ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948318 - 07.09.2012 20:44

Бугарскиот амбасадор во Скопје одби да го гледа филмот „Трето полувреме“
http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=43&egId=17&eventId=96075

Бугарскиот амбасадор во Скопје не присуствувал на затворената проекција на филмот „Трето полувреме“, организирана деновиве од македонскиот Музеј на холокаустот за дипломатскиот кор и гости од Бугарија. Иако неговите шефови во Софија цела година се жалат дека филмот на режисерот Дарко Митревски е кампања против бугарската историја, амбасадорот Иван Петков не им се придружел на своите колеги.

Бугарската амбасада не коментира зошто Петков не сакал да го гледа филмот кој стана предмет на координирани напади од бугарската јавност затоа што во него се гледа дека бугарските окупаторски власти во Втората светска војна се виновни за прогонот на македонските евреи во логорите на смртта.

Според информациите на Канал 5, Петков до последен момент од Софија чекал дозвола за гледање на филмот „Трето полувреме“, но не ја добил. Познавачи на односите меѓу двете земји велат дека одлуката на Софија е поврзана со стратегијата за црвени линии кои вчера ги најави шефот на Петков. На Софија и е јасно дека во филмот нема никакви антибугарски пораки и дека штом тој ќе биде виден ќе пропадне бугарската кампања. Бојкотот на Петков се случува неколку дена откако на Јутјуб се појави сведочењето на Нета Коен, скопската еврејка, чиј лик во филмот го толкува манекенката Катарина Ивановска.

Улогата на бугарската држава во уништувањето на евреите од Македонија и Тракија која по 7 децении се уште е табу тема во соседна Бугарија која со месеци предизвикува тензии на релација Скопје -Софија. За среќа на Македонија, таа во случајот на своја страна ги има историските факти зад кои стојат еврејските организации во светот и Стивен Спилберг за чија Фондацијата Нета Коен го дала своето сведоштво пред 13 години.

Горан Момироски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948323 - 07.09.2012 20:50 [Re: Негатор]

Какви са тия закрити прожекции, какво е това чудо?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
опипват почвата
    #2948339 - 07.09.2012 21:11 [Re: Негатор]

Цитат:

Какви са тия закрити прожекции, какво е това чудо?Например, ако българският посланик отиде, ще започнат да си мислят, че ще им се размине


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
Мнения: 2848
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948357 - 07.09.2012 21:47 [Re: Негатор]

Нета Коен
На 3.50
„Мие мислевме дека ке ги зимат и ќе ги носат у некој логор и после ратот дека ќе се пуштаат“


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
velinski
пристрастен
****

Регистриран: 04.08.2012
Мнения: 573
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948366 - 07.09.2012 21:55 [Re: Taridin]

од Македонија и Тракија

Георгиев,защо Македония е сложена до Тракия?Тракия някога била ли е държава?Това географски понятия ли са,или имена на държави?Тракия е географска област и никога не е била държава.Тогава се пита в задачата,каква държава е Македония.Сърди се на вашите,македонските новинари.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
Мнения: 2848
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948373 - 07.09.2012 22:01 [Re: velinski]

Защо задаваш риторични въпроси и на базата на отговора правиш алогични заключения?
България е окупирала части от Македония и Тракия и тамошни 11 434 /ако не бъркам точната цифра/ са изпратени в лагерите на смъртта.

Държавите са Югославия и Гърция.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 6356
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948390 - 07.09.2012 22:17 [Re: Taridin]

Цитат:

Защо задаваш риторични въпроси и на базата на отговора правиш алогични заключения?
България е окупирала части от Македония и Тракия и тамошни 11 434 /ако не бъркам точната цифра/ са изпратени в лагерите на смъртта.

Държавите са Югославия и Гърция.
Хайде пък и ти не се прави на ощипана. Да, официално България е тогава окупатор на тези земи от Гърция и Югославия, но България де факто тогава е ОСВОБОДИТЕЛ на преобладаващото българско население в тези земи, КОИТО СЛЕД БАЛКАНСКАТА И ПЪРВАТА СВЕТОВНА ВОЙНА НЕСПРАВЕДЛИВО СА ОТНЕТИ ОТ БЪЛГАРИЯ.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 6356
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948394 - 07.09.2012 22:23 [Re: Негатор]

Цитат:

Бугарскиот амбасадор во Скопје одби да го гледа филмот „Трето полувреме“
http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=43&egId=17&eventId=96075

Бугарскиот амбасадор во Скопје не присуствувал на затворената проекција на филмот „Трето полувреме“, организирана деновиве од македонскиот Музеј на холокаустот за дипломатскиот кор и гости од Бугарија. Иако неговите шефови во Софија цела година се жалат дека филмот на режисерот Дарко Митревски е кампања против бугарската историја, амбасадорот Иван Петков не им се придружел на своите колеги.

Бугарската амбасада не коментира зошто Петков не сакал да го гледа филмот кој стана предмет на координирани напади од бугарската јавност затоа што во него се гледа дека бугарските окупаторски власти во Втората светска војна се виновни за прогонот на македонските евреи во логорите на смртта.

Според информациите на Канал 5, Петков до последен момент од Софија чекал дозвола за гледање на филмот „Трето полувреме“, но не ја добил. Познавачи на односите меѓу двете земји велат дека одлуката на Софија е поврзана со стратегијата за црвени линии кои вчера ги најави шефот на Петков. На Софија и е јасно дека во филмот нема никакви антибугарски пораки и дека штом тој ќе биде виден ќе пропадне бугарската кампања. Бојкотот на Петков се случува неколку дена откако на Јутјуб се појави сведочењето на Нета Коен, скопската еврејка, чиј лик во филмот го толкува манекенката Катарина Ивановска.

Улогата на бугарската држава во уништувањето на евреите од Македонија и Тракија која по 7 децении се уште е табу тема во соседна Бугарија која со месеци предизвикува тензии на релација Скопје -Софија. За среќа на Македонија, таа во случајот на своја страна ги има историските факти зад кои стојат еврејските организации во светот и Стивен Спилберг за чија Фондацијата Нета Коен го дала своето сведоштво пред 13 години.

Горан Момироски

Абе тоа Момирос още ли пише? Надявам се да е влезнал здраво навътре в червените линии на новата Българска политика спрямо БЮРМистан и да си подвие куйрука. Hello Momiros, the big brother watching you...

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
Мнения: 2848
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948399 - 07.09.2012 22:29 [Re: Simulant]

Да де, ама пък гърците вдигнали въстание около Драма и за нула време били избити 1500 души.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948404 - 07.09.2012 22:34 [Re: Simulant]

Цитат:

Абе тоа Момирос още ли пише?Явно заплахите не са успели да го сплашат, трябва да преминем в действие, да не си помисли, че това са били празни форумни приказки..

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29616
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948428 - 07.09.2012 23:21 [Re: strawberry]

Цитат:

Цитат:

Абе тоа Момирос още ли пише?Явно заплахите не са успели да го сплашат, трябва да преминем в действие, да не си помисли, че това са били празни форумни приказки..С какво да го сплашим? С пиене на вино или надяждане с кебапчета...Ще ни пребие на такива дисциплини...С друго не можем, нали сме мирни граждани...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948430 - 07.09.2012 23:25 [Re: Бяло Конче]

Абе к'ви са тия закрити прожекции само за дипломатическия корпус? Абе тия работи ги имаше само при другарите Сталин и Тито, бре!

"Да оставим историята на историците" и на УДБа, разбира се!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DIVА
неопитомена
****

Регистриран: 01.07.2011
Мнения: 3735
От: Дивия запад
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948434 - 07.09.2012 23:31 [Re: Негатор]

Явно нещо като проба как ще се възприеме филма от чуждестранни граждани. Ама дипломатът си е дипломат. И да не е съгласен със сюжета, ще си замълчи.

А нашият посланик е постъпил много правилно като не е отишъл на прожекцията.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ана
почетен член
****

Регистриран: 29.08.2012
Мнения: 112
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948488 - 08.09.2012 00:46 [Re: Simulant]

Цитат:

България е окупирала части от Македония и Тракия и тамошни 11 434 /ако не бъркам точната цифра/ са изпратени в лагерите на смъртта.

Държавите са Югославия и Гърция.
Твърде далеч си от истината.
А това показва, че не познаваш историята ма Македония.
Само от Солун фашистите са изпратили над 46 000 македонски евреи в Аушвиц, а с областта около Солун, стават над 50 000 македонски евреи.
И всички са изпроводени с влакове /над 50 композиции/ и всички са преминали през Македония.
И Македонците освен да си смучат пръстите - нищо друго не са сторили...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948564 - 08.09.2012 07:46 [Re: Ана]

МКД, Македония: Българският посланик в Скопие не присъства на първата прожекция на филма „Трето полувреме”
http://www.focus-news.net/?id=n1693589

Скопие: Българите отказват да гледат "Трето полувреме"
http://balkani.actualno.com/Skopie-Bylgarite-otkazvat-da-gledat-Treto-poluvreme-news_399543.html


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948566 - 08.09.2012 07:51 [Re: Негатор]

Бугарите одбиваат да го гледаат Трето полувреме, ама не и да водат антимакедонска кампања
http://www.mkd.mk/57166/makedonija/bugarite-odbivaat-da-go-gledaat-treto-poluvreme-proekcija-muzej/

Цитат:

Само бугарскиот амбасадор во Македонија, Иван Петков, не дојде на недомнешната затворена проекција на филмот Трето полувреме на Дарко Митревски во Скопје.
Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
Мнения: 2848
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2948571 - 08.09.2012 08:15 [Re: Ана]

Цитат:

Цитат:

България е окупирала части от Македония и Тракия и тамошни 11 434 /ако не бъркам точната цифра/ са изпратени в лагерите на смъртта.

Държавите са Югославия и Гърция.
Твърде далеч си от истината.
А това показва, че не познаваш историята ма Македония.
Само от Солун фашистите са изпратили над 46 000 македонски евреи в Аушвиц, а с областта около Солун, стават над 50 000 македонски евреи.
И всички са изпроводени с влакове /над 50 композиции/ и всички са преминали през Македония.
И Македонците освен да си смучат пръстите - нищо друго не са сторили...Солун не е бил под български контрол.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
на кино се ходи за забавление
    #2948677 - 08.09.2012 13:28 [Re: Негатор]

Цитат:

Бугарскиот амбасадор во Скопје одби да го гледа филмот „Трето полувреме“
и се плаща. Когато те канят на кино без пари - значи филмът нищо не струва.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: на кино се ходи за забавление
    #2948682 - 08.09.2012 13:40 [Re: sofmak]

Цитат:

и се плаща. Когато те канят на кино без пари - значи филмът нищо не струва.
Ученици и войници - под строй и безплатно на "Трето полувреме"!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
истински случай
    #2948694 - 08.09.2012 14:11 [Re: Негатор]

Цитат:


Ученици и войници - под строй и безплатно на "Трето полувреме"!мой колега следвал в ГДР. Веднъж решили студентите да ходят на кино и то не какъв да е филм, а на съветски за Втората световна война. Касиерката: Няма свободни места. Всички билети са изкупени. Ами.. дайте ни правостоящи. Дала им. Вътре имаше 4 зрители


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ана
почетен член
****

Регистриран: 29.08.2012
Мнения: 112
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2949226 - 09.09.2012 15:43 [Re: Taridin]

Цитат:Това е добра находка!!!
Нета Коен не се представя с истинското си име Мария Младеновска, поради срам.Тази жене изпитва силно угризение на съвестта поради прогонването й от семейството.
Нета Коен е била дъщеря на Аврам Коен - евреин от Скопие.
Казвам била, защото е прогонена от баща си от къщи. Тя е избягала от къщи и се е оженила за футболист християнин, което е спасило от концлагерите.
Всички знаем, че талмудист приел християнството не е бил изселван.

Баща й, сърдит заради предателството на дъщеря си, се е отказал от нея и я изтрил от семейното дърво...
Поради тази причина тази дама не фигурирало в списъците за депортация!
Само не мога да схвана - като лъже, че са искали да я депортират и се е крила - дали това й помага на съвестта?!
И защо се представя с моминското си име г-жа Мария Младеновска?!
Срамува ли се от нещо или съвестта й не е чиста?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2949228 - 09.09.2012 15:47 [Re: Ана]

Кога требе да се омъжи за български (пардон - македонски) футболист за да се спаси е Младенова (по-късно Младеновска), а кога требе да наплюе БГ - отново е Коен!
Абе както е потребно на Грую - такова й е името - фасулска работа!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ана
почетен член
****

Регистриран: 29.08.2012
Мнения: 112
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2949394 - 09.09.2012 18:58 [Re: Taridin]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

България е окупирала части от Македония и Тракия и тамошни 11 434 /ако не бъркам точната цифра/ са изпратени в лагерите на смъртта.

