ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Ана
почетен член

Регистриран: 29.08.2012
Re: Бугарскиот амбасадор одби да го гледа филмот „Трето полувреме“!
    #2949226 - 09.09.2012 15:43 [Re: Taridin]

Цитат:

Това е добра находка!!!
Нета Коен не се представя с истинското си име Мария Младеновска, поради срам.Тази жене изпитва силно угризение на съвестта поради прогонването й от семейството.
Нета Коен е била дъщеря на Аврам Коен - евреин от Скопие.
Казвам била, защото е прогонена от баща си от къщи. Тя е избягала от къщи и се е оженила за футболист християнин, което е спасило от концлагерите.
Всички знаем, че талмудист приел християнството не е бил изселван.

Баща й, сърдит заради предателството на дъщеря си, се е отказал от нея и я изтрил от семейното дърво...
Поради тази причина тази дама не фигурирало в списъците за депортация!
Само не мога да схвана - като лъже, че са искали да я депортират и се е крила - дали това й помага на съвестта?!
И защо се представя с моминското си име г-жа Мария Младеновска?!
Срамува ли се от нещо или съвестта й не е чиста?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2949228 - 09.09.2012 15:47 [Re: Ана]

Кога требе да се омъжи за български (пардон - македонски) футболист за да се спаси е Младенова (по-късно Младеновска), а кога требе да наплюе БГ - отново е Коен!
Абе както е потребно на Грую - такова й е името - фасулска работа!

Ана
почетен член

#2949394 - 09.09.2012 18:58 [Re: Taridin]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

България е окупирала части от Македония и Тракия и тамошни 11 434 /ако не бъркам точната цифра/ са изпратени в лагерите на смъртта.

Държавите са Югославия и Гърция.

Твърде далеч си от истината.
А това показва, че не познаваш историята ма Македония.
Само от Солун фашистите са изпратили над 46 000 македонски евреи в Аушвиц, а с областта около Солун, стават над 50 000 македонски евреи.
И всички са изпроводени с влакове /над 50 композиции/ и всички са преминали през Македония.
И Македонците освен да си смучат пръстите - нищо друго не са сторили...

Солун не е бил под български контрол.

Когато човек не знае историята - рискува да стане за смях ...
Ето титулната страница на споразумението Белев-Данекер!
Подписва се - "Споразумение по изселването най-първо на 20 000 евреи от новите български земи Тракия и Македония в германските източни области"
Въпросът е простичък - След като е подписано от НОВИТЕ БЪЛГАРСКИ ЗЕМИ ТРАКИЯ И МАКЕДОНИЯ, да се изселят 20000 евреи, а Данекер знае, че :
-във Вардарска македония са над 7 000;
-във Тракия са над 4 000.
То от къде ще вземат останалите над 8000 евреи, след като Егейска Македония според теб - не е от новоосвободените български земи, а споразумението е само ЗА НОВООСВОБОДЕНИТЕ БЪЛГАРСКИ ЗЕМИ - ТРАКИЯ И МАКЕДОНИЯ?
И ЗАБЕЛЕЖИ, ЧЕ ПИШЕ "НАЙ-ПЪРВО", Т.Е. ТОВА ПРЕДПОЛАГА ЧЕ ЩЕ ИМА И ОЩЕ ИЗСЕЛВАНИЯ ОТ МАКЕДОНИЯ И ТРАКИЯ...

Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
    #2949459 - 09.09.2012 21:40 [Re: Ана]

Ти да не би да твърдиш, че Солун е бил под български контрол и знаеш история?

Негатор
Античен вагабонтин

#2949464 - 09.09.2012 21:57 [Re: Taridin]

Очевидно не твърди такива работи - само се чуди защо е забравен Холокоста на 50000 солунски евреи за сметка на 7000 от територията на днешната БЮРМ? Каква е тука поентата, дето се вика?

Ана
почетен член

#2949489 - 09.09.2012 22:37 [Re: Taridin]

Цитат:

Ти да не би да твърдиш, че Солун е бил под български контрол и знаеш история?

Нито ти, нито аз имаме факти, през Втората световна война, Царство България да е подписвало договор с Германия за присъединяване на Македония и Тракия?
Така, че цяла Македония и Тракия са собственост на Третия Райх от 1941 до 1944 г. И какво ще се случи на тази територия може да реши единствено и само Германия, а не царство България.
Сега остана да чуем - Какво се е случило с 50 000 македонски евреи от Солун, които са били извозени с 50 влакови композиции през Македония за около 3 месеца в душегубките на Третия Райх?

Кой унищожи 50 000 евреи от родния град на македонските бракя Кирил и Методии - Солун и какво сториха македонците, за да запазят живота на горките евреи???

Разбрахме, че македонците не са успели да спасят 7000 евреи, защото българите са им "попречили"...
Но кой "попречи" на македонците в Гърция да спасят 50 000 евреи, а ги изпратиха на явна смърт?

Негатор
Античен вагабонтин

#2949628 - 10.09.2012 04:06 [Re: Ана]

Отворањето на „Браќа Манаки“ ќе го гледаат два милиони луѓе!

