ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952031 - 13.09.2012 23:08 [Re: kiBik]

Гледај сега, Кибик; вие тврдите дека владата е нарачател и финансиер на тој филм, Митревски тврди дека владата е само кофинансиер и дека тој таа прикаска ја следел веќе десет години. Дали на владата и се видело ова како можност за добар ПР (на пример во комбинација со изградбата на споменикот на холокаустот) или е само дел од вложувањата на владата во многу културни проекти (и не само на оваа влада, впрочем), јас не знам. Дали е ова антибугарски филм исто така не знам, бидејќи го немам гледано, бре! Толку ли не можете да разберете? НО, што не ми се допаѓа во бугарските реакции е тоа дека одрекувате дека Бугарија во тоа време имала нацистичка власт, со сета придружна кореографија. Тоа не значи дека сите Бугари биле фашисти, и тоа исто така не значи дека и денешните Бугари се фашисти.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952032 - 13.09.2012 23:09 [Re: DIVА]

Цитат:

Ти не знаеше ли, че филма е любовен?Не знаех, докато Дарко не ми каза.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952034 - 13.09.2012 23:11 [Re: strawberry]

Е види сега, тоа дали се чувствувале Македонци или македонски Бугари тоа се веќе други пет лева, и можеме до утре сабајле да вадиме документи каде постојано се провлекува името Македонец во некоја проблематична конотација. Но - тој кажа дека Македонија го спасува Шпиц - мислејќи на ФК Македонија.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952036 - 13.09.2012 23:14 [Re: Пaт]

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952038 - 13.09.2012 23:15 [Re: Пaт]

Цитат:

НО, што не ми се допаѓа во бугарските реакции е тоа дека одрекувате дека Бугарија во тоа време имала нацистичка власт, со сета придружна кореографија.
--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952040 - 13.09.2012 23:17 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Е добро бре, кренатата рака на натпреварите што е? Размрдување пред натпреварот?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952042 - 13.09.2012 23:17 [Re: Пaт]

Нали ФК Македония фашистите я немат за нищо, как тогава го е спасила?
Я прочети пак интервюто на бугараша Дарко за Сандански!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952043 - 13.09.2012 23:18 [Re: niama kak]

Како прво, изгледа воопшто не разбирате македонски, а мене веќе ме мрзи да преведувам. Второ, тоа не е интервју, туку е негова колумна.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952044 - 13.09.2012 23:19 [Re: Пaт]

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952047 - 13.09.2012 23:24 [Re: Пaт]

Пътчо, нали разбираш английски?

Има ли некой Македонец да е спасил барем еден Евреин?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
1 регистрирани и 50 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4547

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.