ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Моята България вече я няма
    #2924968 - 08.07.2012 19:49 [Re: ]

Добавих това онова.
Жалко е да го кажа , но живота на един американец не е равен на един българин или на един българин да е равен на този на един сомалиец например...
Живота е несправедлив
Да кажем , че става дума за именит български професор с един куп специализации в Германия , Швейцария , Англия , обиколиол света няколко пъти ... 50 лева е нормална цена за преглед при такъв в България.

П.С. Маги точно днес на обяд стана дума за една съученичка на приятел от Австралия дето решила тия дни да си оправи тук зъбите и се уговаряха по телефона за вечеря
Голяма ирония се получи.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (08.07.2012 19:53)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
saharrah
Нерегистриран

#2924971 - 08.07.2012 19:53 [Re: canon]

А аз само "добавих", че не само, че не всички български емигранти не се връщат да се лекуват в България, ами и българи, живеещи в България, се нуждаят и търсят лечение в чужбина. При други, чужбински, топ специалисти.

Ето, пак си редактира мнението, та и аз да добавя: при смърт (да речем на родилка, какъвто за съжаление имаше сравнително на скоро) поради лекарска грешка, в България колко трябва да е "глобата", според теб? Наказанието? Съдът върши ли си работа за едно от тези две неща? На лекаря отнемат ли му се правата? Близките обезщетяват ли се с (примерно) 30 хил. лева? Или и това е много за бедната България? Онази същата бедна България, която явно не е толкова бедна, щом си позволява безплатно здравеопазване за повече от половината си население....

Редактирано от saharrah (08.07.2012 19:57)

canon
На изток от рая

#2924974 - 08.07.2012 19:57 [Re: ]

Къде съм казал всички ???
Казал съм повечето според мен.

А тези които търсят помощ в чужбина са единици на фона на общата брокйка и обикновенно става дума за някой редки заболявания и трансплантации.
По мои наблюдения най-много се насочват към Израел и Истанбул.
Има и все пак малко българи в България които могат да си позволят лечение над нивото на средностатичстическия ни емигрант и също се лекуват кой в Австрия , кой в Швейцария , някой сигурно и в САЩ...

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

ColdLove
студена
**

Регистриран: 06.08.2011
    #2924975 - 08.07.2012 20:00 [Re: canon]

Цитат:

Ами гърците могат , но нашите не могат да го хвърлят на кучетата
Все пак е български гражданин.

За форумците от САЩ - някой знае ли как се процедира например с нелегалните мексиканци из южните щати ? ОК стабилизират го колкото да прескочи трапа , но ако трябва да лежи с месеци в болница какво правим ???

Аз не казвам, че трябва да го хвърлим на кучетата. Просто казвам, че трябва да го накараме да си плати за услугата (след като не е внасял осигуровка или няма застраховка), т.е. ако не може или няма пари да плати, да не му се разреши да излезе от държавата докато не си върне дълга. Не мислиш ли, че така е редно?

Между другото, гърците са длъжни да го осигуряват, следователно и да го лекуват в болниците си, тъй като и двете държави сме членки на ЕС. Това, че е попаднал на работодател, който не го е правил, следва да бъде подсъдно. Обаче нашия човек въобще не мисли с главата си, щото е търтей и все някой ще му плати за това, че съществува. Е, това трябва да спре.

--------------------
По-лошо от това да не правиш нищо, е да правиш нещо лошо.

saharrah
Нерегистриран

#2924976 - 08.07.2012 20:04 [Re: canon]

Така ми се стори от това

Цитат:

Всяка година незименно става дума за българи , които използват ваканциите да си пооправят болежките . Не ми се струва да е изключение.

сякаш всеки отишъл си в България задължително ходи на всички възможни лекари. Аз всъщност дори за един не се сещам, но няма значение... Може би не съм разбрала какво имаш предвид.

Има хора, които с години не си ходят до България изобщо, камо ли специално за единия кариес. Просто се опитах да разбера всъщност дали твърдиш, че в България здравеопазването е качествено, евтино или и двете, защото моята лична теория е, че качественото здравеопазване в България е скъпо (за средния българин, примерно), а онова, което е евтино невинаги върши работа.

canon
На изток от рая

#2924979 - 08.07.2012 20:11 [Re: ]

Цитат:

Не ми се струва да е изключение

в смисъл не са един или двама случайно потърсили консултация, а си е много разпространена практика

Ако не се опитваше да отречеш някой истини щеше да вденеш , че никъде не съм казал българското здравеопзаване да е по-добро откъдето и да било.
Казал съм обаче , че явно е най-доброто което повечето от българските емигранти могат да си позволят , айде ако щеш приеми , че в САЩ българите са доста малък брой на фона на цялата ни емиграция, тия в Австралия пък са прашинка от цялото.
Хора като теб пък ги възприемам като студенти не като емигранти.