Държавите са Югославия и Гърция.
Твърде далеч си от истината.
А това показва, че не познаваш историята ма Македония.
Само от Солун фашистите са изпратили над 46 000 македонски евреи в Аушвиц, а с областта около Солун, стават над 50 000 македонски евреи.
И всички са изпроводени с влакове /над 50 композиции/ и всички са преминали през Македония.
И Македонците освен да си смучат пръстите - нищо друго не са сторили...Солун не е бил под български контрол.
Когато човек не знае историята - рискува да стане за смях ...
Ето титулната страница на споразумението Белев-Данекер!
Подписва се - "Споразумение по изселването най-първо на 20 000 евреи от новите български земи Тракия и Македония в германските източни области"
Въпросът е простичък - След като е подписано от НОВИТЕ БЪЛГАРСКИ ЗЕМИ ТРАКИЯ И МАКЕДОНИЯ, да се изселят 20000 евреи, а Данекер знае, че :
-във Вардарска македония са над 7 000;
-във Тракия са над 4 000.
То от къде ще вземат останалите над 8000 евреи, след като Егейска Македония според теб - не е от новоосвободените български земи, а споразумението е само ЗА НОВООСВОБОДЕНИТЕ БЪЛГАРСКИ ЗЕМИ - ТРАКИЯ И МАКЕДОНИЯ?
И ЗАБЕЛЕЖИ, ЧЕ ПИШЕ "НАЙ-ПЪРВО", Т.Е. ТОВА ПРЕДПОЛАГА ЧЕ ЩЕ ИМА И ОЩЕ ИЗСЕЛВАНИЯ ОТ МАКЕДОНИЯ И ТРАКИЯ...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
Мнения: 2848
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2949459 - 09.09.2012 21:40 [Re: Ана]

Ти да не би да твърдиш, че Солун е бил под български контрол и знаеш история?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2949464 - 09.09.2012 21:57 [Re: Taridin]

Очевидно не твърди такива работи - само се чуди защо е забравен Холокоста на 50000 солунски евреи за сметка на 7000 от територията на днешната БЮРМ? Каква е тука поентата, дето се вика?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ана
почетен член
****

Регистриран: 29.08.2012
Мнения: 112
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2949489 - 09.09.2012 22:37 [Re: Taridin]

Цитат:

Ти да не би да твърдиш, че Солун е бил под български контрол и знаеш история?
Нито ти, нито аз имаме факти, през Втората световна война, Царство България да е подписвало договор с Германия за присъединяване на Македония и Тракия?
Така, че цяла Македония и Тракия са собственост на Третия Райх от 1941 до 1944 г. И какво ще се случи на тази територия може да реши единствено и само Германия, а не царство България.
Сега остана да чуем - Какво се е случило с 50 000 македонски евреи от Солун, които са били извозени с 50 влакови композиции през Македония за около 3 месеца в душегубките на Третия Райх?

Кой унищожи 50 000 евреи от родния град на македонските бракя Кирил и Методии - Солун и какво сториха македонците, за да запазят живота на горките евреи???

Разбрахме, че македонците не са успели да спасят 7000 евреи, защото българите са им "попречили"...
Но кой "попречи" на македонците в Гърция да спасят 50 000 евреи, а ги изпратиха на явна смърт?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2949628 - 10.09.2012 04:06 [Re: Ана]

Отворањето на „Браќа Манаки“ ќе го гледаат два милиони луѓе!

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDet...etIzdanie=22674

Цитат:

Привилегијата да биде дел од блескавата атмосфера на црвениот тепих на отворањето на интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ со филмот на Драко Митревски - „Трето полувреме“, годинава ќе ја има цела Македонија, а не само оние што ќе се најдат во Битола на 15 септември, велат организаторите
Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ана
почетен член
****

Регистриран: 29.08.2012
Мнения: 112
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2949642 - 10.09.2012 07:16 [Re: Негатор]

Цитат:

Отворањето на „Браќа Манаки“ ќе го гледаат два милиони луѓе!

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDet...etIzdanie=22674

Цитат:

Привилегијата да биде дел од блескавата атмосфера на црвениот тепих на отворањето на интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ со филмот на Драко Митревски - „Трето полувреме“, годинава ќе ја има цела Македонија, а не само оние што ќе се најдат во Битола на 15 септември, велат организаторите


Правилно ли съм съм разбрала, че прокълнатата от родния си баща и отлъчената от семейството си талмудо-християнка Коен-Младенова-Младеновска е "вдъхновила" Митревски за филма "Трето полувреме"?!

Интересно е дали нашата Леа Коен и Нета Коен-Младеновска са от една и съща фамилия, защото в момента определено "пеят" едни и същи песни?

ЦУНАМИ ОТ МРЪСНА ПЯНА


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2950479 - 11.09.2012 14:52 [Re: Ана]

Премиерът Бойко Борисов: Има опити на кръгове по света да преиначават историята, но България е спасила всичките си евреи по времето на Хитлер
http://www.focus-news.net/?id=n1694565

Ерусалим. Има опити на кръгове по света да преиначават, да тълкуват, коментират историята. Но аз мисля, че България е държава, спасила всичките си евреи по времето на Хитлер, и то благодарение на целия български народ, това каза премиерът Бойко Борисов на съвместна пресконференция с премиера на Израел Бенямин Нетаняху, предаде специалният пратеник на Агенция „Фокус” Денка Кацарска.

„Благодаря на премиера Нетаняху за високата оценка за спасяването на българските евреи”, каза Борисов. Благодарение на това, че се е вдигнал като стена, благодарение на парламентаристите, на Българската православна църква, на българските интелектуалци, на целия народ - подчерта премиерът.

Догодина честваме 70 години и съм убеден, че с премиера Нетаняху ще направим така, че и в Израел, и в България да се вдигнат паметници, да се оцени жеста на българския народ, който е направил нещо нечувано дотогава, каза премиерът Борисов.

Сега е лесно да тълкуваме историята, но ако от друга страна имаш Хитлер с неговата машина е много трудно да се опълчиш и да спасиш своите най-близки. Вчера с представители на българските еврейски общности, когато разговарях, те казаха - вие не сте спасили 50 000 български евреи. Слагаме по два процента ръст на година, следователно те вече са над 100 000 души. Ако не бяхте ги спасили тогава, днес нямаше да са сред нас техните деца и внуци, разказа Борисов. Разчитам много на личната подкрепа на премиера Нетаняху, ще направим така, че да се оцени това, което е направено тогава, каза премиерът Бойко Борисов.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951672 - 13.09.2012 01:07 [Re: Негатор]

Дарко Митревски: „Трето полувреме“ е емотивен филм што каснува за срце

http://www.dw.de/dw/article/0,,16233749,00.html?maca=maz-TB_maz_utrinski-5917-xml-mrss

Трето полувреме“ не се занимава со политички прашања, но допира болни теми

Филмот доби политичка „аура“ со жестоките реакции од страна на бугарските медиуми и историчарите. Митревски ги оцени како безумни реакциите на негледан филм, но и навредите упатени до него како автор дека во филмот користи јазик на омраза. Реакциите не престануваат, па и чешките копродуценти неодамна беа обвинети за „антибугарска пропаганда со пари од ЕУ“.

„Сите тие квалификации за тие напади ги кажав пред неколку месеци кога се' уште наивно верував дека кампањата што се води во Бугарија е дело на одредени кругови, „запалени“ глави, евентуално политички екстремисти ит.н. За жал се покажа дека ова е една добро организирана машинерија на режимот на Бојко Борисов, која ги разбуди сите свои „шрафови“ и медиумски и политички, да се работи против овој филм. Не може да се има став за негледан филм или за непрочитано сценарио. Тие се трудат веќе цела година филмот да не се појави, да ги спречат сите извори на неговото финансирање, прво во Македонија, па во Европскиот парламент и сега на крајот во Чешка, овој филм да не биде виден, барем не пошироко како што планирам и така, една приказна која била криена многу внимателно цели 70 години, да не исплива на површина. Тоа за што тие зборуваат, во овој филм го нема. Нема јазик на омраза, нема антибугарски ноти, нема ништо освен гола фактографија и човечки приказни“, изјави Митревски за Дојче веле.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951803 - 13.09.2012 15:28 [Re: Негатор]

Цитат:

Израелският премиер нарече Борисов свой скъп приятел и отново благодари за спасяването на 50 000 български евреи през Втората световна война

70-годишнината от събитието ще бъде официално отбелязана догодина и в двете държави.http://bnt.bg/bg/news/view/84354/syvmestno_pravitelstveno_zasedanie_na_bylgarija_i_izrael


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951849 - 13.09.2012 17:36 [Re: Негатор]

http://dnevnik.mk/default.asp?ItemID=9D7C737A3109BE41B4B3E0CF68469C4E

„Трето полувреме“ наш кандидат за Оскар

Филмот „Трето полувреме” на Дарко Митревски, во продукција на Кино око, ќе биде македонски кандидат за наградата Оскар за најдобар филм од неанглиско говорно подрачје, што ја доделува Американската академија за филмски науки и уметности.

Друштвото за филмски професионалци на Македонија, како асоцијација овластена од Американската академија за филмски науки и уметности да го врши изборот на национален кандидат за Оскар, соопшти дека во конкуренција, покрај „Трето полувреме“, биле и филмовите „Жената која ги избриша солзите” на Теона Стругар Митевска во продукција на Систерс енд Брадр Митевски и „Скопје Ремикс” на група режисери во продукција на Ново македонско видео.

Кандидатурата на филмот „Балканот не е мртов” на Александар Поповски, исто така во продукција на Кино око, била повлечена од технички причини.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3497
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951851 - 13.09.2012 17:42 [Re: Македонец]

Е нормално, след толкова пари изляти от правителството оставаше и да не го прати македонската филмова академия. Не че има някакво значение, приселекцията на Кан му оцени качествата, филмът си е пропаганда и като такъв ще бъде само за вътрешна консумация - Македонска.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951855 - 13.09.2012 17:51 [Re: Пиринец]

За внатрешна употреба веќе имаме доволно антибугарски филмови снимани во Македонија за време на србокомунизмот. Но, најновиот филм сниман во „независна“ Македонија е правен за надворешна употреба со антибугарска цел, притоа директно финансиран од владата на ВМРО-ДПМНЕ.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951858 - 13.09.2012 18:04 [Re: Македонец]

Дарко Митревски има напишано и една „бугарашка“ статија. Ја имаш ли читано? Е, е%* му мајката, нема угодија - угоре високо, удолу длабоко. За едните србоман, за другите бугараш.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
Дарко е бугараш, колко и ти
    #2951860 - 13.09.2012 18:13 [Re: Пaт]

Цитат:

Дарко Митревски има напишано и една „бугарашка“ статија. Ја имаш ли читано? Е, е%* му мајката, нема угодија - угоре високо, удолу длабоко. За едните србоман, за другите бугараш.просто това е традиционната обида


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951862 - 13.09.2012 18:19 [Re: Пaт]

Е, сега не ми казвай, че според теб Трето полувреме е обективен филм, който предава реални събития без манипулации.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951864 - 13.09.2012 18:21 [Re: strawberry]

Е како да кажам било што кога не сум го гледал? Тоа само вие го можете

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951865 - 13.09.2012 18:23 [Re: Пaт]

Цитат:

Дарко Митревски има напишано и една „бугарашка“ статија. Ја имаш ли читано? Е, е%* му мајката, нема угодија - угоре високо, удолу длабоко. За едните србоман, за другите бугараш.
Не знам точно за која статија мислиш.

А и не знам колку „бугараш“ е и колку „србоман“, но знам дека Македонец ќе биде тогаш кога ќе сними филм за српските масакри во Македонија.

Вакви партизански филмчиња како неговиот сите сме гледале за време на Југославија и не е веќе интересно.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951867 - 13.09.2012 18:26 [Re: Пaт]

Цитат:

Е како да кажам било што кога не сум го гледал? Тоа само вие го можетеДобро бе! Коментирай го само трейлърот тогаш.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951869 - 13.09.2012 18:28 [Re: Македонец]

Цитат:А и не знам колку „бугараш“ е и колку „србоман“, но знам дека Македонец ќе биде тогаш кога ќе сними филм за српските масакри во Македонија.

Да бе, и мене ми е интересно. Дали имате некой филм за "периодот мегю двете светски войни"?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951870 - 13.09.2012 18:29 [Re: Пaт]

Хуу, отиди да го гледаш и после кажи ако има нещо невярно в критиките за манипулация.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951872 - 13.09.2012 18:32 [Re: strawberry]

Па ќе го гледам. После волку добра реклама би било штета да го пропуштам

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951873 - 13.09.2012 18:34 [Re: Пaт]

За последното не съм сигурна.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951875 - 13.09.2012 18:36 [Re: strawberry]

Е како не си? Нема човек во Бугарија и во Македонија кој нема слушнато за овој филм.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951876 - 13.09.2012 18:38 [Re: Пaт]

Не съм сигурна, че би било пропуск да не се гледа филма.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951877 - 13.09.2012 18:38 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:А и не знам колку „бугараш“ е и колку „србоман“, но знам дека Македонец ќе биде тогаш кога ќе сними филм за српските масакри во Македонија.


