ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: България в топ 10 на най-нещастните държави в света
    #2891694 - 10.04.2012 21:34 [Re: ]

Нека претеглим процентно шанса да те изяде куче в България спрямо да си жертва на масова стрелба в САЩ
Да кажем 5 човека годишно в България са жертва на бездомни кучета ( едва ли има чак толкова смъртни случаи , но просто давам пример) .
Това на 8 милионна България е около 0.0000006 %
Какъв ли е процента на жертвите на случайна стрелба в САЩ ?

Изобщо такива нелепи случки не може да са критерий за национално щастие/ нещастие.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (10.04.2012 21:34)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
saharrah
Нерегистриран

#2891699 - 10.04.2012 21:55 [Re: canon]

На фона на 300 милиона - може би не толкова голям. Едва ли и това е повод за национално нещастие (изключваме тероризъм и показни убийства на политически фигури).

За мен обаче въпросната случка беше повод за много размисли, които ме наведоха на немалко "нещастие" - накъде точно е тръгнала и докъде е стигнала България за 20+ години, след като тези кучета съществуват откакто се помня, без особени индикации този проблем да се реши - на фона на липса на поводи за национално нещастие като войни и епидемии (вече бях писала логиката си за това, че и корупцията, и мръсотията, и т.н. сами си ги правим, същевременно протестирайки за далечни тематики, вместо за належащите).

Освен този проблем, много други си остават нерешени, като например липсата на магистрали, които смея да твърдя водят до немалко нещастия на "национално" равнище. Та просто си мислех, като млад що-годе глобален човек, все пак обичащ родината си, без предразсъдъци че ще ми е "тоооолкова зле ако се върна", самата аз имам ли бъдеще там някога докрая на живота си изобщо - ако въпреки липсата на съществени причини (споменати вече), обществото не върви в никаква посока... особено пък ако съм настроена "положително", че ако всички искаме да се оправят нещата и работим по въпроса - те току-виж изненадващо биха се оправили... Някъде обаче има някаква спънка, не ми се ще да мисля, че е в самите нас, но досега не съм успяла да стигна до други изводи. Ако някой има друга теория.....

canon
На изток от рая

#2891703 - 10.04.2012 22:26 [Re: ]

Mного от лошите новини всъщност не са това което са :

Изненадваща нова версия за изнасилването на момиче в столичен хотел
http://dnes.dir.bg/news/iznasilvane-knyazhevo-taxijia-10930362?nt=4

П.С. Още от самото начало версията на "пострадалата" ми се стори доста съмнителна - провинциално момиче от Монтана идва да си търси работа в София и отсяда в хотел в Княжево ???
Знаем какво предлагат повечето такива хотели.
На прибиране от нощен клуб към хотела , таксиджията я изнасилва в собствената и стая без никой да ги види на влизане в хотела ???

Разбира се форумите гръмнаха , как това може само в България и прочие глупости...

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

saharrah
Нерегистриран

#2891724 - 10.04.2012 23:32 [Re: canon]

За мен тази част от текста в линка е достатъчно лоша, за съжаление:

Цитат:

Той има 3 присъди за притежание на наркотици и хулиганство. Има и десетки регистрации в МВР за притежание на дрога, съпротива на полиция и грабежи. Николов работи за фирмата "О'Кей Супертранс". От компанията засега отказват коментар.

Бих искала да се надявам, че в България съдебното минало има значение при наемането на работа, свързана с постоянно общуване с хора.

canon
На изток от рая

#2891732 - 10.04.2012 23:59 [Re: ]

Хващайки сама такси посред нощ в Ню Йорк чустваш ли се напълно сигурна защитена знаейки строгите регулации за наемането на персонал ?
В тоя бизнес навсякъде по света не работи каймака на обществото.

--------------------

saharrah
Нерегистриран

#2891733 - 11.04.2012 00:15 [Re: canon]

От "не каймака на обществото" до "осъждан престъпник" разликата е голяма. Усещам, че пак ще ми се налага да защитавам това, което съм писала, по-скоро поради това, че съм "студентка в Ню Йорк", отколкото заради мнението ми само по себе си...

Приключвам с това, че ми се иска и за тази случка много скоро да излезе "опровержение":

Здравният министър откри 16-годишни деца в дом в Плевен, които тежат по 10 килограма

...пък дори и накрая отново никой да не поеме (съдебна) отговорност, стига само да се окаже, че не е било вярно...

canon
На изток от рая

#2891758 - 11.04.2012 07:43 [Re: ]

Извинена си , че си студентка в Ню Йорк .

Както и да е , тия теми винаги стигат до " А Вие защо биете негрите ?" , защото кусури има навсякъде.

П.С. Що форума тази сутрин има друг фейс ???

--------------------

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2891795 - 11.04.2012 12:30 [Re: canon]

И винаги стигаме до извода, че е по-важно кьде са по-малко кусурите, които пьк са обратно пропорционални на тьрпението и гражданската отговорност на хората в страната.

П.П.
Вярно, че има ново лице форума.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
    #2891818 - 11.04.2012 14:48 [Re: canon]

Цитат:

П.С. Що форума тази сутрин има друг фейс ???

Предполагам началството се опитва да увеличи трафика, но понеже вече казаха че няма да махат системата на звездичките, затова сега ще се наслаждаваме на по-богати цветове...

Въпрос на дни, ако не на часове да се съживи форума

PraefectumМодератор

Регистриран: 08.11.2004
От: 40.757608, -73.98578
    #2891889 - 11.04.2012 16:47 [Re: NVU]

Да бе и мен ме изненадАха тази сутрин ...

--------------------
Интернет в най-голямото нещастие сполетявало човечеството ... засега!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4063

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.074 seconds in which 0.065 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.