ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952603 - 14.09.2012 23:11 [Re: Пaт]

Цитат:

Цитат:


1. Къде Дарко говори с български журналисти и с няколко по-стари български хорица?
2. Къде в България не се дозволува да се слушне и другата страна?
3. А дали си има крушката опашка?
4. Как не се умори цял ден да говориш, без да си убеден в правотата си (на това може и да не ми отговаряш)?
1. Па двапати или трипати веќе го постирав тоа видео надевајќи се дека некој ќе искоментира нешто, ама ништо од тоа. Овие не ли се Бугари тука (изгледај го целото, или ќе коментираш од памет можеби? )

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AJIt6iV-ruc

2. Конкретно во случајот, на БНТ и БТВ, каде се сечат изјавите на Митревски и тенденциозно се редат да излезе дека кажал нешто што не го кажал.

3. Преведи на бугарски

4а). Се надевам дека не мислиш дека сум должен да ти давам отчет за тоа како го исполнувам слободното време.
4б). Па и на глупости ли да одговарам?Отг. 1: И сто пати да го постираш, нема да видиш дека тоа се не бугарски журналисти, а едни хорица от едно малцинство во Бугария, кое е от спасените во ВСВ.
Отг. 2: Както ти беше казано, беше предложено на Дарко да излезе на пряка емисия. Той се покри като мръсен червей.
Отг. 3: Акция - реакция
за 4. не държах на отговор, но щом си го дал - твой си е. Млад си, енергичен си, наивен си, бориш се.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952605 - 14.09.2012 23:13 [Re: Пaт]

Хм на сайта на IMDB за Tрето полувреме пише:
Цитат:

Spitz is the German-Jewish coach of the historic Macedonia Football Team, which during World War II, under his leadership, became the champion of the fascist-controlled National Football League. A true story.[url=

[/url]]
А по Euronews 1:10 казаха, че във филма българската власт се опитвала да ликвидира еврейския треньор.

WTF, бе?

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Илийца
Понаминаваща
***

Регистриран: 23.11.2009
Мнения: 107
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952606 - 14.09.2012 23:14 [Re: Пaт]

Цитат:

Е што е смешно? А ова што е?


--------------------
Македония маки да мачи по неговата смърт, а покрай неа и ние Македонците. Со насолзени очи му прозборев: Александре, Александре, дедо мил, од толкава държава што направи само педа земя ни остана!
И.Трпоски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952607 - 14.09.2012 23:14 [Re: kiBik]

Аха. И кое е тоа малцинство? Кој го повикал на емисија? Од БТВ ли?

--------------------
Ridentem dicere verum

Редактирано от Пѫт (14.09.2012 23:16)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952608 - 14.09.2012 23:15 [Re: Пaт]

Цитат:

Аха. И кое е тоа малцинство?Па види, прочети, па тогаш постирай. Яс ли да те учам?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952609 - 14.09.2012 23:19 [Re: Пaт]

Цитат:

Аха. И кое е тоа малцинство? Кој го повикал на емисија? Од БТВ ли?Евреи се тие со кои разговара на тој клип.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952610 - 14.09.2012 23:19 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Хаха, одлично си ме проценил, јас себе си се гледам на истиот начин. Се заинтересирав за твојот "сблъсък с Македония" што породил "негативен субективизъм" кај тебе. За што станува збор?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952612 - 14.09.2012 23:20 [Re: Гай Баньо]

Да бе, тоа беше повеќе како реторичко прашање.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952615 - 14.09.2012 23:23 [Re: Пaт]

Цитат:

Да бе, тоа беше повеќе како реторичко прашање.Хммм, да, дури сега го сфаќам. Ама многу е усукано тоа твое реторичко прашање, човек едвај може да насети накаде го тераш. Еве јас ќе те елаборирам за другите. Демек каде беа од бТВ (или некој од другите бг. медиуми) да поразговараат со тие Евреи и да ги запознаат гледачите со различните страни од приказната, и дека Дарко барем ги удостоил со тоа што им се обратил и го објавува цели разговори. Или така нешто? Добро ли те "преведов"?

Редактирано от Срррбослав Југић (14.09.2012 23:27)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952616 - 14.09.2012 23:25 [Re: strawberry]

Епа тоа со обидот за ликвидација на Шпиц очигледно е уште еден пример во низата диверзии кон ФК Македонија во обид да се спречат да станат шампиони на лигата.

А сега сериозно - странските новинари ако можат би пуштиле и по една бомба во Македонија и Бугарија за да имаат интересни нешта за известување. Така и албанските терористи кои врзуваа цивили за столбови и потоа ги разнесуваа со бомби и кои силуваа работници станаа борци за човекови права, а македонската власт стана узурпаторска и шовинистичка.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 28 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3332

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.