ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
Re: Коя била Родината на македонските българи 9
    #2935891 - 14.08.2012 19:22 [Re: Tanya.]

Дивне, ходи да го поучаваш П. Абрашев.
Аз съм ти показал какво е казал той. Пак се включваш в маратона от някое сокаче.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stingers
българинъ родомъ

Регистриран: 08.02.2011
    #2935893 - 14.08.2012 19:24 [Re: Taridin]

Цитат:

Абе етнически характеристики, ама част от етноса има свои интереси, свои аспирации, свое място на Балканите, своя политическа задача за изпълнение.

Етноса си е етнос точно така и нищо не може да направиш, изброени са етносите и точка по въпроса, фантазии и сънища може да си имаш никой не те ограничава

Цитат:

Етнически може да са българи, но политически са САМО МАКЕДОНЦИ, МАКЕДОНСКИ НАРОД.

Етнически са българи, прекрасно а политическата независимост и всички тия врътки са междинен етап за постигане на бленуваната цел за обединение на българския народ

Цитат:

Другите съставни части на македонския народ са изброени само за парлама. Те не са взели участие в борбата за Обединена и Независима Македония.

Не само другите етноси а и всички сказки за политическата независимост са за парлама, но целта не е обособяване на етнос субетнос или звездите ми го говорят етнос а постигане на междинен етап при осъществяване на който ще може да се пристъпи към следващи стъпки за постигане на крайната цел !!!

Цитат:

Или пак се връщам на термина субетнос, чието обособяване се засилва със времето.
Като имаме впредвид и писаното от П. Абрашев във вестник "Мир", че Македония е повече за македонците, отколкото Ханаан за евреите, става ясно защо този субетнос на части от Македония прераснал много лесно в отделен етнос.

Да де само дето ни за субетнос ни за звездоброй субстракт етнос някой споменава нещо, а точно напротив, опоменават се съставните етноси в областта !!!

Цитат:

Пак повтарям на Стингерса да не бърка резултата /наложения сърбо-македонизъм/ с чистите замисли на радетелите на Обединена и Независима Македония.

Аз нищо по отношение на македонизма не бъркам, а ти си тоя тая който която бърка или умишлено иска да лансира една изкривена действителност.

Та ти Каснака не бъркай и не заблуждавай другите че българите са били хаховци и са решили да си сменят етническата принадлежност в името на "века на любовта" и че са се борили за "Свободна и независима македония" за да се изтрият и да станат "етнички македонци" ха ха ха ха това са глупости само за малоумници и подрастващи македонисти, не ни смятай за такива

Цитат:

Провалът на българското управление 1941-1944 г. много е спомогнал за окончателното избистряне на македонското НАЦИОНАЛНО съзнание.

Провал има в твоя мироглед, а иначе ако стеченията на обстоятелствата се бяха развили така че България да придобие тези територии в рамките на своята държава а Тито и ко бяха останали на губещата страна във войната то днес там най чисти българи щяха аз съм българче да рецитират, а не издухани сърбословени които до ден днешен "барат идентитетот си" като в някакъв извратен сценарий от посредствен ънриъл фентъзи трилър !!!

Избистрили те чушки, егати цирка дет сте, единя шлем хванал, другия кон яхнал, третия на тито капата сложил и на петолъчка се моли, ше ви избистрят вас нямай грижи ама въобще !!!

Това са реалностите !!!

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!

DIVА
неопитомена

Регистриран: 01.07.2011
От: Дивия запад
    #2935899 - 14.08.2012 19:33 [Re: Taridin]

Цитат:

Дивне, ходи да го поучаваш П. Абрашев.
Аз съм ти показал какво е казал той. Пак се включваш в маратона от някое сокаче.

Псс, алооо! Съвсем се оля, Гюргюефф!

Taridin
Kasnakoski
**

#2935901 - 14.08.2012 19:33 [Re: stingers]

Да беше показал нещо за тоя междинен етап.
Народът бил закърмен с идеята за Независима Македония. Какво са си мислели някои ръководители той от къде да знае?

Покажи изявление, от което да е видно, че в периода между двете световни войни е пропагандирал обединение с България.

