ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1
tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
Сатанизмът в България - бъдеще
    #2693224 - 11.09.2010 20:40

Интересува ме въпросът какво да е лицето на сатанизма в България според нас, сатанистите.

Този въпрос е повдиган из нет-средите, но като че ли по неподходящ начин и ясна визия така и не е очертана, а според мен не би било лошо да има развитие. Най-малкото, за да не се налага сред широката общественост представата, че сатанист, това е 10 годишно заблудено дете, което гони някое улично куче с възгласи: "Мри в името на Сатаната" или за да не се слага знакът за равенство между сектант и сатанист.

Повдигани са въпросите за евентуални обединения на сатанистите, един вид като средство за официализирането на възгледите.

Аз самата съм против всякакви обединения. Не само защото обединенията са сложно нещо, а и защото имат склонност да се обвързват с финансови мотиви, а от там и със спекулации в тази насока. Също така обединението може да размива характеристиките на личността в общото, при което възниква реалната опасност то да играе ролята на вид стадо, в което мисловните процеси да са достижение на ограничен брой хора. При това се открива твърде широко поле за манипулация, а отличаващото за сега един средностатистически сатанист (с някои изключения) от един средностатистически християнин или изобщо религиозен човек, свързал се с обединение (също с някои изключения), се заключава в способността на сатаниста да подхожда критически, а не сляпо да цитира четени-недочетени книги.

Като варианти за бъдеща сфера на развитие, за мен е съществен въпросът с превода и популяризацията на литература. Считам, че доста заблуди биха отпаднали, а и ще е превенция срещу попадането в секти за някои хора.

И тъй, как вие виждате бъдещето на сатанизма в България- какво трябва или не трябва да се направи.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Blackness
почетен член

Регистриран: 19.03.2008
Re: Сатанизмът в България - бъдеще
    #2862551 - 05.01.2012 20:58 [Re: tanariil]

Отговора ти е обективен по всички параграфи, и даже не е само валиден за българското общество само, а за всяко овчество. За обединение пък и дума не може да става, двама - чета, трима чета с предател, без значение естеството на обединението, вкл. запой. Сатанистите пък хептен нямат нужда от обединение в смисъл организации и членски карти, такива нужди имат организаторите в партийните редици. Целта е пряко облагодетелстване или дъжравни субсидии, знаем как е в последните 25 години, от Кире Либерало та до СерГей Станишев.

Интернета е един лесен, достъпен и сравнително достоверен за незапознатите начин, да добият каквато им е нужна информция. Вече всички обикновени хора намират всякаква информация и четат с отвращение за делата на световната банка, булдозерите в ивицата Газа и най-последните изяви на Азиз. Който търси - намира. Който иска да види - вижда. Самите модерни християни, доколкото познавам множество, 95% е инертна маса позьори, не знам доколко си заслужава да се засяга името христово, тия същите няма да прочетат ни за сатанизъм ни за за каквато и да е друга философия.

Амин

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
Re: Сатанизмът в България - бъдеще
    #2934243 - 09.08.2012 16:31 [Re: tanariil]

Цитат:

а и ще е превенция срещу попадането в секти за някои хора.

Сатанизма като...проява на здрав разум ли го разбираш? Противопоставянето на Сатанизма спрямо Сектите (християнски и не само) ми звучи като такова при теб.
Идеята човек да се чувства свободен от всичко да мисли свободно е "предверието" на това човек да се има за Бог. Мисля си че Сатанизма при теб има за крайна цел да накара човек да се чувства и мисли за Бог, без да се самозабравя.
Здрав разум обаче проповядват всички дори противоположни като Сатанизма и Християнството. Здравия разум не е следствие от идеология а е средство което помага както на Сатаниста така и на Християнина...така и на невменяемия.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2661

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.007 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.