ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
Re: забравихме темата
    #2960031 - 29.09.2012 12:50 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Нема потреба од општо согласие за значењето на зборот "родина". Секој си го сфаќа на свој начин. Ѓоргиев се обидува да докаже дека родината на македонските Бугари е Македонија, а повеќето до сега се обидуваа да му го докажат спротивното, бидејќи географска област не можело да биде родина. Затоа јас го поставив следното прашање: Има ли нешто небугарско или антибугарско во тоа Македонија да ја сметаш за своја родина, за тезата на Ѓоргиев/Билјана/Каснаковски да биде посрештната со таква съпротива? Прашањето е реторичко.

Естествено, че родината на македонските българи е Македония, естествено е че те са се чувствали македонци, но са били българи по народност, Кончето и сега се чувства добруджанец, херот и той се осекя като шоп, но това са под нива, субетноси ли и аз не знам как точно да се изразя.

България влиза във Балканските и ПСВ с целта да освободи Македония и Тракия,тези хора са се чувствали като една общност, едно цяло, въодушевлението което обзема българския народ от това, че ще ходи да освобождава брата роб е било огромно и затова участието е било така масово.

Дуалния се опитва да наложи някаква идея, че и тогава е имало наченки на етнически сепаратизъм, което е повече от смешно, като се вземе в предвид на коя страна участва ВМОРО във войните, декларациите меморандумите.

Никой тогава дори не е задавал въпроса на какъв език говори славянското население в Македония, то е било повече от ясно - български, затова и по-късно едно от основните средства за създаването на македонската нация е налагането на "македонския" език.

От това време има хиляди документи, а Дуалния вземе нещо, от някъде, изрязано от някой си и ето ти доказ Коя е родината на македонските българи - така не става. По този начин смешник и кръгъл идиот като Сашето Донски или Илйов след 100г ще бъдат давани като авторитети.

Дай да видим, кой го е писал, в какъв контекст,дори какъв интерес е преследвал. Днес в Македония са ви национални герои толкова незначителни личности за времето си, че чак са били жалки, без абсолютно никакво влияние било сред емиграцията било сред населението. Нищо повече от едни сръбски продажници, вързани на каишка от Белград, които няма да ги видиш нито във ВМОРО, нито на фронта, нито при дипломатически инициативи.

Родината на македонците в края на 19в и началото на 20в е Македония, но тези хора са живяли и чувствали като българи, говорещи български език, изпращащи децата си в български училища, молещи се в български църкви. Всичките има врагове, всичките до един ги наричат българи - в Турция няма берат единствено за македонски народ, каквото и да стане в Македония, хората там са определяни като българи. Дядовците на Лаже Конески, водят борба против ВМОРО а пък името на комитета им е за борба против бугарските разбойници. Павлос Мелас казва българин да не остане,Каравангелис говори за българигърците забраняват да не се говори български език, просто тогава още македонския не е роден. Бежанците от всички краища на Македония се преселват в България - просто защото са се чувствали българи.

В това време да се говори за Македония, като всичко друго освен част от българската общност или като родина на Македонци е просто смешно

П.С. мързи ме да поправям грешките

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
Re: аз пък се опитвах да обясня
    #2960037 - 29.09.2012 12:56 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

не можеш да речеш дека Македонија била родина за македонските Бугари, бидејќи зависи од тоа какви се твоите задни намери

Била ли е или не е била? ДА или НЕ?

Секогаш кога ќе помислиш некому да поставиш прашање и кога очекуваш да ти одговорат, сети се на ова: Остави нешто зад себе за да најдеш нешто пред себе. Сврзано е со твојата репутација на овој форум.

sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
Идиотщина е
    #2960038 - 29.09.2012 12:56 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Велам јас, проблем на овој форум е што секој однапред знае што сакам да кажам. Ако речам дека небото е сино, тоа нема по автоматизам да биде верно. Важно ќе биде дали верувам дека Земјата има форма на топка. Така и за Македонија - не можеш да речеш дека Македонија била родина за македонските Бугари, бидејќи зависи од тоа какви се твоите задни намери. Еба ти идиотштината.

е търсенето на задни намери, дори и когато такива не се виждат.

Гай Баньо
комшията

#2960045 - 29.09.2012 13:05 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Естествено, че родината на македонските българи е Македония, естествено е че те са се чувствали македонци...

