ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
Re: България в топ 10 на най-нещастните държави в света
    #2890614 - 05.04.2012 08:14 [Re: ]

http://www.forumat-bg.com/obshtestvo/1702-strah-ni-gazi

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Vianne Rocher
Нерегистриран

#2890616 - 05.04.2012 09:19 [Re: ]

Не знам дали са непокорни и непослушни, но поне не се оставят да ги водят за носа и защитават това, което смятат за правилно за страната си. Не, скандинавците не са като гърците, но например датчаните ако някой произвежда некачествена храна, спират да купуват тази храна изцяло. Всички. Кога българите сме били така единни в нещо?

Докато бях в Щатите ми направи впечатление, че повечето народи си имат добре функциониращи общности- гърците са единни, руснаците са единни, поляците са единни. Помагат си. Не знам как е в другите градове, но в Ню Йорк общност нямаме (поне нямахме допреди няколко години). Няма да забравя, ходих един Великден в т.нар. "църква" в НЙ, където двама се сбиха на стъпалата на църквата! Навръх Великден!

Чувството за принадлежност дали е фактор човек да се чувства по-щастлив?

Още нещо- преди няколко дни прочетох заглавие, че група цигани нападнали полицай. Във всяка нормална страна щяха да се съберат петстотин служители на реда и да реагират, защото това е недопустимо. Не и тук! Не и в България! В България това е новина в клюкарските страници на вестниците, която стои ден. И толкова! Не, това няма пряка връзка с темата, но има връзка с това, което историйката е пуснала- подчинени и безхаберни сме. И не, не е защото сме малки. Малки сме, защото сме се направили такива.

Както и да е, отдавна избягвам да пиша по такива теми.

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2890620 - 05.04.2012 09:28 [Re: ]

Цитат:

Чувството за принадлежност дали е фактор човек да се чувства по-щастлив?

Зависи.
Има хора у нас, които именно по тази причина се чустват по-нещастни.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2890712 - 05.04.2012 19:12 [Re: ne znaem cqlata istoriq]

Какво беше там за преклонената главица ...
http://www.eurochicago.com/2012/02/tayno-vrashtat-vshevron-u-nas/

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2890716 - 05.04.2012 19:38 [Re: Shogoun]

Не съм изненадана...Очакваше се Шеврон да се борят с всички средства. И знаеш ли къде е ключето, защо всъщност ще позволят политиците ни мили това да се случи? Ето тук: "Как точно Морнингстар е успял да обработи всички не е известно, но хора, запознати с маниера на американските политици, разказват, че техният арсенал включва убеждаване, натиск и изнудване чрез компромати". Толкова са им кирливи ризите на нашичките, начело с ББ, че сами си свалят гащите и се надупват. Не би трябвало политик, който е с всичкия си да позволи това да ес случи с държавата и хората. Щетите ще са огромни, а ползите-съмнителни. И не говоря само за това, което ще причинят на природата, а това, което ще се случи с хората.

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2890718 - 05.04.2012 19:44 [Re: ]

Редактирано от _Arwen_ (05.04.2012 20:24)

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2890744 - 05.04.2012 21:49 [Re: ]

Не, в Норвегия не се добива шистов газ! Статойл са инвеститори в Щатите, но скоро май ще се оттеглят. Франция забрани хидравличното разбиване за извличане на шистов газ! Сондажи на шистов газ докарват земетресения в Северна Англия! Темата за случилото се в Еквадор дори няма да я зачеквам.

Малко интересни факти:

1. Фирма „Шеврон” е осъдена в САЩ за укриване на данъци с общ размер 3.25 милиарда долара /от 1970г. до 2000г./, чрез схеми на надписване на продажните цени за всеки барел произведен петрол.
2. Фирма „Шеврон” безотговорно е замърсявала територията на Еквадор в продължение на 20 години /между 1972г. и 1992г./ и на 15 февруари 2011г. е осъдена да заплати 8.6 милиарда USD, заради замърсяването на територията и водите в Еквадор. Делото започва през 2003г.
3. Фирма „Шеврон” е изляла е над 68 милиарда литра токсична вода в Амазонските гори.
4. Фирма „Шеврон” е освободила над 11 милиона литра токсични отпадъци в Ричмънд, Калифорния, без да предупреди живущите в щата. В следствие на замърсяването, силно са се повишили респираторните заболявания и са нараснали раковите заболявания в района.
5. Фирма „Шеврон” е осъдена в Ангола на 2 милиона USD за компенсация от нефтени разливи.
6. Фирма „Шеврон” е осъдена в Калифорния да заплати 6 милиона USD глоба за нарушение на закона за чистия въздух и на 1 милион USD за екологични проекти.

И сега малко за добивът на шистов газ. Аз писах в една друга тема, ето и сега:

Добивът на шистов газ представлява хоризонтален сондаж в глинести почви. След като пробие вертикално, сондата пробива хоризонтално на голямо разстояние, след което се наливат хиляди тонове вода, пясък и тонове изключително вредни химикали. Води до масивно отравяне на подпочвени води, реки и въздух, чешмяната става токсична и горима, населението започва да страда от сериозни нелечими болести...

