ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1
Izmoren
заслужил ветеран

Регистриран: 09.01.2005
От: Mar Caribe
Добавка за рибните рецепти
    #2918317 - 19.06.2012 04:59

Това е малко изчанчено, но много вкусно Рецептата е от колега от Иран, за филета от речна риба. Моята лична трактовка е, че те се налага да овкусяват рибата, понеже не е толкова вкусна колкото морската.

Не е марината щото е сухо (ма к'во знам аз, нали съм мъж ). Аз лично смесвам в найлонова торбичка и добре раздрусвам:
- 1 сл брашно или галета
- 1 сл червен пипер
- щипка лют пипер
- малко (според човека) чесън на прах
- щипка царевично нишесте
- малко черен пипер
- малко сол
- щипка захар (аз лично направих рецептата със лъжица меласа, като като Карибски възпиттанник; според мен придава по добър вкус а и леко намеква на пушено)

Та с посочената по-горе смес поръсвате (или мажете в моя вариант) рибното филе и го оставяте да поеме вкуса 5-10 минути.

Загрявате добре тигана (така и така ще миете после, да ви кажа, че после да няма коментари, залепва и остава Zepter, мептер, пак си остава, но ако се накисне веднага се измива за нула време )

Финалната част е соса, с който се залива рибата. Той добавя особенния вкус.

Накратко, вкуса е като полу-сладко чили с добавка на синя слива. Те имали и специална рецепта за правенето, но се замества с купуването на обикновенно чили. Аз купих само една синя слива и я нарязох на филйики, които оствих да изсъхнат в хладилника за 5 дена. После я сложих в (не знам как се нарича, има дръжка отгоре, която се поставя в съдинката с режещото острие) и след като се понакълца добре сложих 3 сл чили на Хайнтз + щипка захар (според колегата рецептата се прави със задължително узрели добре много сладки сливи - може би това е техен вариат на sweet and sour).

Поднясят го с табули (или според както се казва другаде ... писна ми вече да съм подробен ... може да излезе нова тема, ама ...) и ситно надробени броколи + зелени тиквички. Майка му првела салата от домати и тиквички, ама това е друга тема.

Изглежда трудоемко, но не е. Аз като ерген го направих с катофена салата

--------------------
Law of Logical Argument

Anything is possible if you don't know what you are talking about.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 764

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.