Е слава богу, кажана е страшната вистина. Сите ли сме живи после ова? Не, сериозно, не се ебавам с теб, но от инат към Биляна, другите избягваха да го кажат.

Цитат:

но са били българи по народност,

Да, така е, но идејата на темава не беше оспорување на нивната народност. Ѓоргиев само укажува на некакво наличие на "местен патриотизам" и силна географско самоидентификување. Но тој тоа не го започна само затоа што така му текнало да тврди и заради спорт, тоа беше како одговор на ДИВА и некои другите потребители кои сега не го посетуваат форумов, дека самоидентификувањето со Македонија паднало од небото и дека на него не му претходел въпросниот "местен патриотизам". Инаку никаде низ темата Ѓоргиев/Билјана/Каснаковски не ја одрекол нивната бугарска народност, всушност и самиот напишал во заглавието "македонските българи".

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2960049 - 29.09.2012 13:10 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

не можеш да речеш дека Македонија била родина за македонските Бугари, бидејќи зависи од тоа какви се твоите задни намери

Била ли е или не е била? ДА или НЕ?

Секогаш кога ќе помислиш некому да поставиш прашање и кога очекуваш да ти одговорат, сети се на ова: Остави нешто зад себе за да најдеш нешто пред себе. Сврзано е со твојата репутација на овој форум.

Като няма що да каже фиромецът се хваща или за псуването, или за "репутацията" на някой си!

Повтарям ясно въпроса!

Била ли е Родина на МАКЕДОНСКИТЕ БЪЛГАРИ или не е била? ДА или НЕ?

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2960051 - 29.09.2012 13:13 [Re: Негатор]

%Србо, а сега да те видам. Гледаш ли како мајсторски те фати во тесно. Браво Фризер!

--------------------
Ridentem dicere verum

Гай Баньо
комшията

#2960059 - 29.09.2012 13:25 [Re: Негатор]

Превод за dummies: Одговарај на прашањата на другите ако сакаш тие да одговараат на твоите.

Maria66
мързелива

Регистриран: 14.02.2012
    #2960060 - 29.09.2012 13:26 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Естествено, че родината на македонските българи е Македония, естествено е че те са се чувствали македонци...

Е слава богу, кажана е страшната вистина. Сите ли сме живи после ова? Не, сериозно, не се ебавам с теб, но от инат към Биляна, другите избягваха да го кажат.

А не чисто от суета виж моя пост #2959631
Цитат:

Георгиев ще извиняваш но в съзнанието ми си оставаш в женски образ та ако изпусна Биляна, та прекаляваш с търсената провокация. Като искаш да ограмотяваш и да неутрализирш двете крайности, както постоянно декларираш подкрепи снимката с малко информация - защо се провежда събора, кой го организира, каква е международната и вътрешна обстановка.
Самата ти тема е ясна родината на македонските българи естествено е Македония и вместо да развиеш еволюцията на борбите на македонските българи от възраждането през 1878-1885-1903-1913-1918-1923-1934-1944/годините не са случайни а разломни за днешната ситуация/ и как по стечение на историческите обстоятелства се стига до днешната ситуация ти хвърляш по нещо и оставам впечатление с единствената цел да се дърлиш с някой от двата лагера и в резултат се получава, че вместо да проправяш път към истината само освирепяваш чисто по запалянковски отборите.
Та който го интересува пускам линк към може би най обстойното разсветляване на конкретната снимка Обречено родолюбие. ВМРО в Пиринско 1919-1934

--------------------
св. Августин Блаженни:
„Какво е държавата, ако не една голяма банда, и не е ли всяка обикновена банда — една малка държава?“

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2960066 - 29.09.2012 13:29 [Re: Пaт]

Нещо неясно?

Гай Баньо
комшията

#2960069 - 29.09.2012 13:31 [Re: Maria66]

Да, се согласувам дека Ѓоргиев секогаш остава некоја нејаснотија за себе зад себе. Пред околу 1 час го напишав следново:
Цитат:

Ѓоргиев има его до чатија, на него и од ушите му тече тоа негово "јас! јас! јас! јас!". Секогаш остава нешто недовршено, за никогаш да не престанеш да го прашуваш што има да каже и докаже.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 36 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 2785

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.