ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Готварски истории
    #2964394 - 06.10.2012 18:10 [Re: Dr.G]

Стана ли супата

За закуска свих една (две тави ) баница със плънка от спанак и сирене и за днес аз съм до тук

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Osushtestvena
цветна

Регистриран: 29.05.2006
    #2964682 - 07.10.2012 11:43 [Re: Nadin]

За днес таратор, постно зеле леко запечено на фурна и питката с масло от рецептата на Надин /месенето ще го остав на хлебопекарната и ще видя, какво ще се получи/. Имам маринована риба с лук, но днес не знам дали ще й дойде реда.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2964697 - 07.10.2012 12:51 [Re: Osushtestvena]

За днес едни пържоли и задушени зеленчуци с масло с подправки. За десерт има грозде.

--------------------
Ние сме ора естете.

étoile
завеяна

Регистриран: 12.06.2006
От: по света и у нас
    #2964700 - 07.10.2012 13:18 [Re: Nadin]

Днес не мислех да правя каквото и да е, мислехме да караме на каквото намерим в хладилника и дюнери или пици, но Надин като каза баница и се присетих, че имам кори и е крайно време да ги оползотворя, така че ще направя 1 баница

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2964702 - 07.10.2012 13:35 [Re: étoile]

От вчера имам Чили кон Карне, но съм мариновала и малко месо за шишчета за вечеря, направих и една зеленчукова супа, а за десерт - макарони на фурна.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

6emetche
морско пате :)

Регистриран: 14.02.2006
    #2964714 - 07.10.2012 14:25 [Re: Моман]

За днес направих макарони за закуска, отделно кой с каквото иска си ги гарнира - сирене захар, мед и т.н.

Спретнах и една леща, още не сме я хапнали. От липса на време )). Имаме пилешки бутчета, мисля да ги запека на фурна със зеленчуци, но ми се ще да намеря някоя хубава рецепта.

--------------------
You are your very own superhero!

Osushtestvena
цветна

Регистриран: 29.05.2006
    #2964736 - 07.10.2012 14:56 [Re: Nadin]

Относно, "Питката с масло", по рецептата дадена от Надин, стана прекрасна. Ще си копна рецептата в любими. Месенето в хлебопекарната не се получи, т. к. тестото се оказа доста като количеството, и се наложи да я домесвам на ръка. Спазих препоръките за втасването и печенето, преизпълни тавата и се наложи с ръка да я завръщам и донамествам в тавата докато втасваше. Поради прекаленото набъбване не тестото розичките ми станаха малко по разтворени, но въпреки това резултата е отличен

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #2964754 - 07.10.2012 15:47 [Re: Nadin]

За обяд домашен лютичък хумус, сервиран както си трябва - със зехтин, черен сусам, червен пипер и хляб с квас и орехи. Салатата беше от разни листни зеленчуци.
За вечеря ще направя миш-маш, но се чудя дали да е със сирене или с извара. Може пък и да ги смеся.
За следобедното гости направих сладкиш с маково семе и домашна лимонада. То пък се разсъхна и ще има да се яде този сладкиш половин седмица...

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2964766 - 07.10.2012 16:24 [Re: deamon]

http://health.bg/17531/hranite-imat-i-tymna-strana
За някои неща дори не съм подозирала

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2964775 - 07.10.2012 16:58 [Re: Си Ди]

Да обобщим- млечните продукти, захарта, солта, месото са обявени за вредни. В колбасите не знаем какво има, по-добре да не се ядат. В птиците има хормони и антибиотици, в рибите-живак, чифтокопитните ги хранят с ГМО, по тази причина не трябва да консумираме и овесени ядки и царевица под никаква форма, щото и те-генно модифицирани. За соята се знае отдавна, че трябва да се избягва. В хлябовете слагат набухватели, консерванти и всякакви боклуци, освен това глутенът бил причината за половината човеши болести, така че-сбогом баници, пасти, торти и спагети. Доскоро яйцата и бекона също ни бяха врагове, но ги реабилитираха (ама да се консумират в скромни количества ). Всеки ден четем статии как суровоядството ще ни спаси от куп болести, но тази статия показва, че това съсвем не е така. За ядките също разбрахме. Доскоро само знаех, че трябвало да се киснат в разтвор на цитросепт и вода заради мухъла по тях, сега и трябва да ги белим. Био- и разните еко-чисти продукти не са нито био, нито чисти, защото земята е отровена с пестициди и всякакви други гадости.

Някой да има идея какво да сготвя утре, имайки предвид, че гореизброените неща отпадат ?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13116

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.