Всичката тази информация я има в нета. Ако наистина те интересува темата, гледай Gasland. Има го и в YouTube.

А...и да попитам- що все си ми анти напоследък? Нещо да съм те засегнала?

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2890745 - 05.04.2012 21:58 [Re: ]

Редактирано от _Arwen_ (05.04.2012 22:50)

saharrah
Нерегистриран

#2890779 - 06.04.2012 01:54 [Re: ]

Май действително не сме в позиция да отказваме инвестиции/индустрии от подобна величина, или поне проверка дали изобщо имат бъдеще. И АЕЦ-ите могат да причинят трагедии, но България не е в най-земетръсните региони, а и технологиите през 2012 са достатъчно напреднали. Така или иначе докато (ако) се направи проучване, всичко е напълно хипотетично и за пореден път сякаш се прави много шум за нищо, на хората се дава повод за излишно настройване "за" и "против", редица спекулации и отнемане на вниманието от други нехипотетични, а реално съществуващи проблеми... после политиците пак за всичко ще са виновни...

Или пък ние наистина отново искаме да сме наобратно на "останалия свят", може би от 1944 до 1989 така сме си свикнали и е важно да поддържаме тази тенденция във всичко възможно. Сигурно след време добиването така или иначе ще се случва в много държави, било то за САЩ или за някой друг гигант, само ние разбира се няма да участваме. Може пак да сме известен брой години назад, ама май и с това вече сме свикнали и не ни е толкова зле.

Цитат:

Шистовият газ е природен газ, добиван от шисти. През първото десетилетие на 21 век шистовият газ увеличава значението си като важен източник на природен газ в САЩ. Интересът към него се подхранва и от възможни шистови находища в Канада, Европа, Азия и Австралия. Американската администрация за енергийна информация смята, че находищата на шистов газ в САЩ могат да осигурят пълна независимост в доставките на природен газ за страната до 2030 г.

Според експерти добивът на шистов газ ще се увеличи драстично през следващите години и той ще стане основен енергиен източник. В свое проучване "Института Бейкър за публични политики" в Университета в Райс стигат до заключението, че увеличаващият се добив на шистов газ в САЩ и Канада може да намали високите цени на газа, който Русия и държавите от Персийския залив изнасят за европейските страни.

от уикипедия - американско зло в български вариант

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2890796 - 06.04.2012 08:54 [Re: ]

Специално за АЕЦ Белене- земетръсна зона си е и още как. Не знам дали си чувала за Вранча, но аз не само съм чувала, но и усетих земетресението в Свищов 77-ма година и пред очите ми загинаха хора! Ако те интересува темата, можеш също да прочетеш и за трите огромни подземни реки в района. Ето Тук е описано добре, ако ти се чете.

Относно шистовия газ- ето също извадка от уикипедия:

"Objections to its potential environmental impact have stalled governmental support for extraction of shale oil in some countries, such as Australia.[68] Shale oil extraction may involve a number of different environmental impacts that vary with process technologies. Depending on the geological conditions and mining techniques, mining impacts may include acid drainage induced by the sudden rapid exposure and subsequent oxidation of formerly buried materials, the introduction of metals into surface water and groundwater, increased erosion, sulfur gas emissions, and air pollution caused by the production of particulates during processing, transport, and support activities.[52][69] Surface mining for ex situ processing, as with in situ processing, requires extensive land use and ex situ thermal processing generates wastes that require disposal. Mining, processing, spent oil shale disposal, and waste treatment require land to be withdrawn from traditional uses.[8][70] Depending on the processing technology, the waste material may contain pollutants including sulfates, heavy metals, and polycyclic aromatic hydrocarbons, some of which are toxic and carcinogenic.[71][72] Experimental in situ conversion processes may reduce some of these impacts, but may instead cause other problems, such as groundwater pollution.
A photograph of dark gray/silver piles of spent shale lumps.
Spent shale often presents a disposal problem

The production and usage of oil shale usually generates more greenhouse gas emissions, including carbon dioxide, than conventional fossil fuels.[70] Depending on the technology and the oil shale composition, shale oil extraction processes may also emit sulfur dioxide, hydrogen sulfide, carbonyl sulfide, and nitrogen oxides.[73] Developing carbon capture and storage technologies may reduce the processes' carbon footprint.[74]

Concerns have been raised over the oil shale industry's use of water, particularly in arid regions where water consumption is a sensitive issue.[75] Above-ground retorting typically consumes between one and five barrels of water per barrel of produced shale oil, depending on technology.[29][76] Water is usually used for spent oil shale cooling and oil shale ash disposal. In situ processing, according to one estimate, uses about one-tenth as much water.[77] In other areas, water must be pumped out of oil shale mines. The resulting fall in the water table may have negative effects on nearby arable land and forests.[8]

A 2008 programmatic environmental impact statement issued by the United States Bureau of Land Management stated that surface mining and retort operations produce 2 to 10 U.S. gallons (7.6 to 38 l; 1.7 to 8.3 imp gal) of waste water per 1 short ton (0.91 t) of processed oil shale.[76]"

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4063

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.