ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Автомобили

Страници: 1
Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Пак за покупка на автомобил
    #2891448 - 09.04.2012 22:09

Сигурно е много тъпо, но.... какво да се прави, като сме се събрали все едни такива, дето сме повече жени и обикновено нищо не разбиращи от автомобили.... Че аз моята кола си я избрах на фасон и на цвят (да ми ходи на косата , но извадих късмет "Пу, пу, да не й е уроки ")

Както и да е, ще трябва да се купува малка, скромна и евтина кола, (предимно за градски условия, но не за София), евтина и за подръжка (щото е ясно, че като не можеш да си позволиш повече пари за по-добра кола, още по-малко ще можеш да отделиш средства за ремонт). Без претенции за двигатели, производители, брой врати, марки, модели... още по-малко пък за цвят Все пак, добре би било да е мааааалко по-нова (предполагам).
А, ценовият диапазон (за съжаление е до 2500 лв максимум - сигурно е смешно за повечето от четящите и пишещи тук, но има и такива хора ) Макар че, като си помисля сегашните цени на горивата, не съм изобщо убедена дали си струва да даваш каквито и да са пари за автомобил.

Така че, в заключение, ще съм ви благодарна за всякакви идеи, мнения и съвети.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
Re: Пак за покупка на автомобил
    #2891463 - 09.04.2012 23:06 [Re: Dr.G]

ако няма да е за София - всяка може да е икономична

ама за тия пари - е нема как и да е по-нова, пък и да не треба майстор за нея
т.е. първо си намери добър майстор, който да я стегне преди да я подкараш

пък иначе - може некоя Роло или Клио за тия пари да се вземат, има и ситроенчета разни и фордчета, оказва се че Хюндайчетата също могат да са държаливи, гледам, че и Пежо 206 може да се намери за такава цена, само да не се хваща за старо Фиат-че , че няма излизане от сервиза

абе като цяло - първо да има един резерв за първоначален ремонт, после гледаш за парите които си нагласил, колкото по-нова можеш да намери и на по-малко километри /което е относително/... пък после може и на външен вид да я избирате

макар, че - то избора на стара кола си е като избора на жена - на късмет - бъркаш в торбата със ****те и каквото хванеш

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Dr.G
пътешественик по душа

#2891468 - 09.04.2012 23:10 [Re: Дон Кихот]

Не е за мен, аз не смятам да се лишавам от Мерчо за сега, нищо че много хора ми казват, че бил като "сапунерка". До сега не ме е предал (да не чуе дявол).
За късмета е ясно, нали и аз така си взех персоналния автомобил

А за относителната възраст на автомобила е ясно, че няма как да е нов, но все пак.... предполага се, че може и да не е на 20 години (или 17).

И понеже започнаха едни предложения и вариации на тема.......от Форд Ка, през Опел Корса (ама те държат цени)....та в един момент направо свят ни се изви.

lurker

Регистриран: 14.03.2009
    #2891481 - 10.04.2012 00:00 [Re: Dr.G]

Zaikoff

**

Регистриран: 05.07.2009
От: Èire
    #2891495 - 10.04.2012 01:08 [Re: Dr.G]

Така, значи щом нямаш кой знае какви претенции, това ще разшири кръга на избор, мога да ти предложа като идея следното:
1. Ако искаш да е икономична и да е караш на гориво, за което колата е създадена и в същото време да е икономична е добре да е дизел. Предполагам не искаш да е много голяма, но и също предполагам, че искаш да е с 4 врати за да няма "стани да седна/изляза". Искаш да е по-нова и що годе евтина за поддръжка, е по-нова от 14-15год. кола за тея пари едва ли ще намериш. Та, моите предложения са:
- Ситроен Ксара/Саксо от 97-ма до към '00 се намират за около 1800-2000лв. Разхода им е около 5-6 на 100км. дизел, което е добре за мотор 1.9TDI. Що годе е евтина за поддръжка и не се чупи толкова, колкото например един Форд или Роувър на същата цена, но по-стар. Някой казват, че френските коли са лигави, но аз съм останал с различно впечатление.
- VW Polo от 98-ма до към 00г.- икономична, просторна за този клас кола, с 4 врати са повечето и са икономични. Частите са евтини и се намират лесно и на добри пари, защото колата е масова.
За Форд КА, според мен забрави.
Колкото до колите на БЕНЗИН/ГАЗ ти препоръчвам горепосочените алтернативи на колите, както и следващите долуизброени коли в съотношение икономичност/поддръжка/година:
- Опел Корса 1.0 12v двигател от 96-та до 99-та - Пак икономична, евтина за поддръжка и гори малко с този двигател. Само трябва да се гледа, да не е избила ръжда, която е характерна за модела. Цената варира от 1600 до към 2200лв.
- Пежо 206 1.1i от 98-ма до към 01г - здрава кола, не се чупи толкова, икономична е и е супер за градска кола. Цената тука варира между 2000 до 2500 та и нагоре. Но си струва.
- Рено Меган/coach 1.6i - колата не е толкова проблемна, колкото други в тоя ценови диапазон, а именно от 1600 до 2100лв. С една газова ще лети.

И така нататък и т.н. Мога да ти давам и още примери, но от мен да знаеш - какъвто ти е късмета. Има коли за 500лв бракми и за 5г. нищо не им се прави освен да се сипва газ. И обратното, има скъпички коли над 5000лв, дето не могат да излязат от бокса. Аз бих си търсил евтина кола, че сега с тез пишман шофьори по пътищата да те е яд да си вземеш скъпа кола. Шест години карам кола нон-стоп и съм нямал ПТП до тази година, в която направих три и то всичките с вина на другия шофьор. Сега колата ми прилича на купчина тенекия... Успех и дано съм помогнал.

--------------------
"Някои казват, че нашата власт се клати! И на коча мадурите се клатят, ама не падат!" - Тодор Живков

Dr.G
пътешественик по душа

#2891514 - 10.04.2012 07:48 [Re: Zaikoff]

Благодаря ти сърдечно за анализа и отделеното време. Ще предложа на обсъждане идеите и се надявам сравнително бързо да се стигне до решение. Разбира се, зависи и какво ще се намери на пазара в момента, макар че ако погледне човек сайтовете, има изобилие от всякакви автомобили, марки, модели и цени.

Dr.G
пътешественик по душа

#2912813 - 04.06.2012 22:11 [Re: Dr.G]

Резултат на голямо "проучване", търсене и вайкане: събраха още малко парички и си купиха 12 годишен Голф 4 (ако се вярва) - внос от Италия. Бензин. Не съм го ввиждала още, но много му се радват.
Само дето си създавахме един куп проблемации

tshirtland
неориентиран

Регистриран: 26.02.2013
    #3019838 - 26.02.2013 12:08 [Re: Dr.G]

Цените паднаха доста, но определено ще трябва да ти я постегнат. Няма да можеш да се качиш и директно да я караш. Приготви си още 500-600 лв за ремонт.

илчо
ентусиаст

Регистриран: 26.11.2007
От: ориента
    #3019946 - 26.02.2013 16:24 [Re: tshirtland]

Не е лошо да поглеждаш от кога е темата ....

--------------------
Искам само да помогна

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1292

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.