток от рая

#2924861 - 08.07.2012 09:54 [Re: venturer]

Просто съм ползвал неподходяща дума . Да кажем , че сега е най-натовареният им график в годината . Имат си частни кабинети и има опашки от хора за преглед в което не виждам нищо лошо.
Това пък подсказва , че явно за много от българите навън нещата не са чак толкова прекрасни както ги описваш ( Австралия както и преди споменах явно има съвсем друга система и много пъти си писала , че там за разлика от други места е почти невъзможно за нелегални емигранти))

Да ти обясня малко каква е системата в България.
Държавата е най-големият осигурител- за близо 4 млн. пенсионери и деца до 18г тя превежда месечно по 16.80 лева в НЗОК и то ги превежда на всяко тримесечие ( а не всеки месец както е задължен всеки редови данакоплатец)
Около 500 хил. работещи се осигуряват на минимална заплата и също внасят до 20 лева месечно.
Близо 1 млн. не внасят и стотинка.
Остават 2 млн. българи които носят на гърба си цялата система , но е ясно че и при техните мизерни доходи ( средната заплата в България е около 750 лева) няма как да покрият нуждите.
Вноската е 8 % месечно при да кажем 750 лева . Сещай се колко внасят в Германия при вноска 16 % върху сума от около 2000 евро ...
В други като Скандинавските държави има убийствени данъци които ако се приложат върху българските дохоси ще стане гражданска война . В Холандия системата е малко по-близка до американската само че задължително и имат най-доброто здравеопазване в Европа.
Средно на човек в Холандия се отделят над 20 пъти повече средства за здравеопазване отколкото на човек в България. Нали се сещаш с 20 пъти повече пари дори да изравним заплатите на лекарите какви средства ще имаме за диагностична апратура , модерни болници , линейки с климатици.. със сигурност и сестрите ще са много по-приветливи
В Германия и Англия периодично избухват скандали за източване на здравни каси ( както явно и в САЩ болници източват застрахователи)

Разбира се , че ще е невъзможно да се постигне ниво на здравеопазване като в разита държава , а болниците ще се борят яростно да вземат и оскъдните средства които са им определени по разните там клинични пътеки.
Аз още в началото писах , че не се опитвам да докажа недоказуемото.
Майка ми е кардилог със 35 години трудов стаж и понастоящем работи в Спешно отделение . Пълният график е 154 часа месечно като чистият доход е около 850 лева. Ще повярваш ли ако ти кажа , че няма климатик и у тях
НЗОК купува медикаменти които са си на цени като за всяка друга държава с 20-30 пъти по-голям бюджет спрямо българския...естесетвено , че ще има недостиг и на тях и на апаратура , и на какво ли не...

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (08.07.2012 10:04)

canon
На изток от рая

#2924865 - 08.07.2012 10:06 [Re: canon]

Цитат:

В Австралия е безплатно медицинското обслужване

Не може да е безплатно. По един или друг начин си го плащате

Иначе поредната тема не закъсня :

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2924849/an/0/page/0/gonew/1#UNREAD

Как няма всички да са любезни и приветливи

--------------------

Редактирано от canon (08.07.2012 10:27)

saharrah
Нерегистриран

#2924958 - 08.07.2012 19:15 [Re: canon]

Няколко пъти написа "не доказвам недоказуемото", но не съм сигурна, че разбрах - всъщност твърдиш, че в България здравеопазването е по-качествено, по-отговрно, по-евтино ли? И каква е ползата да е по-евтино, ако в дадени моменти изобщо го няма, и така или иначе хора от България отиват в чужбина да търсят помощ?

Да речем, че и тази статия не е закъсняла

SMS-и вместо здравна реформа

А пък ако гледаме форума, и този въпрос също бе зададен, показващ необходимост да се търси лечение извън България.

Не са се юрнали чак купища български емигранти от другия край на света към България да се лекуват. И в моето семейство има лекари, познавам и техните приятели... не, че нещо, но сякаш апаратурата, знанията и методите на лечение са си останали в соца, има изключения, но трудно биха били намерени в нелъскавите болници.

Ако някой ходи на зъболекар по време на отпуската си в България, то е сякаш по-скоро защото когато си е в "чужбина", не е в отпуска, а на работа, и просто няма време. И като че ли ходи на "частно" така или иначе и "евтиното" българско държавно лечение не го касае. А пък ако си говорим конкретно за САЩ, оставяйки на страна застрахователните неясноти, трябва да споменем концепцията за "лекарска грешка", при чието доказване в съда потърпевшите получават обезщетение от десетки, стотици хиляди, дори милиони долари. Ако нещо не дай си Боже се случи (а случаи има от време на време по новините, и може би още толкова, които не стигат до новините), в България трудно мога да си представя адекватен и своевременен съдебен процес.

Предполагам следиш и последните новини за Токуда (с незаконните "дарения") и Пирогов (с неясно раздадените гигантски "бонуси"), та според мен при наличие на социално здравеопазване, плащано от всички работещи в България, такава подигравка с парите на хората беше единствено по-фрапираща преди години при случая с Вальо Топлото (който въпреки че няма нищо общо с темата, държа да кажа, че беше оправдан от Софийския апелативен съд!).

canon
На изток от рая

#2924965 - 08.07.2012 19:34 [Re: ]

Цитат:

всъщност твърдиш, че в България здравеопазването е по-качествено, по-отговрно, по-евтино ли?

Искало ти се е да го кажа май ?
Хайде намери къде съм намекнал такова нещо и пак да продължим разговора.

Относно застраховките и обезщетенията ... ами те според цените.
Относно зъбите съм сигурен , че всеки в България има познати които си ги правят точно у нас ...може и поради липса на време да е
Знаеш ли до Австро-Унгарската граница имаше едно малко градче Шопрон 60 хил. жители и ... 500 зъболекраски кабинета. Зъболекарите в пограничните австрийски градове що петиции що чудеса пробваха , но ядец.
Та австрийците поради липса на време масово ходеха точно в Шопрон да си го уплътняват.
В страни като Чехия , Полша и Унгария медицинскитя туризъм е многомилиарден бизнес и е изпипан до съвършенство . Познай защо е възможно това ?

--------------------

Редактирано от canon (08.07.2012 19:47)

saharrah
Нерегистриран

#2924967 - 08.07.2012 19:42 [Re: canon]

Написах ти, че не съм сигурна, че разбрах какво казваш и затова питам, например за това:

Цитат:

Мисълта ми не е да доказвам недоказуемото - че в БГ здравеопазването е конкурентно на най-добрите , а че големият брой емигранти не могат да си го позволят.

И най-вече ме обърка това:

Цитат:

Срещу скромните 50 лева за преглед получаваш мнение от топ специалист и явно има хора които търсят точно такова.

Та, кое не се опитваш да докажеш, аз наистина питам Топ специалист спрямо кое? В световен мащаб ли или в българския? Понеже на мене топ-специалистите никъде не са ми стрували само 50 лв.... Иначе, постоянно си редактираш мненията и не смогвам, и се обърквам вече

А обезщетенията би трябвало да са според цените, но не на услугите, а на човешкото здраве и живот.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 7632

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.051 seconds in which 0.032 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.