ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Esther
психодесен соросоид

Регистриран: 15.04.2012
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2952223 - 14.09.2012 12:28 [Re: Пaт]

Цитат:

Инаку, токму јас сум против секаква пропаганда, било да се работи за антибугарска или антимакедонска, а особено по пат на манипулации, вадења од контекст, бидејќи тоа е долно и срамно и е навреда на човечката интелегенција и достоинство, било тоа да го прави Македонец или Бугарин. Исто му се фаќа.

1:1 съм съгласна с теб.

Цитат:

Значи, на негледан филм се прават заклучоци за антибугарска кампања.

Да, не съм го гледала, признавам, но не толкова самият филм, колкото ...да го кажем най-общо финансиране, промотиране, пиар, т.е. един филм по себе си, придобива размери на кампания, на политическо явление, а не просто на един филм.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид

#2952227 - 14.09.2012 12:31 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Што го прави овој филм различен од "антифашистичките" филмови?

Отговорих на Път по този въпрос. Когато един филм придобие размерите на "проект от национален интерес", на мене ми е трудно да гледам на него просто като на един филм.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2952229 - 14.09.2012 12:34 [Re: Esther]

Ама Естер, проект од национален интерес беше и филмот „Прашина“ на Милчо Манчевски. Таму пак се обработува период од последните години на отоманското владеење. Зошто тогаш и тој филм не беше прогласен за антибугарска кампања? Јас пак ќе ти кажам, целиот ПР на филмов всушност е направен од бугарските медиуми. Подобар ПР не видел ниеден македонски филм.

--------------------
Ridentem dicere verum

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2952233 - 14.09.2012 12:40 [Re: Пaт]

Цитат:

Значи, на негледан филм се прават заклучоци за антибугарска кампања.

"Не не необходимо да се изяде цялото яйце за да се разбере, че е развалено!"

Оскар Уайлд

stingers
българинъ родомъ

Регистриран: 08.02.2011
    #2952235 - 14.09.2012 12:43 [Re: Негатор]

Това не е обикновен филм а една гнусна антибългарска лъжа скалъпена по сърбословенски образец от македонистите по ясно от това не може да се каже просто !!!

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!

Негатор
Античен вагабонтин

#2952238 - 14.09.2012 12:45 [Re: stingers]

Цитат:

Това не е обикновен филм а една гнусна антибългарска лъжа скалъпена по сърбословенски образец от македонистите по ясно от това не може да се каже просто !!!

+1

kiBik
злопаметен

Регистриран: 16.11.2011
    #2952241 - 14.09.2012 12:50 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Денешната територия на РМ е била поделена: Еден дел го управува Бугария, другиот дел - Италия. Не ви стига кураж да се изрепчите и на Италия ли? Или тие ви певале канцонети по цел ден и со шарм и любов ве омаяле?

Што треба да значи ова? Што ти значи тоа "репчите"? Треба ли Германија на овој филм да гледа како на "репчење"?

Па еве шо значи: Не сум бил сведок досега на антииталиянска кампания кай вас. И ги барам причините за тоа. Ако знаеш нещо повеке, сподели.

Воопшто не би се загрижил за реакцијата на Италија, ако евентуално во некој македонски филм се засегне италијанската окупација за време на ВСВ или "дуче" Мусолини. Италијанците и Германците се научени да прават разграничување меѓу нивните денешни држави и нивните фашистички режими. Само вие овој филм го прифаќате како клевета и пропаганда, насочена кон современа Бугарија. Не ми одговори дали бројните филмови за Хитлер и Германија за време на ВСВ се антигерманска пропаганда.

Имаш лош навик да си редактираш мненията, без да оставиш и следа от това. След което излиза, че някой не ти е отговорил. Ще ми се да си мисля си, че не го правиш нарочно.
Пропаганда:
Цитат:

Често вместо безпристрастни и доказани факти, пропагандата може да представи съзнателно манипулирана информация с цел заблуда на обществото.

Не мога да говоря от името на всички българи. Аз лично, дори само в трейлъра на филма, намирам "съзнателно манипулирана информация с цел заблуда на обществото". Чувството ми за справедливост (наивен съм, признавам) ме кара да реагирам на така поднесената информация. Имам достъчно опит, за да преценя, че това не е случайно.

Esther
психодесен соросоид

#2952245 - 14.09.2012 12:55 [Re: Пaт]

Понякога и един филм (наред с другото, покрай филма - като създадени вече настроения в някои среди, примерно) може да работи в полза на някакъв мит. Имам усещането, че целта на този филм, е точно такава.
Не, че фактите ги няма. Но фактите могат да се (зло)употребяват. И...на мен ми се струва, че за подобно иде реч.

ПС: С други думи, го е изразил Кибик преди мен, същото - пропаганда.

Редактирано от Esther (14.09.2012 13:01)

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2952247 - 14.09.2012 12:58 [Re: Негатор]

Да ти кажа, това днешните фиромски управници са прости като маймунски задници.
Трябва да си малоумник за да не се сетиш, че скопските евреи са предадени на германците от скопци. Разбира се, че аз от София няма начин да знам в Скопие кой е евреин и кой - не.
И точно тези, които са предавали съгражданите си на газовите камери, сега ми правят филм за да прехвърлят собствената си вина върху България?!
Е, от тази наглост по-голяма няма!

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Негатор
Античен вагабонтин

#2952250 - 14.09.2012 13:01 [Re: Opk]

Цитат:

Трябва да си малоумник за да не се сетиш, че скопските евреи са предадени на германците от скопци. Разбира се, че аз от София няма начин да знам в Скопие кой е евреин и кой - не.
И точно тези, които са предавали съгражданите си на газовите камери, сега ми правят филм за да прехвърлят собствената си вина върху България?!

+1

Казва се "скопяни", а "скопци" означава нещо друго!

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 47 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4115

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.