Да бе, и мене ми е интересно. Дали имате некой филм за "периодот мегю двете светски войни"?
Ша има ама... кьотек, удобно надупените "историчари" около Вардара, знаят какво е щяло да им се се случи, щели са да разберат поговорката "Бой,ев@ане и српска музика". Те нямаха информация доскоро за Охридско-Дебърското въстание.

Още по-интересно и показва колко жалки и предани на Београд са "историчарите" от МАНУ е факта, че наистина в някои преписи на законите на Стефан Душан е спомената думата "македонски" като знаем колко са крадливи, защо ли не са го писали "Македонски".Ама нали ако бяха написали, че Стефан Душан е "Македонски", а не сръбски един по един щяха да се срещнат с Мисирката и Пулевски, още преди да са написали думата "Македонски"

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Редактирано от ToffeeTwr (13.09.2012 18:39)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951879 - 13.09.2012 18:41 [Re: strawberry]

Е добро де, јас си кажав за мене, во прво лице еднина. А ако не го гледаш, како ќе критикуваш? Јас цело време затоа и речиси и не коментирам за ова прашање, иако овде имаше доста теми за тоа. Досега никој никој македонски филм не видел толкава реклама, навистина ти велам, дури ни култниот „Пред дождот“ на Манчевски.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951880 - 13.09.2012 18:45 [Re: Македонец]

Епа не знаеш. Еве повели, читај . И тука исто така.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951883 - 13.09.2012 18:46 [Re: kiBik]

Цитат:


Добро бе! Коментирай го само трейлърот тогаш.
А да коментирам нешто од Том и Џери?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951885 - 13.09.2012 18:50 [Re: kiBik]

Цитат:

Да бе, и мене ми е интересно. Дали имате некой филм за "периодот мегю двете светски войни"?
Има, да. Од истиот тој автор, Дарко Митревски! Преку продукцијата "First Partisan Production". Преку некакви си документарно-хомуристични серии наречени „Досие Скопје“ говореа за разно разни нешта, вклучително и за одредени студентски протести итн., но сето тоа проткаено на несериозен начин. Сериите главно го отсликуваа животот во Скопје, како се облекувале луѓето, каде оделе на кино, каде на театар, каква била проституцијата и разно-разни глупости.

Со еден збор, како прекрасно, рајски, развратно(?) се живееле за време на „српското ропство“ кај нас нарекуван „период меѓу двете светски војни“ (нешто слично како името „непознат војвода на коњ“).

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951888 - 13.09.2012 18:53 [Re: Пaт]

Цитат:

... А ако не го гледаш, како ќе критикуваш? Јас цело време затоа и речиси и не коментирам за ова прашање, иако овде имаше доста теми за тоа. ...
Не е точно така-няма нужда да се гледа всичко-така ще изпаднеш в лоша безкрайност.
Аз например не чета жълти български вестници, и не гледам ТВ Пайнер, което не ми пречи да ги окачествя и двете като най-долен боклук.
Същото е с "3-то 1/2 време"...не е нужно да лапнеш л@йното, за да се убедиш че наистина има вкус на л@йно-ако го правиш значи не си умник, който иска да си разшири опита, а си просто глупак, който не си ползва мозъка.

Редактирано от Zabergan (13.09.2012 19:01)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951889 - 13.09.2012 18:56 [Re: Yuf Gaskew Junior]

А нема ли да бидам глупак ако сторам обратно. Во тој случај ризикувам да се доведам во ситуација да гледам и слушам само нешта коишто за другите им е удобно да ги гледам и слушам. И - whenever I say jump, you jump.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951891 - 13.09.2012 18:58 [Re: Пaт]

E, това е то животът-няма пълна сигурност.
Хегел е казал че няма нужда да погледнеш небето във всяка една отделна точка, за да направиш изказването че то, общо взето при нормални условия, е синьо...
Хората подхождат към фактите с готови предразсуди=митове, и целият живот е чистене/корекция на стари митове и раждане/развитие на нови митове: те се осъждат с разума и сравняват с фактите, но няма лесно спасение, понеже митовете са неизтребими, колкото и да ги живеем на практика и обсъждаме на теория.
Оттука некои вадят заклучок че важното, все пак, е общуването между хората, не нещата, които са различни от хората-но пък хората рядко общуват без неща като посредници* и кръгът пак се затваря...


*чисто човешко действие имаме в оголени ситуации като секс, война, смърт, милост...все необичайни за съвремието ни;

Редактирано от Zabergan (13.09.2012 19:00)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951892 - 13.09.2012 19:00 [Re: Пaт]

Цитат:

Епа не знаеш. Еве повели, читај . И тука исто така.Е, сум ги читал тие негови срања. Тоа се жални и дволични обиди да се прикаже како не-антибугарин и не-србоман поради реакциите за филмот.

А, што точно во неговата статија го прави Дарко Митревски „бугараш“?
Тоа што кажа дека Јане Сандански се чувствувал како Бугарин?!?
Па тоа е историски факт! Не открил Дарко топла вода.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951893 - 13.09.2012 19:01 [Re: Yuf Gaskew Junior]

Епа да бе, затоа и мојот пристап во разградувањето на митовите се состои во принципот око да види, рака да пипне - па и со ризикот да се работи за гомно. Се мие.....

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951895 - 13.09.2012 19:02 [Re: Македонец]

А што ти не го напишеш тоа во весник тогаш? Лесно е на форум, а особено на бугарски, каде те чакаат аплаудисменти

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951896 - 13.09.2012 19:03 [Re: Пaт]

Явно човекът има друг мит от твоя

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stingers
българинъ родомъ
***

Регистриран: 08.02.2011
Мнения: 2387
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951897 - 13.09.2012 19:04 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Ша има ама... кьотек, удобно надупените "историчари" около Вардара, знаят какво е щяло да им се се случи, щели са да разберат поговорката "Бой,ев@ане и српска музика". Те нямаха информация доскоро за Охридско-Дебърското въстание.

Още по-интересно и показва колко жалки и предани на Београд са "историчарите" от МАНУ е факта, че наистина в някои преписи на законите на Стефан Душан е спомената думата "македонски" като знаем колко са крадливи, защо ли не са го писали "Македонски".Ама нали ако бяха написали, че Стефан Душан е "Македонски", а не сръбски един по един щяха да се срещнат с Мисирката и Пулевски, още преди да са написали думата "Македонски"
То те македонистите се гаврят с тоз кой им позволява да се гаврят с него, иначе са супер страхливци, що не са писали сръбския владетел за македонски, ами щото щяха мъртви да бъдат в сръбски концлагер

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951898 - 13.09.2012 19:08 [Re: Пaт]

Цитат:

А што ти не го напишеш тоа во весник тогаш? Лесно е на форум, а особено на бугарски, каде те чакаат аплаудисменти
Ти пробвал ли си да напишеш нещо в Македонски вестник аз лично съм опитвал 2-3 пъти и никога не са го публикували. Ако плюкаш против България или употребиш зборовете - фашистички, окупатор, татри - със сигурност ще го побликуват

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951900 - 13.09.2012 19:09 [Re: Yuf Gaskew Junior]

Ај кажи ми ти на мене, каде гледаш логика во ова - Дарко Митревски, нели - србоманот Дарко Митревски, за него зборуваме - да направи антибугарски филм со кој дејствува во прилог на српската антибугарска пропаганда во Македонија, и потоа да напише две статии во еден од најчитаните весници во Македонија каде ќе напише дека Јане Сандански се изјаснувал како Бугарин, и не само тоа, туку и дека мнозинството македонски Словени со референдум се приклучиле кон Егзархијата и тие изјаснувајќи се како Бугари - веројатно со цел да ја замаже неговата антибугарштина? Па зошто да замажува ако е србоман бре? Што, да не се секира дека ќе ја изгуби бугарската потенцијална публика за неговиот филм?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951902 - 13.09.2012 19:11 [Re: Пaт]

Е хубаво и аз ти казах от мое име, че не мисля, че е кой знае каква загуба.
Имаше доста публични дискусии за този филм, но на нито една Дарко не се осмели да отговори на реално поставените въпроси- че не е имало разстрели по улиците, че на ФК Македония не му е било пречено да стане шампион или че са били едва ли не борци за слобода на македонците. Все повтарше истерично, че сме се страхували от истината за евреите, която мисля че почти всеки 2-3 я знаеше в България. Така че това какво ти говори?
Аз няма да дам и 1 стотинка за да гледам подобно "творение", но всеки както си реши....

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951903 - 13.09.2012 19:12 [Re: Пaт]

Как си с руския? Чувал ли си за тази книга?

Алексей Лосев-Диалектика мифа, 1930

"Несмотря, однако, на то, что я исчерпал, по моему мнению, все существенные стороны мифического сознания, и несмотря также на то, что полученная мною последняя формула достаточно проста и точна, я хочу в заключение дать все-таки еще одно преобразование этой формулы, с целью извлечь еще одну диалектическую выгоду, которая в предложенной формуле дана неявно. Именно, в нашей формуле, собственно говоря, четыре члена: 1) личность, 2) история, 3) чудо, 4) слово. Нельзя ли найти в языке такую категорию, которая бы охватила или все четыре величины, или, по крайней мере, некоторые из них в одном единообразном выражении? Я думаю, что это можно сделать, и получаемое нами упрощение дает возможность построить более однотипную и простую диалектику понятия мифа.

Возьмем первую и последнюю категорию – личность и слово. Миф есть слово о личности, слово, принадлежащее личности, выражающее и выявляющее личность. Миф есть такое слово, которое принадлежит именно данной личности, специально для нее, неотъемлемо от нее. Если личность есть действительно личность, она несводима ни на что другое, она – абсолютно самородна, оригинальна. Не было и не будет никогда другой такой же точно личности. Это значит, что и специфическое слово ее также абсолютно оригинально, неповторимо, несравнимо ни с чем и несводимо ни на что. Оно есть собственное слово личности и собственное слово о личности. Оно есть имя. Имя есть собственное слово личности, то слово, которое только она одна может дать и выявить о себе. В имени – диалектический синтез личности и ее выраженности, ее осмысленности, ее словесности. Имя личности и есть то, что мы, собственно говоря, имеем в мифе. Имя есть то, что выражено в личности, что выявлено в ней, то, чем она является и себе и всему иному. Итак, миф есть имя. Но миф, сказали мы, есть еще чудо. Этот третий момент нашей последней формулы также легко присоединяется к полученному более сложному понятию. Именно, получается чудесное имя, имя, говорящее, свидетельствующее о чудесах, имя, неотделимое от этих самых чудес, имя, творящее чудеса. Мы будем правы, если назовем его магическим именем. Миф, поэтому, есть просто магическое имя. А присоединение, наконец, второго момента, истории, дает последнее преобразование, которое получит такую форму: миф есть развернутое магическое имя. И тут мы добрались уже до той простейшей и окончательной сердцевины мифа, дальше которой уже нет ничего и которое дальше неразложимо уже никакими способами. Это – окончательное и последнее ядро мифа, и дальше должны уже умолкнуть всякие другие преобразования и упрощения. Это максимально простая и максимально насыщенная формула мифа. Нужно также иметь в виду, что эта формула обладает совершенно универсальным значением. Конечно, христианская "магия" не имеет ничего общего с языческой.

...А чародеи все изыдут в дьявольский смрад.
Злоклинатели – в бездну бездонную,
Ведуны-лиходеи – во блата зловонные:
Будет им вечное потопление,
Будет им вечное гниение,
Будет им вечное задушение...

И тем не менее, глубочайшее и интереснейшее развертывание мифа из первичного магического имени можно найти в массе христианских текстов, из которых я приведу только отрывок одной заклинательной молитвы, помещенной в чине изгнания беса в Требнике Петра Могилы.

