ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
alexsalll
член
**

Регистриран: 07.05.2011
Re: ALASKA: Една разбита илюзия
    #2918705 - 20.06.2012 01:52 [Re: joe123]

ех душата я кажи за коя фирма работиш ))
естествено че ще се опиташ да го убедиш да си седи там и да си трайка.
Според мен пък трябва да си търси правата щом не е доволен да се свърже със спонсорите да им обясни нещата , да покаже документи като от типа на pay check-ове и тн .ако трябва да рискува без риск не може, всеки сам си преценява за себе си. мнения много , съвети много но важното е ти на коя везна си и колко съвета ще бъдат наклонени към твоята везна , защото ако всички са различни се объркваш и тотално незнаеш в коя посока да хванеш. лягаш с една мисъл, ставаш с други намерения. каквито биха му помогнали да му подобрят положението. И с това 1вата година избиваш а 2рата печелиш не е точно така.............
Относно българите в чужбина лично аз много пъти съм го казвала от българин зад граница бягай на далече. 0,5% са добронамерени. И в моята оферта пишеше едно , описаха ти го пак по един начин пък накрая ГРЕДА съвсем друго.
за себе си аз прецених че достатъчно се уважавам , за да позволя да плащам квартирата на хлебарките и множащия се мухъл, да получавам малко часове път и че да търпя изстериите на някакви си ш........ Хванах си багажа и си тръгнах.
А за белите нощи нямам на идея , определено на някои хора се отразяват , има защо в скандинавските страни да има толкова регистрирани на самоубийства и депресии.Това е също уважителна причина да сподели на спонсорите и ако може дори щата да смени. Това са неща които се спестяват да те уведомят преди това или ако го направят ти да прецениш дали ще ти се отрази или не ако не си попадал в същото положение преди. Такъв проблем нямам на шум без шум , светлина , мрак , клати не клати спа си сладко сладко.
Аз съм имала колеги които на 1вия месец не издържаха защото имат носталгия към дома и това нещо се приемаше за нормално от фирмата и се съгласяваха ако човека прецени че иска да си тръгне. Може много причини да изстъкне на спонсора , които да повлиаят в негова полза.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
joe123
съвсем ориентиран

Регистриран: 02.11.2004
От: България
    #2918932 - 20.06.2012 17:59 [Re: alexsalll]

Споко, "душата"... не е с моята фирма момчето.
Казвам му от опит да не рискува, нещата се промениха, само това.
И ти престани да мрънкаш по форумите за това Н2В - нямала си късмет /или са те излъгали/.. случило се е. Неговото положение е съвсем различно. Толкова.

alexsalll
член
**

#2919026 - 20.06.2012 21:57 [Re: joe123]

добре де душата може все пак да пише на спонсорите и да им обясни , както и че в самата Аляска не се чувства добре да не казва за работодателите си например ако иска да не се оплаква от тях със сигурност имат свободни позици за други щатове.
Разбрах че има промени по въпросните J1 визи и е малко по стегнато положението от предните години. Ама все пак си плаща за тази бригада и би трябвало да му съдействат дори и от агенцията която го е изпратила през цялото време на неговия престой там. То и за това е агент не само да ти вземе парите и да те изпрати пък ти се оправяй вече не ме интересуваш , въпреки че на 99% агенциите така практикуват за съжаление(не само за студенстките бригади а изобщо).
А за моя случай си прав хем късмет нямах ме , хем и излъгани бягах ме но все пак ми е като обица на ухото и си го помня, и го споменавам от опит. Ти го знаеш защото всеки ден следиш форумите , за да си в час.

kozaek
новак

Регистриран: 25.11.2011
От: 8201
    #2932190 - 04.08.2012 08:17 [Re: alexsalll]

Голяма грешка е в Alaska да се ходи към северните места. Най-доброто от щата е в столицата - Жънеау, климата лятото е изключително приятен, баровете се пръскат по шевовете, марата е качество, а и парите биват. Природата си е ебала фара.
Само дето цигарите са 10 кинта кутията и е пълно с индианци.

sorry за латиницата, пиша от компа на един холандец

Форумът има вграден кирилизатор, моля, ползвайте го!

Редактирано от MyXa (04.08.2012 14:18)

alexsalll
член
**

#2932995 - 06.08.2012 22:24 [Re: kozaek]

Индианците са готини хора биха ти помогнали стига да знаеш как да се държииш с тях и да уважаваш културата им. Въпреки че са доста предпазливи като се има в предвид че точно такива като нас -белите от Европа сме им отнели земите.
За цигарите явно в доста щати са скъпички , а като пари незнам как е но имам позната която 3 години подред ходи в един и същи ресторант да работи и беше много доволна. Като град незнам кой , но знам че в близост са спирали туристически кораби и всеки ден да били фраш в ресторанта.

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:   

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10799

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.