ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Музика » Електронна музика

Страници: 1
IYI болгАРИЯ IYI
неориентиран

Регистриран: 04.01.2011
правене на музика
    #2734696 - 04.01.2011 16:26

здравйте.искам да попитам,какво ми е необходимо за да правя музика(хард техно,минимал)??какъв софтуер,каква саунд карта,тонколоните и слушалките от значение ли са,и ако са,какви ми трябват?ако има запознати,моля да ми кажат всичко необходимо за започна да творя

--------------------
ЧУВСТВАМ СЕ СИЛЕН,ЗАЩОТО СЪМ БЪЛГАРИН!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
amon
неориентиран

Регистриран: 23.07.2012
Re: правене на музика
    #2929092 - 23.07.2012 13:06 [Re: IYI болгАРИЯ IYI]

Ако започнеш с Ableton Live няма да сбъркаш. Голяма част от най-добрите електронни продуценти и DJ работят с нея. Бих ти препоръчал да пробваш и Reason защото е перфектна програма за начинаещи. Това не значи че е по-проста, а че нещата са представени по-визуално и са по-лесни за "смилане" При избора на звукова карта трябва да знаеш дали ще искаш да използваш MIDI клавиатура и Pad контролери за свирене, защото тогава ще ти трябва някоя карта, която да предлага ниско latency (времето от натискането на клавиша до записването на информацията от него и възпроизвеждането на звука). От значение е и дали планираш да записваш външни инструменти и да използваш външни ефект модули (ще трябват повече входове и изходи) или всичко ще е 100% софтуер. При говорителите е особено изразено правилото, че трябва да си вземеш най-скъпото, което можеш да си позволиш за да чуваш какво правиш. За начало използвай каквото имаш под ръка докато се понаучиш как да работиш със софтуерите (ще отнеме време) и ако/като решиш, че искаш да направиш нещо по-сериозно започни да се оглеждаш какво се предлага. Иначе ще ти трябват свестни мониторни колони (най-добре 8 инчови), които може да подплатиш с подходящия за тях woofer. Акустичното третиране на помещението е много важно за да се чуват чисто (без отразени високи и резониращи ниски честоти) нещата. Слушалки не ти препоръчвам да ползваш, защото ще изопъчават хоризонталните позиции на звуците (проблеми с pan-а най-общо казано).
Успех

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  radi 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3028

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.