ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
valisd
неориентиран

Регистриран: 05.09.2011
Проблем със стажанска програма
    #2915242 - 11.06.2012 00:00

Здравейте, незнам дали което ще напиша е нова тема, но имам нужда от помощ. Аз съм в New York и дойдох тук на стажантска програма с J1 виза. Неща не са въобще това което си говорих с работодателите, работата е много тежка и се работи 14 - 16 часа на ден за никакви пари. Още от самото начало ми казаха че като сам на такава програма немога да сменя работодател. Искам да се махна от тук. Не издържам вече. Много ми харесва Америка, но нямам сила за нищо както и свободно време, работи се 6 дни в седмицата. МОЛЯ ЗА ПОМОЩ! Някои които знае как мога да се измъкна от този работодател и да остана в Америка. Ако реша да си тръгна какво могат да ми направят. Работодателите са българи. Това е хубаво че документите ми са в мен. Могат ли по някакъв начин да направят така че ме екстрадират от страната. Горещо благодаря на всеки който ми пише нещо и ми даде съвет как да действам.

Моля, пиши на кирилица.

Редактирано от Nadin (11.06.2012 00:12)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Siska_Y

Регистриран: 17.07.2011
От: The Sunshine State
Re: Проблем със стажанска програма
    #2915257 - 11.06.2012 02:44 [Re: valisd]

Ако си минал през някоя агенция в България, мисля че трябва да се обърнеш към тях. Казваш, че работиш за никакви пари ... нали си подписал офертата с подробна информация какво е заплащането на час и по колко часа на седмица си длъжен да работиш?
Не знам как е сега, по мое време на J1 правихме каквото си искахме, напускаш работодателят и си намираш друго място, никой не те репортва след това и проблеми нямаше, но това беше преди много години ...

valisd
неориентиран

#2915259 - 11.06.2012 03:34 [Re: Siska_Y]

Немога да се обърна към българската фирма защо собствениците са си близки и нищо няма да стане. А за визата тя е една и съща за студентската бригада и стажантската, но при стажанската неможе да се сменя работодател

Моля, пиши на кирилица! Следващото мнение на латиница ще бъде изтрито!

Редактирано от MyXa (11.06.2012 12:23)

joe123
съвсем ориентиран

Регистриран: 02.11.2004
От: България
    #2915297 - 11.06.2012 12:29 [Re: valisd]

Много е важно кой ти е намерил офертата - фирмата, ти сам или спонсора. Ако е БГ фирмата или ти сам, се водиш селф към спонсора и оправянето е по-трудно. Могат да ти терминират програмата и да, тогава си длъжен да се прибереш.
Ако офертата е спонсорска, обади се на спонсора, разкажи всичко и помоли да ти намерят друга оферта. Ако има разминавания със стажа и плащания - са длъжни да го направят.
Така както чета обаче, явно офертата не е спонсорска...
Виж сега, нещата с тези визи и програми са много сериозни напоследък, особено когато става така, че работодател е използвал стажантска програма, за да си вземе по-евтина работна ръка и стажът не е истински стаж, а си е чиста работа. Така че каквато и да е офертата, моят съвет е да се обадиш на спонсора и да им обясниш какво става, и да ги помолиш да те преместят на друга оферта. Това е напълно възможно, свързано е само с документи.
Това е. Надявам се да има полза от поста ми.

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2915370 - 11.06.2012 18:02 [Re: valisd]

Каква е тази работна седмица от над 80 часа
Това е противозаконно.

Не си ли подписал някакъв договор преди да започнеш работа? Ако е така, трябва да се обадиш в агенцията и да им кажеш, че договорът не се спазва и искаш да ти сменят програмата. Другият вариант е да ти върнат парите, защото са те излъгали.

valisd
неориентиран

#2915567 - 12.06.2012 08:29 [Re: joe123]

когато подавах документи те ми казаха към коя спонсорираща организация да платя, затова незнам до колко ще ми помогнат, офертата я намерих в интернет и кандидатствах, и така станаха нещата, подписала съм оферта, но те казват че това не е договор и ако искат могат въобще да не ми дават и малкото пари които вземам. Ако от спонсориращата организация ми искат доказателства незнам как да докажа. В безизходица съм

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2915578 - 12.06.2012 10:23 [Re: valisd]

Здравей,
Не знам с коя организация си, но виж какво пише Тук , Тук и Тук .

Ох, то момичето не е Work and Travel. Много се извинявам за недоглеждането .

Редактирано от Vianne Rocher (12.06.2012 12:12)

joe123
съвсем ориентиран

#2915595 - 12.06.2012 11:16 [Re: valisd]

Обади се на спонсора, те са длъжни да ти помогнат, дори и офертата да си е твоя. Може да се наложи да доплатиш разликата между селф плейсмънт и фул, ако те преместят на тяхна оферта, но са длъжни да вземат отношение, тъй като си на техен ДС и това е много важно напоследък, повярвай ми.

joe123
съвсем ориентиран

#2915597 - 12.06.2012 11:19 [Re: ]

Това, което показваш, е за Work & Travel. За стажантските програми е много по-трудно да се смени работодател, но все пак става, особено когато има проблем.

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2915690 - 12.06.2012 18:05 [Re: valisd]

Безкрайно неетично, а може би и донякъде незаконно е да ти намаляват заплатата след като си подписла оферта.

Надявам се, ти плащат над минималната надница, защото в противен случай е незаконно. А за overtime се плаща допълнително и ако и това не се спазва, можеш да се обърнеш към Department of Labor и да подадеш жалба.
Fair Pay

И си търси правата с агенцията.

П.С. Отдавна съм на мнение, че J-програмите са експлоататорски, но явно все още са популярни.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:   

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1276

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.