ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Екология и Околна среда

Страници: 1
burberry
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
Защитени местности - кой отговаря за тях?
    #2937963 - 20.08.2012 17:54

Здравейте, това лято попътувах и се нагледах на колкото красиви, толкова и грозни картини. Грозните бяха сътворени от пишман туристи не къде да е, а в защитени местности. Въпросът ми е дали знаете към коя организация или институция мога да се обърна, за да се вземат мерки или да се засили контрола над местните структури, които би трябвало да ги стопанисват правилно.

--------------------
Diablo III

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
liubo_iotoffМодератор
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
Re: Защитени местности - кой отговаря за тях?
    #2938229 - 21.08.2012 11:36 [Re: burberry]

зависи от местностите. дали са общински паркове, природни паркове, национални паркове... националните и природните, доколкото знам, си имат собствена администрация от по няколко човека. може би министерството на екологията е отговорния орган. за общинските (градските) - общината... за други защитени местности, например от натура 2000 - не знам. предполагам, че е пак министерството. областните администрации, като част от изпълнителната власт (правителството) също може да имат някакви функции. мисля че рози може да каже най-добре, понеже пряко е свързана с темата

а ако посочиш поименно местата, които си видяла в грозно състояние, рози може да каже с голяма точност кой отговаря за тях

burberry
demon hunter

#2938283 - 21.08.2012 15:24 [Re: liubo_iotoff]

Не конкретно, а принципно. Може ли в защитена местност да си опъна палатка и да си къмпингувам цяло лято? Току-виж може и това, че на мен не ми харесва засраната околност, димът от барбекюто и окупираната територията, да се окаже само мой личен частен проблем. Нормално ли е в недостъпни за сметосъбиращи камиони райони да се слагат огромни контейнери за боклук, които след напълване или по преценка на някой местен се запалват? Може това да е одобрена процедура, знам ли... За това ми се иска да питам някой, който отговаря принципно за тези защитени местности. А не конктретно. Защото примерно и конкретно в една от тези конктретни местности, сестрата на... а де - този, който отговарял за района, ме "впечатли" (тя беше така мила да ми се представи с титлата "сестрата на...")

--------------------
Diablo III

liubo_iotoffМодератор
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #2938437 - 21.08.2012 23:34 [Re: burberry]

не знам все ми се струва, че в резервата за мечки край белица едва ли има проблем с къмпингуващите... номерът е да има мечки май

рози е спец по тази част, дано да се отбие насам и да каже къде и какво може и къде и какво не.

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2957348 - 24.09.2012 23:14 [Re: burberry]

В най-общи линии Министерство на околната среда и водите (МОСВ), служба НСЗП (Национална служба за защита на природата), отговаря за Защитените територии. Природните паркове се управляват от Агенция по горите.Националните паркове и всички защитени територии (природни забележителности,защитени местности, резервати) се управляват от МОСВ.
По места има така наречените представителства на министерството - Регионални инспекции по околна среда и водите (РИОСВ)- те така да се каже стопанисват защитените територии по области ( обикновено централата на РИОСВ се намира в областиня град:Плевен,Русе,Варна,Шумен,Бургас,Стара Загора,Хасково, Пловдив,Пазарджик, Смолян, Благоевград, София,Перник, Враца, Монтана)...
Честно да ти кажа обаче дори и да се оплачеш там от замърсяване на защитените територии, инспекторите биха могли да глобят някой само ако го видят в момента на извършване на престъплението... тези неща със замърсяването и бракониерството много трудно се вкарват в реда на закона
На сайта на МОСВ и на всяка Регионална инспекция има така наречения "Зелен телефон" за сигнали от нередности. Може да се оплачеш там.

burberry
demon hunter

#2957751 - 25.09.2012 22:01 [Re: Джен]

Благодаря ти за информацията - не знаех за зелените телефони. Макар, че е късно за конктретните ми сигнали - за следващите пъти ще знам

--------------------
Diablo III

agyagy
почетен член

Регистриран: 19.01.2009
    #3200170 - 11.09.2014 20:19 [Re: burberry]

Резултатът от тази абсолютна абдикация на държавата от опазването на природното ни богатство е опустошена природа за поколения напред, а оттам трайно лишение на стапящото се население за какъвто и да бил алтернативен поминък. Бъдещето на подобна престъпна държавна политика е стопанско, икономическо и демографско запустение, катаклизми предизвикани от поголовното изсичане.
https://www.bivol.bg/strandzha-mafia.html

--------------------
Има Различна Политика!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  liubo_iotoff 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1409

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.024 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.