ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952561 - 14.09.2012 21:56 [Re: Пaт]

Точно така.
ПП След Удбаш стана политик.

Редактирано от niama kak (14.09.2012 21:58)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #2952566 - 14.09.2012 22:13 [Re: Пaт]

Не може и дума да става да се сравняват двата филма. "Подгряването на вчерашния обед" не е антибългарски, напротив, този филм се приема много добре в България, защото е обективен, докато за "Третото полувреме" - айде, не съм го гледал, но само това, което знам за него ме отвращава. Добре, ще го гледам, но той е много под нивото на "ПОдгряване на вчерашния обед". И ти ако си писмен, Падавичар също, то не може да се каже, че това е така за всеки македонец. В Македония ще гледат "Трето полувреме" и ще си кажат: "Ебем ви пичку бугарска фашистичка окупаторска" или нещо подобно. Ако се направи един нормален и обективен филм за лошото лице на българския фашизъм - никой българин няма да го оспори, защото има много такива български филми, но това не е филм насочен срещу българския фашизъм, а изобщо срещу българите. Може би не искаш да ни разбереш, защото не искаш да влезеш в нашата кожа. Постави се на мястото на един среден българин. Представи си, че ти си българин. Е, как би реагирал тогава срещу подобни правокации?

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Редактирано от Водно конче (14.09.2012 22:13)

DIVА
неопитомена

Регистриран: 01.07.2011
От: Дивия запад
    #2952568 - 14.09.2012 22:17 [Re: Пaт]

Благодаря за отговора, Кръстник! Много снимки бяха показани с българското знаме, окачено на концлагера, както тук, така и във Воденицата. В момента нямам време да ровя, за да намеря снимката, но при първа възможност, ако някой друг от съфорумниците не ме отмени, ще я потърся и пейстна и в тази тема.
Що се отнася до филма, ти как мислиш, дали би се вдигнал толкова шум от българска страна без нищо? Отговори ми на този въпрос, моля!

niama kak
рекордьор

#2952571 - 14.09.2012 22:23 [Re: DIVА]

Дарко ще е много тъп, ако остави този кадър във филма.
Аз предполагам, че е изчистил някои неща.

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2952572 - 14.09.2012 22:24 [Re: Бяло Конче]

Аз да съм един средностатистически българин (ето и ще се опитам да пиша на български, колкото го мога ), и да живея в България, най-веройатно би реагирал горе-долу както и всички тук, поради цялокупната обстановка. Обаче, това което ми е интересно е, че в тази снимка където Митревски говори с български журналисти и с някои по-стари хорица, тези по-старите българи намериха разбирателство с Митревски и се водеше една цивилизована дискусия. А в България просто, колкото аз мога да видя, не се позволи да се слушне гласа на другата страна, нали така? И общо взето, както ти казваш, че в Македония се води антибългарска пропаганда, то и аз съвсем свободно мога да кажа, че и в България вече с години се води една антимакедонска пропаганда, която особено се засилва във последно време. На пример, какво беше филма "Мъкедония", и то виж изненада, в продукция на БТВ? То си беше чиста преднамерена пропаганда.

--------------------
Ridentem dicere verum

niama kak
рекордьор

#2952578 - 14.09.2012 22:37 [Re: Пaт]

Така е, но изборът е наш!
Не съм сигурен, мисля, че Дарко направи своят избор.
След като гледах един друг негов филм, не мисля, че е Бездарко, но това ме натъжава още повече.

kiBik
злопаметен

Регистриран: 16.11.2011
    #2952584 - 14.09.2012 22:45 [Re: Пaт]

Цитат:

Аз да съм един средностатистически българин (ето и ще се опитам да пиша на български, колкото го мога ), и да живея в България, най-веройатно би реагирал горе-долу както и всички тук, поради цялокупната обстановка. Обаче, това което ми е интересно е, че в тази снимка където Митревски говори с български журналисти и с някои по-стари хорица, тези по-старите българи намериха разбирателство с Митревски и се водеше една цивилизована дискусия. А в България просто, колкото аз мога да видя, не се позволи да се слушне гласа на другата страна, нали така? И общо взето, както ти казваш, че в Македония се води антибългарска пропаганда, то и аз съвсем свободно мога да кажа, че и в България вече с години се води една антимакедонска пропаганда, която особено се засилва във последно време. На пример, какво беше филма "Мъкедония", и то виж изненада, в продукция на БТВ? То си беше чиста преднамерена пропаганда.

Извинявай, но трябва да коригирам няколко "граматически" грешки:
1. Къде Дарко говори с български журналисти и с няколко по-стари български хорица?
2. Къде в България не се дозволува да се слушне и другата страна?
3. А дали си има крушката опашка?
4. Как не се умори цял ден да говориш, без да си убеден в правотата си (на това може и да не ми отговаряш)?

DIVА
неопитомена

#2952586 - 14.09.2012 22:48 [Re: niama kak]

Цитат:

Дарко ще е много тъп, ако остави този кадър във филма.
Аз предполагам, че е изчистил някои неща.

Имам същото предчувствие, но колкото и да чисти, следите остават.

Цитат:

Неотдавна в Македония направиха филм под заглавие „Трето полувреме“. В него има внушения, че лагерът за изтребление на евреи Треблинка е бил под български контрол и че цялата депортация на седемте или осемте хиляди македонски евреи е по идея на българското правителство и че това е извършено едва ли не с огромен ентусиазъм, за да се покаже, че българите са били по-старателни и по-жестоки от офицерите от Вермахта и от есесовците.

уеб страница

@Кръстник, засега не намерих снимката, но и тази статия може да видиш, ако желаеш. А и коментара на Няма как може да ти послужи за доказателство, че такава снимка имаше.

Моля, ако някой я намери, нека я пейстне в темата!

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2952588 - 14.09.2012 22:53 [Re: Пaт]

Цитат:

... ќе се деревте на цел глас дека тоа е умислена антибугарска пропаганда, конструкција и долна л'жа за Б'лгарија и б'лгарскија народ ...

Къде гледаш тук някой да се "дере"?
А не е ли долнопробна юго-пропаганда, съшита с бели конци манипулация и обида за БГ и БГ народ?

DIVА
неопитомена

#2952589 - 14.09.2012 22:54 [Re: Пaт]

Кръстник, на крак му отидоха български журналисти на Даркото, на среща в Скопие, за която той беше поставил условията. И какво стана? Ами Дарко просто не дойде. Каква изненада. Толкова добронамерен човек, говорил си с възрастни хорица мирно и тихо, а не посмя да отиде на среща с български журналисти в центъра на Скопие. Та къде викаш е идвал Дарко? В България? Това да не е виц!?

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 30 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3332

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.