ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
saharrah
Нерегистриран

Re: България в топ 10 на най-нещастните държави в света
    #2890476 - 04.04.2012 16:19 [Re: admiral]

Цитат:

И да, очаквам от политиците да ми помогнат по отношение на здравеопазване, семейна политика, лична мотивация за труд и пр., не защото много им се доверявам, а защото няма кой друг да оправи тези фактори.

Дано не чакаш прекалено дълго... аз по-скоро бих очаквала от себе си да живея по-здравословно, да давам всичко от себе си , за да поддържам добри отношения със семейството и половинката си, да търся възможности за професионално развитие...

Цитат:

А в различните страни съотношението между тежестта на икономическите и "другите" фактори със сигурност е доста по-различно, отколкото в БГ. Или иначе казано, ако икономиката е толкова зле като у нас, другите фактори са почти без тежест.

Няма как икономиката да не ти е в "тежест" ако не се стараеш да я олекотиш. Ако говорим за собственото ни щастие, не разбирам как човек може да си търси извинения и да чака да му капне отгоре

Странно е, че България е в "категория" с държави наистина от третия свят, в които има епидемии, войни и много социални проблеми. В България всъщност тези неща ги няма. Явно някъде другаде е проблемът и си мисля, че ако всеки започне да го търси първо в себе си, може поне да тръгне нанякъде.

Всеки сам си знае, разбира се. Сигурно по-добре да си безработен, самотен, болен и да продължаваш да си "чакаш", отколкото поне да се опиташ да промениш нещо...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2890482 - 04.04.2012 16:49 [Re: ]

Цитат:

Дано не чакаш прекалено дълго...

Аз лично въобще не чаках, но не това е темата тук.

Цитат:

Явно някъде другаде е проблемът и си мисля, че ако всеки започне да го търси първо в себе си, може поне да тръгне нанякъде.

Личният ми психоаналитик ме е посъветвал, да не търся за всяко нещастие или проблем вината в себе си - това водело до депресии.
Но ако имаш предвид, че е добре всеки да се замисли какво би могъл той сам да направи по въпроса за личното си щастие - бъди сигурна, че хората го правят ежедневно - не само в БГ, но навсякъде по света.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

saharrah
Нерегистриран

#2890493 - 04.04.2012 17:48 [Re: admiral]

Цитат:

Но ако имаш предвид, че е добре всеки да се замисли какво би могъл той сам да направи по въпроса за личното си щастие - бъди сигурна, че хората го правят ежедневно - не само в БГ, но навсякъде по света.

Няма откъде да бъда "сигурна": според проучването, в България хората не са щастливи. Вариантите са два: или не се справят в усилията си или усилия няма. Няма обаче как да се винят политиците - народът сам си ги избира; или пък не гласува изобщо... после и в двата случая е недоволен ?!

Според мен (и статията), щастието не е свързано единствено с парите. Пари се изкарват. Другите неща обаче не случайно се наричат безценни.

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2890497 - 04.04.2012 18:15 [Re: ]

Цитат:

Пари се изкарват.

Ама разбира се.
Пита се само колко.
И с какво усилие.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

saharrah
Нерегистриран

#2890504 - 04.04.2012 18:48 [Re: admiral]

Е, усилието не идва ли "като запретнеш ръкави" ?

Наистина, петролът и инвестиционните климати може да са зле и да не зависят от нас, но също - може така и да не се оправят... та жалко ако цял живот тях чакаме

Siska_Y

Регистриран: 17.07.2011
От: The Sunshine State
    #2890512 - 04.04.2012 19:23 [Re: MyXa]

Добре де, трябваше да звучи по-гръмко, защо ми разваляте фацата Тъмница си е, слънце си нямат, защо иначе са толкова бели и само по сауни ходят
Елате ни вижте на юг колко сме слънчасали от щастие

Siska_Y

Регистриран: 17.07.2011
От: The Sunshine State
    #2890514 - 04.04.2012 19:37 [Re: ]

"Странно е, че България е в "категория" с държави наистина от третия свят, в които има епидемии, войни и много социални проблеми. В България всъщност тези неща ги няма."

Тъжно и вярно

Българина като цяло си е песимист, мрънкач, недоволства, все някой му виновен, но това е само при едно конкретно поколение, заели предимно канцеларски длъжности. Баща ми с повод и без повод обича да казва "комунистите са виновни за всичко"
Младите набори са си много щастливи даже - не им трябва много, нали си имат снимки от банята постнати във Фейса, имат си Студентски град и Азис ... защо да са нещастни?

saharrah
Нерегистриран

#2890526 - 04.04.2012 20:30 [Re: Siska_Y]

Цитат:

Младите набори са си много щастливи даже - не им трябва много, нали си имат снимки от банята постнати във Фейса, имат си Студентски град и Азис ... защо да са нещастни?

по-скоро причините да не бъдат нещастни са... България не е под диктатура; няма кръвопролития, терори и преследвания; правова държава е, а ако има проблеми с корупцията - то сами си ги правим; не е гнездо на епидемии от малария, туберкулоза, ХИВ; в Европейския Съюз е, заедно с много от онези "топ 10 щастливци"..... Азис не слушам, фейсбук нямам - но знам ли, може и да съм от "поколението", което не се страхува да преследва щастието си, дори и да рискува така и да не го "намери". Някак си не виждам какво друго ми остава да правя нямам време да чакам на готово...

RIM

Регистриран: 19.05.2010
От: Broward County
    #2890534 - 04.04.2012 21:01 [Re: ]

така и така темата отидЕ та се отплеснА...
@saharrah
ти май не попадаш в графата средно статистически български младеж, а може и в други статстики да не попаднеш, не се знае, знае ли се

saharrah
Нерегистриран

#2890549 - 04.04.2012 21:34 [Re: RIM]

Не бих искала (пак) да отплесвам темата - за щастието в България - и не бих искала дори да намесвам емиграцията. Ако се окажа там буквално след месеци, нямам намерение да се самосъжалявам и да позволя да стана част от "нещастните българи" - дадох си доводите, според които в България не е толкова зле, колкото е в други държави.

Жалко наистина обаче, че нямам способи, с които да докажа, че българските студенти в САЩ с пълни стипендии са хиляди. Не разбирам защо продължавам да бъда укорявана и определяна за "нещо", което просто не съм - и не знам какво трябва да се "знае"? Ако намекваш за децата богаташченца - те не се бъхтат на визи в Америката, стоят си при родителите с колите, удобството и "чалгата". Познавам такива - не са заминали никъде, освен на екскурзии, не със собственоръчно изкарани пари. Още ходят по същите "заведения" и нищо не са "постигнали" - явно нямат стимул, всичко им е ОК? За контраст - тук горе-долу всички "българчета" работим на няколко места и се борим доколкото можем. Аз и многото други "български младежи" явно сме имали причини да искаме да се махнем...вместо пачките да "останем". Осъзнавам, че заминалите за САЩ от четящите/пишещите тук са предимно емигрирали, благодарение на лотарията и по никакъв начин явно не мога да уверя никого, че не сте единствените, както и че горе-долу сме тук поради една и съща причина - само методите на идване са различни

Факт е обаче че "пристигат" по-малко "такива като мен", за разлика от преди, защото Европа от 2007 г. вече е отворена, при това не само за студенти. За щастието и за много други неща важи приказката "Който иска, намира начини, който не иска - търси оправдания". Тъжното е, че не би трябвало да сме в една класация с останалите 9 държави, след които сме се наредили. Там условията за живот са в пъти по-тежки от България. Там е истинското нещастие.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4066

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.