ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
империалистите - лоши
    #2959616 - 28.09.2012 17:40 [Re: BMRO]

Цитат:

След решението на Коминтерна ВМРО (обединена) издига като свой лозунг „правото на македонския народ на самоопределение до отделяне от държавите-поробителки и образуване на обединена и независима република на македонските трудещи се маси”.

Така казват комунистите. И обявяват България, сърбите и гърците за империи
А какво направиха комунистите? И в България комунисти, и в Югославия комунисти и обединиха ли Македония? Разпокъсаха я още повече
Сега в Република Македония още не могат да преодолеят клишетата - разпокъсана на 3 дела.

Чел съм в Большая Советская Энциклопедия, издание 1953г., че единствената част, където живеят свободно македонците е българската. Естествено в Титова Македония, където на власт е един изменник и предател, нямат свобода.
Накрая един въпрос към всички: Коя Македония е разделена на три части?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Maria66
мързелива

Регистриран: 14.02.2012
Re: Георгиев
    #2959631 - 28.09.2012 18:16 [Re: Taridin]

Цитат:

Не, свързана е с решенията на Великия македонски събор от 1934 г. за ОБЕДИНЕНА НЕЗАВИСИМА МАКЕДОНИЯ.

Георгиев ще извиняваш но в съзнанието ми си оставаш в женски образ та ако изпусна Биляна, та прекаляваш с търсената провокация. Като искаш да ограмотяваш и да неутрализирш двете крайности, както постоянно декларираш подкрепи снимката с малко информация - защо се провежда събора, кой го организира, каква е международната и вътрешна обстановка.
Самата ти тема е ясна родината на македонските българи естествено е Македония и вместо да развиеш еволюцията на борбите на македонските българи от възраждането през 1878-1885-1903-1913-1918-1923-1934-1944/годините не са случайни а разломни за днешната ситуация/ и как по стечение на историческите обстоятелства се стига до днешната ситуация ти хвърляш по нещо и оставам впечатление с единствената цел да се дърлиш с някой от двата лагера и в резултат се получава, че вместо да проправяш път към истината само освирепяваш чисто по запалянковски отборите.
Та който го интересува пускам линк към може би най обстойното разсветляване на конкретната снимка Обречено родолюбие. ВМРО в Пиринско 1919-1934

--------------------
св. Августин Блаженни:
„Какво е държавата, ако не една голяма банда, и не е ли всяка обикновена банда — една малка държава?“

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
Re: Коя била Родината на македонските българи 9
    #2959633 - 28.09.2012 18:23 [Re: Taridin]

Цитат:

Не, свързана е с решенията на Великия македонски събор от 1934 г. за ОБЕДИНЕНА НЕЗАВИСИМА МАКЕДОНИЯ.

Благодаря.
Имали са събор хората, вдигнали са си лозунги - нормално и демократично. Могли са и "Вселенски македонски събор" да го нарекат, няма лошо
И в Призива се казва, че „известните партизански кръжоци в България ще престанат да тормозят нашето освободително дело, което в основата си е дело за спасение на българщината в Македония... Да живее свободният български народ!"
Пък Гърция и Югославия реагирали много остро. Пита се защо?

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Maria66
мързелива

Регистриран: 14.02.2012
Re: империалистите - лоши
    #2959637 - 28.09.2012 18:38 [Re: sofmak]

Цитат:

А какво направиха комунистите? .......
Сега в Република Македония още не могат да преодолеят клишетата - разпокъсана на 3 дела.
Накрая един въпрос към всички: Коя Македония е разделена на три части?

На всички ни е ясно /в България/ролята на комунистите, но и ние изпадаме в клишета - да те са официализирали становището за отделна македонска нация, но не са го направили случайно на гола поляна - не ги подценявай. Низ от събития исторически са им подсказали къде и как да бият. За жалост неволно голяма помощ им оказват най общо казано българската политическа класа със своята простащина, лакомия и безпардонност - в ситуациите когато е трябвало такт и разбиране те са действали по бай ганювски - келепира, но какво да ти обяснявам - виж настоящата ни политическа класа и си прави изводите.
И да ти отговоря на въпроса - разделен е географския регион Македония, който преди 150 г. е бил населен преобладаващо от българи, но днес реалностите са съвсем други - една част от тези българи са емигрирали/и ние с теб сме техни потомци/, друга част са избити, трета част са се трансформирали с цел оцеляване/въобще не ги виня - ако трябва да избирам живота на децата си..../ и резултата е налице след 4-5 поколения има славяногласни елини, има Македонци в национален смисъл и има и упорити българи, които въпреки всичко оцеляват.

--------------------
св. Августин Блаженни:
„Какво е държавата, ако не една голяма банда, и не е ли всяка обикновена банда — една малка държава?“

stingers
българинъ родомъ

Регистриран: 08.02.2011
    #2959638 - 28.09.2012 18:39 [Re: Taridin]

Цитат:

Аз ти показвам снимка от 30те, ти ми отговаряш с билборд от оня ден, поставен по заповед на Камбитов.

И как съм се изгубил в пространството, да билборда е от вчера аз да не съм казал че е от антично време че да плещиш за загубване в пространството, просто той е от същото населено място от което ти даваш снимки та за това го постирах да ти подскажа ако твойта логика не може да си обясни тая дилема какъв е проблема !?!?!?!?

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!

sofmak
рекордьор

точно това питах
    #2959641 - 28.09.2012 18:44 [Re: Maria66]

Цитат:

- разделен е географския регион Македония, който преди 150 г. е бил населен преобладаващо от българи, но днес реалностите са съвсем други - една част от тези българи са емигрирали/и ние с теб сме техни потомци/, друга част са избити, трета част са се трансформирали с цел оцеляване/въобще не ги виня - ако трябва да избирам живота на децата си..../ и резултата е налице след 4-5 поколения има славяногласни елини, има Македонци в национален смисъл и има и упорити българи, които въпреки всичко оцеляват.

не е разделена етническа Македония, както се твърди в Република Македония. Просто те лъжат, като казват че географска Маседония е етническа.

Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
    #2959646 - 28.09.2012 18:58 [Re: stingers]

Kазах времето, а не пространството. не си измисляй като Андрухата.

Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
    #2959647 - 28.09.2012 19:01 [Re: Taridin]

Началото на една интересна статия в майския брой на "Ил. Илинден" от 1934 г., мълна с факти, които до сега не съм срещал никъде другаде.

sofmak
рекордьор

по този начин само объркваш
    #2959659 - 28.09.2012 19:29 [Re: Taridin]

Цитат:

Началото на една интересна статия в майския брой на "Ил. Илинден" от 1934 г., мълна с факти, които до сега не съм срещал никъде другаде.

такива юзъри, като Афион например. Прочете македонец през 1895г. и стига до заключение: Македонската национална свест е от това време!

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2959663 - 28.09.2012 19:30 [Re: Taridin]

Цитат:

Не, това наистина е смешно
Мога да ви затрупам с тон такива изрезки от вестници, дигитализирани. Издавани в България, не в Югославия и Гърция. Какво доказва това според вас?

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 43 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 2785

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.