ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1
Miji
неориентиран

Регистриран: 07.09.2006
УАСГ (ВИАС)
    #1413782 - 07.09.2006 00:25

Здравейте! Искам да се обърна към всички, които са кандидатствали във ВИАС, ще се радвам да ми кажете всичко, което смятате, че ще ми бъде от полза, а също и да ми препоръчате курсове за изпитите.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
teddy_bg
неориентиран

Регистриран: 05.09.2006
Re: УАСГ (ВИАС)
    #1418900 - 10.09.2006 15:12 [Re: Miji]

Здравей, аз така и не кандидатствах във ВИАС, но имах желанието и общо взето имам някаква представа. Предполагам, че ти искаш да кандидатстваш архитектура... за архитектурата са общо 4 изпита, 3 по рисуване и 1 по математика, този по математика е доста гаден порптинцип задачите във ВИАС винаги имат много просто решение, но трудното е да тръгнеш по правиалния път за решаването им. Изпитите по рисуване както казах са 3, не знам точно как подред са, но едната задача представлява капител, другата някакви фигури който трябва да нарисуваш и имаш различни условия, който правят по трудна задачата, и последния изпит най-лесния е цветна задача, на който съм чувала попринцип, че се изкарват много високи оценки. А колкото до курсовете във самия университет има курсове и по рисуване и по математика, аз ходих на курсовете по математика и да ти кажа е много относително дали ще научиш нещо там, защото зависи какъв учител ще ти се падне този който ни беше по алгебра само пишеше по дъската и нищо не обясняваше, но пък този по геометрия беше много добър и обясняваше много добре при него иахме 3 пъти, но за тия 3 пъти толкова научих. По рисуване ходих веднаж и да ти кажа не тези курсове те подготвят за само 2 от изпитите, а за цветната задача сам/а трябва да се оправяш, но ако примерно рисуваш у вас цветни задачи можеш да ги пказваш на преподавателите там и те ти показват грешките ти, за цветнаа задача ще трябва доста неща да си купиш бой, четки и тн., а картона който е желателно да ползваш се казва тинторето, не съм сигурна дали правиално съм го написала, но от книжарницата във ВИАС можеш да си го вземеш, и то на много по-ниска цена от колкото на Шипка. А само да ти кажа попринцип курсовете са на някакви цикли по 8 пъти и за математиката за тези 8 пъти ти струва курса 80 лева, а по рисуване 120 лева. Има и интензивни курсове, които са всеки ден, но те са само по време на ваканциите примерно пролетната или зимната ваканция, а попринцип са всяка събота рисуването май беше от 8 до 2 и 30 мин. след това започва и математиката... еми, това е общо взето което знам, ако имаш конкретни въпроси можеш да питаш. Пожелавам ти успех, а като почнат курсовете нищо чудно тази година да реша да кандидатствам там.:)

vilkas
неориентиран

Регистриран: 01.11.2007
    #1937156 - 01.11.2007 14:05 [Re: teddy_bg]

zdr znachi iskam da te pitam - urocite po mat v VIAS shte mi struvat 80 lv ?

tanq_puhi
заинтересован

Регистриран: 07.12.2007
От: софия (временно)
    #1976661 - 11.12.2007 15:37 [Re: Miji]

Здраси
Малко късно ти отговарям, но все пак...
Не само, че кандидатствах във ВИАС, но и ме приеха
Само да те питам ти архитектура ли ще кандидатстваш?
Щото ако си решила ССС си помисли МНОГО добре преди да се запишеш. Защото ако си решила сериозно да ставаш строителен инж., просто можеш да забравиш за всички хубави неща, които си слушала за студентския живот. Няма да има купони, няма да има дискотеки. О, ще се събираш с колегите редовно, но само за да си поблъскате главите над поредния проект, курсова или пък за безмислените практики. Ще висиш по цял ден в уни-то, а като се прибереш ще започваш да правиш гореспоменатите неща. Ще се молиш да дойде сесия, а през сесията ще се молиш да дойде семестъра.
Не искам да оставаш с грешно впечътление. Скъсах си д-то, за да вляза във ССС и си скъсвам д-то за да изляза успешно, но нито за един момент не съм съжалявала за избора си
Професията е много престижна и добре платена, но и отговорна
Аз не сам кандидатствала архитектура, някак си съм с по-техническа мисъл.
Но ако те влече архитектура направи всичко възможно, за да влезеш. При архитектите е много по-лесно, пък и са по-добре платени

--------------------
малките неща ни правят щастливи

fgfgfgfg
неориентиран

Регистриран: 25.08.2012
    #2939932 - 25.08.2012 12:39 [Re: teddy_bg]

Можете ли да ми изпратите някакви цветни задачи?

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 22731

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.