ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Програмиране

Страници: 1
starchild
неориентиран

Регистриран: 07.07.2012
малък проблем с Microsoft Word 2010
    #2924642 - 07.07.2012 12:19

Привет!
Имам въпрос, дано се намери някой, който да може да ми отговори и да ми помогне най-вече..
Когато отворя Microsoft Word 2010, наскоро се сдобих с него, се сблъсквам със следния проблем: в текстовете, които пиша, често ползвам пряка реч. Знам, че тирето за пряката реч е Em dash, извличам го от Insert-Symbol. Но когато го ситуирам в началото на изречението, както трябва да е, всичко се обърква. Натискам спейс за интервал между тирето и думата и оттам цялата структура на тескта се изменя, дори като текста ми е подравнен и от двете страни. Не мога съвсем точно да го обясня, но след тези мои действия всеки следващ ред започва точно под тирето и не мога да го променя. Знаете как принципно трябва да изглежда текста, тирето да е навътре, но следващите редове да си продължават нормално наляво от него. Получава се много странно оформяне-понякога дори като натисна спейса от клавиатурата изречението ми отива почти в средата на страницата, а тирето остава само в началото. Левите и десните полета на страницата не ги променям, оставям си ги както принципно са, но подредбата на текста между тях не е правилна. Не знам какви настройки да направя и откъде, хелп менюто с нищо почти не ми помага...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
d1saster

Регистриран: 18.12.2004
От: Las Vegas, NV
Re: малък проблем с Microsoft Word 2010
    #2926243 - 12.07.2012 23:33 [Re: starchild]

Казва се Bullets. Промени форматирането като цъкнеш два пъти върху едно от тиретата и после Customize. Можеш също да настроиш съответен стил и да форматираш пряката реч.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 817

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.