ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952515 - 14.09.2012 19:58 [Re: Пaт]

Цитат:

Види сега, можеби па и јас не пишувам баш најправилно македонски.

Значи, кажав дека доколку филмот Вчерашниот обед беше снимен наместо филмот Трето полувреме но пак да беше режиран од Митревски и финансиран (делумно) од Груевски, и се прикажеа кукастите крстови и сцените каде таткото на Катерина зборува за независима Македонија, и каде бугарскиот чиновник ја злоставува малолетната Катерина, сто посто сум сигурен дека ќе се деревте на цел глас дека тоа е умислена антибугарска пропаганда, конструкција и долна л'жа за Б'лгарија и б'лгарскија народ.

+1 За това съм напълно съгласен, както и че субективната ни оценка щеше да бъде повлияна.

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2952536 - 14.09.2012 21:01 [Re: Maria66]

Цитат:

Хе хе шикалкавиш......
За нас истината не е пропаганда па дори когато не ни е приятна - подгреването даде точно това как се трансформира конкретната личност в конкретните исторически обстоятелства едно от които е дебилизма на българските чиновници/то те са си такива и сега / и това е истина поднесено добре или лошо с художествени похвати. Но щом не виждаш разлика ОК

Амиии, има разуика. Докатуу във Вчерашния обед се говори за това как се трансформира конкретната личност (което си е също така филмска симболика, нали) в Трето полувреме може би (щото все още не съм гледал филма) се говори за трансформацията на цяла една общност.

--------------------
Ridentem dicere verum

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2952553 - 14.09.2012 21:45 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Цитат:

Види сега, можеби па и јас не пишувам баш најправилно македонски.

Значи, кажав дека доколку филмот Вчерашниот обед беше снимен наместо филмот Трето полувреме но пак да беше режиран од Митревски и финансиран (делумно) од Груевски, и се прикажеа кукастите крстови и сцените каде таткото на Катерина зборува за независима Македонија, и каде бугарскиот чиновник ја злоставува малолетната Катерина, сто посто сум сигурен дека ќе се деревте на цел глас дека тоа е умислена антибугарска пропаганда, конструкција и долна л'жа за Б'лгарија и б'лгарскија народ.

+1 За това съм напълно съгласен, както и че субективната ни оценка щеше да бъде повлияна.

DIVА
неопитомена

Регистриран: 01.07.2011
От: Дивия запад
    #2952554 - 14.09.2012 21:46 [Re: Пaт]

Кръстник, в предишната тема не пожела да ми отговорш. Що така? Нямаш отговор на въпроса "Защо на концлагера в Треблинка е овесено българското знаме?" Това художествен похват от страна на Митревски ли е или показва тоталната му неграмотност? Все още ли считаш филма само за любовна сага? Не е ли малко наивно да смяташ, че български политици, евродепутати и цялата общественост са скандализирани от един "любовен" филм? Или тази антибългарска пропаганда не е точно пропаганда, малко по-различна е!?!? По-различна е, да. Очакваше се Македония да спре с нападките срещу България, но не би. Още веднъж управата на Груйо доказа, че води страната ви в Азия или църна Африка, но не и в Европа.

Ще споделиш ли и с мен как филмът на безДарко не е антибългарска пропаганда и ние вдигаме много шум за нищо?

Пaт

#2952555 - 14.09.2012 21:46 [Re: Гай Баньо]

Што се чудиш бе, Тофу Чиз не е спамбот, само така се прави за да биде интересен

--------------------
Ridentem dicere verum

niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2952556 - 14.09.2012 21:47 [Re: Пaт]

Напротив, в "Подгряването" се показва трансформацията на общността чрез отделната личност. И още, как влиянието на историческите събития от периода се отразява и възприема от различните поколения. Там са представени четири период от историята с четири различни персонажа, въпреки че всичко се върти около главната героиня.
Ако ти е интересно, може да продължим по темата?

Пaт

#2952557 - 14.09.2012 21:51 [Re: DIVА]

Дива, несакајќи сум го пропуштил тоа твое прашање, с'жалјавам Значи пак да повторам, филмот го немам гледано и не можам да судам дали е антибугарска пропаганда или не е. Има љубовна приказна во него, но не е само тоа, туку е и историски наратив. И сега за да стапам во одбрана на филмот ќе треба како папагал да ги повторувам зборовите на Дарко Митревски, бидејќи други позитивни информации за тој филм немам. Ако пак сакам да го напаѓам тој филм, имам поголем избор на зборови, ехееее Само што јас со туѓи зборови избегнувам да се служам.

И каде го виде ти тоа бугарско знаме кај Треблинка, можеш ли да постираш?

--------------------
Ridentem dicere verum

niama kak
рекордьор

Re: това сме го обсъждали много пъти
    #2952558 - 14.09.2012 21:52 [Re: Пиринец]

Сещаш ли се, че освен Гьобелсова има и друга пропаганда!
Може ли да формулираш понятието фашизъм и да го свържеш с японците, ако обичаш?

Пaт

#2952559 - 14.09.2012 21:53 [Re: niama kak]

Да бе, нели тоа беше стариот ВМРО-вец, син му, внука му Катерина, и комунистот кој подоцна ќе стане УДБ-аш, така ли беше?

--------------------
Ridentem dicere verum

niama kak
рекордьор

#2952560 - 14.09.2012 21:55 [Re: Гай Баньо]

Благодаря за обяснението на "явно", но аз имах предвид точно вашия вариант.

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 32 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3338

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.