...Убойся, бежи, бежи, разлучися, демоне нечистый и скверный, преисподний, глубинный, льстивый, безобразный, видимый бесстудия ради, невидимый лицемерия ради, идеже аще еси, или отъидеши или сам еси Вельзевул или сотрясаяй или змиевидный или звероломный или яко пара ли яко птица или нощеглагольник или глухий или немый или от нашествия устрашаяй или растерзаяй или наветуяй или во сне тяжце или в недузе или в язве или в смеси скоктаяй или слезы любосластные творяй или блудный или злослучайный или похотный или сластотворный или отраволюбивый или любонеистовый или звездоволхвуяй или домоволшебник или бесстудный или любокрительный или непостоянный или с месяцем пременяяйся или временем некиим сообщаяйся или утренний или полуденный или полунощный или безгодия некоего или блистания или сам собою прилучился еси или по случаю сретился еси или от кого послан или нашел еси внезапу или в мори или в реце или от земли или от кладезя или от стремнины или от рова или от езера или от трости или от вещества или от верху земли или от скверны или от луга или от леса или от древа или от птиц или от грома или от покрова банняго или от купели водныя или от гроба идольского или безлицый или отнюдуже вемы или не вемый или от знаемых или от незнаемых или от непосещаемого места отлучися и применися. Устыдися образа рукою Божию созданного и воображенного: убойся воплощенного Бога подобия и не сокрыся в рабе Божием (имярек), жезл железный и пещь огненная и тартар и скрежет зубный, отмщение прослушания тебе ожидает; убойся, умолкни, бежи и не возвратися, ни сокрыся со инем лукавством нечистых духов, но отъиди в землю безводную, пустую, неделанную, скорбную, на ней же человек не обитает. Бог един припугает, связуяй всех уязвляющих и злосоветующих на образ его и веригами мрака и тартару предавый, в долгую нощь и день, тебе всех злых искусителя и изобретателя диавола, яко велий есть страх Божий и велия слава Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

На этом придется мне и закончить свое феноменолого-диалектическое раскрытие понятия мифа. Миф как развернутое магическое имя не может уже быть проанализирован дальше и сводим на какие-нибудь более первоначальные моменты. Тут – окончательная неделимая и центральная смысловая точка мифа; и возможно лишь такое дальнейшее исследование, которое будет детализировать это понятие уже без выхода за его пределы."


http://www.psylib.ukrweb.net/books/losew03/txt15.htm


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951905 - 13.09.2012 19:14 [Re: Пaт]

И от коя година е тая статия? И кво толкова се шокираш??? Това не е първата " трансформация" в република Македония и не само.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951907 - 13.09.2012 19:16 [Re: Пaт]

Цитат:

А што ти не го напишеш тоа во весник тогаш? Лесно е на форум, а особено на бугарски, каде те чакаат аплаудисментиШто треба јас да напишам во некој весник?
Да напишам дека Јане Сандански се чувствувал како Бугарин?!?

Зошто јас би го пишувал тоа, кога Јане Сандански сам си го напишал тоа.

Не еднаш сум напишал на овој форум дека јас немам проблем со историските факти, и тие воопшто мене не ми пречат да бидам Македонец.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951909 - 13.09.2012 19:16 [Re: strawberry]

Од оваа година е Јаготке, и тоа после еуфоријата со филмот. Нели читаш што пишува Македонец, дека со тоа сакал да ви се додвори на вас Бугарите за да го гледате неговиот филм. А ти пак не сакаш да го гледаш. Е немаш срце.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951911 - 13.09.2012 19:18 [Re: Пaт]

Така е, ледено сърце съм аз.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951912 - 13.09.2012 19:19 [Re: Македонец]

И што ми напиша сега? Па ако си толку голем борец за вистината, што не напишеш книга, што не напишеш статија во весник, што не излезеш на телевизија да го кажеш истото, а ваму мрчиш за Митревски, демек срања пишувал? Патем, тоа „срања“ не беше ли србизам?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951914 - 13.09.2012 19:27 [Re: Пaт]

Цитат:

Ај кажи ми ти на мене, каде гледаш логика во ова - Дарко Митревски, нели - србоманот Дарко Митревски, за него зборуваме - да направи антибугарски филм со кој дејствува во прилог на српската антибугарска пропаганда во Македонија, и потоа да напише две статии во еден од најчитаните весници во Македонија каде ќе напише дека Јане Сандански се изјаснувал како Бугарин, и не само тоа, туку и дека мнозинството македонски Словени со референдум се приклучиле кон Егзархијата и тие изјаснувајќи се како Бугари ...
Па токму тоа е целта на Дарко Митревски, на наивните да им измислува топла вода.

Бидејќи не мислам дека ти си толку наивен, произлегува дека ти свесно ја поддржуваш неговата идеја за манипулирање на народот.

Не само на Дарко, туку на голем број луѓе во Македонија им е јасно дека не само Јане и мнозинството Словени се изјаснувале како Бугари, туку и дека првичното име на ВМРО било БМОРК итн.

Бидејќи уште во комунизмот, како што видовме од бугарските архиви, македоно-бугарските комунисти ни го протуркале Илинденското востание и Гоце Делчев како наши херои, и ние цели 45 години си градевме историја на тие темели, сега е малку тешко да се откажеме.

И затоа е сега тука пропагандата од типот на Дарко Митревски.

Знаеме дека Јане бил Бугарин, знаеме дека историјата ни е тесно поврзана со Бугарија, но како да излеземе од тоа?!?

Ќе шириме пропаганда против денешна Бугарија, против бугарскиот народ, против се што од денешно време е бугарско, за да создадеме омраза и одбивност кон истото, да не случајно некој во Македонија се ребугаризира

Каква болна пропаганда!

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951916 - 13.09.2012 19:32 [Re: Пaт]

Да, срања е србизам... но, не го одвлекувај свесно вниманието во друга насока

Ако некој пишува на бугарски форум за аплаудисменти, еве ти почни да ја пишуваш вистината и ветуваме дека нема да ти аплаудираме.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951917 - 13.09.2012 19:33 [Re: Македонец]

Аплаудисментииииииии

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951918 - 13.09.2012 19:36 [Re: Пaт]

Равноотдалечеността не е възможна, значи-не може да е действителна.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951920 - 13.09.2012 19:37 [Re: Пaт]

Цитат:

И што ми напиша сега? Па ако си толку голем борец за вистината, што не напишеш книга...Ако не разбираш македонски, да ти напишам на српски да разбереш, оти 3 пати ти повторив веќе.

Вистината е веќе напишана, јас ја читам вистината.
Нема потреба јас да ја препишувам вистината.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951921 - 13.09.2012 19:38 [Re: Македонец]

Па јас не сум тука да ја пишувам вистината. Јас сум УДБ-аш, а Србо е Србин. Само што сме прикриени. И тука сме не само да ја закрепнуваме србоманштината во Македонија, нее, тоа е малку Тука сме да ги србизираме Бугарите

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951924 - 13.09.2012 19:40 [Re: Македонец]

Јоој дај молим те пиши српски да те цео свет разуме. А чекај, македонски не означуваше ли грчки?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951925 - 13.09.2012 19:44 [Re: Пaт]

Цитат:

Аплаудисментииииииии
Цитат:

Па јас не сум тука да ја пишувам вистината. Јас сум УДБ-аш, а Србо е Србин. Само што сме прикриени. И тука сме не само да ја закрепнуваме србоманштината во Македонија, нее, тоа е малку Тука сме да ги србизираме Бугарите
Цитат:

Јоој дај молим те пиши српски да те цео свет разуме. А чекај, македонски не означуваше ли грчки?

Кога некој не знае што да одговори или нема смелост, тогаш свесно изигрува кловн.--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951933 - 13.09.2012 20:23 [Re: Македонец]

Цитат:

Не еднаш сум напишал на овој форум дека јас немам проблем со историските факти, и тие воопшто мене не ми пречат да бидам Македонец.Убаво, истово на пример можам да го речам и јас за себе, но ако ти се съсне стингерчето, како ќе застанеш во заштита на тоа дека си Македонец?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951935 - 13.09.2012 20:24 [Re: Гай Баньо]

Ами ако стингеро и той се окаже маке

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951936 - 13.09.2012 20:28 [Re: Македонец]

Цитат:

Цитат:

Да бе, и мене ми е интересно. Дали имате некой филм за "периодот мегю двете светски войни"?
Има, да. Од истиот тој автор, Дарко Митревски! Преку продукцијата "First Partisan Production". Преку некакви си документарно-хомуристични серии наречени „Досие Скопје“ говореа за разно разни нешта, вклучително и за одредени студентски протести итн., но сето тоа проткаено на несериозен начин. Сериите главно го отсликуваа животот во Скопје, како се облекувале луѓето, каде оделе на кино, каде на театар, каква била проституцијата и разно-разни глупости.

Со еден збор, како прекрасно, рајски, развратно(?) се живееле за време на „српското ропство“ кај нас нарекуван „период меѓу двете светски војни“ (нешто слично како името „непознат војвода на коњ“).


Ти благодарам!
Го гледав само овой дел, но, да, многу точна проценка имаш направено.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951938 - 13.09.2012 20:30 [Re: Пaт]

Цитат:

Цитат:


Добро бе! Коментирай го само трейлърот тогаш.
А да коментирам нешто од Том и Џери?
Не. Не си ми интересен, кога се правиш на удрен. Види, Пат, не можеш непрекинато да стоиш расчекнат на двата брега.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951940 - 13.09.2012 20:36 [Re: kiBik]

Што се правите бе како да ви е гајле кој што е и во кој кош се гледа себе си? Ова е форум, сите сме анонимни, дајте да гледаме кој што пишува и дали е вистина тоа што се пишува. Што толку емоции, како некој некому нешто да должи тука.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stingers
българинъ родомъ
***

Регистриран: 08.02.2011
Мнения: 2387
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951943 - 13.09.2012 20:42 [Re: Гай Баньо]

Цитат:


Убаво, истово на пример можам да го речам и јас за себе, но ако ти се съсне стингерчето, како ќе застанеш во заштита на тоа дека си Македонец?
Пак някой инсинуации плъзга, аз ясно съм казал термина македонец в какъв смисъл днес може да бъде употребяван без никакъв проблем, така че всеки може да е македонец, но не в смисъла който на теб ти се иска србославе сърбословенски възпитанико !!!

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951944 - 13.09.2012 20:42 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Што се правите бе како да ви е гајле кој што е и во кој кош се гледа себе си? Ова е форум, сите сме анонимни, дајте да гледаме кој што пишува и дали е вистина тоа што се пишува. Што толку емоции, како некој некому нешто да должи тука.На Вие минавме?
И зощо вака?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951945 - 13.09.2012 20:44 [Re: kiBik]

Се обратив општо кон сите, се надевам дека не навредив нечие нежно срце.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951946 - 13.09.2012 20:45 [Re: stingers]

Цитат:

Цитат:


Убаво, истово на пример можам да го речам и јас за себе, но ако ти се съсне стингерчето, како ќе застанеш во заштита на тоа дека си Македонец?
Пак някой инсинуации плъзга, аз ясно съм казал термина македонец в какъв смисъл днес може да бъде употребяван без никакъв проблем, така че всеки може да е македонец, но не в смисъла който на теб ти се иска србославе сърбословенски възпитанико !!!Што се обраќаш кон мене бе? Оди држи му лекции на 'Македонец' и кажи му каков Македонец е и во каква смисла.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951949 - 13.09.2012 20:54 [Re: Пaт]

Цитат:

А што ти не го напишеш тоа во весник тогаш? Лесно е на форум, а особено на бугарски, каде те чакаат аплаудисменти
Толкова ли ще е страшно, да го напише във вестник или в македонски форум?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951951 - 13.09.2012 20:56 [Re: Пaт]

Цитат:

...Јас сум УДБ-аш, а Србо е Србин...


...и аз-татар!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951953 - 13.09.2012 20:58 [Re: niama kak]

Цитат:

Цитат:

А што ти не го напишеш тоа во весник тогаш? Лесно е на форум, а особено на бугарски, каде те чакаат аплаудисменти
Толкова ли ще е страшно, да го напише във вестник или в македонски форум?


Познай от три пъти!
Поне със сигурност нема да го аплудират.

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951957 - 13.09.2012 21:02 [Re: татар]

Всичко което кажем ли, трябва да предизвиква аплодисменти?
Мен аплодисментите и комплиментите обикновено ме притесняват.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951964 - 13.09.2012 21:12 [Re: niama kak]

Особено,ако са виртуални! Просто в околностите се разви някакво алогично звездоброение,автоодобрение и самозадоволяване...

ПП- ти май го изтърва този момент

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951966 - 13.09.2012 21:19 [Re: Македонец]

Па ти зар очекуваш некој сериозен одговор на ова?

Цитат:

Ако не разбираш македонски, да ти напишам на српски да разбереш, оти 3 пати ти повторив веќе.


А за ова

Цитат:


Вистината е веќе напишана, јас ја читам вистината.
Нема потреба јас да ја препишувам вистината.
Жити се'! И духот на Сандански им зборува само на избраните Македонци како тебе, така ли?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951969 - 13.09.2012 21:22 [Re: kiBik]

А што ми е гајле на мене јас кога сум ти интересен, а кога не сум ти. И кој си па ти на мене да ми определуваш јас како ќе стојам и кај ќе стојам?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951972 - 13.09.2012 21:29 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Се обратив општо кон сите, се надевам дека не навредив нечие нежно срце.И какво беше твоето обръщение, че не те разбрах?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951974 - 13.09.2012 21:30 [Re: Пaт]

Цитат:

А што ми е гајле на мене јас кога сум ти интересен, а кога не сум ти. И кој си па ти на мене да ми определуваш јас како ќе стојам и кај ќе стојам?Ич немой да ти е гайле дали си ми интересен. Важно е да спиеш спокойно.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951975 - 13.09.2012 21:33 [Re: kiBik]

Па што сакаш бе, да коментирам трејлер од три минути таму? Ај за твој ќеф ќе коментирам. Сигурно...

