ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Vianne Rocher
Нерегистриран

Re: Готварски истории
    #2962688 - 03.10.2012 16:00 [Re: Бистренце]

Комбинирай го с някакво олио, ако го ядеш суров, за да можеш да усвоиш витаминките. Аз го обожавам паниран и мързи-не мързи, често правя. Днес- калкан на тиган, гарнитурата- цвекло и моркови за мен, варени картофи с лук и маслини за хората, които не могат без картофки .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2962712 - 03.10.2012 16:27 [Re: ]

За днес пиле- таси на фурна ( сварено и обезкостено пилешко с гъби, масло, къри и бяло вино и кашкавал за лице) върху канапе от бял ориз.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2962713 - 03.10.2012 16:28 [Re: ]

Лимон само ръснах отгоре, щот желязото дето ми трябва на мен, се усвоява с помощта на витамин С.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2962725 - 03.10.2012 16:44 [Re: Бистренце]

Ааа, ако е за анемия-да, трябва с вит.С, но по принцип заради мастноразтворимите витамини салатите с малко олио- не непременно слънчогледово, щот иначе файда нет(ма ги разбирам езиците ).

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #2962829 - 03.10.2012 20:06 [Re: ]

Мазнината важи и за морковите.

За обяд имахме омлети със сирене и доматена салата, а за вечеря нещо като гювеч - гъби, моркови и лук в зехтин на фурна. Сирене и кашкавал за дохапване.

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2962838 - 03.10.2012 20:28 [Re: deamon]

Мазнината важи за всичко, ако ме питате мен Вчера на салата с авокадо много добре ми дойде и зехтин.

Още една рецепта за черен дроб се появи на хоризонта - задушен в бира Няма да мирясам скоро.

А днес менюто беше прозаично - свински врат на скара и задушено брюкселско зеле с масълце.

За събота или неделя, защото аз вече мислено съм там , освен дроба единия ден, другия вероятно "мусака" с карфиол вместо картофи

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2962865 - 03.10.2012 21:02 [Re: Sol y Sombra]

Трябва да направя поне седмична основно протеинова диета Идея си нямам как ще го постигна!?!
Толкова се надух от този преднизолон, не е истина, а желанието ми за сладко изкърти скалата на измервателя. Ако не си овладея апетита, горките ми надбъбречни квобеше там ще им се разкажа играта.

У-ж-а-с-е-н-а съм!!!! Никога досега не ми е било толкова трудно

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2962882 - 03.10.2012 21:16 [Re: Си Ди]

Чисто протеинова ли трябва да бъде? Защо не наблегнеш на млечните протеини? И риба и морски дарове (ако ги обичаш)? Но си мисля че цяла седмица ще ти дойде в повече на бъбреците, а не на надбъбречните жлези

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2962907 - 03.10.2012 21:37 [Re: Dr.G]

Не, няма да ми се отрази на бъбреците - организмът ми е маалко по-различно реагиращ от обичайното. В смисъл, дори ще е добре. Но съм отвикнала да ям кисело мляко, риба хич не я обичам, макар да мога да ям херинга или акула /млада!!!/ или някоя и друга океанска с бяло мИсо.
Ама при всички тези разкошни!!!! зелени ябълки наоколо, моркови, пресни картофи, грозде и какви ли не изкушения ...
От друга страна, наистина ТРЯБВА да направя усилие - продължавам с кортикостероидите, незнайно докога, кожата ми ще се спука - приличам вече на свинче в очите. Първо основно протеинова, за да овладея ситуацията, след това нисковъглехидратна. Знаеш какви са щетите върху инсулиновата обмяна, елекролитите и изобщо хормоналния баланс. Не ми е за сефте, но, както казах, никога не ми е било толкова трудно да се фокусирам или контролирам.

ПП Не става въпрос за надебеляване, макар че и това би могло да стане като резултат - заради повишения прием на калории, не за друго ..
Но не това ми е главното притеснение де - много илачи, много химия, задават се още ...

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2962935 - 03.10.2012 22:13 [Re: deamon]

Да, заради разните А, Е, бетакаротени, каротеноиди, бла-бла антиоксиданти. Сол го е казала най-добре .

По темата-правя си един сок от цвекло, морков и ябълка и ми се отразва чудесно .

Мацки, 4 дни в Жеравна ме чакат- надявам се да се върна с нови рецепти. Ако някоя от вас може да препоръча нещо специфично, което трябва да се опита там, съм в трепетно очакване .

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 34 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13120

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.044 seconds in which 0.024 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.