ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1
Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
Възпален седалищен нерв без болка??
    #2903417 - 11.05.2012 10:36

От няколко дни десният ми крак е изтръпнал. Усещам го по-топъл от другия, но на пипане не е.
Възможна е и намалена чувствителност, но не мога да преценя.
Не усещам никаква болка нито в кръста, нито по гърба, нито в крака. Ходя много - почти всеки ден изминавам около 6 километра пеша. Никаква разлика като умора или отпадналост при двата крака.

Започвам да се притеснявам, че не е възпален нерв, тъй като знам, че това е свързано с много силни, дори нетърпими болки, а при мен няма никакви.

Ходих на невролог и ми предписа:
Миогамм N, което прочетох, че е витамин В;
Габагама 300 mg, лекарство за епилепсия (???) и някакви други странни симптоми, каквито аз не мисля, че имам - направо не ми се пие това!!!
Нимезил прах - това е силно болкоуспокояващо лекарство, а аз нямам никакви болки.

При прегледа се установи, че нямам дискова херния.

Не мога да си обясня защо трябва да пия Габагама и Нимезил. Не ми се иска просто ей така да си увреждам черния дроб и други органи.

Може ли някой да даде мнение за присъствието на тези лекарства в лечението ми и да ми каже дали е възможно възпаление/прищипване на нерв без никаква болка.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: Възпален седалищен нерв без болка??
    #2903461 - 11.05.2012 13:34 [Re: Elle*]

Като как е изтръпнал? Иглички? Или сякаш не е твой?
Може би и консулт със съдов хирург би било удачно? И ендокринолог?

Но поне витамините си пий, те са В комбинирани, мисля, не само един от В, но при толкова търговски марки ми е трудно да си спомня точно тези - спомням си, че след раждане започнах да получавам изтръпване и после отоци на десния крак, без болки -неуробекса /В-комплекс/ ми помогна. Гинеколога ми каза, че е от притискане на нерв при раждането , но не си правих изследвания и прочие /тогава/, защото за десетина дни всичко отшумя. Определено поне не вредят.
За габагамата / габапентин/ : остави, че едно от предназначенията е за епи, реално се използва и при полиневропатии и да, хич не е безобидно, като черния ти дроб е най-малкия проблем в случая. Предназначението му е да тушира периферната симптоматика - изтръпване, мравучкане, парене, такива неща.
Папа, на когото му го изписаха при уртикария / е, не, не точно уртикария, силен сърбеж и кожен проблем с неизвестна причина , който го мъчеше ужасно, не можеше да спи и направо превърташе, кожата му беше рана/, та той беше свръх доволен от лекарството си и си го търсеше. Аналогично, но поради друга причина, на свекръва ми давахме Лирика, която е прегабалин, при нея той имаше по-добър ефект от габапентина, като са сходни лекарства и двете.
Както и да е, отклонявам се. Невролога би следвало да ти е обърнал внимание за начина на пиене на габагамата и спирането особено! Ако не го е направил, по-добре не рискувай или поне се консултирай с друг специалист.

Нимезила го пропускай, щом не те боли, той е симптоматично лекарство, аулин всъщност ..Ех, тези търговски марки ...
Успех! Надявам се да съм била от полза, ако и да не съм лекар.

ПП А кръвни изследвания за електролитите направи ли си?

Редактирано от Си Ди (11.05.2012 13:45)

Elle*
wrong
**

#2903578 - 11.05.2012 19:40 [Re: Си Ди]

Трудно се обясняват усещания. Нямам иглички. И не е като да не е мой - служи си ми. Ако искам ходя, ако искам - тичам, клякам... Всичко си му е наред. Днес при правене на педикюр се порязах и тече кръв. Не ме болеше. Почвам да се плаша.
Когато стъпя с двата крака на плочките, с единия все едно, че съм стъпила върху подово отопление. С неизтръпналия е нормално усещането.
Пуснах студена вода от душа и на "болния" крак не му е неприятно.
Габагама-та трябва да я пия в продължение на 10 дни - вечер по една таблетка и вече ги почнах. Много съм уплашена и изпълнителна.
Пия и другата глупост - аулина или т.нар. намизил. Нищо не ме боли и не ме е боляло.
Не са ми пускали изследвания.
Пак питам - възможно ли е да е възпален нервът и да не изпитвам никакви болки.
Благодаря!

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2903691 - 11.05.2012 22:10 [Re: Elle*]

Очевидно имаш нарушения на сетивността на въпросния крак. За причината не мога да се произнеса по много причини. А самите причини за това също не са една или две.
Милгамата си е супер, не се тревожи, наистина е комплекс от витамини В, които обаче за разлика от нормалния витамин В (който е водно-разтворим) са мастно-разтворими и по-добре проникват в нервната тъкан (която е богата на липиди). По този начин се подобрява "храненето" на периферните нерви. Все пак, отиди и при още един невролог. Трябва да се изясни причината за това състояние преди да се предприеме лечение.

Нимезил - ако не те боли, наистина не се хаби да го пиеш.

Elle*
wrong
**

#2903709 - 11.05.2012 22:21 [Re: Dr.G]

Милгамата не ме притеснява.
Габагама ме притеснява.
Аз знам, че е много трудно да се постави диагноза по интернет.
Затова питам дали е възможно да има възпаление на нерв (седалищен в моя случай, примерно) и да няма никакви болки.

--------------------

К. Вонегът

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2904046 - 12.05.2012 15:18 [Re: Elle*]

На практика не те лекуват за възпален нерв - нямаш нито едно противовъзпалително, стероидно или не. Невролога ти е дал "общи" лекарства. Иначе да, можеш да имаш засегнат нерв без болка. Зависи какъв е. А може причината да не е локална. Няма как да се каже, особено по нета, а и иначе не е лесно, макар че сигурно невролога ти е направил разните там тестове и си е изградил някаква теза.

Elle*
wrong
**

#2904078 - 12.05.2012 17:03 [Re: Си Ди]

Благодаря ви много и на двете за отговорите.
Нямам търпение да стане вторник и да отида на контролен преглед, за да й кажа, че лекарствата не ми помагат. Вече трети ден и нищо. Напротив - симптомите се засилват.
Много съм притеснена. Не искам да правя ЯМР на глава и шия.

--------------------

К. Вонегът

Цвете
неориентиран

Регистриран: 18.02.2018
    #3428620 - 18.02.2018 13:06 [Re: Elle*]

Здравейте.Немизила е и противовъзпалително,затова ви е изписан.Искам да изложа моя проблем.Сестра ми след тежък грип миналата година и се парализираха краката-казаха че е полиневрит.Ходи на физиотерапия и се пооправи малко.Сега,след една година без да боледува от грип отново не може да върви.Наплашиха я че щом я повтаря значи има МС-множествена склероза.Но миналата година магнитния резонанс не показа да има МС.Има ли някой с подобен проблем-полиневропатия да сподели как и при кого може да се излекува.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12486

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.