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951976 - 13.09.2012 21:40 [Re: Пaт]

Е, айде не се прави сега, сюжета и сценария на филма са всеизвестни, какви тези застъпва също.
Това "не сте гледали филма, за да го обявите за манипулативен" не е сериозно.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951977 - 13.09.2012 21:41 [Re: Пaт]

Цитат:

Па што сакаш бе, да коментирам трејлер од три минути таму? Ај за твој ќеф ќе коментирам. Сигурно...Бе уживай! Не сакаш да коментираш дури тоа що можеш да видиш. Ной си?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951978 - 13.09.2012 21:44 [Re: strawberry]

Па како да коментирам нешто за што поим немам? Или да коментирам за тоа дали имало левучари или немало во бугарската армија, дали се употребувале такви пушки како во филмот и сл.?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951980 - 13.09.2012 21:46 [Re: Пaт]

Цитат:

Па како да коментирам нешто за што поим немам?...Де бе! Не ти е сефте!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951981 - 13.09.2012 21:46 [Re: Пaт]

Цитат:

Па што сакаш бе, да коментирам трејлер од три минути таму? Ај за твој ќеф ќе коментирам. Сигурно...
Народот вика, 1 слика - 1000 зборови.
Бидејќи човечкото око може реално да види околу 10 фрејма во секунда, тоа значи ти во 3 минути ќе видиш 1.800 слики, колку 1.800.000 зборови. Малку ли ти е?!

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951983 - 13.09.2012 21:49 [Re: Пaт]

Добре, явно си решил да се правиш на ударен до край, пък после се сърдиш на другите ако коментират нещо избирателно.
Според теб ФК Македония загубил ли е честно или е бил саботиран от гадните българи?

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951984 - 13.09.2012 21:52 [Re: strawberry]

А зошто според мене? А да видиме повеќе страни тогаш?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951990 - 13.09.2012 22:02 [Re: татар]

Цитат:

Особено,ако са виртуални! Просто в околностите се разви някакво алогично звездоброение,автоодобрение и самозадоволяване...

ПП- ти май го изтърва този момент
Да, имах проблеми с компа, но горе долу съм в час.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2951994 - 13.09.2012 22:06 [Re: Пaт]

Ма то има още страни, тех ще ги броиме ли?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952000 - 13.09.2012 22:15 [Re: Пaт]

Айде сепак да го коментираш трейлърот, те молам:


Ако сакаш ги коментирай и зборовите за казната дека секоя недела Македония ги добивала:

Редактирано от kiBik (13.09.2012 22:16)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952001 - 13.09.2012 22:15 [Re: Пaт]

А не мислиш ли, че той не е незаинтересвана страна, за да бъде обективен. Ако ти харесва да вярваш хубаво. В българските дискусии имаше кадри от мача, снимки и документ, коментари от вестници. Даже даваха един футболен фен, който е ходил като момче на мача. А ако толкова са искали да спрат македония да стане шампион, имало е много други, по-сигурни начини да се направи това.
No one likes a sore loser.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952007 - 13.09.2012 22:32 [Re: strawberry]

Според Митревски, им било дури и директно кажано дека не може да победи фудбалски клуб кој е предводен од Евреин. Бугарите не ги испорачуваат бугарските Евреи, и тоа колку што јас знам по низа перипетии таму, ама пак ги испорачуваат тие од Македонија. А според тебе, ти се чини ли неверојатно тоа? Со оглед дека Бугарија сепак била сојузник на Германија.

А во однос на митовите, еден интересен текст


И на крајот, ниту вие не сте непристрасната страна во случајот, нели?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952008 - 13.09.2012 22:33 [Re: kiBik]

Мислам дека на еден од нив му се гледа средниот прст надолу. Видеото не можам да го гледам сега, подоцна.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952009 - 13.09.2012 22:36 [Re: Пaт]

Цитат:

Според Митревски....


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952011 - 13.09.2012 22:37 [Re: Пaт]

Цитат:

Мислам дека на еден од нив му се гледа средниот прст надолу. Видеото не можам да го гледам сега, подоцна.А на друг - нагоре!
Де бе, Пат, не се прави гламав!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952014 - 13.09.2012 22:40 [Re: Пaт]

Господина от клипчето твърди нещо много по-различно от това , че не може отбор с треньор еврей да спечели.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952015 - 13.09.2012 22:41 [Re: kiBik]

Абре, тој не кажа дека никогаш не ја кревале раката, туку дека биле казнувани кога не ја кревале. И сега ти ми покажуваш слика каде ги има со крената рака. Па и на трејлерот ги има со крената рака. И со среден прст надолу

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952016 - 13.09.2012 22:43 [Re: Пaт]

Цитат:

Абре, тој не кажа дека никогаш не ја кревале раката, туку дека биле казнувани кога не ја кревале. И сега ти ми покажуваш слика каде ги има со крената рака. Па и на трејлерот ги има со крената рака. И со среден прст надолуСега ке почнеш да ми обяснуваш дека тоа е любовен филм, нели?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DIVА
неопитомена
****

Регистриран: 01.07.2011
Мнения: 3735
От: Дивия запад
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952017 - 13.09.2012 22:44 [Re: kiBik]

Ти не знаеше ли, че филма е любовен?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952019 - 13.09.2012 22:46 [Re: strawberry]

Е ај кажи што тврди господинот од филмот? На пример тврди дека Србите не дозволувале ФК да носи име Македонија, дека не дозволувале проклјатото грцко прозвиште воопшто и да се спомне Кога дошле Бугарите, сите клубови биле расформирани и потоа било побарано да се формира клуб и да си го наречат како сакаат. Понатаму кажува дека биле претставувани како најдобрите фудбалери во Бугарија во бугарскиот печат. Тоа ти се допаѓа ли? Или не ја допушташ можноста судиите да го лажирале резултатот. На крајот на краиштата, ако судиме според тоа како се однесуваат некои членови тука, воопшто и не би ме изненадило таквото поведение. А и некои други работи, на пример нешто што напишал Коста Црнушанов за случувањата на 11. октомври 1941.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952020 - 13.09.2012 22:48 [Re: kiBik]

Па во сите филмови има некоја љубовна приказна. Тоа ти е познат рецепт за успешен филм.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952021 - 13.09.2012 22:52 [Re: kiBik]

Е, и што да коментирам од „трејлерот“ сега? Која ти е поентата?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952023 - 13.09.2012 22:54 [Re: strawberry]

Цитат:

Господина от клипчето твърди нещо много по-различно от това , че не може отбор с треньор еврей да спечели.
Еве го сатаната лично

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952024 - 13.09.2012 22:54 [Re: Пaт]

Цитат:

.... Или не ја допушташ можноста судиите да го лажирале резултатот. ...Бе како не бе? Можно е, се разбира. Тоа ти се случува и во сегашноста. НО, да правиш пропаганда за дневни политички нужди од тоа не е нормално. И при тоа со финансова помош од владата. Тоа не ти смрди?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952029 - 13.09.2012 23:02 [Re: Пaт]

И забравя да спомене, че мениджера на отбора, Димитър Чкатов доверен човек на Александров и самоопределящ се като българин, спасява треньора, а той каза македонец ( не в смисъл на географски) и представя целия отбор като македонци , а дали това е било така наистина трудно може да се каже щом всички останали са починали. Общо взето той казва, че българите не са искали те да им спечелят първенството и да отидат на Европайско.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952031 - 13.09.2012 23:08 [Re: kiBik]

Гледај сега, Кибик; вие тврдите дека владата е нарачател и финансиер на тој филм, Митревски тврди дека владата е само кофинансиер и дека тој таа прикаска ја следел веќе десет години. Дали на владата и се видело ова како можност за добар ПР (на пример во комбинација со изградбата на споменикот на холокаустот) или е само дел од вложувањата на владата во многу културни проекти (и не само на оваа влада, впрочем), јас не знам. Дали е ова антибугарски филм исто така не знам, бидејќи го немам гледано, бре! Толку ли не можете да разберете? НО, што не ми се допаѓа во бугарските реакции е тоа дека одрекувате дека Бугарија во тоа време имала нацистичка власт, со сета придружна кореографија. Тоа не значи дека сите Бугари биле фашисти, и тоа исто така не значи дека и денешните Бугари се фашисти.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952032 - 13.09.2012 23:09 [Re: DIVА]

Цитат:

Ти не знаеше ли, че филма е любовен?Не знаех, докато Дарко не ми каза.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952034 - 13.09.2012 23:11 [Re: strawberry]

Е види сега, тоа дали се чувствувале Македонци или македонски Бугари тоа се веќе други пет лева, и можеме до утре сабајле да вадиме документи каде постојано се провлекува името Македонец во некоја проблематична конотација. Но - тој кажа дека Македонија го спасува Шпиц - мислејќи на ФК Македонија.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952036 - 13.09.2012 23:14 [Re: Пaт]

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952038 - 13.09.2012 23:15 [Re: Пaт]

Цитат:

НО, што не ми се допаѓа во бугарските реакции е тоа дека одрекувате дека Бугарија во тоа време имала нацистичка власт, со сета придружна кореографија.
--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952040 - 13.09.2012 23:17 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Е добро бре, кренатата рака на натпреварите што е? Размрдување пред натпреварот?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952042 - 13.09.2012 23:17 [Re: Пaт]

Нали ФК Македония фашистите я немат за нищо, как тогава го е спасила?
Я прочети пак интервюто на бугараша Дарко за Сандански!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952043 - 13.09.2012 23:18 [Re: niama kak]

Како прво, изгледа воопшто не разбирате македонски, а мене веќе ме мрзи да преведувам. Второ, тоа не е интервју, туку е негова колумна.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952044 - 13.09.2012 23:19 [Re: Пaт]

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952047 - 13.09.2012 23:24 [Re: Пaт]

Пътчо, нали разбираш английски?

Има ли некой Македонец да е спасил барем еден Евреин?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952049 - 13.09.2012 23:26 [Re: Негатор]

И още!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952050 - 13.09.2012 23:28 [Re: Пaт]

Кво не му разбираме на македонския на Дарко?
Май, Дарко не разбира, но си мислех, че на теб поне ти е ясно.
И още нещо и в България, и в Македония власта е била една и съща -нацистка, наште направиха нещо за спасяването на евреите, кво направиха ваште, още не се беа събудили ли?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29616
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952052 - 13.09.2012 23:30 [Re: Пaт]
НО, што не ми се допаѓа во бугарските реакции е тоа дека одрекувате дека Бугарија во тоа време имала нацистичка власт, со сета придружна кореографија. Тоа не значи дека сите Бугари биле фашисти, и тоа исто така не значи дека и денешните Бугари се фашисти.Път ще ти кажа защо този филм няма да има успех надвор - извън Македония. Не, че не е имало български фашисти, не че българските власти не са съдействали на германските в екстрадацията на евреите в териториите временно администрирани от България, като Вардарска и Егейска Македония. Проблемът с този филм е друг - в него липсва обективния и безпристрастен поглед към историческите събития. България е очернена много финно според Митревски, но много грубо според всеки външен наблюдател. Защо? Ами просто е.
1. Безспорна истина е, че ФК "Македония" Скопие е най-добрия македонски футболен клуб за всички времена според спомените на самите македонски футболисти и това е било възможно не въпреки, а заради българската подкрепа.
2. ФК "Македония" Скопие е бил обожаван в България, посрещан навсякъде от многохилядна публика, а играчите са представяни, като най-добрите български футболисти.(такова нещо не е имало нито в Сърбия, нито в Югославия).
3. ФК "Македония" е бил един от най-добрите български футболни отбори и е отстъпвал само на "Левски" София. Не е станал шампион на България не поради съдийска намеса, защото ако такава е имала в една среща, то Левски и Македония са играли поне още три срещи в които не е имало такава, а и според самите македонски футболисти(повечето от тях) мачът е бил честен.
4. Не е вярно, че на "Македония" Скопие не е позволено да стане шампион само защото треньорът им е бил евреин поради простта причина, че през 1941 и 1943г шампион на България става "Славия" - отбор, чиито собственици били евреи и затова всички го наричат еврейски клуб, а славистите - евреи и до ден днешен.
Така, че сам си прави изводите що за филм е "Трето полувреме".

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952056 - 13.09.2012 23:37 [Re: niama kak]

А кои ние? Па нели тоа била една единствена власт?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952057 - 13.09.2012 23:37 [Re: niama kak]

Цитат:

Кво не му разбираме на македонския на Дарко?
Май, Дарко не разбира, но си мислех, че на теб поне ти е ясно.
И още нещо и в България, и в Македония власта е била една и съща -нацистка, наште направиха нещо за спасяването на евреите, кво направиха ваште, още не се беа събудили ли?
Македонците во БГ или "кремот" (както им вика Виктор Цветановски) са на върха на БГ владата по това време и ако приемем, че тази влада е била пронацистка, значи македонците имат главна роля (улога) за тази про-нацистка ориентация!
Ако иска Пътчо, да почнем да наброяваме имената на овие македонци?!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952058 - 13.09.2012 23:38 [Re: Бяло Конче]

В края на краищата всичко опира до парите!БезДарко е намерил начин да си напълни гушата и колкото повече джангър вдигаме,толкова повече ще я пълни!В момента му правите услуга...

