ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
mati8800

**

Регистриран: 08.01.2011
От: Earth
България в топ 10 на най-нещастните държави в света
    #2890279 - 03.04.2012 18:58

Ха честито! И Родината е в някаква световна класация! Обърнете внимание кои са другите 9 и ще ви стане...хубаво
КЛИК

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
saharrah
Нерегистриран

Re: България в топ 10 на най-нещастните държави в света
    #2890280 - 03.04.2012 19:07 [Re: mati8800]

Потърсих оригинала: http://www.earth.columbia.edu/articles/view/2960

но важното е написаното и в горния линк:

Цитат:

Според експертите много по-важно е да бъдат взети предвид здравословното състояние, усещането за свобода, силните връзки в обществото, стабилните семейства, доверието към управляващите и отсъствието на корупция. Едва тогава можело да се формира позицията на дадена държава в класацията.

Ще е интересно да си дадем сметка дали сами не сме си виновни за една голяма част от "определящите" фактори, следователно и за собственото си "нещастие". САЩ я няма в топ 10 на щастливците - не знам дали не е защото и тук все повече се наблюдава тенденция хората да "разчитат" някой друг да им оправи проблемите (политици, училища, църкви), вместо сами да запретнат ръкави.

Siska_Y

Регистриран: 17.07.2011
От: The Sunshine State
    #2890282 - 03.04.2012 19:22 [Re: ]

http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/04/03/1...urjavi_v_sveta/

"Авторите подчертават, че икономическият растеж и парите не са единственият определящ фактор. Типичен пример за това са САЩ, които за последните 30 години са постигнали забележително икономическо развитие, но усещането на хората за щастие е останало почти непроменено (страната е на 11-то място в класацията)."

И ние сме от щастливите

saharrah
Нерегистриран

#2890285 - 03.04.2012 19:29 [Re: Siska_Y]

Аз специално не се имам за точно "от тука" - нито сега, нито засега, може би дори никога... Следя обаче предизборните циркове и може би трябва да се радвам, че малката България се разминава само със сегашните си клоуни. На тукашната арена се решават сериозни глобални взаимоотношения и поне на мене ми изглежда, че нещата не вървят в правилната посока.

П.П. Иначе посоченият цитат не значи ли, че въпреки че са "постигнали забележително икономическо развитие" не са "по-щастливи"

Редактирано от saharrah (03.04.2012 19:33)

Siska_Y

Регистриран: 17.07.2011
От: The Sunshine State
    #2890354 - 04.04.2012 00:36 [Re: ]

Аз лично не вярвам хората от скандинавските страни да са най-щастливите с 6-те им месеца тъмница през деня! Поне на мен времето ми влияе на настроението.

saharrah, като спечелим зелените карти, нали трябва да ги убеждаваме, че сме "от тука" химна да пеем, едно кънтри хорце да друснем и т.н.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2890450 - 04.04.2012 14:54 [Re: Siska_Y]

Ауу, верно ли е станало така там? Скоро ще да се е случило. Сега се сещам обаче, че четох новините и от Магаданския институт съобщили, че Скандинавието са го преместили на Северния полюс. Цялото. Сигурно затова така с 6-те им месеца тъмница. Кофти работа. Нещо са объркали статистиките явно.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #2890452 - 04.04.2012 15:10 [Re: Siska_Y]

Що да не са щастливи, като си имат и 3 месеца само светлина?!
(моля, да си провериш малко географските понятия и да видиш, кои части на тези страни има 6 месеца нощ, може да се изненадаш )

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2890456 - 04.04.2012 15:15 [Re: ]

Цитат:

защото и тук все повече се наблюдава тенденция хората да "разчитат" някой друг да им оправи проблемите (политици, училища, църкви), вместо сами да запретнат ръкави.

Да, бе, да.
Ей ся ша зепретнем ръкави и аламинут ша опраим:

• Цените на петрола
  • Процента на безработицата
  • Лошия инвестиционен климат
  • и пр.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

saharrah
Нерегистриран

#2890467 - 04.04.2012 15:54 [Re: admiral]

Текстът, показан от теб в синьо касаеше това, което вече бях цитирала:

Цитат:

Според експертите много по-важно е да бъдат взети предвид здравословното състояние, усещането за свобода, силните връзки в обществото, стабилните семейства, доверието към управляващите и отсъствието на корупция. Едва тогава можело да се формира позицията на дадена държава в класацията.

основно визирайки житейските параметри здраве, семейство, лична мотивация, пр. Ако разчиташ на политиците да ти помогнат - успех

За изброените от теб проблеми пък бях написала това

Цитат:

На тукашната арена се решават сериозни глобални взаимоотношения и поне на мене ми изглежда, че нещата не вървят в правилната посока.

Ако си "биеш главата в стената", не виждам как може да е заради нещо, написано от мен. Нали причините да бъде щастлива една нация, според статията, не се крият само в икономическото положение.

Цитат:

Създателите на доклада за световното щастие подчертават, че икономическият растеж и парите не са единственият определящ класацията фактор.

И в Европа бензинът не е от най-евтините, но хората едва ли по цял ден си мислят точно за това, просто защото не зависи от тях. За разлика от факторите, за които споменах, че наистина човек може да запретне ръце... сред които например е и собствената си безработица, ако има такава.

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2890471 - 04.04.2012 16:10 [Re: ]

Цитат:

Ако си "биеш главата в стената", не виждам как може да е заради нещо, написано от мен. Нали причините да бъде щастлива една нация, според статията, не се крият само в икономическото положение.

Не само, но и.

А в различните страни съотношението между тежестта на икономическите и "другите" фактори със сигурност е доста по-различно, отколкото в БГ. Или иначе казано, ако икономиката е толкова зле като у нас, другите фактори са почти без тежест.

И да, очаквам от политиците да ми помогнат по отношение на здравеопазване, семейна политика, лична мотивация за труд и пр., не защото много им се доверявам, а защото няма кой друг да оправи тези фактори.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4063

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.