ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
Туристическите агенции - отново и отново
    #2932085 - 03.08.2012 18:35

Не съм сигурна дали в този форум има теми за препоръчвани и непрепоръчвани туристически агенции, но на мен ми се струва удобно да има такава тема.
Не е лошо и да се пуска периодично нова, за да си разменяме актуална информация. Някои от обсъжданите тур. агенции вече не съществуват, други са се прекръстили и т.н.
....
А всъщност питането ми е: някой да има изградено мнение или въобще да е чувал нещо за "Травел студио холидейс"???
Никога не съм имала честта да ги срещам из интернет, а сега съм заинтригувана от една тяхна оферта за Санторини и малко ме е страх да не настина и да не се мина. Т.е. да не ми се провали септемврийската отпуска с "извиняваме се, но не можахме да съберем група, можете да си вземете капарото".
Можете да коментирате и други агенции в тази тема, но да не забравяме, че ето тези (травел студио холидейс) ме интересува живо и съм на крачка да им дам парите си.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
Re: Туристическите агенции - отново и отново
    #2932303 - 04.08.2012 23:13 [Re: Elle*]

Когато сключваш договор за туристическо пътуване, трябва да има посочен минимален брой туристи за осъществяване на пътуването. Ако е автобусна програма ще е от порадъка на 20-30 човека. Ако е с чартърен полет, ще е от порядъка на 60-80 човека. В същия този договор трябва да е посочен срок, в който агенцията е длъжна да те уведоми ако не е набран минималния брой - обикновено е около 10 дни преди тръгване. Няма значение колко добра, известна или голяма е агенцията. Такива са правилата в туризма. Има програми, които не изискват определено количество туристи, но са малко. Това са например самолетни почивки по редовни линии с предварително закупени самолетни билети.

Не съм чувала за упоменатата агенция, но това не означава, че не е читава. В България има около 500 регистрирани агенции и туроператори - няма как всички да се знаят.

--------------------
I am just a vision.

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2932408 - 05.08.2012 14:38 [Re: Elle*]

Че покажи офертата /дано не се приеме като реклама/ и може да се заинтересуват и други тук и да се набере групата

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Elle*
wrong
**

#2932823 - 06.08.2012 16:05 [Re: Shogoun]

Това с незапълването на групата беше само пример за извинение. Повече ми се искаше да си поговорим за агенциите и да обновим списъците с (не)препоръчваните.
Утре сутринта може и да мина през агенцията, за да се запозная с тях и после, ако имам впечатление, ще го споделя. Не ми е работа да рекламирам никого. Да се оправят.
За сега май никой не ги е чувал. Може и да скоча в тъмното, пък да видим.
Много ми се ходи натам. Днес проверявам за редовни полети. Чартъри няма, освен за празниците 6-10 септември. А аз мога да отида след 11.09. и така пропускам хубавите оферти.
Проверявам за редовни полети.
Някой ходил ли е до Санторини? Мога да питам за конкретно местоположение на хотелите.
От западната страна какъв е плажът? От източната разбрах, че е прословутият черен пясък. Какво толкова има в този пясък, че така го рекламират като нещо уникално?
Как става предвижването от едната страна до другата? Е, предполагам, че с автобуси. Цени, минути, ей такива работи?
Ще ми бъде интересно да науча малките детайли и трикове за една кратка почивка на Санторини. Не ме интересуват музеи. Ще лежа на плажа и ще гледам залезите, ако има как да се придвижвам до тях.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Shogoun
костелив орех

#2932866 - 06.08.2012 17:45 [Re: Elle*]

Малко тук http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/2446344/page/
Редовни полети от Атина има постоянно, както и много добър ферибот пътуващ около 5,5 часа. Най-много хотели има около калдерата, но и в останалата част на острова е пълно, обикновено са малки. Тези около калдерата са много скъпи поради изгледа, но може за датите , които те интересуват да има и по-поносими цени. Имат и неудобството, че до тях превоз няма, тоест една част от пътя е пеша. Плажовете не са нещо особено, черния пясък е вулканичен просто, мен не ме впечатли като за плаж, дори напротив. Морето наоколо е дълбоко и студено с доста течения. Искам да кажа, че Санторини е място за гледане предимно, а не класическа морско-плажна почивка. Всички плажове са извън калдерата, тоест най-вече от източната страна, по-атрактивен е червения както разбрах, но ние до него не стигнахме поради липса на време и организация защото просто се разхождахме където ни отведе пътя, а не по програма. Транспорт има, но нямам никакви наблюдения защото бяхме наели кола. Известните залези са от туристическите места около калдерата, от плажовете няма същата панорама. Ако избереш хотел питай за местоположение и доколкото помня ще ти кажа.

--------------------

Elle*
wrong
**

#2933390 - 07.08.2012 19:06 [Re: Shogoun]

Аз ти изчетох темата и разгледах снимките преди няколко дни, когато пусках моята тема.
Искам да те питам точно за тези наеми на коли. Навсякъде ли може да стане това или трябва да ходя до столицата?
После къде паркираш тази кола и колко струва на час или на ден?
Казаха ми и за някакви бъдита.
Моят хотел е от източната страна, а аз ще искам да се мотая из по-атрактивната.
Как изглеждат по-централните им пътища на острова? Вътре из курортите и селцата не искам да се занимавам с кола.

--------------------

К. Вонегът

Shogoun
костелив орех

#2934305 - 09.08.2012 18:41 [Re: Elle*]

Ние колата я наехме през интернет, но 2-3 дни преди пътуването се обадих все пак да подсигуря положението защото фирмата беше местна, а не някоя от известните. Самото бюро беше в едно малко предградие на Тира. Извън най-атрактивните места паркираш където намериш, в населените места на улиците има малко място, но има малки паркинги тук-там и тогава беше безплатно. Но така или иначе около калдерата, тоест на най-интересните места се ходи само пеша. Пътищата из острова както съм писала, като цяло са тесни, стръмни и с много завои, малко е трудно за начинаещ шофьор.

--------------------

Elle*
wrong
**

#2934341 - 09.08.2012 20:15 [Re: Shogoun]

Аз ще те питам някои неща в лични бележки, защото виждам, че никой друг не се интересува от темата.
Изглежда Санторини е много слабо посещаван от хората, които пишат в нашия форум.

--------------------

К. Вонегът

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2934402 - 09.08.2012 22:22 [Re: Elle*]

To нали тук сме пет човека на кръст ... форума залиня

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Lora
добронамерен

Регистриран: 24.08.2012
    #2939276 - 24.08.2012 00:24 [Re: Elle*]

Офертата за Санторини не е на травел студио, тя е на друга фирама; травел студио само я продава.

Санторини е невероятно място, което трябва да бъде посетено, но не е място за почивка. Има добре организиран обществен транспорт; там не е скъпо, като изключим хотелите, разбира се.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 2690

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.053 seconds in which 0.037 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.