ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ!
    #2951836 - 13.09.2012 17:14

Решавањето на билатералните спорови и понатаму останува како еден од клучните моменти за прием во Европската унија. Ова може да се заклучи од новата резолуција за проширување на ЕУ за периодот од 2012-2015 година, што денеска ја усвои Комисијата за надворешни работи на Европскиот парламент.

Добрососедските односи на прво место

Европратениците ги ставаат добрососедските односи на клучно место во евоинтеграцијата и процесот на проширување, бидејќи како што стои во резолуцијата голем број на земји кандидати и потенцијални кандидати продолжуваат да имаат нерешени прашања со соседите, па оттука и барањето на ЕП, „сите засегнати страни треба да работат отворено кон решавањето на билатералните тензии, каде овие прашања треба да бидат решени пред пристапувањето“.

Во резолуцијата процесот на проширувањето и стратегијата на ЕУ во оваа област се разгледува во целост без навлегување во поединечните случаи на земјите кандидати, бидејќи поединичените случаи на земјите кандидати се обработени во посебните извештаи за секоја земја посебно.

http://dnevnik.mk/default.asp?ItemID=83D0028CF67A974287A438869AEA9EAE

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23932
Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ!
    #2952134 - 14.09.2012 05:07 [Re: Македонец]

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=3AFB842C8CE26840AAC3EE4BC84953A6

Бугарите терцираат околу крадењето на историјата, а ние невешто се браниме повикувајќи се на антички корени, притоа заборавајќи ги нашите основни корени: словенството, кирилицата, Мисирков, Блаже. Нашите добронамерни пријатели од Бугарија, пред се' од левицата, одамна не' предупредуваа за ова: дека политиките на ДПМНЕ создаваат јазови, а не мостови и дека Бугарија е членка на ЕУ и нема да трпи понижувања на јавна сцена од нашиве млакоњи. Овие добронамерни предупредувања беа искажани и пред претставници на ДПМНЕ, кои мудро молчеа и спремаа нова пакост. Македонија стана главна тезга на српските турбопејачи, од Лепа Брена, Цеца и прононсираниот анти-Македонец Бора Чорба.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ!
    #2952541 - 14.09.2012 21:10 [Re: Негатор]

Интересно е да се прочита како и на некој бугарофоб нештата му стануваат јасни.

Интересни размислувања на Гордан Георгиев.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23932
Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ!
    #2952639 - 15.09.2012 00:35 [Re: Македонец]

http://www.cross.bg/1326479

Цитат:

Виждаме агресивната политика, която води към нас Македония, на която ние не даваме отпор.
Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31331
От: Съзаклятието
Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ!
    #2952642 - 15.09.2012 00:45 [Re: Негатор]

Интересно за какъв ли отпор иде реч?

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DIVА
неопитомена
****

Регистриран: 01.07.2011
Мнения: 3735
От: Дивия запад
Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ!
    #2952649 - 15.09.2012 01:14 [Re: admiral]

Цитат:

Интересно за какъв ли отпор иде реч?
Прав десен.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29594
Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ!
    #2952652 - 15.09.2012 01:21 [Re: DIVА]

Цитат:

Цитат:

Интересно за какъв ли отпор иде реч?
Прав десен.И ляво круше.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23932
Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ!
    #2952660 - 15.09.2012 02:48 [Re: DIVА]

Позиция на СДС, относно кражбата на българска история от страна на бивша Югославска Република Македония

http://sds.bg/articles/6776-pozitsiya-na...lika-makedoniya

За пореден път българското общество е взривено от много сериозна политическа провокация от страна на управляващите в Република Македония. Този път причината е организирането на изложба „Македонското ръкописно богатство през вековете”, която Македония ще представи от 9 до 21 октомври в Кралския музей „Маримон” в Белгия.

Въпреки че организаторите в Брюксел промениха името на скандалната изложба, опитваща се да представи средновековни ръкописи за македонски, медиите в Скопие подеха поредната агресивна акция срещу България на фона на „Историята” на Паисий. Вероятно, това е опит да се отклони вниманието на македонските граждани от далеч по-сериозните проблеми, които съществуват в държавата им, но България повече не трябва да мълчи.

Няма как и не трябва българското правителство да остави без реакция твърденията, че „История славянобългарска” на Паисий Хилендарски и средновековните ръкописи, показани в изложбата са „македонски”, тъй като това означава отричане на голяма част от българската история и култура, на българската духовност и национална идентичност.

През цялото си 68-годишно съществуване държавата Македония посяга на българската история. Практиката да се фалшифицират исторически паметници и факти, доказващи българския произход на населението, населяващо Вардарска Македония датира от 1944 г. – годината, в която изкуствено се създава нова държава, с нов език, на която и трябва и съвсем нова история. Този път, обаче наглостта на македонските управляващи е огромна, тъй като е демонстрирана в сърцето на Европейския съюз, с цел легитимация на кражбата и лъжата за древността на Македонската държава. Друг е въпросът, че шизофренната държавна политика на Македония така е объркала съзнанието на македонските граждани, че те не знаят дали са потомци на Филип и Александър Македонски, или на цар Самуил и Св. св. Кирил и Методий...

Крайно време е българските институции да реагират срещу наглото поведение на македонската власт и македонските историци! Крайно време е да престанем с криворазбраното покровителствено отношение към нашите „братя”, които не ни чувстват такива!

СДС настоява:

1. Да се замразят преговорите с Бивша югославска република Македония за присъединяване към ЕС, докато не се прекрати кражбата на българска история и култура и не бъдат изцяло гарантирани правата на всички македонски граждани, които се чувстват българи!

2. Министерството на външните работи да излезе с официална позиция по въпроса с присвояването на българска история от страна на македонската държава и в частност с опита за представяне на български средновековни ръкописи като македонски!

3. Народното Събрание да изрази ясна и категорична позиция по въпроса за съществуването на „македонско малцинство” в България!

Не трябва да позволяваме подобни провокативни акции да останат без последствия, тъй като по този начин се посяга не само върху българската историческа памет, но и върху националния суверенитет на България! Ако не реагираме сега – утре ще бъде късно!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23932
Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ!
    #2952662 - 15.09.2012 02:49 [Re: Негатор]

Цитат:

Да се замразят преговорите с Бивша югославска република Македония за присъединяване към ЕС, докато не се прекрати кражбата на българска история и култура и не бъдат изцяло гарантирани правата на всички македонски граждани, които се чувстват българи!
Или с 2 думи - ВЕТО ЗА БЮРМ!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31331
От: Съзаклятието
Re: Со антибугарска пропаганда нема во ЕУ!
    #2952860 - 15.09.2012 16:21 [Re: DIVА]

Цитат:

Прав десен.


Само побойници си нямахме тук все още...

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 21 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 860

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.