ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Што е лошо кај....
    #2951501 - 12.09.2012 21:57

-Српските шовинисти - не' учат да ги мразиме Бугарите и дека говориме на наметнат бугарски дијалект наместо вистинскиот јужносрбијански (?!) и кога би им се дало власт во Македонија би ништеле се' што е бугарашко до сотирање.
-Бугарските шовинисти - не' учат да ги мразиме Србите и велат дека говориме на србизиран до трт дијалект и кога би им се дало власт би ништеле се' што е србоманско во Македонија, а особено оние од мешаните бракови (примерот што го даде Србо од Котле)
-Србоманите (не србофилите, бидејќи има разлика) се преправаат дека се Македонци приближувајќи ни ги српските ставови, убедувајќи не дека Србите ни се први браќа а тоа со црквата и поддржувањето на Грците е само онака и дека Бугарите се Татари и со нив не можеме да имаме ништо и никогаш не сме имале ништо заедничко.
-Бугарашите (не бугарофилите, ниту пак македонските Бугари бидејќи има разлика) само кинкаат УДБА, србокомуњари, србизација, рејугословенизација, мразат Срби, колнат како жени а не прават ништо Македонците да ги запознаат убавите страни на Бугарија, Бугарите и нивната култура.


Кога првпат отидов во Бугарија не видов никаде Татари, видов убави, културни и пристојни луѓе и никој не ме замараше со глупости. Е имаше такви кои ми велеа: „вие сте македонски б'лгари и в това нјама ништо лошо“ на коешто јас им кажав: „не бе вие сте бугарски македонци и во тоа нема ништо лошо“ што заврши со смеа и без дипломатски скандал. Не велам дека нема и поинаков вид на Бугари, но веројатно имав среќа да си поминам убаво. Многу ми се допаѓа бугарската музика, а и бугарскиот јазик е доста пријатен за уво, особено кога го слушам од Бугарки. Да не треба да се чувствувам лошо поради тоа? Недоволно Македонец?

Се знам со една девојка која е Србинка од Македонија. Не ми е ништо, нема ништо меѓу нас, дури не сме ни доволно блиски да се наречеме ни другари ни пријатели или сл. но многу ја почитувам поради нејзиното однесување и она што во Бугарија се нарекува изл'чване. Таа си ги сака Србите, многу убаво игра српски ора, ама ги сака и македонските песни и не се фолира вметнувајќи српски зборови како што прават некои србомани на пример и се однесува сосема нормално - и што сега, јас би требало неа да ја мразам поради српските колонисти по 1913 год.?

Или можеби би требало да се чувствувам виновен и да се срамам затоа што некои од омилените песни на омилената ми група од бивша Ју, а тоа е Леб и Сол се испеани на српски? А Бугарите слободно да полнат стадиони на Брена, Цеца и Бијело Дугме?

Море аааајде деф од тука, Македонија си е Македонија

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Што е лошо кај....
    #2951506 - 12.09.2012 22:03 [Re: Пaт]

србокомуняр!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Што е лошо кај....
    #2951507 - 12.09.2012 22:09 [Re: татар]

Вашите ги деля на диаспораджии,недоучили и нормални люде...Първите са най-велики,ама Македония я знаят само на картинка,а недоучилите мразят всичко що не почва с буква "М" без да знаят защо...третите са....македонци

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Што е лошо кај....
    #2951519 - 12.09.2012 22:19 [Re: Пaт]На партядрата угодия нема, и сам го знаеш. За тях всеки мислещ различно от партядрото, е враг.

Не ти, а те - партядрата - следва да се срамуват. Ама тва чувство им е непознато.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: Што е лошо кај....
    #2951521 - 12.09.2012 22:22 [Re: Пaт]

Браво бе Пат,многу добро напишано.Имаш си свои јасни ставови,немаш предрасуди, това ме ареса.За србинката,пушти си раката ич не се мисли,не остави така незавршено.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29535
Re: Што е лошо кај....
    #2951522 - 12.09.2012 22:24 [Re: Пaт]

Цитат:

-Српските шовинисти - не' учат да ги мразиме Бугарите и дека говориме на наметнат бугарски дијалект наместо вистинскиот јужносрбијански (?!) и кога би им се дало власт во Македонија би ништеле се' што е бугарашко до сотирање.
-Бугарските шовинисти - не' учат да ги мразиме Србите и велат дека говориме на србизиран до трт дијалект и кога би им се дало власт би ништеле се' што е србоманско во Македонија, а особено оние од мешаните бракови (примерот што го даде Србо од Котле)

