ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951885 - 13.09.2012 18:50 [Re: kiBik]

Цитат:

Да бе, и мене ми е интересно. Дали имате некой филм за "периодот мегю двете светски войни"?
Има, да. Од истиот тој автор, Дарко Митревски! Преку продукцијата "First Partisan Production". Преку некакви си документарно-хомуристични серии наречени „Досие Скопје“ говореа за разно разни нешта, вклучително и за одредени студентски протести итн., но сето тоа проткаено на несериозен начин. Сериите главно го отсликуваа животот во Скопје, како се облекувале луѓето, каде оделе на кино, каде на театар, каква била проституцијата и разно-разни глупости.

Со еден збор, како прекрасно, рајски, развратно(?) се живееле за време на „српското ропство“ кај нас нарекуван „период меѓу двете светски војни“ (нешто слично како името „непознат војвода на коњ“).

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951888 - 13.09.2012 18:53 [Re: Пaт]

Цитат:

... А ако не го гледаш, како ќе критикуваш? Јас цело време затоа и речиси и не коментирам за ова прашање, иако овде имаше доста теми за тоа. ...
Не е точно така-няма нужда да се гледа всичко-така ще изпаднеш в лоша безкрайност.
Аз например не чета жълти български вестници, и не гледам ТВ Пайнер, което не ми пречи да ги окачествя и двете като най-долен боклук.
Същото е с "3-то 1/2 време"...не е нужно да лапнеш л@йното, за да се убедиш че наистина има вкус на л@йно-ако го правиш значи не си умник, който иска да си разшири опита, а си просто глупак, който не си ползва мозъка.

Редактирано от Zabergan (13.09.2012 19:01)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951889 - 13.09.2012 18:56 [Re: Yuf Gaskew Junior]

А нема ли да бидам глупак ако сторам обратно. Во тој случај ризикувам да се доведам во ситуација да гледам и слушам само нешта коишто за другите им е удобно да ги гледам и слушам. И - whenever I say jump, you jump.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951891 - 13.09.2012 18:58 [Re: Пaт]

E, това е то животът-няма пълна сигурност.
Хегел е казал че няма нужда да погледнеш небето във всяка една отделна точка, за да направиш изказването че то, общо взето при нормални условия, е синьо...
Хората подхождат към фактите с готови предразсуди=митове, и целият живот е чистене/корекция на стари митове и раждане/развитие на нови митове: те се осъждат с разума и сравняват с фактите, но няма лесно спасение, понеже митовете са неизтребими, колкото и да ги живеем на практика и обсъждаме на теория.
Оттука некои вадят заклучок че важното, все пак, е общуването между хората, не нещата, които са различни от хората-но пък хората рядко общуват без неща като посредници* и кръгът пак се затваря...


*чисто човешко действие имаме в оголени ситуации като секс, война, смърт, милост...все необичайни за съвремието ни;

Редактирано от Zabergan (13.09.2012 19:00)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951892 - 13.09.2012 19:00 [Re: Пaт]

Цитат:

Епа не знаеш. Еве повели, читај . И тука исто така.Е, сум ги читал тие негови срања. Тоа се жални и дволични обиди да се прикаже како не-антибугарин и не-србоман поради реакциите за филмот.

А, што точно во неговата статија го прави Дарко Митревски „бугараш“?
Тоа што кажа дека Јане Сандански се чувствувал како Бугарин?!?
Па тоа е историски факт! Не открил Дарко топла вода.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951893 - 13.09.2012 19:01 [Re: Yuf Gaskew Junior]

Епа да бе, затоа и мојот пристап во разградувањето на митовите се состои во принципот око да види, рака да пипне - па и со ризикот да се работи за гомно. Се мие.....

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951895 - 13.09.2012 19:02 [Re: Македонец]

А што ти не го напишеш тоа во весник тогаш? Лесно е на форум, а особено на бугарски, каде те чакаат аплаудисменти

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951896 - 13.09.2012 19:03 [Re: Пaт]

Явно човекът има друг мит от твоя

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stingers
българинъ родомъ
***

Регистриран: 08.02.2011
Мнения: 2387
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951897 - 13.09.2012 19:04 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Ша има ама... кьотек, удобно надупените "историчари" около Вардара, знаят какво е щяло да им се се случи, щели са да разберат поговорката "Бой,ев@ане и српска музика". Те нямаха информация доскоро за Охридско-Дебърското въстание.

Още по-интересно и показва колко жалки и предани на Београд са "историчарите" от МАНУ е факта, че наистина в някои преписи на законите на Стефан Душан е спомената думата "македонски" като знаем колко са крадливи, защо ли не са го писали "Македонски".Ама нали ако бяха написали, че Стефан Душан е "Македонски", а не сръбски един по един щяха да се срещнат с Мисирката и Пулевски, още преди да са написали думата "Македонски"
То те македонистите се гаврят с тоз кой им позволява да се гаврят с него, иначе са супер страхливци, що не са писали сръбския владетел за македонски, ами щото щяха мъртви да бъдат в сръбски концлагер

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951898 - 13.09.2012 19:08 [Re: Пaт]

Цитат:

А што ти не го напишеш тоа во весник тогаш? Лесно е на форум, а особено на бугарски, каде те чакаат аплаудисменти
Ти пробвал ли си да напишеш нещо в Македонски вестник аз лично съм опитвал 2-3 пъти и никога не са го публикували. Ако плюкаш против България или употребиш зборовете - фашистички, окупатор, татри - със сигурност ще го побликуват

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
1 регистрирани и 51 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4547

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.