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952059 - 13.09.2012 23:39 [Re: Негатор]

Цитат:


Ако иска Пътчо, да почнем да наброяваме имената на овие македонци?!
Повели

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952062 - 13.09.2012 23:42 [Re: Пaт]

Цитат:

Цитат:


Ако иска Пътчо, да почнем да наброяваме имената на овие македонци?!
Повели
Со министрите ли почваме, со генералите или со професорите?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952068 - 13.09.2012 23:46 [Re: Негатор]

Како сакаш.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952069 - 13.09.2012 23:47 [Re: Пaт]

Цитат:

А кои ние? Па нели тоа била една единствена власт?Нели?
Питай го Дарче, тоя изявен бугарофил.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952080 - 14.09.2012 00:06 [Re: Пaт]

Цитат:

Како сакаш.
Не бе, БГ владата биле сите црни татаре, а хероите борци и комунисти биле чистокръвни антички македонци!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952082 - 14.09.2012 00:07 [Re: Негатор]

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1538177

Цитат:

С българската делегация пътува Максим Бенвенисти, председател на еврейската организация "Шалом". Той ще носи документи, свързани с делото по спасяването на 48 000 български евреи през Втората световна война. В момента то е представено съвсем бегло в експозицията на музея в „Яд Вашем".

Миналата седмица министрите взеха решение инициативен комитет да предложи и организира догодина тържествено честване по повод 70 години от спасяването на българските евреи.
Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952089 - 14.09.2012 00:16 [Re: Негатор]

Цитат:
Познајте каде е разликата, т.е. кој дел од изјавата на Митревски недостасува тука (од 00:25 натака):

И како тоа Митревски одрекува дека Бугарија ги спасила своите Евреи, кога напишал колумна за тоа пред снимањето на филмот а истото тоа го спомнува и во интервјуто на Канал 5 кое ви го пуштив, а спасувањето на Евреите во Бугарија се спомнувало и во самиот филм?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952094 - 14.09.2012 00:23 [Re: Пaт]

Цитат:

И како тоа Митревски одрекува дека Бугарија ги спасила своите Евреи, кога напишал колумна за тоа пред снимањето на филмот а истото тоа го спомнува и во интервјуто на Канал 5 кое ви го пуштив, а спасувањето на Евреите во Бугарија се спомнувало и во самиот филм?
Е, како се спомнувало? Во клипчето ясно кажува деко било това "лажна приказна" на БГ!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952101 - 14.09.2012 00:33 [Re: niama kak]

Статията на Дарко за Сандански
Някак си това, че се е определял като българин е останало на заден план пред преувеличените му подвизи и борби за правда и социална справедливост.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952108 - 14.09.2012 00:50 [Re: strawberry]

Да напишеш статия, че Сандански е българин е все едно да кажеш, че земята е кръгла и се върти (векове след Галилей, Джордано Бруно и Николай Коперник)!

Но македонистите никога не казват, че някой от историческите фигури "е българин", те казват дека "се осекял како бугарин"! Демек немало ги още бЛажетата да го светнат за народността му!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952111 - 14.09.2012 00:54 [Re: Негатор]

Цитат:

Сандански се декларирал како македонски Бугаринказва Дарко:
http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.a...etIzdanie=22618
вероватно оти по това време немало кой да го освести дека е Македонец!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952132 - 14.09.2012 05:00 [Re: Негатор]

„ТРЕТО ПОЛУВРЕМЕ“ ПРЕДИЗВИKУВА ОГРОМЕН ИНТЕРЕС каЈ соседот
Бугарскa окупација на Битола и „Манаки“


http://dnevnik.com.mk/?ItemID=D4A199B4C320CA498ADDF42860EB6651

Цитат:

До организаторот годинава има енормно многу барања од бугарските медиуми за присуство на проекцијата на „Трето полувреме“. Филмот во изминатите десетина месеци таму не се симна од дневен ред поради сцени во која бугарската војска ~ помагала на германската во транспортот на Евреите во логорите на смртта
Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952133 - 14.09.2012 05:02 [Re: Негатор]

Трето полувреме“ е годинешен кандидат за „Оскар“

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=117711AED2DA0A47AEEE43A08BFCD695


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952155 - 14.09.2012 08:36 [Re: Негатор]

Конечно Бугари ќе го видат „Трето полувреме“
http://www.mkd.mk/58796/kultura/konecno-bugari-ke-go-vidat-treto-poluvreme/

Триесет новинари од Бугарија се акредитирале за саботната премиера на играниот филм „Трето полувреме“ на Фестивалот на филмската камера Браќа Манаки.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
опитвайки се да отворя линка
    #2952165 - 14.09.2012 09:16 [Re: Негатор]

Цитат:

Конечно Бугари ќе го видат „Трето полувреме“
Триесет новинари од Бугарија се акредитирале за саботната премиера на играниот филм „Трето полувреме“ на Фестивалот на филмската камера Браќа Манаки.към 30те български журналисти, по грешка (случайно) отворих нещо друго интересно:

http://www.mkd.mk/58612/kolumni/premnogu...st-janko-bacev/
Какво му е интересното? Докато народът е искал отделяне, тази статия внушава, че ръководството на народа е гледало да избегне отделянето.
Но друго ми се видя интересно:

Република Македонија во септември 1991 година се стекна со независност на еден дел од својата етничка територија и само за еден дел од македонскиот народ

Авторът Јанко Бачев разпространява лъжата, че географска Македония е етническа Македония, че населението в цялата географска Македония е етнически македонци (демек Македонци). Лъжа плюс истина е равно на лъжа.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: опитвайки се да отворя линка
    #2952169 - 14.09.2012 09:49 [Re: sofmak]

Цитат:Авторът Јанко Бачев разпространява лъжата, че географска Македония е етническа Македония, че населението в цялата географска Македония е етнически македонци (демек Македонци). Лъжа плюс истина е равно на лъжа.
Конюнкцията е вярна тогава и само тогава, когато и двете твърдения са верни.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
и математиката казва,
    #2952171 - 14.09.2012 09:56 [Re: kiBik]

Цитат:

Конюнкцията е вярна тогава и само тогава, когато и двете твърдения са верни.че г-н Бачев не е прав, освен това и електрониката не го подкрепя - там се казва схема на съвпадение


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952186 - 14.09.2012 11:05 [Re: Пaт]

Цитат:Познајте каде е разликата, т.е. кој дел од изјавата на Митревски недостасува тука (од 00:25 натака):За оние коишто се уште не разбрале, Митревски во целосното интервју вели:

„За жал, во Бугарија се уште има кругови во нивната политика и нивната јавност коишто со симпатии гледаат на нивното фашистичко минато“.

Во репортажата на бтв репортерите црвениот дел го нема - мистериозно исчезнува - за да излезе дека Митревски вели:

„Во Бугарија се уште со симпатии гледаат на нивното фашистичко минато.“

т.е. да излезе дека Митревски вели дека Бугарите се фашисти.

Па ако ова не е класичен пример за манипулација, не знам што е. Но, мора да им се признае на бтв репортерите дека вториот дел од репортажата е доста интересен - и објективен.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952195 - 14.09.2012 11:46 [Re: Пaт]

Какви се овие мурафети во одбрана на Дарко, не те разбирам.
Го кажа ли он дека спасуваньето на евреите е една фалсифицирана приказна? Го кажа!

ОФФтопик: Бе секогаш ми било чудно. Денешната територия на РМ е била поделена: Еден дел го управува Бугария, другиот дел - Италия. Не ви стига кураж да се изрепчите и на Италия ли? Или тие ви певале канцонети по цел ден и со шарм и любов ве омаяле?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952196 - 14.09.2012 11:49 [Re: Пaт]

Цитат:

Но, мора да им се признае на бтв репортерите дека вториот дел од репортажата е доста интересен - и објективен.

На мен лично ми допаднаха най-много позициите на П. Стоянов и онова, което каза човекът от Шалом.

Фактите не бива нито да се мълчат, нито да се крият. Но от това да се прави антибългарска кампания, е гнусно.

Целият свят е наясно с онова, което сторват нацистите в Германия с евреите. Никой не прави антигерманска политика от това.

Да се отрича и спасяването на българските евреи - също е гнусно.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952198 - 14.09.2012 11:51 [Re: kiBik]

Каде кажал дека спасувањето на Евреите било фалсификувана приказна???? Јас лично сум го имам чуено во интервју, кајшто го кажува спротивното.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952200 - 14.09.2012 11:52 [Re: kiBik]

Цитат:

Денешната територия на РМ е била поделена: Еден дел го управува Бугария, другиот дел - Италия. Не ви стига кураж да се изрепчите и на Италия ли? Или тие ви певале канцонети по цел ден и со шарм и любов ве омаяле?Што треба да значи ова? Што ти значи тоа "репчите"? Треба ли Германија на овој филм да гледа како на "репчење"?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952202 - 14.09.2012 11:54 [Re: kiBik]

Не е ова одбрана на Дарко, туку одбрана на вистината. А кажа ли Дарко Митревски на долгото интервју на Канал 5 дека им признава на Бугарите за спасувањето на Евреите, така што и овој „доказ“ за тоа дека Митревски вели дека бугарското спасување на Евреите е фалсификат можеби исто така е извадено од контекст и манипулација.

Па дека во Бугарија не се претставува еврејскиот случај кажуваат и бугарските Евреи на репортажата на БТБ.

Ме заинтересира случајов особено откако го изгледав интервјуто на Митревски на Канал 5, каде тој кажа дека им дал интервју на Бугарите, коешто било тенденциозно и селективно прикажано по БНТ, а дека тој го снимал целото интервју.

Епа еве нешто интересно што најдов на Јутјуб:

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952203 - 14.09.2012 11:56 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Каде кажал дека спасувањето на Евреите било фалсификувана приказна???? Јас лично сум го имам чуено во интервју, кајшто го кажува спротивното.Еве (0:31)
Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952206 - 14.09.2012 12:02 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Каде кажал дека спасувањето на Евреите било фалсификувана приказна???? Јас лично сум го имам чуено во интервју, кајшто го кажува спротивното.Еве (0:31)


Хм, да, навистина рекол дека приказната е фалсификувана, но тука завршува клипот. Нема ли некаде запис кадешто кажува за кој дел точно смета дека е фалсификуван? Или тоа не те интересира? Што точно мисли за спасувањето на Евреите, тој го има опширно елаборирано во долгото интервју на Канал 5, а таму не зборува за никакво фалсификување.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952207 - 14.09.2012 12:02 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Денешната територия на РМ е била поделена: Еден дел го управува Бугария, другиот дел - Италия. Не ви стига кураж да се изрепчите и на Италия ли? Или тие ви певале канцонети по цел ден и со шарм и любов ве омаяле?Што треба да значи ова? Што ти значи тоа "репчите"? Треба ли Германија на овој филм да гледа како на "репчење"?Па еве шо значи: Не сум бил сведок досега на антииталиянска кампания кай вас. И ги барам причините за тоа. Ако знаеш нещо повеке, сподели.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952208 - 14.09.2012 12:06 [Re: Гай Баньо]

Чекай сеа. Еве Пат го даде овой клип како доказ дека интервюто му било неправилно предадено во Бг медиум. Добро, се согласувам. Допущам дека може и да е така. НО, кога яс ти го давам истиот клип ко пример за неговите зборови, нешо не било вака. Сеа: Го примаме ли клипот ко достоверен източник или не го примаме?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952209 - 14.09.2012 12:08 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Денешната територия на РМ е била поделена: Еден дел го управува Бугария, другиот дел - Италия. Не ви стига кураж да се изрепчите и на Италия ли? Или тие ви певале канцонети по цел ден и со шарм и любов ве омаяле?Што треба да значи ова? Што ти значи тоа "репчите"? Треба ли Германија на овој филм да гледа како на "репчење"?Па еве шо значи: Не сум бил сведок досега на антииталиянска кампания кай вас. И ги барам причините за тоа. Ако знаеш нещо повеке, сподели.Воопшто не би се загрижил за реакцијата на Италија, ако евентуално во некој македонски филм се засегне италијанската окупација за време на ВСВ или "дуче" Мусолини. Италијанците и Германците се научени да прават разграничување меѓу нивните денешни држави и нивните фашистички режими. Само вие овој филм го прифаќате како клевета и пропаганда, насочена кон современа Бугарија. Не ми одговори дали бројните филмови за Хитлер и Германија за време на ВСВ се антигерманска пропаганда.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952210 - 14.09.2012 12:10 [Re: Пaт]

Манипулация казваш, а на това как би му казал?

"... За среќа, не се во право ниту едните ниту другите: Јане Сандански е дел од македонската историја и тоа никој нормален во Софија не би требало да го негира (исто како што никој во Лондон не негира дека Џорџ Вашингтон е дел од американската историја), а се борел против бугарската круна за политичка автономија на македонската република (слично на Џорџ Вашингтон, кој се борел против британската круна за независност на американската република)....."

