ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
Re: забравихме темата
    #2960070 - 29.09.2012 13:32 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Естествено, че родината на македонските българи е Македония, естествено е че те са се чувствали македонци...

Е слава богу, кажана е страшната вистина. Сите ли сме живи после ова? Не, сериозно, не се ебавам с теб, но от инат към Биляна, другите избягваха да го кажат.

Цитат:

но са били българи по народност,

Да, така е, но идејата на темава не беше оспорување на нивната народност. Ѓоргиев само укажува на некакво наличие на "местен патриотизам" и силна географско самоидентификување. Но тој тоа не го започна само затоа што така му текнало да тврди и заради спорт, тоа беше како одговор на ДИВА и некои другите потребители кои сега не го посетуваат форумов, дека самоидентификувањето со Македонија паднало од небото и дека на него не му претходел въпросниот "местен патриотизам". Инаку никаде низ темата Ѓоргиев/Билјана/Каснаковски не ја одрекол нивната бугарска народност, всушност и самиот напишал во заглавието "македонските българи".

Ако всички се обединят около това, мисията ми с таз тема ще е завършена.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен

Регистриран: 16.11.2011
Re: аз пък се опитвах да обясня
    #2960074 - 29.09.2012 13:34 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Превод за dummies: Одговарај на прашањата на другите ако сакаш тие да одговараат на твоите.

Евв, яс не знам имаш ли поставено прашанье кон мене, но ке ми биде интересно да го слушнам одговорот на прашаньето на Анти, Загадочен!

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
Re: аз пък се опитвах да обясня
    #2960077 - 29.09.2012 13:37 [Re: kiBik]

+1, И јас не знам што се прави на удрен и не одговара

На-пред Фриз-ер

--------------------
Ridentem dicere verum

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
    #2960080 - 29.09.2012 13:38 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

дека самоидентификувањето со Македонија паднало од небото и дека на него не му претходел въпросниот "местен патриотизам".

Виж Патак, да живееш в Македония по това време е било много трудно, българите са били преследвани и от турци и от гърци и от сърби. Да бъдеш българин там е било изпитание, ВМОРО е било единствения защитник на населението, ръководителите на организацията разбират сложната международна обстановка и това, че за директно присъдинявне към България е било много трудно.

За тази цел ВМОРО издигат лозунга за автономия и независима Македония, като начин на решаване на проблема по примера на автономията на Източна Румелия, Силянов прави много хубав анализ точно на тази тематика. ВМОРО започва да доминира живота на хората във почти всяко едно решение, като стига до бойкот на турските съдилища и де факто действат като невидима правителство, нещо като мафията в Сицилия(сицилианците и до днес имат силно развито чувство на идентичност градено с векове), от там се засилва естествено и местният патриотизъм.

Шатев в спомените си от затвора споменава, че македонците които дори не са били никога в България се идентифицират политически като стамболовисти, поддръжници на царя, и т.н. Загубата на войните за национално обединение и положението след ПСВ, води до загуба на вярата на македонските българи, поради липсата на всякакъв изход - България е победена и слаба не може да им окаже никаква поддръжка, от там иочват излизането на нови радикални идейни течения. Някои виждат изход в идеята на Коминтерна за Балканска федерация, комунистите започват да говорят за македонците като отделна народност, това по-късно е възприето от Тито който разбира, че няма да може да направи от българите сърби, но може да направи Македонци, което и става, но това е чак след ВСВ.

Дуалният пуска тук някакви анонимни пасквилчета изгубени във времето и пространството, които вади от контекст и се опитва да налага днешни реалности на събития станали преди 100г, което няма как да бъде възприето

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2960084 - 29.09.2012 13:43 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

... самоидентификувањето со Македонија паднало од небото и дека на него не му претходел въпросниот "местен патриотизам".

Самоидентификация, местен патриотизъм - приказки за малки деца - бла бла!
А работите се кажани ясно и со два збора!

А кой ли па беше авторот на ова?

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2960090 - 29.09.2012 13:49 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Во ред Тофи, еве вака: Можеби сум пропуштил некои работи за "контроверзноста" на Билјана/Каснаковски/Георгиев, впрочем и самиот кажав дека Георгиев обича да распалува интриги. Оваа тема беше отворена како одговор на некои луѓе чиишто мислења се разликуваа дури и од твоите. Затоа, като цјало, јас на Георгиев не гледам на ист начин како тебе. Всушност, што и да кажал проблематично, тој сепак на крајот се согласи со тоа што го кажав погоре и потврди каква му била идејата.

stingers
българинъ родомъ

Регистриран: 08.02.2011
    #2960167 - 29.09.2012 15:19 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Во ред Тофи, еве вака: Можеби сум пропуштил некои работи за "контроверзноста" на Билјана/Каснаковски/Георгиев, впрочем и самиот кажав дека Георгиев обича да распалува интриги. Оваа тема беше отворена како одговор на некои луѓе чиишто мислења се разликуваа дури и од твоите. Затоа, като цјало, јас на Георгиев не гледам на ист начин како тебе. Всушност, што и да кажал проблематично, тој сепак на крајот се согласи со тоа што го кажав погоре и потврди каква му била идејата.

Да де само дето тактично пропусна да спомене и идеите си относно формирането на нов етнос ..... упс оцет !!!

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!

Taridin
Kasnakoski
**

#2960170 - 29.09.2012 15:23 [Re: stingers]

Ти да не твърдиш, че с Пат сте от един етнос?

Аз твърдя, че ти си от един етнос /отлежало българско вино/, а той е от друг етнос /македонски оцет/, ако и да произлизате от една и съща каца с бурноферментиращо българско вино.

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2960175 - 29.09.2012 15:30 [Re: Taridin]

А ти да не си шприцер случајно? Летен...

--------------------
Ridentem dicere verum

Taridin
Kasnakoski
**

#2960177 - 29.09.2012 15:35 [Re: Пaт]

Не приемаш, че македонския оцет произлиза от младото българско вино или не ти харесва, че си оцет?

Ако е второто, показах ти, че има много скъп оцет, а има вино от 2 лева литъра.
Представи си каква би била цената на МАКЕДОНСКИЯ оцет, ако имаш впредвид, че винаги македонското е най- най-!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 2786

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.