Кога првпат отидов во Бугарија не видов никаде Татари, видов убави, културни и пристојни луѓе и никој не ме замараше со глупости.Път, мисля че сам си отговорил на дилемата си. Твоята дилема е и моя дилема, но погледната от другата страна.
Това, което знам от историята за Македония е, че Македония е била най-българската земя(разбира се веднага след Добруджа).
Когато за пръв път отидох в Македония и аз бях очарован. И от хората, и от природата, и от историческото наследство.
Когато Македония получи независимост очаквах, че България и Македония ще плеснат с ръце и ще се прегърнат. Какво беше моето удивление, когато се разгърнаха "анти" кампании и двете държави не се доближиха и на милиметър една до друга.
Сега си мисля, че за това отчуждение са виновни два фактора: Първия е югославското минало на Македония(с Югославия бяхме врагове). И Втория за постюгославското продължение на разделението мога да обвиня освен Сърбия, Гърция и Илюминатите, също и собствената си държава.
Продължението следва.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Што е лошо кај....
    #2951524 - 12.09.2012 22:28 [Re: Пaт]

Не съм сигурен, че всички ще те разберат, но няма как.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Што е лошо кај....
    #2951529 - 12.09.2012 22:37 [Re: Боко Тиквата]

Хехе, Боко за Србинката, со неа се знам од пред некое време и таа веќе е вљубнеа (можеби веќе и армасана) а јас не верувам во несреќна и невозвратена љубов Но не тоа ми беше поентата. Едноставно кажано не сакам да бидам шовинист и историски и политички исфрустрирана личност. Може да спориме и за историјата и за политиката при што можеби и нема да бидам супер објективен што е и нормално бидејќи сум субјект, а не објект, како што кажа некој во една прилика.

Но што има да се потресувам околу површни работи и да бидам со ограничен ум. Јас велам дека токму тие, шовинистите од било кој вид, најмалку си ги познаваат културните вредности на опцијата или каузата за која се залагаат, а тоа важи и за македонските шовинисти, бидејќи ги гледаат само нештата коишто сакаат да ги видат, притоа самите пропуштајќи ја вистинската страна на случувањата, правејќи си некои свои претстави за нештата, но тоа е ограничување на погледите.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Што е лошо кај....
    #2951531 - 12.09.2012 22:38 [Re: Пaт]

Цитат:

....
Кога првпат отидов во Бугарија не видов никаде Татари, видов убави, културни и пристојни луѓе и никој не ме замараше со глупости. Е имаше такви кои ми велеа: „вие сте македонски б'лгари и в това нјама ништо лошо“ на коешто јас им кажав: „не бе вие сте бугарски македонци и во тоа нема ништо лошо“ што заврши со смеа и без дипломатски скандал.....Бе ти да не си ме видел мене, без да се обадиш?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Што е лошо кај....
    #2951532 - 12.09.2012 22:40 [Re: Esther]

Чекај да те србизирам малку.


--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Што е лошо кај....
    #2951534 - 12.09.2012 22:42 [Re: Пaт]

Бре Пат кога беше у Бугарско, прч виде ли?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: Што е лошо кај....
    #2951537 - 12.09.2012 22:44 [Re: Пaт]

Да бе,така е.Јас мислам дека се е до домашното воспитување.Семејството е основата.Човек треба да прошета да види а не да слушаш други шо ти говорат.Јас немам предрасуди према никој и ништо,додека очичките не ми видат

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Што е лошо кај....
    #2951539 - 12.09.2012 22:44 [Re: niama kak]

Е да го...таквото...сега фали да ми кажеш дека ти си клонинг на прчот и забавата на алл.бг ќе биде комплетна

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29535
Re: Што е лошо кај....
    #2951540 - 12.09.2012 22:46 [Re: kiBik]

Цитат:

....
Кога првпат отидов во Бугарија не видов никаде Татари, видов убави, културни и пристојни луѓе и никој не ме замараше со глупости.
Цитат:


Бе ти да не си ме видел мене, без да се обадиш?За теб не знам, но може и мене да е видял. Жолт со коси очи и криви краци сум, ама създавам илюзията, че съм европеиден(лажлива се разбира)...И аз се чудя, защо харесвам корейски филми, а то ген та дрънка...