За другите неща няма да ти отговарям, защото ми се струват лаладжийски/освен ако не искаш да ти отговоря на нещо конкретно/

Taridin
Kasnakoski
**

#2935905 - 14.08.2012 19:39 [Re: Taridin]

Това
Цитат:

е отговор на това от в. "Югославия"

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #2935909 - 14.08.2012 19:46 [Re: DIVА]

" Дамите се спогледаха многозначително и кимнаха една на друга с лека, едва доловима усмивка. Едва ли на света съшествуваше поглед подчертаващ по по-убедителен и деликатен начин великодушната истина за женското превъзходство."

Цитат:

.... Гюргюефф!

Родина да не си...

stingers
българинъ родомъ

#2935923 - 14.08.2012 20:16 [Re: Taridin]

Цитат:

Да беше показал нещо за тоя междинен етап.

Какво да ти показвам, аз не съм фантазьор като теб че да показвам неща които не са се осъществили !!!

Цитат:

Народът бил закърмен с идеята за Независима Македония. Какво са си мислели някои ръководители той от къде да знае?

Аха значи народът е съставен от олигофрени според теб, добре ааааа сега става ясно и защо в своите брътвежи ти го лашкаш тоя народ през призмата на своите фантазии, то не е етническо обособяване, то не са субетнос, то не са македонски национални съзнания в името на "убавите српски очи" и саможертва в името на добруването на народите ...... ау ау ау действително олигофреняги ще да са били ако се вземат на сериозно тези трактовки

Цитат:

Покажи изявление, от което да е видно, че в периода между двете световни войни е пропагандирал обединение с България.

Какво обединение бе, нали първо трябва да има ОСВОБОЖДЕНИЕ та след това да има и обединение, ало времепространството и фактологията пълен хаос !!!

Цитат:

За другите неща няма да ти отговарям, защото ми се струват лаладжийски/освен ако не искаш да ти отговоря на нещо конкретно/

Ти ми отговори преди сън като си разказваш тия приказки за "фомирането на етноса" и "естественото избистряне на македонското национално съзнание" по добре ли спиш след това !?!?!?!?

--------------------

Taridin
Kasnakoski
**

#2935937 - 14.08.2012 21:01 [Re: stingers]

Стингерс, пак си писал много, а нищо не си казал.
Значи няма изявления за междинни етапи и тем подобни.

Въртиш си великобългарски тези, без да ги подкрепиш с нещо конкретно.

Каква е тая национална гордост на македонеца при П. Михайлов?

Цитат:

Какво престъпление крие в себе си понятието македонец? Никой не може да удуши националната гордост на македонеца, защото синовете на един народ велик във своето самопожертвование и тъга, този народ, който е записал светли страници в своята история, като Илинденското възстание никога нямаше да умре, въпреки изявленията на разни политици от българското обществено поле.

stingers
българинъ родомъ

#2935944 - 14.08.2012 21:23 [Re: Taridin]

Цитат:

Стингерс, пак си писал много, а нищо не си казал.
Значи няма изявления за междинни етапи и тем подобни.

Въртиш си великобългарски тези, без да ги подкрепиш с нещо конкретно.

Каква е тая национална гордост на македонеца при П. Михайлов?

Цитат:

Какво престъпление крие в себе си понятието македонец? Никой не може да удуши националната гордост на македонеца, защото синовете на един народ велик във своето самопожертвование и тъга, този народ, който е записал светли страници в своята история, като Илинденското възстание никога нямаше да умре, въпреки изявленията на разни политици от българското обществено поле.

Ами каква да е националната гордост на един македонски българин що за тъп въпрос !?!?!?!?!?

Както и да нагласяш текстчета изрезки и цитати извадени от контекста народност в географски определения не може да претвориш !!!

Ти добре ли си бе, вече банално става, на мен лично ми омръзна едно и също само география и народност смесваш, не става номера, откажи се !!!

--------------------

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #2935947 - 14.08.2012 21:46 [Re: stingers]

е, ама нали има и фенове на чаршафоните ...

Цитат:

... откажи се !!!

Mернах нейде думата великобългарски... Според мен, всички народи са Bелики

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 34 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 2785

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.