ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
Re: не, не вярвам
    #2959989 - 29.09.2012 11:44 [Re: игнят]

Не съм сгласен изобщо, но в момента не ми се търсят негови стари мнения с грешки, които да анализирам. Определено обаче българският му се е подобрил. Ако са дилектни форми тук бях пуснал един линк към форум за северозапада, там пишат изключително на диалект и няма и следа от БКЕ, но си личи как на хората езика им е майчин, докато грешките на Дуалния го издават, че не му е.

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2959990 - 29.09.2012 11:44 [Re: sofmak]

Да, и на мене ми изгледа така. И воопшто реакциите му се некако женски. Не избувнува, не пцуе и многу е културен. Од друга страна пак, и Фризерот не пцуе и е многу рафиниран

--------------------
Ridentem dicere verum

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

#2959992 - 29.09.2012 11:50 [Re: Пaт]

Цитат:

Да, и на мене ми изгледа така. И воопшто реакциите му се некако женски. Не избувнува, не пцуе и многу е културен. Од друга страна пак, и Фризерот не пцуе и е многу рафиниран

Фризера е малко краен, но е просто незаменим като Преглед на Македонския печат всеки ден пък си ти е и дружка

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
забравихме темата
    #2959993 - 29.09.2012 11:55 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Ако не пишем: Чия е родината на македонските българи (защото такива днес почти няма) да се захванем с: Какво е Родина? Ще напиша нещо на руски: С чего начинается Родина? С картинки в твоем букваре!
В моя буквар на първата страница се мъдреше Сталин

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2959994 - 29.09.2012 11:59 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Ѓоргиев има его до чатија, на него и од ушите му тече тоа негово "јас! јас! јас! јас!". Секогаш остава нешто недовршено, за никогаш да не престанеш да го прашуваш што има да каже и докаже. Затоа најмногу му пречи што јас и Път сме од "нејасните" и "таинствените", па бара начини да не' испровоцира - бидејќи ние најмалку го прашуваме.

Гай Баньо
комшията

Re: забравихме темата
    #2959997 - 29.09.2012 12:09 [Re: sofmak]

Нема потреба од општо согласие за значењето на зборот "родина". Секој си го сфаќа на свој начин. Ѓоргиев се обидува да докаже дека родината на македонските Бугари е Македонија, а повеќето до сега се обидуваа да му го докажат спротивното, бидејќи географска област не можело да биде родина. Затоа јас го поставив следното прашање: Има ли нешто небугарско или антибугарско во тоа Македонија да ја сметаш за своја родина, за тезата на Ѓоргиев/Билјана/Каснаковски да биде посрештната со таква съпротива? Прашањето е реторичко.

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Re: забравихме темата
    #2959998 - 29.09.2012 12:14 [Re: sofmak]

Цитат:

Ако не пишем: Чия е родината на македонските българи

"Читай го Пулевски"

Цитат:

С чего начинается Родина? С картинки в твоем букваре!
В моя буквар на първата страница се мъдреше Сталин

пропуснал си още някой като Тито, Лазо и лаже но си на прав път

Ако трябва да съм сериозен обаче, моята гледна точка еволюира доста за тази една година. Това, че във момента Македонците са отделна нация (в която за съжаление преобладават Фиромците) е факт.

България и българските политици,обаче трябва да погледне и собствените си грешки, които е направила а те са много, извънредно много, за да се превърне Македония от родина на македонските българи в родина на Македонци и доста голям брой антични ФИРОМ-ци.

--------------------

sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
провокацията се състои в следното
    #2960000 - 29.09.2012 12:15 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Нема потреба од општо согласие за значењето на зборот "родина". Секој си го сфаќа на свој начин. Ѓоргиев се обидува да докаже дека родината на македонските Бугари е Македонија, а повеќето до сега се обидуваа да му го докажат спротивното. Затоа јас пак го прашав следното: Има ли нешто небугарско или антибугарско во тоа Македонија да ја сметаш за своја родина, за тезата на Ѓоргиев/Билјана/Каснаковски да биде посрештната со таква съпротива?

Под Родина в България се разбира, че ако се наложи, ще дадеш живота си за Родината.
Македония е била Родина и много българи са си дали живота. Кои сами са тръгнали с пушка на рамо, кои държавата ги е изпратила като армия.
Днес нещата са се променили. И това смесване с миналото и днес е вече провокация.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2960001 - 29.09.2012 12:16 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Цитат:

Фризера е малко краен, но е просто незаменим като Преглед на Македонския печат всеки ден пък си ти е и дружка

Дека бе е "краен" Фризерот? За македонисткиот фиромизам - само !

Гай Баньо
комшията

Re: провокацията се състои в следното
    #2960003 - 29.09.2012 12:18 [Re: sofmak]

Цитат:

И това смесване с миналото и днес е вече провокация.

Јас се држам до суштината на темата и зборувам само за начинот на гледање кон минатото.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 26 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 2785

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.