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDet...etIzdanie=22674

Цитат:

Привилегијата да биде дел од блескавата атмосфера на црвениот тепих на отворањето на интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ со филмот на Драко Митревски - „Трето полувреме“, годинава ќе ја има цела Македонија, а не само оние што ќе се најдат во Битола на 15 септември, велат организаторите

Ана
почетен член

#2949642 - 10.09.2012 07:16 [Re: Негатор]

Цитат:

Отворањето на „Браќа Манаки“ ќе го гледаат два милиони луѓе!

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDet...etIzdanie=22674

Цитат:

Привилегијата да биде дел од блескавата атмосфера на црвениот тепих на отворањето на интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ со филмот на Драко Митревски - „Трето полувреме“, годинава ќе ја има цела Македонија, а не само оние што ќе се најдат во Битола на 15 септември, велат организаторите

Правилно ли съм съм разбрала, че прокълнатата от родния си баща и отлъчената от семейството си талмудо-християнка Коен-Младенова-Младеновска е "вдъхновила" Митревски за филма "Трето полувреме"?!

Интересно е дали нашата Леа Коен и Нета Коен-Младеновска са от една и съща фамилия, защото в момента определено "пеят" едни и същи песни?

ЦУНАМИ ОТ МРЪСНА ПЯНА

Негатор
Античен вагабонтин

#2950479 - 11.09.2012 14:52 [Re: Ана]

Премиерът Бойко Борисов: Има опити на кръгове по света да преиначават историята, но България е спасила всичките си евреи по времето на Хитлер
http://www.focus-news.net/?id=n1694565

Ерусалим. Има опити на кръгове по света да преиначават, да тълкуват, коментират историята. Но аз мисля, че България е държава, спасила всичките си евреи по времето на Хитлер, и то благодарение на целия български народ, това каза премиерът Бойко Борисов на съвместна пресконференция с премиера на Израел Бенямин Нетаняху, предаде специалният пратеник на Агенция „Фокус” Денка Кацарска.

„Благодаря на премиера Нетаняху за високата оценка за спасяването на българските евреи”, каза Борисов. Благодарение на това, че се е вдигнал като стена, благодарение на парламентаристите, на Българската православна църква, на българските интелектуалци, на целия народ - подчерта премиерът.

Догодина честваме 70 години и съм убеден, че с премиера Нетаняху ще направим така, че и в Израел, и в България да се вдигнат паметници, да се оцени жеста на българския народ, който е направил нещо нечувано дотогава, каза премиерът Борисов.

Сега е лесно да тълкуваме историята, но ако от друга страна имаш Хитлер с неговата машина е много трудно да се опълчиш и да спасиш своите най-близки. Вчера с представители на българските еврейски общности, когато разговарях, те казаха - вие не сте спасили 50 000 български евреи. Слагаме по два процента ръст на година, следователно те вече са над 100 000 души. Ако не бяхте ги спасили тогава, днес нямаше да са сред нас техните деца и внуци, разказа Борисов. Разчитам много на личната подкрепа на премиера Нетаняху, ще направим така, че да се оцени това, което е направено тогава, каза премиерът Бойко Борисов.

Негатор
Античен вагабонтин

#2951672 - 13.09.2012 01:07 [Re: Негатор]

Дарко Митревски: „Трето полувреме“ е емотивен филм што каснува за срце

http://www.dw.de/dw/article/0,,16233749,00.html?maca=maz-TB_maz_utrinski-5917-xml-mrss

Трето полувреме“ не се занимава со политички прашања, но допира болни теми

Филмот доби политичка „аура“ со жестоките реакции од страна на бугарските медиуми и историчарите. Митревски ги оцени како безумни реакциите на негледан филм, но и навредите упатени до него како автор дека во филмот користи јазик на омраза. Реакциите не престануваат, па и чешките копродуценти неодамна беа обвинети за „антибугарска пропаганда со пари од ЕУ“.

„Сите тие квалификации за тие напади ги кажав пред неколку месеци кога се' уште наивно верував дека кампањата што се води во Бугарија е дело на одредени кругови, „запалени“ глави, евентуално политички екстремисти ит.н. За жал се покажа дека ова е една добро организирана машинерија на режимот на Бојко Борисов, која ги разбуди сите свои „шрафови“ и медиумски и политички, да се работи против овој филм. Не може да се има став за негледан филм или за непрочитано сценарио. Тие се трудат веќе цела година филмот да не се појави, да ги спречат сите извори на неговото финансирање, прво во Македонија, па во Европскиот парламент и сега на крајот во Чешка, овој филм да не биде виден, барем не пошироко како што планирам и така, една приказна која била криена многу внимателно цели 70 години, да не исплива на површина. Тоа за што тие зборуваат, во овој филм го нема. Нема јазик на омраза, нема антибугарски ноти, нема ништо освен гола фактографија и човечки приказни“, изјави Митревски за Дојче веле.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 78 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4115

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.