--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
filip2
почетен член
***

Регистриран: 17.07.2012
Мнения: 142
Re: Што е лошо кај....
    #2951541 - 12.09.2012 22:46 [Re: Пaт]

Браво Пат!
Ме интересира дали и тука ќе се јават дежурни .... да расипат убавиот почеток на оваа тема.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Што е лошо кај....
    #2951543 - 12.09.2012 22:47 [Re: Пaт]

Не бе, я съм по-стар, прчо ми е клонинг.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29535
Re: Што е лошо кај....
    #2951545 - 12.09.2012 22:48 [Re: filip2]

Цитат:

Браво Пат!
Ме интересира дали и тука ќе се јават дежурни .... да расипат убавиот почеток на оваа тема.Филип, шегата не е разсипване на темата , предполагам. Но иначе темата е много добра, както и увода на Път.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Редактирано от Водно конче (12.09.2012 22:49)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
filip2
почетен член
***

Регистриран: 17.07.2012
Мнения: 142
Re: Што е лошо кај....
    #2951546 - 12.09.2012 22:50 [Re: Бяло Конче]

Конче ти не спаѓаш во ...дежурните


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Што е лошо кај....
    #2951551 - 12.09.2012 22:53 [Re: Бяло Конче]

Коњче, абе во ред сето тоа...Јас тоа си го објаснувам едноставно како разлика во системите низ кои сме поминале, пред се образовните системи, различни национални митологии нели...Меѓутоа, пред било какво обединение на било која држава со било која држава на Балканот прво треба да има запознавање, и тоа искрено, а не тоа романтичното, од книгите. Инаку секогаш кога и да е ќе пукне. А па и не мора да има обединение. Доволно е разбирање да има.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29535
Re: Што е лошо кај....
    #2951555 - 12.09.2012 22:59 [Re: Пaт]

Цитат:

Коњче, абе во ред сето тоа...Јас тоа си го објаснувам едноставно како разлика во системите низ кои сме поминале, пред се образовните системи, различни национални митологии нели...Меѓутоа, пред било какво обединение на било која држава со било која држава на Балканот прво треба да има запознавање, и тоа искрено, а не тоа романтичното, од книгите. Инаку секогаш кога и да е ќе пукне. А па и не мора да има обединение. Доволно е разбирање да има.Много си прав. Австрия и Германия нямат нужда да се обединяват, ама си живеят в перфектна връзка помежду си, че и си подържат и общия език, което не е било задължително, но пък е отлична идея. А Австрия и Германия според мен са по-отдалечени една от друга от колкото България и Македония. И си мисля, че Филип е прав, когато казва, че често не се е правило разлика в миналото между българи и сърби например, до степен те да се имат за общ народ. От там и идеята за една обидинена държава - Сръбско-българска - преди Освобождението, но нещата тръгват в лошата посока, за жал.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Што е лошо кај....
    #2951563 - 12.09.2012 23:06 [Re: Пaт]--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
filip2
почетен член
***

Регистриран: 17.07.2012
Мнения: 142
Re: Што е лошо кај....
    #2951568 - 12.09.2012 23:09 [Re: Бяло Конче]

Цитат:


Много си прав. Австрия и Германия нямат нужда да се обединяват, ама си живеят в перфектна връзка помежду си, че и си подържат и общия език, което не е било задължително, но пък е отлична идея. А Австрия и Германия според мен са по-отдалечени една от друга от колкото България и Македония. И си мисля, че Филип е прав, когато казва, че често не се е правило разлика в миналото между българи и сърби например, до степен те да се имат за общ народ. От там и идеята за една обидинена държава - Сръбско-българска - преди Освобождението, но нещата тръгват в лошата посока, за жал.
Да Конче...за жал. И од там насетне започва трагедијата на всички.
Да бидам до крај искрен. Тоа кое ти го пиша го знаеме и ние и цел свет и е целата вистина. Етнолози мешетари по европска Турција во нивните доклади секогаш велеле дека не смее да се дозволи една Словенска држава. Од нивен аспект гледано можело во најлош случај за нив да има само две, СрбоХрватска и Бугарска. А ова денешново им е бонус невиден, право трло без кучиња.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31248
От: Съзаклятието
Re: Што е лошо кај....
    #2951572 - 12.09.2012 23:16 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

А Австрия и Германия според мен са по-отдалечени една от друга от колкото България и Македония.