Виждаш ли разликата ???

--------------------

saharrah
Нерегистриран

#2924981 - 08.07.2012 20:19 [Re: canon]

Всъщност аз вече не съм студентка, за който не е разбрал. Работя и си чакам H1B визата Виждам, продължаваме обаче с личностните квалификации, т.е. да разбирам, че ти не спориш заради мнението ми, а просто защото спориш с мен....

"Разлика" виждам единствено в това, че ако здравеопазването в чужбина е скъпо, в повечето случаи поне е качествено. Ако в България е евтино, в повечето случаи не е достатъчно качествено и up-to-date (според мен), и кел файда, че е евтино.

Ти обаче не четеш, когато някой друг си редактира мненията, щото бях попитала нещо по-горе, след като като ти направи една своя редакция. Не знам кой чий истини отрича, пък и всеки си има свои истини

ColdLove
студена
**

Регистриран: 06.08.2011
    #2924983 - 08.07.2012 20:24 [Re: venturer]

Цитат:

За огромно сьжаление днес цял ден сьм се разправяла с бьрзи помощи и часна болница (тук в Бьлгария) която работи сьс здравна каса.

Мога ли да те попитам, след като си толкова добре в Австралия, а и здравната система там е супер, защо не взе близкия/ата си там да я лекуваш? Или пък можеше да платиш от джоба си тук, в България, за да го/я лекуваш на частни начала, като по този начин нямаше да ти се налага да търпиш всичките тези "неудобства"? Ние, по-заможните българи, така правим - плащаме си (аз си имам частна застраховка) и не се разправяме с безплатни щуротии - те са за по-бедните. Това според мен е честно. Защо да ползвам здравната си осигуровка, след като за малко повече пари мога да получа много повече качество, а и благотворително да оставя от моята здравна осигуровка да се възползва някой нуждаещ се?

--------------------
По-лошо от това да не правиш нищо, е да правиш нещо лошо.

Редактирано от ColdLove (08.07.2012 20:30)

canon
На изток от рая

#2924985 - 08.07.2012 20:30 [Re: ]

Цитат:

"Разлика" виждам единствено в това, че ако здравеопазването в чужбина е скъпо, в повечето случаи поне е качествено. Ако в България е евтино, в повечето случаи не е достатъчно качествено и up-to-date (според мен), и кел файда, че е евтино.

Е това къде съм го оспорил ? Казал съм само , че много от българите в чужбина не могат да си позволят тамошното качестено здравеопазване и затова си позволяват това което могат . Мен ми е ясно , че от зор го правят и никой с наистина добро положение няма да чака една лятото да дойде в България та да иде и на доктор
Сигурен съм и , че български топ специалист ще се справи не по-лошо от кварталния редови полски , руски или мексикански евтин доктор

Какъв въпрос си ми задала - за топ специалиста ли ?
Разбира се топ специалит за България. Върши работа и аз му се доверявам.
Аз не мога да си позволя да търся второ мнение в Женева , Виена или Хановер ...за България толкова.

--------------------

Редактирано от canon (08.07.2012 20:31)

saharrah
Нерегистриран

#2924986 - 08.07.2012 20:33 [Re: canon]

Не, даже пише там, където съм редактирала, остави, няма значение вече. Касаеше се до това какво "би било" съразмерно обезщетение за България, но това тук почва да се превръща в някакво изключително странно съревнование.... Само искам да добавя това предимно към ColdLove

Цитат:

Мога ли да те попитам, след като си толкова добре в Австралия

Аз вече наистина почвам да се чудя тука отборите "българи в чужбина" срещу "българи в България" ли са ??

Откъде знаеш дали Маги или близките й не си внасят здравните осигуровки? Казваш, че оставяш здравната система за

Цитат:

да я ползва някой нуждаещ се

а тя казва, че става дума за СПЕШНА помощ - това не е ли НЯКОЙ нуждаещ се?

Омраза, завист, какво се случва тук? Изгубих нишката.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 7677

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.