ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951917 - 13.09.2012 19:33 [Re: Македонец]

Аплаудисментииииииии

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951918 - 13.09.2012 19:36 [Re: Пaт]

Равноотдалечеността не е възможна, значи-не може да е действителна.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951920 - 13.09.2012 19:37 [Re: Пaт]

Цитат:

И што ми напиша сега? Па ако си толку голем борец за вистината, што не напишеш книга...Ако не разбираш македонски, да ти напишам на српски да разбереш, оти 3 пати ти повторив веќе.

Вистината е веќе напишана, јас ја читам вистината.
Нема потреба јас да ја препишувам вистината.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951921 - 13.09.2012 19:38 [Re: Македонец]

Па јас не сум тука да ја пишувам вистината. Јас сум УДБ-аш, а Србо е Србин. Само што сме прикриени. И тука сме не само да ја закрепнуваме србоманштината во Македонија, нее, тоа е малку Тука сме да ги србизираме Бугарите

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951924 - 13.09.2012 19:40 [Re: Македонец]

Јоој дај молим те пиши српски да те цео свет разуме. А чекај, македонски не означуваше ли грчки?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951925 - 13.09.2012 19:44 [Re: Пaт]

Цитат:

Аплаудисментииииииии
Цитат:

Па јас не сум тука да ја пишувам вистината. Јас сум УДБ-аш, а Србо е Србин. Само што сме прикриени. И тука сме не само да ја закрепнуваме србоманштината во Македонија, нее, тоа е малку Тука сме да ги србизираме Бугарите
Цитат:

Јоој дај молим те пиши српски да те цео свет разуме. А чекај, македонски не означуваше ли грчки?

Кога некој не знае што да одговори или нема смелост, тогаш свесно изигрува кловн.--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951933 - 13.09.2012 20:23 [Re: Македонец]

Цитат:

Не еднаш сум напишал на овој форум дека јас немам проблем со историските факти, и тие воопшто мене не ми пречат да бидам Македонец.Убаво, истово на пример можам да го речам и јас за себе, но ако ти се съсне стингерчето, како ќе застанеш во заштита на тоа дека си Македонец?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951935 - 13.09.2012 20:24 [Re: Гай Баньо]

Ами ако стингеро и той се окаже маке

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951936 - 13.09.2012 20:28 [Re: Македонец]

Цитат:

Цитат:

Да бе, и мене ми е интересно. Дали имате некой филм за "периодот мегю двете светски войни"?
Има, да. Од истиот тој автор, Дарко Митревски! Преку продукцијата "First Partisan Production". Преку некакви си документарно-хомуристични серии наречени „Досие Скопје“ говореа за разно разни нешта, вклучително и за одредени студентски протести итн., но сето тоа проткаено на несериозен начин. Сериите главно го отсликуваа животот во Скопје, како се облекувале луѓето, каде оделе на кино, каде на театар, каква била проституцијата и разно-разни глупости.

Со еден збор, како прекрасно, рајски, развратно(?) се живееле за време на „српското ропство“ кај нас нарекуван „период меѓу двете светски војни“ (нешто слично како името „непознат војвода на коњ“).


Ти благодарам!
Го гледав само овой дел, но, да, многу точна проценка имаш направено.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951938 - 13.09.2012 20:30 [Re: Пaт]

Цитат:

Цитат:


Добро бе! Коментирай го само трейлърот тогаш.
А да коментирам нешто од Том и Џери?
Не. Не си ми интересен, кога се правиш на удрен. Види, Пат, не можеш непрекинато да стоиш расчекнат на двата брега.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4547

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.