ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1
BDM9
неориентиран

Регистриран: 10.05.2012
СПИРАЛА МИРЕНА - ВНИМАНИЕ!!!
    #2902922 - 10.05.2012 14:49

Здравейте, искам да споделя с вас моя опит и последиците от използването на спирала Мирена. На 43 години съм. Живея в чужбина. Ориентирах се към тоя вид спирала, защото ми беше препоръчана от моята гениколожка. Работата ми е свързана с постоянно пътуване и престой – понякоги дълъг – в различни европейски държави. Децата ми са големи и не планирам други. Поради много обилен цикъл и съответната ми възраст, беше, като че ли очевидно, че тоя вид спирала отговаря на моите нужди. Подчертавам, че водя здравословен живот и не съм имала никога проблеми – нито физически, нито психически. Преди поставянето на тая спирала има няколко задължителни изследвания – вагинален тампон, специфични издледвания на кръвта и вътрешен видеозон. Не съм медицинско лице и пиша с мои думи. Всичките ми изследвания бяха в ред. Накратко :
- Поставяна на спирала Мирена – 03.06.2011
- Махане на спирала Мирена – 02.05.2012
Всички странични ефекти, изредени по долу, се появиха през времето на използването на продукта, като постепенно, но прогресивно се влошаваха: безсъние, внезапни и безпричинни промени в настроението, прекален косопад, липса на енергия, акне,прогресивно намаляване на либидото докато достигне ниво нула, прогресивно влошаване на зрението, нощни изпотявания, постоянна болка и напрежение на гърдите през първите 6 месеца, а след това-на моменти, болки в ставите, изтръпване на пръстите на ръцете, постоянно зацапване/т.нар.spotting/, силни внезапни болки в дясната ръка прогресивни със схващане на рамото и обедзвижване, две посещения на бърза помощ,/ в момена все още правя изследвания и чакам за диагноза, като моя личен лекар, който ме познава от 15 години не може да каже какви са причините, не съм работила физическа работа или имала някакви травми/, схващане на врата, болки в таза, изключителна умора, чувство на безсилие, постоянна тревожност, преминаваща в натрапчиви негативни мисли, раздразнителност, депресия нещо като биполярно разстройство. В началото, дори не ми минаваше през мисълтта, че причината може да е спиралата. Сега, съм сигурна, че е така. Многократно говорих с моята гениколожка, за това мое ново положение, което с времето се вложаваше, въпреки, че нищо не беше променено в моя начин на живот или в моите лични отношения. Отговора винаги беше, че причината не можа да бъде в спиралата. Сега, след като ми я махна по моя настояване, се чувствам значително по добре. Надявам се с времето да възтановя предишното си отлично здраве. През това време, направих едно лично проучване за страничните ефекти от тая спирала. Като прочетох хиляди свидетелства на жени от цял свят /владея 5 езика за късмет/ . Просто си нямате на представа какви поражения има тая спиралал. Прозводителят не пише дори и половината. Мисля , че ние имаме право да бъдем информирани за всички възможно странични ефекти, след което да изберем сами дали да използваме тоя продукт. Естествено производителя няма тоя интерес, а лекарите или не са информирани или не информират нас. Във връзка съм с много жени от Франция, Италия, Германия, Испания, които споделят с мен ужасяващи неща. Приемете това мое дълго изявления като един апел да не използвате тоя продукт или поне да държите много добре да ви се обясни какво би могло да ви се случи. Моите проблеми, които изредих по горе са нищо в сравнение с това което се е случила на други. Прилагам един от многобройните линкове на темата, където сами може да прочетете http://www.thepetitionsite.com/2/mirena-awareness-part-ii/ . Ако не знаете англииски, използвайте автоматичната преводачка на Гугал. Информирайте се. След това решете сами. Благодаря за вниманието и добър късмет на всички.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: СПИРАЛА МИРЕНА - ВНИМАНИЕ!!!
    #2903286 - 10.05.2012 22:27 [Re: BDM9]

Вместо да ги пишете тук, вземете ги напишете на производителя и на националните власти, които се занимават с контрол на лекарствата. В България това ИАЛ, в другите държави си има също лекарствени агенции, при това много мощни структури със сериозен научен потенциал.

Има си изградена стройна система за съобщаване на нежелани реакции. Пишете там.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2903364 - 11.05.2012 00:26 [Re: Dr.G]

Едното не изключва другото.
Мисля че е чудесно, че споделя и вьв форума.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

ravekitty
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #2903400 - 11.05.2012 08:51 [Re: BDM9]

Хубаво е, че сподели това. Така много жени, които се ориентират към Мирена ще се замислят.

Имам 2 приятелки, които си изпатиха много лошо от същата спирала, колко пъти стигаха до бърза помощ не е истина. Всички симптоми, които описваш + при едната се стигна до хистероктомия заради инфекции. Който не си е сложил такава, по-добре да не си рискува здравето с нея.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2903680 - 11.05.2012 22:06 [Re: ravekitty]

Инфекцията не се дължи на конкретната спирала, а вероятно на неспазване на правилата на асептиката при поставянето й.

BDM9
неориентиран

Регистриран: 10.05.2012
    #2903838 - 12.05.2012 00:03 [Re: Dr.G]

Здравейте, благодаря че сте написали вашето мнение. Във връзка със съвета на Dr.G - как и кои институции съм контактувала, не мисля че има нужад да споделям тук. Моята цел е да съобщя на всички жени, на които би било може би полезно, да помислят като правят своя избор. Само това. Аз съм на мнение, че ние жените трява да се поддържаме И по начин. Нямам никакво желание да влизам по полемика с който и да е от тук. Различно е от моята цел. И освен това не носи полза на никого. С най-голямо удоволствие споделям с вас, че се чувствам отлично, почти всички симптоми постепенно изчеват. Благодаря за вниманието, грижете се за себе си и бъдете добре!!! Чаооооооо... Боряна Димитрова.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 23285

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.