Не знаех, че Вашингтон в един момент е бил бодигард на крал Джордж.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952212 - 14.09.2012 12:15 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Не ми одговори дали бројните филмови за Хитлер и Германија за време на ВСВ се антигерманска пропаганда.


Не са и точно тук е ключът от палатката. Те не са антигермански, а са антинацистки. И аз не съм гледала филма, но от прочетеното, от онова, с което съм запозната, тук определено става дума за антибългарска кампания.

Ето сравни образа, който този филм иска да създаде и например това:

"И аз бих искал да ви дам устно най-високият орден, който би могъл да се връчи на някого – на целия ви народ – орден за човечност, орден за смелост, орден за опълчването ви срещу нацисткия режим" - Шимон Перес, 2010г.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952213 - 14.09.2012 12:16 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Хм, да, навистина рекол дека приказната е фалсификувана, но тука завршува клипот. Нема ли некаде запис кадешто кажува за кој дел точно смета дека е фалсификуван?
А ти на кой дел мислиш?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952214 - 14.09.2012 12:18 [Re: Esther]

Цитат:

лично ми допаднаха най-много позициите на П. СтояновА той какво всъщност каза?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952217 - 14.09.2012 12:21 [Re: Esther]

Естер, а од каде ти си запозната со тоа што е од филмот - од бугарските медиуми, така ли? Дарко Митревски вели дека зборот „Бугари“ и „Бугарија“ едвај и да е спомнат во филмот, но за сметка на тоа се спомнува дека во Бугарија четириесеттина депутати го спречуваат депортирањето на бугарските Евреи. И потоа некој Евреин реплицира; далеку е Софија, додека тоа да стигне до тука, нас ќе не однесат“.

Значи, на негледан филм се прават заклучоци за антибугарска кампања. Инаку, токму јас сум против секаква пропаганда, било да се работи за антибугарска или антимакедонска, а особено по пат на манипулации, вадења од контекст, бидејќи тоа е долно и срамно и е навреда на човечката интелегенција и достоинство, било тоа да го прави Македонец или Бугарин. Исто му се фаќа.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952218 - 14.09.2012 12:21 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Не ми одговори дали бројните филмови за Хитлер и Германија за време на ВСВ се антигерманска пропаганда.


Не са и точно тук е ключът от палатката. Те не са антигермански, а са антинацистки. И аз не съм гледала филма, но от прочетеното, от онова, с което съм запозната, тук определено става дума за антибългарска кампания.

Ето сравни образа, който този филм иска да създаде и например това:

"И аз бих искал да ви дам устно най-високият орден, който би могъл да се връчи на някого – на целия ви народ – орден за човечност, орден за смелост, орден за опълчването ви срещу нацисткия режим" - Шимон Перес, 2010г.
Естер, јас за "образа, който този филм иска да създаде" знам само од она што се тврди во Бугарија. Што го прави овој филм различен од "антифашистичките" филмови?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952223 - 14.09.2012 12:28 [Re: Пaт]

Цитат:

Инаку, токму јас сум против секаква пропаганда, било да се работи за антибугарска или антимакедонска, а особено по пат на манипулации, вадења од контекст, бидејќи тоа е долно и срамно и е навреда на човечката интелегенција и достоинство, било тоа да го прави Македонец или Бугарин. Исто му се фаќа.

1:1 съм съгласна с теб.

Цитат:

Значи, на негледан филм се прават заклучоци за антибугарска кампања.
Да, не съм го гледала, признавам, но не толкова самият филм, колкото ...да го кажем най-общо финансиране, промотиране, пиар, т.е. един филм по себе си, придобива размери на кампания, на политическо явление, а не просто на един филм.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952227 - 14.09.2012 12:31 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Што го прави овој филм различен од "антифашистичките" филмови?
Отговорих на Път по този въпрос. Когато един филм придобие размерите на "проект от национален интерес", на мене ми е трудно да гледам на него просто като на един филм.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952229 - 14.09.2012 12:34 [Re: Esther]

Ама Естер, проект од национален интерес беше и филмот „Прашина“ на Милчо Манчевски. Таму пак се обработува период од последните години на отоманското владеење. Зошто тогаш и тој филм не беше прогласен за антибугарска кампања? Јас пак ќе ти кажам, целиот ПР на филмов всушност е направен од бугарските медиуми. Подобар ПР не видел ниеден македонски филм.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952233 - 14.09.2012 12:40 [Re: Пaт]

Цитат:

Значи, на негледан филм се прават заклучоци за антибугарска кампања.
"Не не необходимо да се изяде цялото яйце за да се разбере, че е развалено!"

Оскар Уайлд


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stingers
българинъ родомъ
***

Регистриран: 08.02.2011
Мнения: 2387
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952235 - 14.09.2012 12:43 [Re: Негатор]

Това не е обикновен филм а една гнусна антибългарска лъжа скалъпена по сърбословенски образец от македонистите по ясно от това не може да се каже просто !!!

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952238 - 14.09.2012 12:45 [Re: stingers]

Цитат:

Това не е обикновен филм а една гнусна антибългарска лъжа скалъпена по сърбословенски образец от македонистите по ясно от това не може да се каже просто !!!
+1


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952241 - 14.09.2012 12:50 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Денешната територия на РМ е била поделена: Еден дел го управува Бугария, другиот дел - Италия. Не ви стига кураж да се изрепчите и на Италия ли? Или тие ви певале канцонети по цел ден и со шарм и любов ве омаяле?Што треба да значи ова? Што ти значи тоа "репчите"? Треба ли Германија на овој филм да гледа како на "репчење"?Па еве шо значи: Не сум бил сведок досега на антииталиянска кампания кай вас. И ги барам причините за тоа. Ако знаеш нещо повеке, сподели.Воопшто не би се загрижил за реакцијата на Италија, ако евентуално во некој македонски филм се засегне италијанската окупација за време на ВСВ или "дуче" Мусолини. Италијанците и Германците се научени да прават разграничување меѓу нивните денешни држави и нивните фашистички режими. Само вие овој филм го прифаќате како клевета и пропаганда, насочена кон современа Бугарија. Не ми одговори дали бројните филмови за Хитлер и Германија за време на ВСВ се антигерманска пропаганда.Имаш лош навик да си редактираш мненията, без да оставиш и следа от това. След което излиза, че някой не ти е отговорил. Ще ми се да си мисля си, че не го правиш нарочно.
Пропаганда:
Цитат:

Често вместо безпристрастни и доказани факти, пропагандата може да представи съзнателно манипулирана информация с цел заблуда на обществото.Не мога да говоря от името на всички българи. Аз лично, дори само в трейлъра на филма, намирам "съзнателно манипулирана информация с цел заблуда на обществото". Чувството ми за справедливост (наивен съм, признавам) ме кара да реагирам на така поднесената информация. Имам достъчно опит, за да преценя, че това не е случайно.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952245 - 14.09.2012 12:55 [Re: Пaт]

Понякога и един филм (наред с другото, покрай филма - като създадени вече настроения в някои среди, примерно) може да работи в полза на някакъв мит. Имам усещането, че целта на този филм, е точно такава.
Не, че фактите ги няма. Но фактите могат да се (зло)употребяват. И...на мен ми се струва, че за подобно иде реч.

ПС: С други думи, го е изразил Кибик преди мен, същото - пропаганда.


Редактирано от Esther (14.09.2012 13:01)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Opk
неясен
***

Регистриран: 17.09.2008
Мнения: 3048
От: София
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952247 - 14.09.2012 12:58 [Re: Негатор]

Да ти кажа, това днешните фиромски управници са прости като маймунски задници.
Трябва да си малоумник за да не се сетиш, че скопските евреи са предадени на германците от скопци. Разбира се, че аз от София няма начин да знам в Скопие кой е евреин и кой - не.
И точно тези, които са предавали съгражданите си на газовите камери, сега ми правят филм за да прехвърлят собствената си вина върху България?!
Е, от тази наглост по-голяма няма!

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952250 - 14.09.2012 13:01 [Re: Opk]

Цитат:

Трябва да си малоумник за да не се сетиш, че скопските евреи са предадени на германците от скопци. Разбира се, че аз от София няма начин да знам в Скопие кой е евреин и кой - не.
И точно тези, които са предавали съгражданите си на газовите камери, сега ми правят филм за да прехвърлят собствената си вина върху България?!
+1

Казва се "скопяни", а "скопци" означава нещо друго!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952252 - 14.09.2012 13:05 [Re: Негатор]

Абе ние сега като го гледаме, ке скокнеме до небето от радост и ще кажем - абе какъв шедьовър бил овой филм, па ние да не сме го признавале - тццц!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952253 - 14.09.2012 13:05 [Re: Esther]

Пак ќе кажам, не можам да знам дали филмот „Трето полувреме“ е антибугарска кампања, бидејќи го немам гледано филмот. Просто и едноставно. Дека во Македонија во текот на пеесетте години на Југославија беше градена и претставувана црно-бела слика за четирите години на бугарско владеење за време на ВСВ е точно. Дека бугарските власти во дадени случаи сурово се однесувале кон ЦИВИЛНОТО население, исто така е точно, бидејќи има најразлични сеќавања за тој период. Ајде да кажеме дека и тоа е манипулација дури и самоизмама на тие свидетели, има еден интересен текст на Коста Црнушанов за тој период, а мислам дека знаеш кој е Коста Црнушанов.

Целата таа поларизираност помеѓу нашите две општества е резултат на црно-белите претстави на митовите, на ништо друго. Го изгледа ли ова:

Јас не застанувам во одбрана ниту на филмот, ниту на Митревски пер се, туку на начелата на правдољубивоста и вистинољубивоста. А ниту бугарските медиуми како што видовме не се имуни на тенденциозно и селективно прикажување на интервјуа, искази и видео материјали. Зошто? Тоа е прашањето..

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Opk
неясен
***

Регистриран: 17.09.2008
Мнения: 3048
От: София
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952255 - 14.09.2012 13:08 [Re: Негатор]

Приемам забележката

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952256 - 14.09.2012 13:08 [Re: Пaт]

Цитат:

Дека бугарските власти во дадени случаи сурово се однесувале кон ЦИВИЛНОТО население, исто така е точно, бидејќи има најразлични сеќавања за тој период. Ајде да кажеме дека и тоа е манипулација дури и самоизмама на тие свидетели, има еден интересен текст на Коста Црнушанов за тој период, а мислам дека знаеш кој е Коста Црнушанов.Да споредуваш бай Коста со безДарко си требе преголема дрзост и мора да си Лажго од класа за да го правиш това!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952258 - 14.09.2012 13:09 [Re: Opk]

Цитат:

Да ти кажа, това днешните фиромски управници са прости като маймунски задници.
Трябва да си малоумник за да не се сетиш, че скопските евреи са предадени на германците от скопци. Разбира се, че аз от София няма начин да знам в Скопие кой е евреин и кой - не.
И точно тези, които са предавали съгражданите си на газовите камери, сега ми правят филм за да прехвърлят собствената си вина върху България?!
Е, от тази наглост по-голяма няма!
А на кого ги предавале Евреите тие „скопци“? Исто така, во вториот дел на репортажата на бтв репортерите се виде дека и во Бугарија,т.е. во Софија имотот на Евреите бил разграбан од страна на нивните соседи, што е уште еден пример за тоа до каде може да падне човечкото ниво и чувство за достоинство. Истото тоа се однесува и за таквото поведение на Македонците, да не излезе сега дека ги напаѓам Бугарите.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952260 - 14.09.2012 13:10 [Re: Пaт]

Аз на друго се чудя, щом Дарко е българофил, кви треба да са българофобите при вас?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952261 - 14.09.2012 13:11 [Re: Пaт]

Цитат:

А на кого ги предавале Евреите тие „скопци“? Исто така, во вториот дел на репортажата на бтв репортерите се виде дека и во Бугарија,т.е. во Софија имотот на Евреите бил разграбан од страна на нивните соседи, што е уште еден пример за тоа до каде може да падне човечкото ниво и чувство за достоинство. Истото тоа се однесува и за таквото поведение на Македонците, да не излезе сега дека ги напаѓам Бугарите.А безДарко покажува ли как македонците са грабили имоти на евреите? Не!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952262 - 14.09.2012 13:13 [Re: niama kak]

Кој вели дека тој е бугарофил или бугарофоб, човеку? Па мене искрено да ти кажам ми се допаднаа тие колумни, бидејќи го кажа јавно тоа за што многу „бугарофили“ се тресат и се жалат на Бугарите дека не смеат да го кажат јавно. Го кажа јавно и се потпиша со име и презиме. Но тоа не го прави него ниту бугарофил, ниту бугарофоб.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952263 - 14.09.2012 13:14 [Re: Негатор]

Од кај да знам дали прикажува? Не сум го гледал филмот, ало!

