ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Esther
психодесен соросоид

Регистриран: 15.04.2012
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Трето полувреме - продължение
    #2952314 - 14.09.2012 14:51

Цитат:

"В България все още са живи идеологическите наследници на хората депортирали евреите;все още съществуват неофашистки десни клубове в България, които отиват и до там ,че да отричат Холокоста, (до тук с обвинението, че било параноя от наша страна и че Дарко няма нищо насочено срещу съвременна България)

+ което видях от трейлъра;

+ впечатленията ми от прочетеното за филма;

+ личното ми усещане, споделено в предходната тема относно целите, които си поставя филма;

+...(ако нещо пропускам)

правят, според мене, онова идеалистично очакване, което Път изказа (и което, ако се абстрахирам от всичко гореспоменатото, намирам за чудесно), нереалистично.

Цитат:

Па според мене Бугарите многу повеќе ќе се издигнат во очите на Македонците ако излезат со свое видување за филмот откако го изгледале, со трезвено анализирање на тоа што им се допаѓа, што не им се допаѓа,

защото ми се струва, че с филма (и съпътстващите го екстри), българите са поставени в ситуацията да се обясняват за сестра си. А подобно трудно води до издигане в очите.

Редактирано от Esther (14.09.2012 15:00)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

Регистриран: 09.01.2012
Re: Трето полувреме - продължение
    #2952320 - 14.09.2012 14:59 [Re: Esther]

Цитат:

защото, ми се струва, че с филма (и съпътстващите го екстри), българите са поставени в ситуацията да се обясняват за сестра си.

Ова не го разбрав.

*Кон Јаготка:

Цитат:

цитира български вестник, чете само началото и манипулира като извърта изречението, смисъла на което е, че не ние сме избили евреите, той го предава в смисъл - отричат хоукоста.

Јас вака го разбрав него. Го напаѓаат поради тоа што во филмот прикажува дека бугарските власти ги собираат Евреите, што е историски факт. И одрекувањето на тој факт е еднаков на негирање на холокаустот, а и вистина е дека во светот има таква тенденција којашто си има свои следбеници и во Бугарија. Но тоа не се сите Бугари и тоа не е денешна Бугарија. Тој дел некако го пропуштате.

--------------------
Ridentem dicere verum

Esther
психодесен соросоид

#2952325 - 14.09.2012 15:03 [Re: Пaт]

Цитат:

защото, ми се струва, че с филма (и съпътстващите го екстри), българите са поставени в ситуацията да се обясняват за сестра си.

Имаме един лаф: "Когато някой разпространи информация, че сестра ти е курва (извинявам се за думата, но тя е в лафа), върви после се обяснявай, че нямаш сестра."

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Пaт

#2952328 - 14.09.2012 15:05 [Re: Esther]

Аха, јасно. Ама ајде пак тогаш да прашам - Германците во тој случај што би требало да прават - илјада години покајнички да носат Давидови ѕвезди на палтата?

--------------------
Ridentem dicere verum

kiBik
злопаметен

Регистриран: 16.11.2011
    #2952329 - 14.09.2012 15:05 [Re: Пaт]

deleted by kiBik

Esther
психодесен соросоид

#2952332 - 14.09.2012 15:11 [Re: Пaт]

Те имат достатъчно комплекс на тази тема, но не затова става въпрос.

А за отношенията между българите и македонците, влиянието на образа на българите, съграден в очите на аудиторията на филма в Македония.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Пaт

#2952334 - 14.09.2012 15:12 [Re: kiBik]

Го најдов тоа што го опиша Митревски, дека БНТ му прикажале само еден дел од интервјуто. Од дваесет и шест минути интервју, во кое тој кажал дека исто така го признава и спасувањето на бугарските Евреи, еве што било прикажано кај вас:

Па зар не мислите дека самото заглавје е тенденциозно - македонски филм срешту Б'лгарија - ајде б'лгари, бранете националната си чест и гордост срешту нахалнија фиромски режисјор.

Пак да ја поврземе прикаската:

--------------------
Ridentem dicere verum

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2952337 - 14.09.2012 15:14 [Re: Esther]

Цитат:

Те имат достатъчно комплекс на тази тема, но не затова става въпрос.

А за отношенията между българите и македонците, влиянието на образа на българите, съграден в очите на аудиторията на филма в Македония.

Ниту еден Македонец нема да гради мислење за Бугарите врз основа на филм, а уште помалку врз основа на филм чијашто приказна е сместена во времето пред цели 70 години.

Пaт

#2952338 - 14.09.2012 15:14 [Re: Esther]

Ти лично Естер, чувствуваш ли лична вина и одговорност поради депортацијата на македонските Евреи, убиството на децата во Ваташа, Македонија и убиството на децата во Јастребино, Бугарија? Ти, лично...?

--------------------
Ridentem dicere verum

Пaт

#2952340 - 14.09.2012 15:17 [Re: Esther]

Насловов на темата ти е баш - фудбалски

--------------------
Ridentem dicere verum

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 35 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3047

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.