Не са, Коньо.
След ПСВ Версайският и Сенжерменският договори изрично забраняват обединение между Австрия и Германия. Което иска да каже, че такава тендеция е имало.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Што е лошо кај....
    #2951598 - 12.09.2012 23:33 [Re: Боко Тиквата]

Отивам през 2000ната година май месец в Охрид-гъз път да види.Бяха ми казали да питам за нощувка в частни домове и набързо си намерих подслон (хората ме посрещнаха като поп)...Излизам да се разходя (колата я оставих в гаража на домакина) и гледам-в един двор варят ракия (рано сабаале),по обяд минавам-пак варят,вечерта след ресторанта (към един и нещо) се прибирам и гледам-още варят...Ебаго-май месец...!Един човек се появи на двора и аз като културен селянин викнах:Абе от какво вариш тая ракия по това време?
Човека само дойде,отвори вратницата и каза:Влазай!
-Ама не...аз само питам...таковата...
-Влазай ти рекох!
Брех!Пусти македонци-ако не вляза може да ми направят нещо-таковам ли им адета!
Влязах...Жена му донесе един леген салата и....така и не разбрах от какво я беше варил пустата ракия

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Што е лошо кај....
    #2951610 - 12.09.2012 23:42 [Re: татар]Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Што е лошо кај....
    #2951649 - 13.09.2012 00:20 [Re: niama kak]

Предложих на Горан (не ми отговори) да си вземе Пирин-да събере сънародниците негови,които искат да го вземат,да каже кога и от къде ще почнат-ще им донеса кирки,лопати и по две цинкови кофи на калпак!Копаят-носят през граница,копаят-носят през граница....Докато си го вземат всичкия-щом си е техен...

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Што е лошо кај....
    #2951657 - 13.09.2012 00:27 [Re: татар]

Ти да не си бил ефрейтор в казармата, гадняр такъв?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Што е лошо кај....
    #2951660 - 13.09.2012 00:35 [Re: niama kak]

старшина II степен

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Што е лошо кај....
    #2951661 - 13.09.2012 00:36 [Re: татар]

Я го преведи на кашишки, бе серсем.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Што е лошо кај....
    #2951662 - 13.09.2012 00:37 [Re: niama kak]

мисля,че е младши сержант

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Што е лошо кај....
    #2951665 - 13.09.2012 00:42 [Re: татар]

Ааа, колега.
Значи, ти им осигури кофите, а аз шъ им покажа пътеките през границата.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Што е лошо кај....
    #2951763 - 13.09.2012 14:12 [Re: татар]


Ме испонасмеа, да с'ибиш веко.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Што е лошо кај....
    #2951765 - 13.09.2012 14:15 [Re: Пaт]

@Път, риспект, бро. Можи ќе се надоврзам на твоево подоцна, да не останам покусо.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Што е лошо кај....
    #2951809 - 13.09.2012 15:41 [Re: Гай Баньо]


Цък


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Што е лошо кај....
    #2951812 - 13.09.2012 15:45 [Re: Гай Баньо]


Цък!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Што е лошо кај....
    #2951814 - 13.09.2012 15:53 [Re: татар]

Да, знам за тая салата.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
твърдя, ме мога да чета между редовете
    #2951817 - 13.09.2012 16:07 [Re: Гай Баньо]

последното послание от Сърбослав към Сърбослав не го разгадах.
Георгиев изказа мисъл, че Път и Югов са прикрити. Мислех да й възразя, че Път е по прикрит, но добре, че не й възразих


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: твърдя, ме мога да чета между редовете
    #2951818 - 13.09.2012 16:14 [Re: sofmak]

Цитат:

последното послание от Сърбослав към Сърбослав не го разгадах.
Георгиев изказа мисъл, че Път и Югов са прикрити. Мислех да й възразя, че Път е по пикрит, но добре, че не й възразихИ двамата са много прикрити. Прикриват се и от свои, и от чужди. Така се прикриват, че понякога не могат да се намерят.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Што е лошо кај....
    #2951908 - 13.09.2012 19:16 [Re: Пaт]

Цитат:

...а и бугарскиот јазик е доста пријатен за уво, особено кога го слушам од Бугарки......
За бугарките спор няма-доста са приятни някои.
Но за язикот-навистина, првпат го слушам од македонец тоа...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Што е лошо кај....
    #2951961 - 13.09.2012 21:05 [Re: Yuf Gaskew Junior]

Цитат:


За бугарките спор няма-доста са приятни някои.


Някои!!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1486

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.042 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.