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952264 - 14.09.2012 13:16 [Re: Пaт]

Какво каза явно и кога го каза?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952265 - 14.09.2012 13:17 [Re: niama kak]

Па нели зборуваме за двете негови колумни?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952266 - 14.09.2012 13:21 [Re: Пaт]

Да.
Едно не мога да разбера, толкова ли е страшно в РМ, да кажеш, че Сандански е българин?
Защо?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952267 - 14.09.2012 13:24 [Re: Пaт]

Цитат:

Од кај да знам дали прикажува? Не сум го гледал филмот, ало!
Готов съм да се обзаложа, че това го няма на филма! А ти готов ли си?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952268 - 14.09.2012 13:26 [Re: Пaт]

По принцип и аз мисля, като теб.
Харесва ми, което каза:

Цитат:

Јас не застанувам во одбрана ниту на филмот, ниту на Митревски пер се, туку на начелата на правдољубивоста и вистинољубивоста.
Защото, ако идеята на филма (както аз си мисля), е пропаганда, е изграждане на образ, на митологичен образ, то това най-лесно се прави с истински факти (не с измислици - ако и да има доволно тъпи хора, които приемат и измислиците за чиста монета, но измислиците са много лесно атакуеми).

Знаеш, в България и сега има идиоти - ксенофоби, антисемити и подобни...но това не е образът на българина, не е образът на България.

И моите опасения, че идеята на този филм е да (до)изгражда някакъв митологичен образ (черно-бял, както казваш), не са в посока, че подобен някакъв си филм, ще навреди на имиджа на България, особено пък по отношение на евреите (това е абсурдно). Опасенията ми са тъкмо в посоката, която си споменал: "поларизираност помеѓу нашите две општества".

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952269 - 14.09.2012 13:26 [Re: niama kak]

Цитат:

Какво каза явно и кога го каза?
Каза явно, че спасението на БГ евреи е "фалшифицирана приказка"!
Или фиромците никога не казват точно това, което са казали, а нещо друго или трето?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952270 - 14.09.2012 13:35 [Re: Esther]

Естер, а што ако на крај излезе дека филмот е добар, чисто од естетска гледна точка? Па според мене Бугарите многу повеќе ќе се издигнат во очите на Македонците ако излезат со свое видување за филмот откако го изгледале, со трезвено анализирање на тоа што им се допаѓа, што не им се допаѓа, што сметаат дека е исправно а што не е со тоа покажувајќи дека нивниот образ не може да биде засегнат од филм, и не само тоа, туку и да покажат дека се способни слободно да дискутираат за секој дел од бугарската историја со нас без постојано да ни мавтаат со прст. Така како што разговараат на пример постарите луѓе во последниот клип со Митревски кој го постирав тука, а не со крештење „антибугарска пропаганда, манипулација, извртане на факти (на негледан филм и непрочитано сценарио). Зошто Македонците да не го запознаат модерниот, современиот Бугарин, а не „бугарскиот фашистички окупатор.“?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DIVА
неопитомена
****

Регистриран: 01.07.2011
Мнения: 3735
От: Дивия запад
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952271 - 14.09.2012 13:39 [Re: Пaт]

Кръстник, кое е първо-яйцето или кокошката? А всяко слествие няма ли си причина?
Ако Дарко си беше седял на дъто и не изпълняваше поръчка свише да направи такъв тенденциозен антибългарски филм, то нито българските медии, нито евродепутатите ни, нито Министър-Председателят, нито българското общество щяха да бъдат скандализирани. Не ми обяснявай как се снима съвсем обикновен филм с любовна тематика, на чиито снимки присъства и Груйо. Как се окачва българското знаме на концлагер!? Що за малоумие е това!?

А ако македонците толкова обичаха своите евреи, щяха да направят това, което направиха българите за тях-да ги спасят от депортация. Да, ама никой македонец тогава и пръста не си е мръднал, а сега фашистите българи били виновни.

Мисля, че е излишно да се коментира "обективността" на Митревски.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952272 - 14.09.2012 13:39 [Re: Пaт]

Това е премного евтина въдица - за да се докажете като модерни, трябва да харесвате безДарко (барем малко)!

А безДарко не е нищо друго освен наследник и продължител на тито-милошевичовата юго-пропаганда во РМ!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952273 - 14.09.2012 13:41 [Re: DIVА]

Какви анализи на лъжата ни кара Пътчо да правим?
Достатъчна е една лъжица катран в кацата с меда, за да стане всичкият мед за изхвърляне!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952274 - 14.09.2012 13:42 [Re: Пaт]

Ми погледни трейлъра на този филм - на 0.44 мин дават как войници разстрелват очевидно мирни хора - дай какъвто и да е извор за подобни разстрели и после говори за пропаганда...

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952277 - 14.09.2012 13:44 [Re: niama kak]

Цитат:

Какво каза явно и кога го каза?јавно = публично


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952283 - 14.09.2012 13:49 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Ми погледни трейлъра на този филм - на 0.44 мин дават как войници разстрелват очевидно мирни хора - дай какъвто и да е извор за подобни разстрели и после говори за пропаганда...
За разлика от Западна Европа и Русия, където немците са разстрелвали и на публични места за назидание, политика на властите в БГ е била да прикрива разстрелите.

Имало е разстрели и на територията на "Стара България", но са правени скрито. Има случаи на разнасяни трупове и отрязани глави с цел сплашване и назидание на населението, но това е правено по селата, никога в големите градове!

Улични разстрели в Скопие или Битоля са напълно несъвместими с фактите!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952285 - 14.09.2012 13:51 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Какво каза явно и кога го каза?јавно = публично
На български литературен език ЯВНО означава ОТВОРЕНО, ЕКСПЛИЦИТНО, ОЧЕВИДНО!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952287 - 14.09.2012 13:53 [Re: niama kak]

Цитат:

Да.
Едно не мога да разбера, толкова ли е страшно в РМ, да кажеш, че Сандански е българин?
Защо?Не е страшно. Но многумина не знаат. Некои знаат, но не зборуваат за тоа. Дарко Митревски се "дрзна".


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952288 - 14.09.2012 13:56 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Какво каза явно и кога го каза?јавно = публично
На български литературен език ЯВНО означава ОТВОРЕНО, ЕКСПЛИЦИТНО, ОЧЕВИДНО!Знам. Затоа и му кажувам дека на македонски има поинакво значење.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952289 - 14.09.2012 13:59 [Re: Пaт]

Ми и аз, като Кибика, от трейлъра виждам един единствен образ: образа на "бугарскиот фашистички окупатор". Подобен филм, трудно може да бъде гледан (както от българи, така и от македонци) от чисто естетическа гл. точка. Никой не е "над тези неща". И точно това ти казвам (с предходните си постинги).

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952292 - 14.09.2012 14:04 [Re: Esther]

Ајде вака да те прашам - би го гледала ли филмот и воопшто, би мислела ли дека се работи за антибугарска кампања уште пред да го гледаш ако истиот беше режиран од бугарски режисер? Значи комплетно се' исто, само режисерот да е бугарски и финансиран од бугарското правителство.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952294 - 14.09.2012 14:08 [Re: Пaт]

Добрем ето му го обективното и неизманипулирано интервю на канал 5.
[url=

[/url]]
Още от първото изречение: "В България все още са живи идеологическите наследници на хората депортирали евреите;все още съществуват неофашистки десни клубове в България, които отиват и до там ,че да отричат Холокоста, (до тук с обвинението, че било параноя от наша страна и че Дарко няма нищо насочено срещу съвременна България)
Пропускаме любовните глупости,
11:30 - не може отбор на непризнат народ с треньор евреин-от нация предвидена за ликвидация, да спечели. Дарко - Да тоа е мойот став и това е една от двете приказни кои ги расакажува овой филм Населението силно се идентифицира с този клуб и чрез него почва известна форма на граждански протест, почва една политическа и идеологическа борба да се отбранява на футболния терен, което е и показано в моя филм. (дават сцена с масов разсрел на улицита )
14:45 Поентата - да не бъдат шампиони граждани на непризната държава (?), евреинът Иле Шпиц,на мача се стига до инциденти, идва конницата, разпръсква протестиращите и това е своебразно начало на граждански отпор, които е показан във филма.
15.00- децата които се радват, че има викове македония и казват това е името на нашия клуб, а един по-стар човек им прошепва това не е само името на клуба, а на нашата земя. - България и Гърция искат да унищожат идентита на македонците.
16.02 - на мачовете ходели дори тези които не се интересували от футбол защото това било единственото място където можели да казват Македония без да бъдат наказвани , уж му го бил казал стар скопянец.
17:20 - филма предава период от историята в който нашите предци са били герои, дори и тези без пушка
18:40 Ето сега един "кутурен настан" е използван от България в полза на политическите амбиции на определени кръгове които не са си разчистили миналото (демек се плашат от него).
20:00 - цитира български вестник, чете само началото и манипулира като извърта изречението, смисъла на което е, че не ние сме избили евреите, той го предава в смисъл - отричат хоукоста.
Да продължавам ли?

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952296 - 14.09.2012 14:13 [Re: niama kak]

Абе не е толку страшно колку што тоа се уште е еден вид табу тема. Тоа веќе се има кажано и од историчари со најразлични толкувања, работата е во тоа што, да го парафразирам Денко Малески, во времето на комунизмот се има направено едностранчив прочит на историјата, при што се земаат само удобните факти. Така на пример, како најудобна за тогашниот комунистички естаблишмент е левата опција на ВМРО од повеќе причини, и се следи нејзината традиција се до ВМРО(об) на Димитар Влахов, но се премолчува фактот дека токму луѓето од ВМРО(об) - Ченто, Шаторов, Брашнаров, Шатев се ликвидирани токму од КПЈ. Затоа тие личности и не беа спомнувани се до деведесеттите години. Не е лесно да се прифати дека основоположниците на револуционерната македонска идеја во деветнаесеттиот и почетокот на дваесеттиот век можеби имале поинаква самоидентификација од твојата.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23965
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952298 - 14.09.2012 14:16 [Re: Пaт]

„Дневник”, Македония: Българска окупация на Битоля и на фестивала „Братя Манаки"

http://www.focus-news.net/?id=f22247


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952299 - 14.09.2012 14:20 [Re: Пaт]

Аз и този ще го гледам.

Цитат:

би мислела ли дека се работи за антибугарска кампања уште пред да го гледаш ако истиот беше режиран од бугарски режисер? Значи комплетно се' исто, само режисерот да е бугарски и финансиран од бугарското правителство.
Най-вероятно - не.

Точно, както по-напред споменах, че не гледам на някой американски филм (примерно) с такава тематика, като на антигерманска пропаганда.

Да се коментират беземоционално факти (както ти казваш) и безпристрастно, в документален формат - ОК. Аз с това и започнах: фактите не бива да се мълчат.

Но един филм, винаги има емоционална натовареност и по принцип всеки филм, си поставя задача (без изобщо да е идеята му пропагандна, говорим си in general) да рисува емоции, за да въздейства емоционално, да бърка в мозъка.

Когато един филм има пропагандна цел.....се сещаш.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952300 - 14.09.2012 14:21 [Re: strawberry]

Цитат:


Да продължавам ли?
Јаготке, ајде вака:

1. Го имаш ли гледано филмот "Подгряване на вчерашния обед"? Тој филм антибугарска кампања ли е?
2. Вистина е дека влегла коњицата и ги растерала разгневените навивачи од теренот и сега да ми кажуваш дека во тоа време, па згора на тоа и во воено време при што голем дел од нив дошле од којзнае каде таму во Бугарија со предубеденија дека Македонците се посрбени отпадници, шумкари и бандити следеле часови за непримена на прекумерна сила е смешна. Значи биле убаво тепани, и според кажувањата на скопјани, многу од нив се спасиле фрлајќи се во Вардар.
3. Дека имало стрелања и тоа е вистина. Дали се криеле кога стрелале или тоа го правеле јавно на улиците, не знам, нека се проверува од историска гледна точка.
4. Дека тоа била фашистичка власт а и дека и денес има неофашисти во Бугарија исто така е точно. Па во самата Бугарија има луѓе кои ги критикуваат тие фашисти потсетувајќи на стрелањата на децата во Јастребино. Што мислите, дека ние не разбираме бугарски?
5. И да, Македонија била и е светото име на нашата земја. Да не случајно тоа не е вистина?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952301 - 14.09.2012 14:22 [Re: Пaт]

Цитат:

Абе не е толку страшно колку што тоа се уште е еден вид табу тема.Не е толку табу тема, туку сеуште нераспространет факт. Табу тема е нешто да се знае, а да се чувствува неудобност да се зборува за него. Барем јас така го сфаќам зборот, не ми се проверува точно сега. А тоа не е случај, Македонците, т.е. мнозинството Македонци не го ни знаат тој факт, а мнозинството од тие што не го знаат, не се ни интересираат. Но кога ќе се најде некој којшто се интересира и знае, ако не им е близок пријател тешко ќе му поверуваат.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
1 регистрирани и 25 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4547

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.152 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.